Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
4. jan 2010

u nas boli 9,9 a videla som aj 9.25 a tam 6 nieco, este som ich nekupila, to som pozerala pre info

michalag
4. jan 2010

ja pouzivam zatial klasicky telovy krem, je dost mastny ale chcem vyskusat aj olejcek

kamilakd
4. jan 2010

veve a kusy??? 😀 ja ich mam pamper new born 43ks 6.15e prave som prehladala vsetky akcie a pod 8,26 som nenasla ani jedny len jedny 22ks za 6.45e preto sa pytam.

kamilakd
4. jan 2010

michalag ja som mala vzorku v tom prenatalnom balicku ten som dominala a kupila som dalsi v DM drogerke...ale ja si myslim ze je to jedno hlavne treba mastit a ked ma niekto sklon tak asi olej moc nepomoze 😅 ,te to asi tah pre tehu aby na nas pekne zarobili..ale pre dobry pocit mastim 😀

veve23
4. jan 2010

ale to boli tie 22 ks, takze urcite 43 ks za tu cenu som este nevidela to musim uznat, a ty si ich kupovala cez net alebo v obchode? ja to zas este detailne neviem, lebo nechcem kupovat veci takto zavcasu aby sa nahodo nic nestalo, to som len tak pozerala a aj z rodiny chodia dojcenske veci kupova tam

ludka140281
4. jan 2010

cicimon.....podla mna kludne mozes ist do prace,nic hrozne,len moc sladke 😅
ja pouzivam hocijake kremiky co potrebujem vymastit a nemam strie,,,,,natieram si brusko vzdy ked si spomeniem aj 3xza den

kamilakd
4. jan 2010

veve oblecenie bez debaty v rakusku su tam suprove akcie a vyborny vyber.aj HM je lacnejsi CA ani nevravim ...v nexte a markse super... takze na oblecenie aj pre seba chodim do AT

jasne netreba sa plasit s plienkami este mame cas trochu teda ja a ty urcite 🙂 kukam ze mame spolocny termin august bol dost plodny....

kamilakd
4. jan 2010

ludka presne suhlasim s tebou 🙂 mastit stale vzdy ked nas to napadne

veve23
4. jan 2010

kamilakd-ty si tie z BA? no to teda bol plodny, ale aj ine mesiace, z roboty sme dve, ona o mesiac neskor, kamoska rodi teraz v january a dalsia v lete, niak sa to rozbehlo. Ja uz som doma na pn, tak s pripravujem na nakupy,len sa mi to zda skor, no len clovek nikdy nevie co sa moze stat

kamilakd
4. jan 2010

veve ty si na rizikovom ze? tak nemysli na to ze co by sa mohlo stat nech je mimi dnu tak dlho kolko ma byt a nepridas si nejake fotocky?odfot si brusko...no u nas to bolo tak ze ked smesa snazili tak nic nebolo,poslednu PM som mala 19.7 a 16.8 uz nedosla 🙂 20.8 som si robila test len tak ze pre istotu a bum boli tam ve ciarky lekar vsak este nepotvrdil tehotnost lebo na sone nic nevidel...tak som z toho mimo ze ci som alebo nie a ked som 1.9 zacala krvacat na pohotovosti mi robili sono a tam lekar povedal ze 5tt vtedy som sa prvy krat prelakla ze co sa deje...ci je vsetko ok.dali nam dufaston a uz bolo ok

civavava
autor
4. jan 2010

ahoj babulky 🙂)

konece som na koniku po 3 dnoch a pekne som vas docitala, my sme v sobotu vecer dosli do Luxu, cesta bola hrozna - cela EU v pohybe, sli sme 12 hodin namiesto 9ich, no hruuza..2.1. uz nikdy viac na cesty 😠

zuzi, krasne si napisla maxikov pribeh, som skoro plakala 😉

super ze ste spisali aj tie zoznamy, som si ich skopirovala, som zvedava, co si budem musiet doniest do nemocky tunak, trocha ratam s tym, ze nam daju skoro vsetko, nech si tam netrepem este aj pribor a wc papier 😖 😠

mini, naadherne 3D fotecky, maly je prekrasny 😵 😵 😵 😵

tu su ooobrovske vypredaje na vsetko vratane baby veci, vcera sme boli kupit kuch. robot a tlaciaren a zasli sme aj do obchodov pre mimi, no parada, ale ja uz nekupujem nic, handier pre mimi mame dost 😉 chybaju len drobnosti...

kocky, inak strasne ma svrbi lava bradavka, mate niektora take??? je to OK??

mm dnes zacal skladat izbicku, volal, ze postielka je uz hotova, tak sa tesim, ked pridem domov, Renkova izba sa uz rysuje
😵

veve23, vitaj medzi nami!
😉

zuzuj
4. jan 2010

ahojte baby ja som tiez dlhsie nebola a mam problem secko precitat a nie to este reagovat 😀
Super infosky co treba vybavit na uradoch ste tu popisali, som fakt vdacna, potom o mesiac vsetko poopisujem. Teraz sa mi zda este skoro 🙂 to riesit. Nam baba z bazara dodala postielku aku sme chceli vysla so suflikom s tym ze bola na objednavku v bielej farbe na 105 eur. Je to postielka aj 9 dielna sada a este madrac od kristina11. Tak sme ju z muzom poskladali a vytesujeme sa. Dokupila som aj volanik , nie je tam potom taka diera ked je este madrac hore. Veci ako hrkalka, hrazdicka nad postielku, zvonkohra hviezda, teplomer do vane, nepremokava plachta , tvrda podlozka presne pasujuca do postielky ( ma take štuple) som kupila cez stranku http://www.rajdeti.sk/ tak ak chcete mozete kuknut na moj album.

civavava
autor
4. jan 2010

zuzuj, prekrasne vecicky mate pre malu, postielka je nadherna a ja ako psickar navyse chvalim aj vasho retrievera - je nadherny! malinka bude mat super ochrancu 🙂

moni
4. jan 2010

ahoj kocky,
zas ste toho popisali, a kym docitam tak aj zabudnem na co som stihla reagovat 😅

aha uz viem, roxi som chcela povedat ze je obdivuhodne ze sa rozhodla malicku ucit anglicky. ja by som to nedokazala, a hlavne by som nechcela aby moje dieta malo prizvuk. ale to je vec nazoru 🙂

niekto tu spominal socialku a DNP, a uz hned zrana mi je nevolno lebo aj mna caka telefonat ochotnym tetuskam 😝 kvoli blbemu casovemu posunu a ich nemoznemu pracovnemu casu, si budem musiet nastavit budik na velmi skoro rano aby som tam niekoho vymakla 😠

no idem ja cosi popracovat, po sviatkoch sa mi super nechce 😔

subidubi
4. jan 2010

ahojte, co myslite aky matrac by mal byt v postielke? su rozne od obyčko, kokosových az po neviem aké, tak neviem.
To vedierko na kupanie sa mi zdá na pohlad na kúpanie nepraktické, ale ked hovorite zo skuseností ze je to pre dieta lepsie tak to tak bude 🙂
Ja tiez zvazujem kočik Concord, v hre je este Jane, ale stvorkolesove maju ciernu konstrukciu a nepacia sa mi ale tak su zevraj dost praktické, a obe znacky kvoli tomu ze vanička môže ísť do auta.
Tiez som googlila ceny setkoho mozneho, a narazila som na ten Habekorn, ale nezda sa mi ze taka cena by bola za 3-kombinaciu, a urcite je v rakusku lacnejsi ak je to rakuska znacka.
... za par dni sa chystam do reichu tak potom vam podam hlasenie ohladne cien 🙂 chcem tam okuknut aj Avent a ked budu lacnejsie tak kupujem. I ked velakrat citam ze ak budem kojit tak sterilizator mi je nanic, ale kamoska koji a sterilizuje lebo niekedy daju odsaté mliečko z flašky ak nieje doma a podobne...
... babiny budete kupovat sterilizator a odsavačku dopredu? alebo? bude niektora sterilizovat v hrnci? 🙂

ludka140281
4. jan 2010

ja mam teraz dostat prvu marodku s DNP,platila som si 44,10€ mesacne,som nezamestnana na rizikovom...potom vam dam vediet kolko € mi poslu.... ba socke mi pani vravela ze okolo 16000sk
bude na kociarik 😀 😀 😀 😀 po malej som predala

stanusa
4. jan 2010

ahoj,
aj matersku budes mat taku 🙂
ja som platila okolo 16 eur mesacne

zuzuj
4. jan 2010

civavka: dakujem aj vy mate nadherne veci pre krpčeka, najma v dobrom zavidim tu izbicku...ja sa tak skoro nedockam🙂
subidubi: ja urcite nebudem kupovat ani flasky ,ani nic k tomu sterilizator a pod., flasky dostanes nejake v zakladnom balicku v porodnici a sterilizator kupim potom po porode. Myslim, ze kupovat dopredu veci je uplne zbytocne, ved kazde dieta je ine a potom jej pokupim ( aj viac oblecka a pod.) co bude potrebovat individualne. Ja chcem kojit a budem sterilizator a podobne riesit az ked nebudem moct kojit.
CO sa tyka odsavacky asi si nejaku vyhliadnem a ked budem musiet odsavat a nebudem vediet rucne, tak poslem muza presne tu kupit.

moni
4. jan 2010

tak v mojom pripade bude odsavacka aj sterilizator nutny, ale dufam ze mi ich posunie kamaratka. no ved uvidime ako nam to pojde 🙂 tiez planujem kupovat veci az ked budu nutne, a nie dopredu. jednak ich nemam kde dat, a jednak presne ako vravi zuzuj, kazde dieta a maminka su ine 😵

civavava
autor
4. jan 2010

aj ja budem mat odsavacku a spol. od kolegyne a tiez ako zuzuj dokupim potrebne veci , az bude mimi na svete a uvidim, co v reali potrebuje 😉

kamilakd
4. jan 2010

subidubi ale sterilizator nie je len na flasky ale aj na odsavacku dudle...ja odsavacku mam ja by som nechcela erarnu ak by som ju mala potrebovat fuuj 😖 a ten awent v rakusku stoji rovnako ako u nas,ale videla som awent v DM a za dobre ceny dudle flasky zasobniky...a zasobnik na susene mlieko som tam kupila za 5e v obchode za 9,70 😲 pekny rozdiel

ludka140281
4. jan 2010

ja som malej kupila malu avent flasku v polsku v merkury markete..taj je det.obchodik za 90sk a velku za 120k....aj teraz sa tam chystame a asi aj na kociarik,len si pockam na vychadzky.....a zhanam si polohovatelne lehatko

kamilakd
4. jan 2010

taktiez si myslim ze kazde mimi je ine aj mamina...ale zakladne veci treba mat nachystane moj nazor sterilizator staci ten do mikrovlnky,odsavacka tiez.ostatne pride neskor..ale flasky bude treba aj ked budeme kojit

moni
4. jan 2010

presne to som chcela povedat kami 😅 len sa nejako neviem vykoktat 😀
len sa mi niekdy zda ze tych zakladnych veci je miliooon, pre takeho maleho cloviecika tolko serepeticiek treba 😅

subidubi
4. jan 2010

ved toooo ze aj ked budem kojit aj ked nebudem tak flasky treba, a ak budem kojit tak treba asi sterilizovat aj odsavačku, tak mi z toho vychadza ze tak či tak ten sterilizator budem potrebovat. A potom ho zhanat ked budem ubolena, hm to sa mi nebude chcet, a ked posles chlapa tak moze priniest nieco ine 🙂)
Presne ten do mikrovlnky mam v plane.

civavava
autor
4. jan 2010

baby mate niektora to svrbenie bradaviek? mna strasne svrbi lava 😠 😲 😢

kamilakd
4. jan 2010

moni tak ano ved uvidime co tie mimina budu potrebovat ale prehanat to nebudem teda..ja mam jednu kamosku z ktorej nechapem celkom ta ma tolko nepotrebnych veci teda mne sa zda ma toho strasne vela napr ma elektricku odsavacku s chladiacim prenosnym boxom 😅 ,elektricky stelirizator ohrievacky mixer kopec roznych flasiek dudlov neurekom vsakovakej kozmetiky a oblecenia ani nevravim ked prisla ku mne tak povedala ze ved ty este nic nemas 😒 a ja si myslim ze hadam aj ano a zdalo sa mi ze celkom dost.obrblala mi vsetko aj sterilizator do mikrovlnky...a tak nech si povie...hlavne ze mimi bude spokojne i ked si myslim ze tie veci su skor pre nase pohodlie ako pre mimina...

stanusa
4. jan 2010

odsavacku budem mat tiez svoju, bratrancova zena poslala manzela do lekarne pri nemocke kupit po porode.
flase by som kupila najviac 2ks a sterilizator som este neriesila, mozno len obycajne vyvarim v hrnci 😀

subidubi
4. jan 2010

kami, ten sterilizator do mikrovlnky má kamoška a hovorila ze je dost spokojná.

... baby a co ten matrac do postielky?
... citala som ze ste pisali o roznych podložkách, len neviem či som správne pochopila ze do porodnice si tiez beriete pod seba nejaku 😅 ... ak ano tak ktoru? pripadne link...

... paaaaaa idem off, zajtra si vas prečitam 🙂

kamilakd
4. jan 2010

subidubi mne polovicu veci nakupil mm a kupil vsetko spravne ved mu to pekne napises..a este jedna rada podla znacky flasiek a odsavacky zvol rovnaku znacku sterilizatora aby sa ti tam potom mestili veci a oni vedia aj poradit,a nemusi byt vsetko len jedna znacka

civi mna svrbeli bradavky a potom sa mi pustilo to kolostrum 😅 ja som si to len umyvala pod sprchov a mala som podprsenku bavlnenu.moc si to nedrazdi a skus aj chladnejsie obklady mozno ti aj pradlo zareagovalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre