Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fiffinkaa
11. nov 2010

@maya30 rozmýšlali ale neviem..som mu minule kúpila tu "prvú knižku", takú šašťavú z látky, užasne farebnú..no len hned ako som prišla domov som mu ju aj dala.. 😀 😀 😀

annika11
11. nov 2010

@maya30 ja chcem malej kúpiť toto...je to chodítko, ale dá sa pritom sedieť a hrať sa s tlačidlami, zdá sa mi to lepšie ako tie bežné chodáky, také som každému zakázala kúpiť 🙂 a k tomu ešte nejakú hru na rozvíjanie logiky by som chcela,ale nechcem to preháňať, elbo určite dostane kopu vecí od starkých a od tiet a strýkov, lebo my sme dosť veľká rodina

annika11
11. nov 2010

@fiffinkaa jééé také som kúpila aj ja mojej a tiež som to nevydržala a dala som jej....je to najobľúbenejšia hračka. Má všité aj hryzáta, takže ozaj všestranná...

Naposledy, ked sme boli v meste som jej kúpila kocku, ktorá má na každej strane inú činnosť- zrkadielko, hrkálku, korálky na drôte a také všeliaké veci...nooooo veľmi odporúčam, kým sa malá prepracuje k poslednej strane, zabudne, čo bolo na prvej, takže sa hrá donekonečna. Je to vynikajúce na rozvoj motoriky a pritom to stálo len nejakých 12e v dráčiku... Samozrejme, vedie zrkadielko, ale pomaly už prichádza na chuť aj kolieskam, ktoré treba krútiť, aby sa pohli po cestičke, už prišla na to, ako ich potočiť, šikulka moja zlatá

p69majka
11. nov 2010

@annika11 ahoj. prečo malej už nedávaš dudlík? My máme a som veľmi rada 🙂 .

p69majka
11. nov 2010

@aaangella ahoj. ak môžem poradiť. Sárka mala problémy s kakaním a kakala len cez rektálnu rúrku. Začali sme brať probiotiká a kamilkový čajík a pomohlo. Teraz keď sem tam ešte máme tuhé, tak jej rozmixujem slivky 🙂 . Nedávaj často ryžu a banán, lebo zapekajú a tuším aj kaleráb.

p69majka
11. nov 2010

@aaangella ahoj. ja dávam Biogaiu, máme už tretie balenie, ale je drahá. lekárka mi poradila Swiss laktobacylky baby alebo infants dophilus.

p69majka
11. nov 2010

@juliap ahoj. ja som spokojná so Sunarkou nemliečnou kukuricovo-ryžovou a Hipp ryžová nemliečna. 🙂

p69majka
11. nov 2010

@maya30 tak sa držte a skoro sa uzdravte 🙂.

p69majka
11. nov 2010

@karmelka77 Sárka raz zostala takáto fľakatá ale skoro po celej tváričke a nakoniec sme zistili, že neter si dávala nejaký krém na akné a ona sa chúďa o ňu obtrela. Do večera jej to zišlo. 🙂 No môžete to mať aj z vonku alebo ak chodíte plávať, tak aj vo vode mohlo niečo byť. pri týchto kožných veciach je ťažké zistiť príčinu a čím to natieraš?

p69majka
11. nov 2010

@karmelka77 ja keď som malej dávala antibiotiká, ona už keď zbadala odmerku alebo čajík, tak zošpúlila tak silno pery dokopy, že som jej to tam ani vopchať nemohla ☹ .

p69majka
11. nov 2010

@karmelka77 my máme tiež Imazol teraz na cikulku, lebo ju mala červenú z tých kakačiek, keď brala antibiotiká. Ak to má malý suché, tak skús Infadolan.

p69majka
11. nov 2010

@fiffinkaa aj my máme takú látkovú, aj umelú a celé sú ožužlané 😀

p69majka
11. nov 2010

@maya30 ahoj. My malej asi nejakú peknú hračku. Vecí ma teraz dosť a zase niečo dostane od rodiny. Chodítko už chcem teraz v novembri, nech sa trošku zabáva, herečka. 🙂 No a Filipko samozrejme už sa ma pýtal, že kedy napíšeme tomu Ježiškovi 😀

aaangella
12. nov 2010

@p69majka ahoj dakujem za radu o tych slivkach som pocula dnes to vyskusam mala mi banan miluje aj ryzu ale nedavam to moc casto mozem sa spytat si spokojna s tou biogaiou ? ja ju mam doma myslys ze mozem vyskusat ? vraj je dobra aj na imunitu

fiffinkaa
12. nov 2010

@annika11 anoo??no super..pojdem to očíííhnuť do dráčika....dakujem ti za typ 😀

fiffinkaa
12. nov 2010

@p69majka hehe, aj naše!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

p69majka
12. nov 2010

@aaangella som, ale je zbytočne drahá. Hore som poslala linky na iné probiotiká, čo mi poradila lekárka. Skús pozrieť. 🙂

mackopuf
12. nov 2010

ahojte,nahodou som sem zbehla a pozeram,ze riesite problemy s kakanim. Teraz som pisala do sukromnej temy,ze aj my sme mali problem,potom sme kupili tu rektalnu rurku,pomohla nam kakat,ale bolo to tiez s trapenim. Pred 3 dnami sme kupili švestkovu kasu od Nestlé a maly sa mi vzdy do pol hodinky ako ju zjedol SAM vykakal bez trapenia. Tak vyskusajte,mozno pomoze aj vam 😉

karmelka77
12. nov 2010

@mackopuf nad touto slivkovou som uz rozmysla aj ja, ale nejak som nemala odvahu...skusim kupit, dik za radu...

karmelka77
12. nov 2010

Babenky mame vonku 5 ty zub🙂)) nahodou som si ho dnes vsimla ze uz vykuka, a to som si myslela ze mu nieco ide na druhej strane ako to vyslo...ruky si pcha do ust na druhu stranu a zrazu zub na opacnej🙂) jooj ale dnes mi skoro vobec nespi...je hore od 6.00 a spal dva krat po pol hodke...a potom dve hodiny mrncal v kuse, a dosiel tato a hura mame dobru naladu...no musim si zacat zvykat ze tato bude in namiesto mna🙂) ozaj aby som nezabudla, vyzera to zatial tak ze tie fliacky na tvaricke boli z tych navlhcenych utierok...lebo dnes uz mal cistu tvaricku, utierala som ho papierovou utierkou a potom som skusila teraz poobede po kasi utriet ho tou navlhcenou a zas to slabo nabehlo...tak uvidim ako to pojde dalej...dufam ze to bolo len toto...🙂)

fiffinkaa
12. nov 2010

@karmelka77 wauu, super gratulujem...my máme stále len dva 😉

maya30
12. nov 2010

@fiffinkaa
@karmelka77 a nam sa vcera prerezal PRVÝÝÝÝÝ 🙂

aaangella
12. nov 2010

@karmelka77 super 5 zubkov my nemame ani jeden som zvedava kedy vykuknu

annika11
12. nov 2010

@aaangella nič si z toho nerob, ani my ešte nechyrujeme o zuboch.... 😀 a ani to nevyzerá, žeby sa chystali vykuknúť...

miska246
12. nov 2010

@aaangella Aj my sme este stale bez zubkov... 😉 😉 😉

karmelka77
13. nov 2010

@aaangella
@annika11
@miska246 Baby budte radi...sice tento ani neviem ako vysiel...ale aj tak, kusat este nechce, tak naco su mu...keby sa radsej viac hybal🙂))

miska246
13. nov 2010

Maminy na jednej stranke som sa docitala, koncom 7. mesiaca možno do stravy dieťatka pridať živé biele jogurty(zdroj vápnika, so živou mikroflórou – pro bio jogurty, čo najmenej použitých stabilizátorov a rôznych dochucovadiel). Čo na to poviete? 😕 😕 😕

almita
13. nov 2010

@annika11 aku kocku si to prosim ta kupila?od lamaze?akurat som ich dnes pozerala,maju asi styri,tak neviem,ktoru si myslela.

bublinka144
14. nov 2010

Ahoj aprilove mamicky
iba dnes som nasla tuto skupinu a tak by som sa rada pridala. Mame apriloveho chlapceka a prvy zubok sme objavili 3.11. vpravo dole. Tak od vtedy kazdy den pozerame, ci nie je nieco nove, lebo jasienka ma uz poriadne zdurene.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre