Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
22. feb 2010

ja som si teraz dopísala zoznam a zajtra idem konečne na nákupy 😅 lekáreň a drogérka

moni
22. feb 2010

miska, ja som dostala nejake caje od kamosky, co nestihla popit, a asi cosi z internetu objednam.

dejni, mne su tie zaprazene polievky take smiesne ze by mali pomahat na mliecko 😅 staaale mi to nejde do hlavy, ja som hrozny skeptik 😔
vacsinou ale varim take, takze ak to ozaj funguje, tak to bude lahke. len mm nema rad vonu/smrad zaprazky tak som zvedava ako bude varit 😀
dejni, ty uz ale aspon vies ako na to kojenie! ja sa uz vidim ako budem visiet na telefone s laktacnou poradkynou 😒

dejna3
22. feb 2010

nebooooj, ak sa bude vedieť malinká prisať, nebudú problémy 😵

dejna3
22. feb 2010

pre mňa to bol taký veľmi zvláštny, trošku čudný a zároveň krásny pocit, keď som ju prvý krát dojčila 😵
sestrička mi vysvetlila, pomohla, ukázala, priložila a sofi pekne cuckala 😉 bolo to neskutočne zlaté 😵

michalag
22. feb 2010

moni, myslim ze aj ked vieme do coho ideme kazde dietatko je ine a kojenie vobec nie je jednoduche, takze to bude ako prvykrat .... a ja milujem zaprazene polievky 🙂

dejni, dakujem .... my rozmyslame nad striebrom pre malicku ale nevieme ich zohnat lebo sa vraj vypredali tak som rozmyslala nad chirurgickou ocelou a planujeme ich dat uz pri odchode z porodnice tak som zvedava ...

malickej sa prave cka, chudatko jej sa strasne casto cez den cka az ju lutujem ako sa tam nadhadzuje

idem ja do hajan, lebo uz na monitor ani nevidim 😝

bruuuu nocku

moni
22. feb 2010

no ved hadam nam to nejako pojde 🙂
prinajhorsom vysleme tatina na nakup UM...ale to bude posledne riesenie.

lekaren a drogeriu musim aj ja poriesit, ale to mam pod jednou strechou.

moni
22. feb 2010

michalag, dobru noc!
nejako to vsetky zvladneme 😵

dejna3
22. feb 2010

áno, miška má pravdu, každé dieťatko je iné, čiže aj pre nás to bude ako prvýkrát 😉
miška, my sme dali náušničky z bieleho zlata 😉 dobrú noc 😔

ja ešte vyplňujem lajstrá - zajtra na sociálku 😝

moni
22. feb 2010

dejni, eeee papierovacky 😝
ja som vyplnovala pre-registracny formular do nemocnice a nestacim sa cudovat co vsetko chcu vediet 😕
najlepsie na tom, ze ked sa budeme stahovat, cele to bude treba robit nanovo 🙄 ale uz nas teta nahanala 😕

dejna3
22. feb 2010

no, super 😝

ja už mám hotovo 😉
idem zaľahnúť, dnes som mimoriadne unavená 🙄 a zajtra budem asi tiež po tých behačkách po úradoch a obchodoch 😔

papá, moni 😉

fruchtbar
23. feb 2010

Dobre ranko dievcata,
civavkaja by som bola byvala tiez rada,keby sa uz maly vypyta,ale stale si vravim,ze aspon do 37 tt !!!! To uz vydrzime....a potom,28.02. je spln... 😲 ....

Atiez by som bola rada,keby je to tigrik narodeni v znameni RYB ako tigrik narodeny v znameni BARANA....lebo to mi uz teraz nahana husiu kozu ! 😵

tarinka333
23. feb 2010

Dobre ranko dievocky,
no co to tu citam... Civi, normalne som si predstavila Tvoju tasku zbalenu pri dverach a uvedomila som si, ze ja by som mala dobalit tu svoju, lebo... nikdy nevieme uz teraz 😲
Eteze to bol plany poplach a Renko ostava v brusku.
Ja osobne nastupujem po dohode s Dr. az 1.3. na MD, aj ked podla TP by som skor mala... Ale osobne si aj tak myslim, ze budeme prenasat. Cize do 41tt tahame urcite!

stanusa
23. feb 2010

dobre ranko🙂

som hned citala co je s civavou, tak plany poplach nastastie...nase babatka su este male, treba vydrzat fakt aspon do 37tt

😲 idem ja dnes balit veci do porodky, aj ked ten pocit este nemam
som zvedava buduci pondelok, ked ma kukne novy doki co povie na krcok...lebo som asi jediny exemplar, ktory o jeho stave nema ani sajnu spolu s mojim doktorom...ale asi pred mesiacom, ked som bola s tvrdym bruskom v nemocke tak ma lekarka pozrela a povedala ze je ok, tak aspon nejake info mam 😅

tarinka aj ja nastupujem na MD 1.3. ale dufam, ze prenasat nebudeme 🙂

stanusa
23. feb 2010

citam, ze po 35 tyzdni su uz vsetky organy uplne vyvinute, takze da sa povedat, ze sme niektore uz za vodou 🙂

fleury
23. feb 2010

bre ranko,

civi no tak vidis, plany poplach 😉 Aj ked uz aj ja mam stavy, ze najradsej by som rodila 😀 A s tymi izbami a pristupom zbytocne neprovokuj 😀 ja ked si predstavim, co ma caka v nemocke .. 😝

moni ad ten mail..no esteze nespadam do tej vekovej kategorie, by som sa inak urazila asi 😀

a ja som sa dneska kraaasne vybuvala skoro 10 hodin som spala 🙂

kika29
23. feb 2010

ahojte. ja som konečne sama doma malá už chodí do škôlky. už mi vlasy stáli hore dupkom z nej 😀
tuto noc som asi 5 krát bola na wc no vela som nepospala 😝
u nás prší tak som ako lemra nič sa mi nechce 🙄

fleury
23. feb 2010

stanus vzhladom k tomu, ze ja som sa az vcera naucila spravne pocitat tt, ja som spokojna aj s 33 😀

fleury
23. feb 2010

kika aj u nas prsi, mne to pomaha aspon v spanku take pocasie, ale na wc som veru musela aj ja v noci raz ist 🙂)
len citim, ze mam zas tlak ako korytnacka..

kika29
23. feb 2010

stanus aj mne doktor povedal že keby sme vydržali aspoň do 37tt tak sa snažím čo najviac ležať. lenže ked ja tolko velakrát musím behať na wcko tak mám rozcvičku ľah-sed 😀

jankako
23. feb 2010

bre ránčo...sakriš baby ja som dnes jak mechom udreta..asi preto že moj muž bol už o pol siedmej hore a ja snim..teraz ma oči štípu asi zdriemnem...
včera večer som spozorovala ked som išla do sprchy,že mi z jedneho cici vytiekla taka kvapka lepkavej tekutiny...žeby mlíčko?bolia ma didi...
krče ma chytaju do noh,aj ked som bola v noci na wc..ráno som bola asi 5min.vonku,vyvetrať sa..už mi je otrasne vovnutri..
ozaj,chcem sa spýtať,mám taky divny pocit že sa mi mala pretočila...bojim sa.lebo odvčera ma začala kopať do druhej str.kde dovtedy nekopala..bola inak už dole hlavinkou,od 29tt..uvidim v piatok na sone...len dúfam že sa moja predtucha nenaplni.vlastne ako by sa aj otočila v takom tesnom malom bruchu..či?

fleury
23. feb 2010

janka to ti asi vyteka uz kolostrum 🙂
a k tomu otoceniu babatka, teoreticky je to mozne, ale mna tiez moja kope raz vlavo raz vpravo, ale hlavu ma stale dole 🙂

kika29
23. feb 2010

janka moja bublinka je už dole hlavičkou a kopance cítim všade. raz hore raz dole ľavo-vpravo ako by tam stepovala. noa v čera večer to nemalo chybu lebo si urobila z môjho brucha boxovací mech 😝 tým chcem povedať že aj ja mám niekedy pocit že sa otočila.

seuska
23. feb 2010

Dobre ranko dievcata...
Civavka fu mi odlahlo ze len plany poplach... som sa uz bala, lebo ako si pisala tak deci je dost na vytok, hlavne ze si isla do nemocky a vsetko je ok. Pohladkaj Renka nech este vydrzka v mamkinom brusku...

Prave mi pisala Tamtamka sms, ze je v tej nemocke, ze jej nic nerobia len kazdy den CTG a 2 x za tyzden ultrazvuk aby sledovali ako Gretka rastie. Vraj je tam nuda. Prave jej boli pichnut prvu davku na plucka aby sa malej vyvinuli a stipe to jak fras, ale inak sa citi dobre, vsetkych Vas pozdravuje. Mame jej drzat palce nech to dobre dopadne...

Ja som mala mat dnes povodne volno a zacat konecne prat veci, ale nejak sa mi povinnosti nakopili a mame este poobede v Presove poradu ☹ Sice by som nemusela ist, ale pojdem sa rozlucit na cas s kolektivom....aspon nejake kolace kupim...

jankako
23. feb 2010

asi to už bude to kolostrum teda... 🙂 a zaujímave že mi vyteka z toho menšieho cici..nemam súmerne totiž to 😉 ale mňa doteraz nekopla ani raz do tej druhej str..vždy len vlavo bok,a hore.a teraz v pravo bok sa vyduva..včera mi dávala dobre bolestive šupi do krčka..už som mala ale nervy..bolelo to 😢

fleury
23. feb 2010

seuska
jasna vec, drzime tamtamke palceky 😉 Tak ked s nou nic nerobia mozno ju pustia este domov, ked gretka zacne priberat..to ani ziadnu vyzivu v infuzke nedostava? tu nudu si viem predstavit 😝

stanusa
23. feb 2010

jankako toho miesta tam uz vela nema, takze to bude riadna akrobatka ak sa otocila...ale je to mozne 🙄

mam depkovat ked este vobec nemam kolostrum ani naznak...?obcas take male suche cosi na bradavkach, aj mm sa ma vcera pytal ci mam mlieko??? no chapete take otazky 😅

jankako
23. feb 2010

no veru civi,ešteže len plany poplach..som písala že aj ja som tak jeden vikend stresovala..
nemam prehlad,čo sa deje s tamtamkou????

fleury
23. feb 2010

ja tiez este nemam kolostrum, nie kazda ma pred porodom, takze nestresujem 🙂
moja vie tak bolestivo kopnut do pupka, ze mam tmu pred ocami 😠

stanusa
23. feb 2010

seuska ked budes pisat tak ju pozdrav, jasne ze im drzime palcose 😵

stanusa
23. feb 2010

jankako mala gretka rastie pomalsie ako je norma, teda nepribera velmi tak je teraz na pozorovani 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre