Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
29. dec 2009

caute,
tak ja som pomerne uspesne prezila vianoce u svokry a teraz vegetime u nasich a zajtra smer BA 🙂
co sa tyka darcekov, tak od svokry sme nedostali nic pre babo, zato moja mama nakupila oblecko a zavinovacku a nejake osusky, celkom dost...pofotom v BA 🙂

nemate problemy so spanim? ja sa len prehadzujem z jednej strany na druhu, potom ma bolia boky a mam dojem, ze nic nespim...

dnes sa este chystame kupit cestovnu postielku 🙂

zuzi - nemozes pls tu dat tu www odkial si nakupovala veci?

kika29
29. dec 2009

cicimon ja posledné dva tri noci tiež neviem spať. Dokonca z nedele na pondelok to bolo asi najhoršie. Zaspala som asi nad ránom a aj to sa mi sníval velmi hnusný sen tak som sa zobudila nervozna a nevyspatá ☹ Celý deň som potom bola ako bez duše.

cicimon
29. dec 2009

naj je, ze na bruchu ani chrbte sa nema spat, takze len boky, a tu sa zobudzam s tym, ze ma boli jeden, tak sa otocim na druhy a naopak...

stanusa
29. dec 2009

caute,
so spankom mam to iste, trva to uz asi viac ako mesiac. zobudim sa na vecko a potom sa len prehadzujem a nad ranom zaspim. mam pocit, ze do porodu to uz bude taketo. 😝

tvrdnutie bruska mavam aj ja, presne ako pise kika najma ked ma nieco vyvedie z miery tak obcas aj take krce citim ako pri ms...zatial pijem sumive magnezium, myslela som si, ze je to v norme ze maternica sa roztahuje...tak teraz neviem
to magne B6 sa da volne dostat v lekarni?

cicimon ani my sme nedostali od svokry pre babo nic, ale este maju cas nakupovat 😉

cicimon
29. dec 2009

stanusa - ja sa na svokru velmi nespolieham, kedze je od nas 500km a za cely min rok bola u nas v BA az 1x...tak velmi neverim, ze do aprila s niecim dojde ( a zas chcem vediet dopredu, ci hej ci nie, nech nekupujem zbytocne). Nasi su 450, ale ti chodia celkom dost.
takze pomaly asi zacneme nakupovat, kedze okrem toho oblecka nemame nic.

rozmyslam, aky kocik, kedze vraj nafukovacie kolesa sa do mesta velmi nehodia, a ja som mala vybraty taky

silvia7
29. dec 2009

ahojte, tak túto noc som aj ja nejak divne spala.. som sa zobudila ráno na to, že ma bolí bruško ale až medzi prsiami ma tlačilo, som nemohla ležať ani sedieť poriadne.. tak som len na wc chodila, pila vodu a pozerala do steny.. občas sa mi to stáva, nevim čo to.. a v sobotu som aj ja mala riadne tvrdé bruško, aj na dotyk bolo také ako skala.. včera zase pekne mäkkučké - sa tak vlnilo, malý kopal ako o život..

no ja som od svokry dostala akurát fľašku na mlieko, takú čo pomáha pri kolike a cumel a deku z ikey takú obyč do kočíka.. tak tiež neviem, či dačo dostaneme pre mimi, moja mamča mi kúpila 2 body a tým to hasne.. tak som zvedavá.. 😠

cheerlady
29. dec 2009

silvi my sme pre babo na vianoce nedostali nic,ale viem,ze preto,ze mamina je poverciva,takze ona zacne kupovat az nejak tesne pred porodom alebo az ked sa drobec narodi 😉 a kamosky a ostatni znami nieco prinesu az ked pridu pozriet miminko 🙂

kika29
29. dec 2009

ja som zatial od nikoho nedostála nič asi preto že mám toho veľa po malej a potom ked sa to narodí a budeme vedieť čo to je kúpia niečo. svokra určite a mama neviem. á dostála ale nie pod stromček sestra uháčkovala papučky a čiapočku a ja som kúpila drobcovi pod stromček dupačky 🙂

prečo sa nemá ležať na chrbte? ja tak spím ale potom sa prevrátim na bok lebo sa mi ťažšie dýcha ked ležím na chrbte. Aspoň teraz tieto pár noci sa mi zle dýcha musím si dať dva vankúše a záhlavok aby som ležala skoro v sede. potom aj tak zaspím.

cicimon. Ja som mala kočík s nafukovacími kolesami a bola som sním spokojná. Bývam v meste a vôbec mi nepripadá že sa sem taký kočík nehodí.Prečo myslíš že nieje dobrý v meste? Aj teraz pri výbere kočíka pozerám na kolesá lebo hovoria že umelé sa môžu polámať.

cheerlady
29. dec 2009

jejda,klamala by som-jedna kamoska mi uz kupila pre maleho taku teplakovu supravicku-teplaciky a mikinku 😀

cicimon
29. dec 2009

kika - no ja neviem, mam trochu chaos v tych kociaroch, niekde som citala, ze tie nafukovacie su lepsie do terenu...ja som mala zatial vyhliadnutu BEXU, ale este si nechavam par tyzdnov na premyslenie

inac....co sa chystate pit na Silvestra?

cheerlady
29. dec 2009

no ja som si na vianoce dala 2dcl sampanskeho-hubert de luxe-to ja mozem 😀 to som prvy krat nieco pila odkedy som tehu a dam si to urcite aj ako pripitok na silvestra,ved to je slabe 😉

cicimon
29. dec 2009

ja asi podobne...sice na vianoce som nepila nic, od zaciatku tehu asi 2x pohar vina na moje aj mm narodky a tot vsjo, ale tiez sa chystam kupit huberta na silvestra, ved 1 pohar nas snad nezabije 🙂

cheerlady
29. dec 2009

mne mama dokonca chcela dat pit aj nieco ine,lebo mavam strasne nizky tlak,tak ze nech si nieco dam 😀

cicimon
29. dec 2009

mne na niektorych navstevach nukali pit, niekde som ich musela az prehovarat ze nie....to by som fakt necakala, ze tehu budu takto nukat 🙂)

civavava
autor
29. dec 2009

ahojte babenky,

ako sa mate dnes? ja ficim na bioparoxe a sirupoch, uz aby to preslo.... ☹

my sme sa boli dnes s mm a Renem fotit s bruskom 😵 u fotografky co foti tehulky a deti, bolo to super, uz sa neviem dockat foteciek, ona robi aj s jej mm a maju perfektny pristup, zobrali sme aj nase civavy, no cela familia proste 🙂), ak chcete kuk, tu je ich web: www.brusko.sk

vcera co som spominala tu lacnu bundu z KIK-u, dala som foto do albumu, na inspiraciu 🙂), akoze nic moc, ale na mesiac dva za tie prachy posluzi 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzi to je sila s tymi susedmi.... 😠 "potesi" cez sviatky.... 😒

stanusa, krasne brusinko, uz som dala fotecku do albumu s bruskami

ja som pila odkedy som tehu 3x = 2x na vianocnych trhoch po 1 dcl vareneho cerveneho a raz s mm deci sampusu...a na silvestra si mozem akurat tak trhnut nohou , lebo beriem bioparox 😠 🙄

martina05
29. dec 2009

Ja sa chystám zapíjať nový rok Vineou - páči sa mi tá nová fľaša čo vyzerá ako šampanské ...

kika29
29. dec 2009

no ja som si dala na vianoce 2 štamperlíky vaječný likér a na silvestra asi to šampanské 🙂

cheerlady
29. dec 2009

civi ti fotografi to su ti z pezinka,co si pisala?

martina05
29. dec 2009

Civav, ja som si zrovna dnes dohodla termín u fotografky v 31tt - 28.01. - pôjdeme aj s MM tak som zvedavá ... Nakoniec sme sa rozhodli pre Ditu Fiebigovú - fotila kamoškine deti a v telefóne bola strááášne zlatá
www.leada.sk

michalag
29. dec 2009

stanus krasne brusko

civi dufam ze hodis potom nejake foto 🙂

ja alkohol moc nemusim, ale raz som si dala a ani som nedopila

baby beriete niektora aj magnezium na tvrdnutie bruska? a ake ..tablety alebo nemate nahodou niektora skusenost s vodou Magnezia alebo so sumivym??? Pri Samkovi som s tymto mala problem a musela som byt 2x aj v nemocke tak chcem mat doma pre istotu ak by nahodou ...

cheerlady
29. dec 2009

michalag mne sa obcas stane,ze ked dlho chodim-napr.ked sme teraz behali po blave a kupovali dlazbu do domu a tak,ze mi zacalo trochu tvrdnut brusko,tak som si len sadla a bol klud,ale chvalabohu je to len velmi zriedka,klop,klop,klop.ak by to bolo castejsie tak neviem,co by som robila,lebo ja mam velmi nizky tlak a keby som si este dala magnezium,tak uz nemam asi ziadny 😠 😀

jankako
29. dec 2009

No baby,a ja som si myslela že len ja mám zo spánkom take problemy...Ako čítam,všetky sme na tom asi rovnako..Neviem ako budem spávať mes.pred porodom,ked už aj bruch bude určite omnoho väčši ako je teraz.. 😖 Každy druhy deň sa zobudim-otlačene rebrá,chrbtica,kríže...tristo krát sa za noc prehodim..
Magnezium je dobry užívať,pomáha a že aj Magnez.voda je dobra na to tvrdutie,aj železo že obsahuje..
Ja užívam magnezium tiež.Podla toho ako sa cítim..Ale v nemocke mi ho zakaždym dávali tri krat denne..Uvolnuje svalstvo.

michalag
29. dec 2009

jankabo, tak myslis ze staci kupit vodu Magneziu a popijat ju stale ci ....

cheerlady
29. dec 2009

baby neviete kde by som kupila taky album pre babatko,kde si nalepim aj fotky zo sona a potom sa tam pisu aj udaje o babatku-napr.prvy zubok a tak? 😕

jankako
29. dec 2009

Jedna v nemocke čo bola somnou že ju pije a pomáha,ja viacmenej to magnezium tabl.užívam..takže take priame skúsenosti nemam...Pijem ju len sem-tam..
Ozaj a šuminy magnezium že nie je dobry,zajedno sa nevstrebe/čiže ho vycikáš/ a počula som jeden prípad,že dieťatko sa narodilo s magneziovym abstinenčnym príznakom..a myslim že to bolo práve od šumiveho magnezia..Lebo keby to bolo od normálnych tabliet,tak by sa narodilo hodne deti s tymto problemom...ťažko ale povedať..ale s tym vstrebávanim je určite pravda..všetky šumive vit.sú take...

stanusa
29. dec 2009

diky baby, len nech vsetky pekne rastieme! 🙂

miska pijem sumive Mg tak 1-2 denne a banany ho tiez obsahuju, tie by som jedla aj na kila 😀
prvy krat som pila teraz na Vianoce cervene s kolou - 1 pohar a na novy rok si asi tiez takto pripijeme,
ked sme nevedeli ze som tehu tak sme so znamymi na dovolenke kazde rano dali stamperlik 😎

vejula
29. dec 2009

čavte kočky.
No čo sa týka darčekov pre maličkého tak maminka mu kúpila zavinovačku a starká takú adu bielych vecičiek, že na krst 🙂 . No a od mamiky som ja dostala ešte župan do porodky a také nalepovacie rybičky do sprchového kútu aby sa mi nešmýkalo. To som veľmi rada, lebo sa dosť bojím že ked sa mi raz v tom kute šmykne tak to zle dopadne... A svokrovci vôbec moc nechodia po meste, takže som ani nejako nečakala. Ale za to švagriná určite niečo donesie z Anglicka ked dojde.

čo sa týka magnézia ani neužívam tablety ani moc nepijem minču, lebo ja si kupujem stále fatru kedže mám hooodne kyseliny a Fatra je na nu veľmi dobrá.

A neviem či na silvestra čosi vy&pijem. Na vianoce nič... Jedine na svadbe som mala trocha omšového 😀 to Vám bolo ale riadne tvrdé 😀 😀 😀 a potom trochu na prípitok, to jest všetko čo som pila počas tehu.

vejula
29. dec 2009

Inač tu zavinovačku aj tu sadu som hodila do albumu a maminka ešte kupila dudlík pre maličkého. 😵

cheerlady
29. dec 2009

veji pekne 🙂 ja uz tiez budem musiet pofotit tych par veci,co mam,ale asi az ked budeme prestahovani,lebo teraz ani neviem kde co mam 😅

civavava
autor
29. dec 2009

cheerie, tito su z BA, atelier maju v Petrzke 🙂

ja budem mat na zaciatok len jednu zavinovacku, co mi da kolegyna, potom uvidim, ci treba dokupit.....

vejulka, krasnucke vecicky

martinka tak super, teism na tvoje fotecky potom, dufam, ze ukazes nejake!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre