Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aaangella
8. mar 2011

@karmelka77 mne povedala ze 10 kg ma mat az v roku tak nam to aj tak asi vinde ale lycka ma jak skrecok a tiez povedali ze je dlha nasa krasoritka

karmelka77
8. mar 2011

@aaangella tabulky🙂)) ma mat je jedna vec a co maju je druha🙂)) a co im clovek nema dat jest??🙂)) my sme teraz aj pochudli, ako bol chory mi jedol kazde druhe jedlo...no tvoja lekarka by nam asi dala🙂))

p69majka
8. mar 2011

@almita ahoj. malá tiež akosi vymýšľa s jedlom. no máme stoličku v obývačke a pustím jej jim jam a trošku ju to zabaví, aspoň kým sa napapá. No niekedy ani to nefunguje a musím spievať a robiť somariny. V poslednom čase ju aj akosi napína a stále jej pritom mixujem. Niekedy ju tak napne, že sa až dovracia ☹ . Tak kŕmim pomaly a po malých sústach. To, čo vždy zje celé, je jogurt. Zaujímavé je, ale to, že keď so mnou je polievku slížovú, tak vtedy ju nenapne a ani pri pečive, to pekne rozžuje. Je to herečka 😀 . My nosíme po dome papučky alebo tak staršie kožené topánočky po Filipkovi. Vonku do kočíka máme topánky z Deichmana.Máme 20. Vy máte aké čísielko? 🙂

almita
8. mar 2011

@karmelka77 ved nad tym rozmyslam,pretoze jej nic okrem mojho mlieka nechuti.To ze nespava,na to som si uz zvykla,ale to s tym jedenim je na nervy.Kazdy den to varim a len to vyhadzujem.Niekedy mam normalne stav zufalstva,lebo ona vidi lyzicku a uz sa ohana.Mas pravdu,väcsinou maju s tym problem kojene deti,len nemozem pochopit preco.Uz celkom papala,zjedla aj trochu polievky a tak 180g zel.prikrmu a zrazu nastal zlom a totalne sa s tym trapime.Stolicku na jedenie uplne nenavidi 😒

almita
8. mar 2011

@p69majka a co jeje das,ked nechce papat?ked nezje tu obednu davku,co jej mam dat namiesto toho?Nechcem ju kojit aby pochopila,ze to musi zjest,ale zjavne to vobec nechape. ☹

cicimon
8. mar 2011

@almita moja je kojena a prikrmy je tak rozne... na desiatu zje skoro celu flasu ovocnej vyzivy (zasadne musi nechat tak 2 lyzicky na spodku) ale cely banan, na olovrant okolo 17tej zje 150-200g kase ale obed... ak priemerne 80g... ked jej dam kupovane tak dakedy aj celu flasku... tak davam dakedy varene (a tiez sa rozculujem ked musim vyhodit) alebo kupovane... dakedy to ma na 2 dni.... a po obede musim vzdy dokojit... ale prestat kojit sa nechystam, ved tie deti sa hadam rozjedia... a to kojim cca 3x v noci a doobedu pred spanim trosku, inac nezaspi
napr kamoskina na UM nezje ovocie ani kasu... zato zeleiny by jedla na kila... ono to nebude tym, ci je dieta na UM/MM... poznam viac kojenych deti co nevedia kde maju dno, skor to bude indi vindi.

ak nechce zjest obed a nechces jej dat nieco ine (tuto variantu ja odmietam, aby si nezvykla, ze ked nechce jedno dostane druhe) a ak ju nechces nechat hladnu, tak ti ostava jedine to mlieko..

almita
8. mar 2011

@miska246 chcem do roka,ale ninka planuje asi dlhsie 🙂 Ja uz cvicim tak light,ale tiez sa tesim,ked sa budem moct zacat poriadne makat.Dnes som videla ako kocky cvicia na tych trampolinach a bolo to super.Skoro som za nimi vybehla 😀

almita
8. mar 2011

a co sa tyka papuciek a topanociek,tak nam sa neda nic obut,pretoze slecna si skrci tak prsteky,ze jej dokazeme obut akurat tak ponozky 😖

almita
8. mar 2011

@p69majka a cislo neviem ake mame.Asi najmensie.Dnes mi predavacka povedala,ze mam kupit topanky v takej velkosti,aby sa medzi nozicku a zadnu cast topanky,zmestil prst.

almita
8. mar 2011

@cicimon tak to si ma trosku potesila,my tiez inak doobeda nezaspime 🙂 Ja kojim v noci niekedy aj kazdu hodinu,uz to ani neratam a cez den tak 5-6krat.Mne zje na desiatu,podotykam,ze len ak ma naladu, ten malicky kelimok hipp a tiez mi vzdy necha take 3-4lyzicky 😀 a potom kojim.Na obed rozplple tu zeleninu a este pri tom reve,takze opät kojim,poobede dame jogurt,to tiez jeme napoly,takze znova a dokonca ani ta kasa ju nenadchla...my mame od narodenia aj strasny problem so spanim,teraz asi mesiac ju drzim hore od takej pol druhej a tym padom ju prsnik uspi(neviem,co budem robit,ked nebudem kojit),ale za pol hodku uz place... ☹

cicimon
8. mar 2011

@almita no vidim ze to je podobne... ja jogurt dam od roku, dr povedala ze pri tolkom kojeni staci az po roku...stale mi to kejenie vychadza cca 7x za cely den vratane noci... takze moja ma desiata ovocie/vyziva (vacsinou ovko - skus mozno skusat ine znacky), obed nejaka zelenina s masom alebo bez a olovrant kasa... ale tu ma tak, ze 13.30 MM , potom ideme von a ked sa vratime o 17tej tak ma tu kasu... a to uz mrauci co je taka hladna... moja spi len doobeda cca po 10.15 a potom ak sa jej podari tak trochu v kociku... teda idem von cca 14.15 ale ona skor ako o 16tej nezaspi, takze spi max 40min a potom ideme domov..
ja tiez neviem, ako bude zaspavat, ked nebudem kojit,, ale este sa nechystam prestat

p69majka
8. mar 2011

@almita ja nekojím, takže ak zje málo, tak za hodinu jej dávam mlieko. 🙂

p69majka
8. mar 2011

@almita tak sme aj my kupovali. 🙂

p69majka
8. mar 2011

@cicimon tak to môžem byť rada, že Sárka spinká 2krát za deň. Doobeda aj dve tri hodiny a poobede tak 3/4-1 hodinu. 🙂 V noci papá len raz alebo až okolo 4 a spinká do tej pol siedmej. 🙂

p69majka
8. mar 2011

@aaangella no veď to máte pekné miery. My toľko určite nemáme. No len Sárka už sa púšťa chodiť za jednu ruku a takto by dropčila celý deň a potom mama behá s chrbticou po doktoroch 😒. Ona je veľmi pohyblivá ako bol Filipko. Nevydrží nikde dlho, je šikulka. 🙂

p69majka
8. mar 2011

Od pondelka nastupujem na rehabilitácie. Chrbtica ma trápi, to moje dieťa ma úplne zničilo 😀 . No snáď mi to pomôže a nebudem musieť brať lieky. Budem mať elektroliečbu, fyzioterapiu, masáže a plávanie. už sa teším. 🙂

maya30
9. mar 2011

@p69majka mne sa teraz v posledných mesiacoch stalo, ze som dostala kŕč do krku, tak ako zvykne byt krc v lytku tak taky som dostala do krku....som myslela ze umrem...moze to byt z chrbtice ? A kto ti bude strazit deticky ked budes takto lietat po doktoroch ? Toto je u nas ten problem, ze ked nechcem maleho nikde nechavat tak radsej nikam nejdem...u kadernicky som nebola uz tristvrte roka 😒

maya30
9. mar 2011

my doma nosime klasicke papucky na snurovanie (ine neobul, lebo ma nohu ako pampusik 🙂 ) prip. take capacky s protismykovym spodkom a do kocika mu davam tie vatovane navleky zo zimnej kombinezy, lebo ked mal topanky tak strasne s nimi vsade kopal. Papucky ma 19 a zimne topanky su 22 ale tam da aj hrubu ponozku a stale ma trochu miesto 🙂

stanusa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenocka84
9. mar 2011

@maya30 ahojky
doma sme bud bosy, alebo ma papucky. na von mame zimne capacky, ale uz nas cakaju jarne topanky, klasicke
ako sa tu mavate?

karmelka77
9. mar 2011

@almita jasne ze kazde dieta je individualne co sa tyka jedenia, nehovorim ze len kojene deti maju s tym problem, ja len konstatujem podla toho co vidim a pocujem...vseobecne...a je to kazdeho osobna vec ci prestane alebo nie, ani to ze prestane nezarucuje samozrejme to ze zacnu viac jest alebo spat, aj ked podla mna za pokus to stoji a nic v zlom ale neviem ci predstavit odnaucat dieta starsie ako jeden rok od kojenia. Ved to vidite same na sebe kolkokrat za noc musite; kojit a kolkokrat je to iba o tom ze potrebuje kontakt a nie jest...no nebudem tu fylozofovat na tuto temu🙂)) co sa tyka papuciek - moja mama do mna hudla uz davno aby som ich filipkovi davala na nohy odkedy sa zacne staviat, najskor som ju nepocuvala, ale teraz rano len co vstane dostane ich na nohy a je v nich stale ked sme doma...ved bez nich by sa mu smykalo...my mame velk. 20 a mne predavacka hovorila ze mam vybrat vlozku z papucky a primeriat mu ju k nozicke.Filipko tiez krci prsty, ale kupila som mu sandalky tak to vidim a viem mu ich narovnat🙂)

karmelka77
9. mar 2011

@p69majka no chrbtica - ja chodim na masaze, zacala som chodit aj cvicit ale choroba nas na chvilu odstavila🙂)) poznam...

luka03
9. mar 2011

Ahojte!
U nas je to s papanim tiez raz tak raz tak. Niekedy nevie kedy ma dost a inokedy sa uz po par lyzickach zacne zabavat kadecim, vrtiet sa a stavat na stolicke a to uz viem, ze sme dopapali... Tiez je mi luto vyhadzovat tu papanicu tak ju zvyknem dojest ja vramci obeda alebo olovrantu 🙂 Teda tu doma varenu lebo kupovane vyzivy zeleninove a maskove mi vobec nechutia :-/
My papame rano hned ako vstane mliecko (stale kojim a ako ste tu uz viacere pisali ani ja sa nechystam prestat lebo si neviem predstavit co bude potom co sa tyka zaspavania a nocneho ukludnovania...), potom ma na ranajky pecivko s masielkom, na desiatu ovocie, pripadne ovsenu kasu s ovocim..., na obed zeleninka, masko... na olovrant ovocie, jogurt... a na veceru kasu.
Inak stale mixujeme lebo mame len jeden zub, akurat dnes nam vykukol druhy ale ide nam to ako v lete na saniach... 😀
V noci tiez dost zle spime, su noci ked vstane "len" 2x a su noci ked vstavame 4-5x no a potom su aj take ked nespime vobec ☹ Uz ani nedufam, ze sa este niekedy vyspime 🙂 A hlavne rano vstava strasne skoro. Ukladame ju o cca 20 a rano je uz pred siestou hore. Niekedy aj o 5 ☹ Doobeda ju ukladam o 9 a to spinka tak hodinku a stvrt maximalne, vacsinou len nejakych 40 min a poobede ideme spat von do kocika. Tam sa jej spi najlepsie a vydrzi aj skoro 2 hodky. Akurat ja som uchodena...
No a co sa tyka obuvi, tak my doma davame len take ponozticky s celogumenou podrazkou aby sa jej nesmykalo a aby mala nozka kontakt so zemou a von jej topanocky nedavam, len tie spodky z overalu ako pisala maya30. Vy uz po vonku chodite ze davate topanocky? A ako ste na tom so zubami? A eeste som sa chcela opytat - davate na obed dva chody? Lebo uz som viackrat citala, ze obed by mal vyzerat ze "polievocka" a hlavne jedlo... To si ja vobec neviem predstavit, ze by tolko zjedla...

lenocka84
9. mar 2011

@luka03 dieta nepotrebuje este delit obed na 2 casti, to mi aj dr. povedala
ze neskor, ked zistim ze mu je obed malo, tak vtedy.
aspon u nas to tak budem riesit.
teraz ma dost to co navarim.a nase jedenie: rano mliecko 230ml, desiata je ovocie, nastruhane, obed vareny, rozne, tiez len puceny, olovrant ak tak jogurt, zavisi ako spava, a na veceru cca o 7mej mliecko s 2odmerkami kase, ze je trosku zahustene
a spi celu noc 🙂

luka03
9. mar 2011

@lenocka84 fu, ze spi celu noc 🙂 V tichosti zavidime ;-D

lenocka84
9. mar 2011

@luka03 to uz asi od 6mesiacov, od 7 nech nezerem
🙂

luka03
9. mar 2011

@lenocka84 Nam praveze do 6 mesiacov spavala uplne ukazkovo a potom sa to pos...erinkalo 😀 No ale co uz ked je nasa 🙂

lenocka84
9. mar 2011

@luka03 mozno sa to este polepsi. nas je fakt spachtos, tak asi preto tak dobre spava. aj teraz uz spi, od 8:30, a to vstaval l 6:15,velmi skoro, uz to dnes vidim na 3 spanky ☹
sme chodili po byte, tak ho to asi zmohlo

miska246
9. mar 2011

aj my buvame celu noc 😀

p69majka
9. mar 2011

@maya30 ahoj. to môžeš mať kľudne z tej chrbtice. chrbtica dokáže robiť divy. ☹ mne bude strážiť 2krát do týždňa mamina, lebo robí na smeny, tak sa nejako skĺbime. 🙂 Ja chodím ku kaderníčke len strihať tak raz za 3-4 mesiace. Menej často ako môj muž a Filipko. ☹ vlasy mi nafarbí aj neter. 🙂 s tou chrbticou skús zájsť. Na takéto kŕče je dobré užívať pravidelne magnézium a ak ťa v ňom sekne, tak je dobrý Elemtacin spray. No a mužíček nech ťa dobre pomasíruje konskou mastičkou 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre