Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fiffinkaa
16. okt 2010

@karmelka77 ..super karmelka, už si si to odtrpela na začiatku to zléé, tak teraz už len dobre bude 🙂 ....malý je teda ozaj šikovnýý 😀 , a aj jedálniček mááte skvelý, to mi sme daleko pozadu , ale doehnemee 😵 😀

juliap
16. okt 2010

@cicimon rozhodnutie o RD by malo dojst do 30 dni od podania na urade ... ak chces mat istotu, tak tam v pondelok brnkni ...

fitny
16. okt 2010

Čaute, pripájam sa k vám, môj termín pôrodu je 9. apríl, teda teoreticky 🙂 Máme toho ešte veľapred sebou 😀

juliap
17. okt 2010

@fitny trosku si sa pomylila o 1 rok, tema april 2011 ... ale nic, drzime palceky a neboj, rychlo to ubehne a ani sa nenazdas a budes mat pokladik pri sebe .

annika11
17. okt 2010

@karmelka77 super, že sa to podarilo....my už pijeme mliečko 2ku, malá mi prestávala večer piť mlieko, klesla z 210ml na 120-150ml. Teraz v pohode 180ml zvládne. Ty už dávaš dvojku mlieko alebo ešte jednotku?
Teraz máte jedálniček rovnaký ako my 😀

My mse dnes boli pozvaní na obed u mojej mamky. Každý tam malú obdivoval, ako pekne papá. 😉 Sa čudovali, ako spráskala celú misku a stále ešte otvárala ústočká, že si ešte prosí 🙂 tak jej mamka ešte popučila mrkvičku z polievky. Hladoško môj malinký, zjedla určite vyše 300g 😉 no ale nedajte, ked tak hladno po nás pozerala 😀 😀 sa jej strašne páčilo, že papá spolu s dospelými pri stole....asi aj zato toľko zjedla.

annika11
17. okt 2010

@fitny 😉 trocha si sa sekla 😀 ale držíme palce, aby si mala také šikovné aprílovčiatko, ako máme my tu 😀 😀

karmelka77
17. okt 2010

@annika11 my uz pijeme 2 mliecko asi dva tyzdne🙂) maly to asi ani nezistil...ta tvoja mala je fakt velky jedak, nechapem preco sme my taky velky ked tolko nepapame🙂) asi mate lepsi metabolizmus🙂) Dnes sa nam podarilo zatial tiez ho tak nastavit ako vcera, aj vdaka tomu ze vstal az o pol 7 mej🙂)) v noci mu konecne nebolo zle, takze bude vsetko o.k. uz snad🙂))

annika11
17. okt 2010

@karmelka77 tá naša je ozaj veľký jedák a chutí jej skoro všetko...joooj len nech to neurieknem. Bežne zje tých 200-220g na obed, ale dnes sa prekonala. Ale ja si skôr myslím, že len videla, že kolo nej ľudia jedia, že sa všetci vytešujú, ako pekne papá, tak preto jej aj tak zachutilo 🙂
Stolicu má niekedy aj 3x denne, takže asi má ozaj dobrý metabolizmus 😉
My sme malej dávali nutrilon1 a teraz sme vyskúšali bebu2, ked jej už kupujem nestle kašičky, tak nech papá všetko jednej značky. Naša teda zistila, že je to iné mlieko 😉 😉 najsamprv vykulila oči, že mňáááám, toto je niečo nové a následne stiahla všetko mlieko, spokojne veľkú odgrgla a spala až do rána....akože maximálna spokojnosť 😀

karmelka77
17. okt 2010

@annika11 my sme papali Bebu skoro od zaciatku, preto nezistil rozdiel...🙂) inak tie kase Nestle maju aj u nas obrovsky uspech, kupili sme mu marhulovu a nestihame mu davat lyzicky do ust...no ale my kakame 1 x denne, aj to niekedy na to cakame ako na zazrak, ja pokazde ked to konecne vytlaci poviem ze uloha dna splnena🙂)

annika11
17. okt 2010

@karmelka77 my marhulovú nemôžeme, ani nektarinku,a ni broskyňu, lebo sa mi malá vyhádže, nám chutí tá obyčajná ryžová, banánová, teraz som kúpila nejakú lipovú, čo je od 6 mesiaca, som zvedavá ako bude chutiť.
Úloha dňa? 🙂 🙂 🙂 a neskúšali ste mu dať slivkovú šťavu? alebo odvar z ovsených vločiek? moje krsniatko má rovnaký problém a uňho takéto veci zaberali.

karmelka77
17. okt 2010

@annika11 neskusali lebo vacsinou sa mu to 1 x podari...a ked nie, nechame ho a na druhy den to uz ide...a ked uz je moc zle, supnem mu probiotika...ked bol mensi s tym mal velky problem, ale zistili sme ze z Nutrilonu, preto sme na Bebe...

annika11
17. okt 2010

@karmelka77 😉 to je dobre, že ste zistili, že z čoho to je. Mne ked sa zdá, že má malá veľmi tuhú stolicu, dám jej jablčko s jogurtíkom, to nám zabralo. Lebo ona veľmi ľúbi banánik, ale ten potom urobí to, že ťažko kaká, s jablčkom to potom trocha skorigujem.
My máme dnes strašne hnusné počasie, ani sme neboli vonku, ale hcystáme sa do mesta na malý nákup. Ja ani neviem, čo mám malej obliecť, aby sa veľmi nespotila, ale ani aby jej nebola zima. Čo obliekate teraz na von detičkám???

karmelka77
17. okt 2010

@annika11 no u nas banan ani jablko nehrozia🙂) skoda, neviem co budeme papat v zime...ja mu uz davam obcas aj overal zatepleny, ale mame taku mikinu ktora ma zvnutra take teple, tak aj to...dnes aj u nas tak poprcha...ale aspon nieco lebo uz dva dni sa to chystalo a bol hrozne blby tlak, tak uz je to lepsie...maly spal teraz dve hodky...

maya30
17. okt 2010

@annika11
@karmelka77 a ako riesite ti hrcky v nestle kasi ? Ja hotovu kasu pasirujem cez sitko, lebo nech miesam hocijako tie hrcky sa rozmiesat nedaju...u nas frci iba ryzovo-kukuricna, akonahle citi nejaku ovocnu prichut tak sme dojedli 😒

@annika11 ja zatial davam malemu navon iba nohavice, ponozky, body+hrubsi sveter, ked je zakryty v hlbokom kociku tak mu to staci...iba vecer ak je velmi cerstvo tak este na to tensiu vetrovku

karmelka77
17. okt 2010

@maya30 my to miesame ako mlieko takym malym mixerikom ktory sa zmesti do flasky🙂) posielam link ako to vyzera
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2556...

annika11
17. okt 2010

@maya30 my miešame kašičku vidličkou, dávam pozor, aby bola voda skôr taká teplejšia, sa mi zdá, že sa lepšie rozpúšťa. Ale ked dobre zamiešam vidličkou, nerobia sa mi hrčky.
Ja malú dávam do športiaka, máme taký ten fusak, ktorý sa dá dať aj do autosedačky, malej dávam punčochy, tepláky, bodynko s krátkym rukávom, tenký pulovrik, hrubú mikinu a podľa počasia ešte na to takú šuštiakovú vestičku. Svokra do mňa hučí, aby som jej dala rukavice a hrubú vetrovku, ale mne sa to zdá už moc....ved čo jej potom budem dávať v zime, ked ju už teraz tak naobliekam? nech si buduje nejakú imunitu, treba sa aj otužovať.... 🙄 😉

p69majka
17. okt 2010

@maya30 Ahoj. Prečo bezvaječné piškótky. Ja som bola s malou na poradni pred dvomi týždňami a nám teda kázala lekárka piškótku ale nie bezvaječné. Kde to kúpiš? A ten fluór, to som tiež nepočula.A jogurtom by som začala probiotickým ale nie sladkým, načo cukor. Veď keď ho nebude chcieť, ja som to pri Filipkovi riešila tak, že som dávala do toho keksík nestlé alebo banánik.

p69majka
17. okt 2010

@karmelka77 Ahoj, aj my sme preto na Bebe, lebo malá mala problémy s kakaním a nám super zaberajú mixované slivky 🙂 . No niekedy ma malá prekvapí a nestihnem vymixovať a ona už je vykakaná.

p69majka
17. okt 2010

@annika11 Ahoj. Ja dávam body, dupačky, tepláčiky, capačky / do kočíka ponožky/, a na bodeno velúrikový pulóvrik a bundičku, čiapočku.

maya30
17. okt 2010

@p69majka bezvajecne kvoli bielku, hrozi tam alergia na bielkovinu...teraz dostat kupit rozne bezvajecne susienky, ja mam teraz od Hami Safari a vyzeraju aj chutia ako normalne susienky. Co sa tyka tych fluorovych tabletiek tak ja som ich davala aj prvemu chlapcovi, zrejme zalezi od doktorky ci ti ich odporuci, ale ublizit urcite neublizia a ak pomozu tak je to len dobre, nie ? Ja sa tiez nechystam davat mu tu sladenu activiu, dam normalny smotanovy biely jogurt a do toho ovocie, nech sa velmi neuci na presladene
@karmelka77 tiez som rozmyslala nad mixerom, ale tam pisu ze neslahat, tak neviem

@annika11 presne - co im potom naobliekame v zime, vsak este ani nemrzne...

p69majka
17. okt 2010

@karmelka77 Mne malá dnes spinkala teda dva krát, ale ráno do ôsmej / v noci 2 krát hore - to je úspech/. Doobeda spinkala skoro 2 hodiny a poobede 2,5 hodky a to bolo super lebo sme nemohli ísť poobede vonku, pršalo aj u nás. ☹ NO asi sa malej super spinkalo, keď bol taký čas. No dnes bola zase uplakaná, ale najhoršie je, že nechce bezo mňa byť ani s niekým druhým a strašne začne plačkať, až sa zalkíňa. Mamina ju dnes bavila pár hodín a jej plakala a to sa jej ešte nestalo. Neviem, asi nejaké nové pocity sa našej herečke dejú.Aj vy také máte?

p69majka
17. okt 2010

@maya30 Ahoj. Ja preto zatiaľ nekupujem Nestlé kaše, lebo maminy sa sťažujú na hrčky. Ryžovo kukuričná je Sunarka a vôbec sa nehrčkavie a veľmi dobre chutí. Teraz máme aj Hipp, len tú treba opatrnejšie metličkou a počkať, lebo ona fest zhustne tak za minútu. Keď miešam tieto kaše metličkou, tak mi nikdy nezhrčkavejú. Ja teda zatiaľ zarábam tieto kaše do mliečka.

p69majka
17. okt 2010

@annika11 Ja tiež radšej viac vrstiev a nie hrubé vetrovky, no kde sme?

p69majka
17. okt 2010

@maya30 no to mi mohla dokyna povedať, ja som si to neuvedomila. Ja som pri synovi kupovala od Hera sušienky alebo od Nestlé, čo ty hovoríš. musím kúpiť, ale určite pár piškót neuškodí, nie?

maya30
17. okt 2010

@p69majka myslim ze ta troska bielka v piskote jej nejak ublizit nemoze...pokial jej nespravis volske oko tak je to ok 😀

annika11
17. okt 2010

@p69majka no ved toto stále hovorím svokre 😅

ale ju treba brať s rezervou. Berie malú na ruky a večne sa sťažuje, že má studené rúčky, tak s ňou ide do izby a oblečie jej niečo a za 5 minút sa sťažuje, že je malej veľmi horúco, aby som jej niečo vyzliekla...a myslí si, že si nepamätám, čo som jej obliekla...už sa na tom s manželom smejeme...ja ju popočúvam a potom aj tak urobím tak, ako ja uznám za vhodné, takže to má márne.
Teraz stále chodí kolo malej a presviedča ma, že je hladná. Ja jej na to, že nechcem, aby malá v kuse niečo jedla, ved má svoj jedálniček. Dnes s ňou chodila po kuchyni a normálne mi pozerala do skríň, kde nájde niečo, čo malej môže dať do ruky, lebo ja som jej nechcela nič dať ( jedla asi pol hodku pred tým). Počúvala som, aká som macocha, až kým jej manžel nepovedal, že ak sa jej niečo nepáči nech ide preč 😅 😉 potom zahundrala, že berie malú dole, že tam si ju nakrmi a to bola posledná kvapka, som malú zobrala a povedala som, že si neželám,a by jedla niečo bez môjho vedomia...neviem, či sa urazila a je mi to jedno...no a potom sa čuduje, že s ňou malú nechcem nechať samú, ked niekde idem. Ešteže chodí do rakúska pracovať, o týždeň budem mať pokoj, ale dovtedy ma ešte určite vytočí neraz 😒 😉

annika11
17. okt 2010

@p69majka ja malej dávam nestle piškoty, ale do jogurtíka som jej pomlela obyčajné....ved oni toho nezjedia až tak veľa, tak myslím, že to bude v pohode...

p69majka
17. okt 2010

@annika11 No mňa moja svokra vytáča stále, ale našťastie my bývame s mužom vo svojom a svokra príde raz za čas. To je iná generácia a treba to počúvať, tak, že jedným uchom dnu a hned druhým von a myslieť si svoje. Moja by zase bola najradšej keby si deti dám do vitríny, aby náhodou niečo nechytili. Sem tam z nich utriem prach a tak....... 😀 To ja už neriešim a ona si už toľko nedovoľuje, teraz pri druhom, lebo pár krát som ju sprdla ešte pri Filipkovi a teraz už radšej pri malej nič nehovorí. No a teplota u dieťatka sa skúša na zátylku a nie na ručičkách. Svokri sú také, to nezmeníš. Ja tiež niekedy musím sprdnúť aj svoju maminu, lebo tá tiež, ked malá zaplače, tak hned si myslí, že je hladná, no asi si to jednoducho netreba všímať. 🙂 inak by sme sa zbláznili, nie??

p69majka
17. okt 2010

@annika11 jasné, už musím aj ja kúpiť tie jogurty, už ma štvete baby 😀

annika11
17. okt 2010

@p69majka tak tak tak aj moja mama stojí za všetky drobné... 😉 niečo podobné ako svokruška 😉
ale jej nevysvetlíš, že dieťatko má studené ruky skoro stále. Dnes výnimočne mala ruky teplučké, tak som počúvala, že je nejaká rozpálená a asi má teplotu...ja sa len teším, že môj muž ju berie tak s rezervou 😉 na moje stranu sa postvaí, ked je to dôležité, to je dobre...
Ja malej zatiaľ dávam len obyčajný biely jogurtík s čerstvým ovocím.
Ale inak baby ten YOPLAIN jogurtík, čo je na ňom napísané, že je extra pre deti je fakt super, dnes sa po ňom len tak zaprášilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre