Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
11. dec 2010

@karmelka77 no mne malá minule z lehátka priam vypadla, ja som ju tam položila, len kým som priložila do krbu a tak som ju na tú sekundu nezapla a už bola vonku, no elegantne to teda nebolo 😀 . to boli plače. no keď je na štyroch , tak sa už dá pekne z nich do sedu a zase naspäť. v sede ešte niekedy sa hodí do zadu a tak dávam za ňu vankúš, keď je na zemi. istota je gulomet. 🙂 sú to také naše šidlá. dnes sme si gúľali loptu a zrazu sa malá pregúlila ako taká loptička a zostala kukať horeznačky ako taký puk. 😀

lubenka01
12. dec 2010

Aké jogurtíky môžem dávať malej má takmer 8 mesiacov? Zatiaľ jej kupujem Nestlé od 6.mes.

karmelka77
13. dec 2010

@lubenka01 ja davam uz normalne, aj ochutene, najlepsie su Zvolenske jogurty, maju dostatok tuku 🙂))

lenocka84
13. dec 2010

@karmelka77 aj zvolenske sa mozu? ja furt obzeram zeby co najmenej cukru bolo, zatial vyhrali jogobella, light, tie ma rad

karmelka77
13. dec 2010

@lenocka84 ja ked som davala activiu mi baby vynadali kamosky co uz maju vacsie deti) ze to ani nemusim davat lebo v tom nic nie je, ze to je hrozne zriedene...a vsetky mi radili tieto Zvolenske, ze je tam najviac tuku a deticky praveze teraz potrebuju tuk a nie aby sme im davali odtucnene...neviem ci robim dobre, ale zatial ziadna prichut nam nic nesposobila, ked si zoberiem ze mu davam presnidavky aj jahodove, lesnu zmes atd...tak aj jogurty by nemali uskodit...

lenocka84
13. dec 2010

@karmelka77 ale zvolensky je smotanovy, tak ja preto tie nedavam. tie luuuubim ja 🙂

cicimon
13. dec 2010

@lenocka84 ano, praveze pre deti sa maju davat jogurty s co najviac tukom, zvolensky, coop, tesco, hollandia, sabi - a podla moznosti biele... tie activia a pod nie su vlemi pre deti

lenocka84
13. dec 2010

@cicimon tak super, bude zvolenskyy, ten mame vsetci radi 🙂

miska246
13. dec 2010

Ako tak citam, tak sa zacina s jogurtikmi, sa mi zda, ze aj ja idem vyskusat tie zvolenske, doteraz sme kupovali tie od nestle 😝 😝 😝 A kedy davate jogurtiky? A ako casto? Ja som malej davala tak 1-2 razy do tyzdna.

karmelka77
13. dec 2010

@miska246 ja davam ako mi to vyjde, niekedy aj kazdy druhy den, davam ich na desiatu, niekedy mi zje aj dva naraz🙂)

miska246
13. dec 2010

@karmelka77 A ovocie potom nedavas?

karmelka77
13. dec 2010

@miska246 no s tym mame problem, Filipko mi nechce jest ovocie...ked som zacinala zeleninou som si myslela ze ked zvladne papat zeleninu, ze ovocie nebude problem, lebo je sladsie...tak som mu prvy mesiac davala len zeleninu, a teraz mi nechce jest ovocie...aj hrusky ktore velmi lubil uz odmieta...tak to riesim ovocnymi presnidavkami...ideme v stredu lekarke tak sa jej chcem na to opytat...lebo maly mi ani pit nnechce, nedostanem donho kvapku caju..upchaty je uz dost dlho, a myslim ze prave preto ze nepije a nechce ovocie...

ivka1603
13. dec 2010

Ahojte maminky.....chcela som sa len spýtať: malý má 7mes. a mne sa zdá ešte skoro na jogurty, alebo je už vhodný čas s tým začať?

lenocka84
13. dec 2010

@ivka1603 ahoj, ano uz je cas zacat. od ukonc. 7mesiaca, biele ciste.
my mame radi rajo.

annika11
13. dec 2010

@ivka1603 ahoj, ja malej už dávam také od nestle, čo sú vhodné od 6. mesiaca a aj obyčajný biely jogurtík dávam a všetko je v pohode.

p69majka
13. dec 2010

@ivka1603 ahoj. ja dávam zvolenský plnotučný, tiež s keksíkom alebo s ovocím. mali sme už aj jednoťácky vanilkový a veľmi jej chutil. 🙂

p69majka
13. dec 2010

@karmelka77 ahoj. Sárka tiež veľmi málo pije, ale ovocie našťastie papá pekne, aj výživy 🙂 . preto asi aj stolicu má pravidelne dva krát za deň. Niekedy je trošku zapečená a pohne jej to slivka, jablko, hruška. Keď nechce vôbec čajík, tak jej ho dám aj s odmerkou a do zeleniny jej dám viac vodičky. Nás dosť zapeká mrkva. dnes som jej usestry urobila dosť divokú kombináciu na obed, lebo mala len mrazenú zmes- mrkva, kukurica, hrášok a dala som jej tam cviklu, bolo to chutné s bezvaječnou cestovinou, také sladké, ale moc toho nezjedla, tak 100g. začalo ju napínať, tak som jej už nedávala. reakcia nebola žiadna, len pár prdíkov. 😀 uvidíme koľko zje zajtra z toho.

karmelka77
14. dec 2010

Baby Filipko mi pred asi pol hodinkou spadol z gauca,:(( aj ked celkom inteligente za zosuchol, ale hlavou predsa len udrel do nohy stola, ktora je nastastie gulata...chvilu si poplakal, ale nie je vidiet nic, hrca, alebo cervene, celkovo je zatial o.k. zivy...co mam sledovat? Snad na to uz zabudol, a nic sa nestalo...ale to bol taky supermegarychly moment...fuj....

lenocka84
14. dec 2010

@karmelka77 sleduj ci mu nenavrie hrca, jeho reakcie a ked bude v pohode ako doteraz je to ok
mne tak maly padol ked mal rovnych 7m

karmelka77
14. dec 2010

@lenocka84 preto nechcem zbytocne stresovat, stava sa to, ked ho aj chytim za hlavicku tak ho nic neboli, ani neviem kde sa udrel, nie je nic vidiet...ale som blba, lebo uz tolkokrat som hovorila ze nemoze byt na gauci a aj tak ho tam davam, ale sedela som pri nom, vzdy som ho zachytila ked nieco a teraz nie...

lenocka84
14. dec 2010

@karmelka77 vobec si to nevycitaj, deti su velmi rychle a vymyslaju
kym je jeho spravanie ako vzdy nemas dovod byt v strese

ivka1603
14. dec 2010

@karmelka77
Nič si z toho nerob, mne môj Rastík padol z gauča asi 3x a nič...otriasol sa z toho a funguje ďalej 🙂)) Máme na zemi vedľa gauča pod stolom koberec, takže padol do mäkkého, ani neplakal.....
Neboj sa, z takej malej výšky si určite neublížil, ja malého tiež nie vždy ustriehnem, preto ho dávam na zem na deku a tam sa váľa aj hodinku, kým nie je hladný alebo pokakaný 🙂

karmelka77
14. dec 2010

@ivka1603 ano, len ten moj ako sa zosuchol z gauca tak spadol hlavou o nohu stola...preto som sa zlakla, chuda male, plakal ale zachvili som ho ukludnila...teraz len sledujem ci mu nic nie je...ale zatial o.k. az na to ze spal doobeda 2 hodiny, co sa unho malokedy stava...🙂)) ale snad je to len tym pocasim...jasne ze sa to este stane vela krat v zivote, ale tak som sa zlakla, stale na to myslim...co uz...

maya30
14. dec 2010

@karmelka77 len sleduj ci nezvracia a nie je malatny, to nam kazali na pohotovosti ked sa strepal ten moj 😒 ... a este mu pozerali ci nema rozsirene zrenice....Pravdepodobne ti spal dlhsie preto lebo sa vyplakal a ukludnil a potom sa mu lepsie buvalo....myslim ze to bude ok, ak nema ani hrcu a ani nevidiet udrete miesto 🙂

Mame za sebou poradnu - 9815g a 76cm, inak vsetko v poriadku....dokyna ma prekvapila otazkou ci som si nevsimla ze mu trochu zabieha ocko...no veru nevsimla som si....lebo vraj ked si da blizsie nejaky predmet tak mu zabieha, ale to asi kazdemu, nie ? Takze ak to pretrva, tak po roku nas posle k ocnemu....no aj tak som presvedcena ze keby skulil tak o tom viem, uplne ma zmiatla 😕
A ze ho mam podnecovat aby sa naucil liezt, lebo som spominala ze sa nam uz stavia na nohy, tak mi povedala, ze ho nesmiem davat do choditka, lebo ze take deti idu hned do noh....tak som z toho jelen, pri Iguskovi sme choditko ani nemali a ani tak sa nenaucil lozit len uz potom rovno chodit 😒

aaangella
14. dec 2010

mame zuuubbbb konecne prvy

karmelka77
14. dec 2010

@maya30 grckal iba ako vzdy trosku...to ked sa prepapa (nechcem napisat prezerie🙂)) a zivy bol az moc...vyzera ze sme to zvladli, len sa trochu bojim noci ale snad to bude naozaj o.k.:)) mam ponaucenie, uz fakt nemozem nechat tak aby si mohol ublizit...my ideme zajtra do poradne, som zvedava, lebo mam pocit ze uz mame okolo 10 kg🙂) no to s tym ubiehanim ocka, co viem tak je to normalne u takychto babatiek...a fakt do roka je cas...neboj, urcite len mozno maly na nu zaskulil lebo sa mu nepacila🙂) Inak mne sa maly tiez zacal stavat na nohy, akoze preco by mali stvornozkovat??? Je tolko deti co na styri nikdy nejde a rovno zacnu chodit...ja davam maleho do choditka a je pravda ze odkedy ho davam zacal sa stavat, no nie sam, ale ked ho chytim aby si sadol tak sa rovno postavi a silu ma riadnu🙂) a co by im to malo akoze ublizit keby vynechali stvornozkovanie??? Niektori lekari su otrasni v tomto...

karmelka77
14. dec 2010

@aaangella gratulujem🙂)) tak si teraz uzijete ked pojdu jeden po druhom🙂)) my mame uz 8🙂))

miska246
14. dec 2010

Maminy kedy sa chystate stavat vianocny stromcek? 😉

ivka1603
15. dec 2010

@karmelka77
Dobré ránko.....ako sa má Filipko? Už je v poriadku? Držím palce, aby bol OK....
Aj my sa chystáme v piatok na poradňu, lebo potrebujem malého dať odvážiť....tiež mu "hrozí", že už má 10kg 🙂

karmelka77
15. dec 2010

@ivka1603 DObre ranko, je nastastie a az moc🙂) o pol 8 mej ma vykopal z postele🙂) on vstava o 6.00 ale este je u mna v posteli ja pospavam on sa hra ale posledny tyzden ani omylom, o pol 8 mej sa zacne nudit a uz musim vstavat🙂)) co by sme bez nich robili🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre