Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ikushik
28. aug 2009

semesteer jejj to je mile,tiez ma to rozosmialo 😀
no baby s tou PN neviem.. bola som teraz pri obvodnej,a ona mi povedala ze nemoze ona dat dovod PN-ky graviditu.na to je gynekolkog.on mi vystavy novu pn, ale tym padom uz nebudem mat narok na dávky,lebo ochranná lehota od zamestnavatela mi uplynula.. joooj.. mam nerv a este mi je aj zle 😒 ked vobec som este nevracala, len to mam v krku stale 😠

januska555
28. aug 2009

Ahojte baby tehulky, možem sa k vám pridať, ja sem chodím len občasne lebo akosi nestíham viac a tak som tu už raz písala, ale ste sa tak rozbehli že to už ani neviem nájsť🙂

zuzana1971
28. aug 2009

ikushik to je zaujimave, lebo mne praveze gynekolog nechcel vystavit pn, ze mam ist obvodnej...pre mna tak lepsie, lebo tajne robim na pocitaci doma a nie som pn, on chcel silou mocou, ze mam byt na pn, robil mi prednasky ze v mojom veku je na prvom mieste tehotenstvo a az potom robota...co aj je, ale takto aj tak lezim, prip. sedim a robim, a mam aspon internet, inak by som sa tu sama zblaznila, a ni pisat a citat by som Vas nemohla...ani infosky na internete o tehotenstve...ani kociky, ani nic 😲
teraz ked ma nieco napadne hned pozeram na internete a nemusim si tu obhryzat nervozne nechty, ze ako to je alebo nie je...

ikushik ak teraz nebudes dostavat ziadne peniazky, ja by som na tvojom mieste zobrala na par mesiacov aj menej platenu robotu, ale KLUDNU, nic tazke dvihat...ja neviem, skus napriklad u vas na nejakom urade statnom v kancelarii, statne su malo platene, ale mozno menej stresov ako u sukromnika (mozno sa naivne mylim), a nehovor, ze si tehotna 🤐 , alebo nejaku brigadu nemas moznost, napr. predavat zmrzlinu, alebo tak...neviem ci ma zmysel hladat teraz nejaku SUPER robotu, lebo to sa hlada dlho, tazko, a uz na tych par mesiacov by som zobrala hocico, aby som bola zamestnana. Ale to je moj nazor....

zuzana1971
28. aug 2009

ahoj janka, pridaj sa, vzdy ked sa ti da 🙂

civavava
autor
28. aug 2009

ahojte kocky, tak som vstala a idem si spravit cosi jest..aj ked neviem co, len co si spomeniem na jedlo tak ajajajaj 🤐

Zuzi, som checkovala tych 5cm, co pisu v nasom banneri, na anglickej stranke kde chodim pisu, ze mimi ma v 8-9tt 1 inch, co je cca 2,5cm. to sa mi zda pravdepodobnejsie nez 5cm 🙂

ikushik, ja si myslim, ze zuzka ma pravdu s tou pracou, ja by som si tiez nasla nieco pokludne len na preklenutie tej doby, mozno iba na polovicny uvazok a az bude mimi na svete a o nieco vacsie, by som hladala 'serioznu' robotu. moc drzim palce, nech ti to vyjde cim skor.

zuzana1971
28. aug 2009

seuska, ja som na zaciatku 4 kila schudla, potom pol kila pribrala, dnesneviem, ale v stredu som bola stale na tej istej vahe, tj minus 3,5 kg...ja som trochu baculka, takze mi vyhovuje, ze asi nepriberem 25 kilo, lebo to by som uz bola ako slon 😀
no ale vzhladom k mojej cukrovke, ked mozem jest len 3x denne (lebo 3x denne si picham), a len v malych mnozstvach, a NIC sladke, co znamena ani zmrzlinu, ani piskoty, ani sladkosti, ani kolaciky, ani mucne veci, ani chlebik (len malo a len niektore druhy), skoro ziadne ovocie, musela som vyhodit moje milovane hrusky, lebo mi zvysovali cukor, ani sladke napoje, cukor je vsade este aj v ciernom chlebe, kecupe, atd, atd 😝 asi ani nebudem mat moc z coho pribrat, keby som nemala cukrovku urcite by som pribrala aspon 25 kilo 😀

dnes som nejako ukecana 😝

ikushik
28. aug 2009

dakujem kočky, budem to musiet nejako vymysliet 😒 ale hlavne davat pozor na mimi, a s tym zapalom tiez neviem, joj. cajiky pijem,takze dufam ze pomoze aj to.

zuzana1971
28. aug 2009

ahoj civavka, dobre ranko 🙂 a ty nerobis ked tak dlho vylihujes? 😀

ja som este vcera pozerala na www.tehotenstvo.academy.sk a 5cm by malo mat mimi az v 11 tyzdni...

ako sa maju civavky?kolko ich mas? dve? ako sa volaju? Moj kocurik sa vola Raulik (Raul) a kazdy dem mi ty vykusuje klavesnicu z notebooku, kuse snuru z notebooku, demoluje byt a prave teraz rozkusava na male kusky take kvetinkove papierove krabice z Ikey co mam na skrini 😀

civavava
autor
28. aug 2009

zuzi, ja som si dala 3 dni sick, mame do roka 12 dni a mozme si zobrat najviac 3 dni po sebe, ked nam je zle a nemusime ist k lekarovi, ani nosit ospravedlnenky a pritom je to platene ako keby som bola v praci. Len zavolas sefovi ze nedojdes do roboty. Takze som to vyuzila teraz od stredy. 😉

moje selmicky - 2ks sa volaju Tyson /hnedy/ a Amos /bielohnedy/ a su velmi dobri, nastastie nedemoluju nic, pekne s nami spia v posteli pod perinou 😀

a tvoj kocurik je aky? hod foto do albumu 🙂

ikushik, neboj, ten zapal sa da bezne vyliecit aj cajom a nema to vplyv na mimi, len si davaj pozor a hlavne sa nestresuj..

civavava
autor
28. aug 2009

hej zuzi, pozeram a na tej stranke co si poslala, to sedi presne, ako aj na tej anglickej. 😉

seuska
28. aug 2009

Zuzi pre boha a ty z coho zijes????? na jednej strane ti nezavidim a na dtrane druhej ten pozitok z jedla by mi chybal, prave som prisla z obeda a dnes som sa teda naozaj najedla, lebo mam po praci este skocit ku klientovi a tak to vyzera ze sa dostanem domov az okolo osmej 🙄 bola som ceu obed aj v lekarni tak konecne som si kupila ten olej proti striam a vitaminy, som tam nechala 23 eciek! este ze mi vysiel dnes kseft v praci za 6.000,- eciek, konecne dobra sprava, keby som nebola tehu tak sa asi opijem z tej radosti 😀 zajtra ma kamos 30-tku tak budem radsej pekne na dzusiku a mineralke, aspon maju sofera kto bude odvazat hosti v mierne opilom stave 😎

zuzana1971
28. aug 2009

civavka, takze to su tiez chlapci 😀

my tiez mame v robote moznost 3 dni sick, tiez by som to mala niekedy vyuzit, aby mi to neprepadlo. My mame aj 60 dni PN plne hradenych, zatial som si neminula ani jeden den, rozmyslam, ze to by sa hodilo v zime pred materskou, ked sa bude smykat a bude zima a ja budem mat brucho, aby som dakde nespadla...

moj kocurisko nie je ziadny papierovy fesak ale obycajny divoch z ulice, ktoreho som zachranila, ked bol mala asi 5 tyzdnova gulka a nariekal na jednom malom stromceku kam sa vysplhal, nevedel zist, a jeho rodinka uz asi davno odisla...ale bolo to na dedine, tak nebol taky mestsky smetiakovy kocur, ale v dobrom stave celkom, on je taky netypicky kocur - zboznuje vodu, neznasa maso a sprava sa skor ako pes 😀 len havkat som ho este nenaucila 😀 no a moc som ho rozmaznala 😅 , pridam nejake fotky do albumu...

zuzana1971
28. aug 2009

seuska, vsak to, uz som sa nenajedla poriadne ani nepamatam...no ale napr. vcera som si dala grilovane kuriatko (maso mozem) a trosku ryze a citila som sa ako na kralovskych hodoch 😀
odkedy mi zistili cukrovku schudla som 10,5 kilo, ca. za 1,5 roka

iveta72
28. aug 2009

Hi ladies, tak som nazad od doktorov...
Takze na ultrazvuku sme videli ze, mu asi tlklo srdiecko!!! Nebolo pocut, ale bolo vidiet nieco minaturne, ako tam bije! A je to len JEDNO, ziadne dvojicky 😎
Odmerali ho, ma to 3.7mm!!!!!!
Na dalsie echo sa pojde o 2 tyzdne. Ja som si nevedela auto odriadit nazad do prace, taka som bola z toho mimo. Som stastna, ale aj nervozna, ci to bude zdrave. A v praci mam zlmuvu este na mesiac a pol. Ci mi ju predlzia o rok, alebo len o 6 mesiacov netusim. Ale to budem riesit potom, nieco sa vzdy najde.
Ikushik, drzim ti palce s tou pracou, lebo lahke to nie je.

civavava
autor
28. aug 2009

ivet,gratulujeeeem k srdiecku!

zuzi, aj my sme v tej mojej predoslej IT firme mali to iste, 60 dni PN platenych a 4 dni sick-ov. Plus praca z domu bezne, nato som sa tesila najviac, kebyze ostanem v BA a som tehu, ako by som to vyuzivala po narodeni babatka, to by bolo moc fajn. Ale aj tu mame podobne vyhody, panboh zaplat aspon za to 🙂
Tesim na foto Raulika!
A to ako ti zistili cukrovku? Mala si nejake priznaky, ci len nahodou?

seus, sikovnica si, dufam, ze ti z nch daju nejaku proviziu! 😉

baby ja som prave dojedla hemendex, s 2 chlebmi, paprikou a paradajkou, tak cakam, co bude 😠

tantama
28. aug 2009

ahojte babulky .... ja dnes makám ako drak ale vôbec sa mi nechce.. nič na nebolí ani mi nič nie je len mám nejakú bleeee náladu..... ivetka gratulujem k srdiečku.....

zuzana1971
28. aug 2009

tak uz mam toho mojho kocuriska v albume, len som dala 20 fotiek zmensenych na 1 fotku, tak neviem ci to je dobre vidiet

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzana1971
28. aug 2009

ivetka gratulujem

civavka mne zistili cukrovku tak, ze vobec som nemala ziadne typicke priznaky, len ma raz bolelo tam kde slepak (ako teraz niekedy) a prava ladvina, tak som si myslela, ze mam ladvinovy zachvat alebo daco a celu noc som nespala, na druhy den mi to nepreslo, tak som isla vecer na pohotovost. Tam mi brali krv a zistili, ze mam cukor 21 (moze byt do 5,9). No a cudovali sa, ze este nie som v kome, alebo v deliriu a ze som prisla na pohotovost po vlastnych 😲 , tak okamzite do nemocnice, este zistovali ci to nie je slepak, mimomaternicove tehotenstvo, atd, ale bol to zapal mocoveho mechura, dostala som antibiotika, pri zapaloch byva zvyseny cukor, ale ja som mala az moc, citala som, ze cukrovku moze vyvolat chripka, stres a vselico, ja som mala vtedy strasny stres v tej predoslej PC firme...kde som uz chvalabohu neni 😝 , no ale ktovie, aj moja mama ma cukrovku, ale taku co starsi ludia maju, a ona ma hodnoty max. 7, prinajhorsom 8, ked nedrzi dietu a berie len tabletky.

Ja mam zial dost vysoky cukor, aj ked nejem vobec sladke a picham si inzulin, niekedy si vecer uz radsej ani nedam jest ked mam vela, dufam, ze to neohrozi babatko, sa velmi bojim 😔

ja som bola 2 roky predtym v nemocnici so salmonelozou, vtedy mi tiez bravali krv, vysetrenia, vtedy som mala praveze malo cukor 2,9 alebo tak...Aj mi to povedali, ale ze aj tak to nemam prehanat so sladkym 😀 , ja som nikdy moc na sladke nebola 😀 , inak to je choroba pankreasu, vela ludi si mysli, ze to je zato, ze sa je vela sladkeho 😝 , moja segra tiez mava prilis nizke hodnoty cukru...

no ale je to hnusna choroba, to nie je len, ze nejest sladke, ja som sa zo zaciatku velmi bala, ci sa rano zobudim, ci som nejedla malo, ked som si dala inzulin a neupadnem do hypo komy, stale musim pravidelne jest a pichnut si inzulin, vela ludi nema preto pohopenie, napriklad aj moje kolegyne, ked som si pichla inzulin na obed, musim sa hned najest a ked oni sa slimacim tempom este polhodinu chystali na obed, potom kym sme dosli do restiky, potom kym nam doniesli jedlo, ja som sa vzdy bala ze mi klesne od inzulinu cukor na hypo koma hladinu, alebo raz som bola na vylete s kamoskami, kamomi, a niekedy sme cely den chodili, ja som uz cely den nejedla, povedala, som, ze musim sa SURNE najest hocici, hocikde, lebo citim, ze odpadnem...po vylete ma jedna ohovarala, ze som zamerana na seba, to sa ma dotklo, lebo mne islo o zivot, ak upadnem do komy, mozem zomriet... 😔

marika1902
28. aug 2009

Ahojte babenky,
dnes som ani len cas nemala ozvat sa. Blizi sa posledneho a to je vzdy u nas v praci pekny frmol. Ani si len volno v pondelok nemozem vziat ☹ lebo je posledneho ☹

Zuzi co sa tyka herpesu podla mna ak si ho nikdy nemala tak ho od nikoho nedostanes. Herpes je vyrus ktory sa prenasa z matky na dieta. Ak ma tento vyrus v tele otec dietatko by ho nemalo dostat. Aj ja som zdedila po mojej mamine herpes 😖. A inak kocurik je fesacisko 😎

Ikushik neboj vsetko bude dobre aj pracu si najdes asi treba len verit a hladat. co sa tyka PN ja som amater este nikdy som na PN nebola. vzdy som to niak prechodila alebo si vzala dva dni volna 😝 . Ja som strasny workoholik normalne sa bojim ked budem na materskej co ja len budem robit 😒

Inak som zistila ze mi vobec nechuti maso. dnes som zjedla len tarhonu so stavou ale ta bola dobra uhorkova 😀 .

ikushik
28. aug 2009

zuzi, no je to tazke s cukrovkou, a chapem ta uplne, s tym pravidelnym jedlom je to ozaj tak, mam znameho,ktorý sa si tiez picha inzulin,a je tazky cukrovkar, treba davat pozor.a ty co to nechapu ci to donkonca odsudzuju alebo ohovaraju, tak su ubohy.
dnes sa mi nic nechce, ale musim este na postu 😒

michalag
28. aug 2009

Ahooojteeee 🙂 🙂 🙂

ivetka gratulujeeeem 😵 v kolkom si presne tt+dni?

iveta72
28. aug 2009

Ladies, dakujem vam vsetkym za radost, spolu so mnou. Vobec vas nepoznam, a takto sa spolu so mnou tesite, neuveritelne, a je to krasny pocit!

Podla mna som tak 5tyzden 6 den. Tato lekarka tam napisala datum 26 aprila....
A prave som volala mame, ta je z toho taka stastna. Lebo vie, ze to bude velmi, ale velmi vytuzene.
Ako si maminu poznam, tak ta bude chciet detsku izbu, alebo kocar vyberat a aj odsponzorovat. Totj u nas taky kocik Bugaboo, alebo Bloom Jolz, ktory chcem vyjde asi tak na 1200 Euro, takze kazda sponsorska akcia od rodiny len pomoze..... Vcera v telke davali akurat ako sa navysi rodinny rozpocet, ked sa narodi babo, tak vyratali o 20%. Moj mlady ked to videl, tak skoro zinfarktoval. On si este musi zvykat na novu situaciu. Ja budme mat 37rokov a on len 29 rokov, to je velky rozdiel...

zuzana1971
28. aug 2009

ivetka, no moj vyse 40 rocny stary cap si na novu situaciu nezvykol a radsej sdupkal 😝
a to chcel dieta pomaly viac nez ja 😝
takze vekom to nebude

seuska
28. aug 2009

Civavka ja robim sama na seba tak ja som si tam tu proviziu uz zapocitala 😀 to bude pekna dovolenka tento rok...

ozaj kedze idem k moru a mozno nam vyjde pocasie, mozem sa okupat v mori?

Ivet gratulujem k srdiecku....

Zuzi ty mas sialeny zivot fakt 😎

tantama
28. aug 2009

baby pôjdu vaše polovičky k pôrodu??

zuzana1971
28. aug 2009

seska, keby si vedela o vsetkom, odpadnes 😀 , mne vsetci hovoria, ze mam napisat knihu 😀 a to nie som vobec akcny typ 😀 , ja som napr. robila aj u princeznej vo Wien au-pairku 😀

seuska, tak to je super s tou proviziou

ja som predavala v tej nemenovanej PC firme pocitace aj za 300 tisic denne a nic z toho

zuzana1971
28. aug 2009

este mi vynadali, preco som volala so zakaznikom len 7,5 minuty a nie 12 minut 😝
no vsak som im povedala svoje, ze ja volam 7,5 minuty a predam a niekto vola polhodinu a nepreda nic 😝 , aj tak ich to nezaujimalo 😔

zuzana1971
28. aug 2009

tamtamka ty si uz pri teme porod? 😀

ikushik
28. aug 2009

ja idem k zuzkinemu pôrodu a ona k mojemu 😀 😀 😀

seuska
28. aug 2009

Zuzi no ked som bola ja zamestnana a predavala to co teraz tak som z toho tiez nic nemala, tak som sa nastvala a predavam to iste ale uz nie ako zamestnanec, ale sama sa seba a sype to ovela viacej 😎 a to ze kolko volas s klientom je uz fakt pekna hovadina, sak by mali byt radi ze menej platia za telefony! To mi uz fakt pripomina take fasisticke maniere, ze ked nejde predaj tak na nejaku kravinu to predsa zvalit musime! Zuzi no fakt napis knihu, niektore pasaze ma celkom zaujali 😀

Tantamka je to este skoro rozmyslat, ale napriklad my s mm sme sa dohodli jednoznacne ze nie. No zaujima ma ostatok ako budu odpovedat...

A kedze ste sa mi nevyjadrovali k tomu kremu na strie tak som bola v lekarni a dobry ujo lekarnik mi predal toto:
http://www.mojalekaren.sk/eucerin-sensitive-tel...

a este pozrite aku hovadinu som nasla 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5224920

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre