Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
24. feb 2010

no to je tazko, zazmluvnenie stoji 7000 ak je dr. zamestnancom nemocnice a je to v pomere cca 5 dr a 2 nemcnica, ak dr. pride z vonka dostane vyse 1000 a ostatok nemocnica. Za cisarak sa neplati to je jasne, ona chce aby si ju zazmluvnila.....len mi to nejde do hlavy. A baby co ste tu a mate cisarsky, bude vam ho robit vas dr.??? ak hej a zadarmo bez zmluvy tak Zuzkina dr. je spina. Pardon za vyraz. To je tazko ja mam dr. a nezazmluvnim ho, dostal do vrecka a vide ma to lacnejsie a starostlivost 100 %. Je to tu cele na HLAVU.
Zuzi , a ked ju nezazmluvnis, tak co spravi???? mna taketo veci vedia nastartovat, ked niekto chce zarobit na ukor ludi....., vsak ke chcem zaplatim ak nie, je to len na mne, nutt ma nemozu a nenechaju ma rodit v parku

jankako
24. feb 2010

baby u nás v bojniciach v nemocke tiež ked si vyberieš porodnika tak zaplatiš 7tis..a je jedno či cisársky alebo normál...jednoducho platiš za to,že ked nebude mať službu,tak príde..ale aj ked bude mať službu,tak či tak zacvakáš... 😖

jankako
24. feb 2010

aha,čiže tam nie je rovnako ks...segra mi vravi že týchto malych že bude asi aj 70ks....uvidim..

stanusa
24. feb 2010

pocula som, ze aj v nasich nemockach sa nazazmluvnuje, ale sa dava do vrecka...a vacsinou sa vybera doki z nemocky, ktory tam aj operuje a je dobry

u mna este neviem ako sa to vyvinie

zuzana1971
24. feb 2010

babule mne je jedno ako to je, realita je taka, ze tych 7 tis jednoducho nemam... 😝
a uz sa 2 dni trapim ako to lekarke povedat nabuduce 😝
akoze keby som mala 7tis nazvys je jej ich dam...takze jej budem musiet trapne vysvetlit, ze som slobodna mamicka, s hypo na krku, a to este uz dlhe mesiace som dostavala len polku vyplaty tj PN...dufam, ze ma neprizabije 😀 😀 😅
no tak to som zvedava potom na ten odflaknuty porod 😝 , aj keby ma rezal iny dr, uz budem mat renome, ze pri nej sa neznaste, nic nedostanete, je to chudera 😝

michalag
24. feb 2010

pokial si dr. pyta od takych co nato naozaj maju a maju kopu euracikov tak mi to je jedno, ale pokial je niekto v takej situacii ako Zuzka tak vidi iba peniaze a je mu to jedno

michalag
24. feb 2010

janka a ake pampersky myslis? normalne ci sleep&play?

veve23
24. feb 2010

Zuzi, podla mna sa vobec nemusis hambit a nemusi ti byt trapne. Pre Maxika chces to najlepsie,a neni hamba nedat tych 7000, vsak to je vela penazi aj keby si mala vyuzijes ich na ine, neboj vela bab neplati a musia jej dat stoercentnu starostlivost, aj ona to musi vyriesit.......to asi preto ze si si pytala cisarak, tak to nieco chce, vyksli sa na nu, podla mna to dobre dopadne, odrodit a postarat sa o teba musia, zas tak zla sytuacia tu neni.

Michalag, vsak jasne ti co maju , su zvyknuty.....a doktori si na to zvykli

gajana1
24. feb 2010

Ahojte tak to je strašne čo ti doktori pytaju aj mne povedali zname že ked chcem vedieť pohlavie musim svojemu dať do vrecka že vtedy povie.

Zuzi povedz jej že nemaš na to aby si jej tolko dala. Mne keby tak dr. povedal tak mu na rovinu poviem že nedam lebo nemam pri prvemu mm dal bez mojho vedomia ale to sme na to mali ale teraz určite nedame lebo si to nemôžme dovoliť

michalag
24. feb 2010

sami sme si ich rozmaznali 😝 😀 🤐

ale mna tiez minule nasra.o ked mi sestricka povedala aby som jej doniesla dalsich 20 eur (na zaciatku som im dala 20 eur) za poradne ktore robia az do konca tehu lebo u nas nemocnica poradne uz nerobi a poradnu preplaca poistovna iba jednu do mesiaca, co nechapem preco to takto maju, ved poradne maju byt od 36tt kazdy tt tak by to poistovne mali k tomu aj prisposobit 😠 😒 , no nie?

jankako
24. feb 2010

sleep&play su...tí doktori,nemam slov.čista korupcia..ako vo všetkom..ja sa o našom zdravotnictve ani nevyjadrujem.
mne stačilo ked som potratila a lekári povedali že až po tretom potrate máš nárok na geneticke vyšetrenia. 😠
ked máš prachy,si niečo...a dostaneš všetko...aj starostlivosť..

fleury
24. feb 2010

bre ranko

tak ja som od rana zas adrenalinova, dnes mame odstavku teplej vody, akoze v zime robia odstavky??!!!a to mam zajtra skoro rano poradnu a nie som oholena, sak sa ma porodnik moj zlakne 😠 😀

ten hokej rano to bola tiez ina kava .. som nemohla kukat stv, ti komentatori su otrasni, ninaj by uz mal doma strikovat ponozky a nie komentovat olympiadu preboha. Tak som kukala dalej na CT, tam to malo inu uroven. Celkovo mam pocit, ze stv ma tuto olympiadu obzvlast zlu formu, minule komentovali finalovu suciplinu na lyziach vysielanu nazivo ako keby slo o trening niekde v mongolsku..

civi hehe tak rakovska je ina srandistka, to uz moze dat dietatu meno tokyo hotel 😀 😀

zuzka tak ta tvoja dr je inak tupa a drza, ja by som okamzite menila dr..ved vsade inde by ti odporucili cisarsky aj bez prachov..ale ja som v tomto dost akcna, ja som menila svoju dr za novu v 7 mesiaci 😀

veve a ty ako so zaludkom?

fleury
24. feb 2010

pozn. suciplina rozumej disciplina 😀

veve23
24. feb 2010

jaaj, to je smutne ze u nas je to tak......., a aby sa clovek hambil ze neda uplatok, len bohuzial je to vsade tak, ci v zdravotnictve, na urade atd. ......nechcem byt zla a rasistka, ale podaktore nase potmavsie spoluobcanky, nikdy nezaplatili, nic nedali, chceli vsetko a maju aj dr. aj strechu nad hlavou, aj soialne davky......a nikdy nerobili, a tu zeny makali a maju velke h......

kika29
24. feb 2010

zuzi mňa sa doki pýtal či si nechcem dať urobiť 3D ultrazvuk a na rovinu som mu povedala že aj by som chcela ale finančne na tom niesme najlepšie tak nie. pochopil to. a to stojí okolo 1000 a nie to že 7000 boha ved tolko som dakedy ani nezarobila 😝 😠 nedaj jej nič odrodí ťa kto bude mať službu ved oni sú za to platený. ty ked si robila tebe dakto dával úplatky za robotu? nie tak čo oni chcú 😠

ste ma teraz ale našpanovali. 😠 ja som po pôrode dala dezert a poďakovala som a nerch si mysleli kto čo chcel. peniaze mi trebalo na iné veci a nie do vrecka. ked raz nemám tak nemám a nedáám 😠 mne kto čo dá nokto nič a žiť musíme aj tak.

fleury
24. feb 2010

gajana preboha to aj za to, co cakas pytaju prachy? ja sa hanbim kde to zijem 😠

michalag
24. feb 2010

jankako, normalne stoja jedny okolo 10,50 eura tak myslim ze to je super cena tych 15 eur 😉

veve23
24. feb 2010

fleury...som sa tak rozcertila 🙂 hned z rana aj tu a aj pri hokeji ze som zabudla na zahu. No je mi ovela lepsie ako vcera, aspon zatial, dala som aj suchu vianocku a zatial sa da, mam take horko v ustach, ale neni to katastrofa. Ale lieky som si nedala. Tak dufam ze to bolo vcera len preto ze som ich zjedla na lacno.

kika29
24. feb 2010

ja som za poradňu neplatila ani raz. iba za fotku a vyšetrenie zrkadlom. a od kedy som tehu a chodím do poradne tak nič ani za ultrazvuky ani vyšetrenia. tak mi je čudné že vy podaktoré platíte za poradňe.

stanusa
24. feb 2010

my mame obvodaka, ktory pri kazdej ambulancii inkajuse 5 eur - nieco od neho chces tak si zaplat, volaju ho pat- eurak 😀

nastastie som bola len par krat, tak dal papier alebo co bolo treba aj bez 😖

silvia7
24. feb 2010

bré ráno babulky..
ako sa máte?

civi - no ked som čítala, že to na teba prišlo, tak som sa celá rozklepala a len som potom hľadala ďalšie infošky od teba, že teda čo a ako... 😅 jaaaaj, držte sa ešte

zuzka ahoj - no to je iná káva, že ti rovno dá papiere do ruky na zazmluvnenie, napriek tomu, že ste o tom nehovorili a ty si to nenavrhla.. je to slobodná vôľa každej rodičky, či si dr. zazmluvní (ale ani to nie je istota, že všetko prebehne tak, ako má a budeš šťastne spokojná s prístupom v nemocke) alebo nezazmluvní..
včera som sa práve bavila s jednou známou, ona má dvoch synov, pri oboch mala vybaveného dr. cez kamošku sestričku (čiže preňho čisté prachy do vrecka a to je kapacita na Kramároch on..) a že ledva ju odrodil... proste ten dr. sa rodičke venuje minimum času - príde, pozrie, či je otvorená, ešte nie, príde neskôr, aha už, ešte necháme chvíľku otvárať a potom dojde skoro na hotové veľakrát ..

už som spomínala, ja nemienim zazmluvňovať - tiež na to nemám ani náhodou, oni sú za to platení!!!!! a bola to ich voľba, ísť robiť toto povolanie.. sa im nepáči - prosím, nech idú robiť niečo iné alebo do inej krajiny..
bože,normálne mám teraz "strach" volať na kramáre a objednávať sa tam na poradňu... mám chuť ísť fakt inam.. kks.. 🙄

gajana1
24. feb 2010

fleury ano tak mi povedali kamošky že vždy im povedal že nevydi čo to bude a ked mu dali do vrecka tak zrazu videl

kika29
24. feb 2010

kamoška zaplatila u iného doktora 5€ za to že jej povedal pohlavie a na koniec aj tak zle. on jej povedal dievčatko a iný doky ked bola na 3D že chlapčeka čaká tak uznajte či to je normálne a či má ksicht si pýtať eura za to. však to že ti doki povie pohlavie je v rámci vyšetrenia bábätka ked ho merá on to vidí aj tak tak mu to je jedno nie či to povie alebo nie ked mamička chce vedieť.

fleury
24. feb 2010

veve tak super, ze sa to zlepsilo! nech ti to vydrzi 🙂

ja na poradni som v zivote nedala ani korunu za nic. Platila som si len 3D ultrazvuk, na ktory som ale sla do sukromnej ambulancie, takze je to logicke.

michalag
24. feb 2010

tiez si myslim ze beru plat ako iny a maju to v naplni prace odrodit, takze ... oni sa vzdy stazuju ze maju nizky plat a popri tom dostavaju za nocne, ked robia cez sviatky dalsie prachy navyse ... baby normalne ma toto nasponovalo 😠

jankako
24. feb 2010

takže fajn.kúpim ich.jedny výjdu 7,50ečiek.
aj ja som nič neplatila...našťastie.a to mávam poradne od začiatku tehul každe dva týž.utz som absolvovala už vela krat,aj vyšetrenie zrkadlami....jedine čo som si platila bolo 3D a fotky a dvd z normálnych utz..
porodnikovi uvidim či budeme platiť,asi nie..

fleury
24. feb 2010

gajana tak to je hajzel. A najsmutnejsie je, ze tie uplatky beru ako supy prave lekari, ktori si toto zamestnanie vybralli dobrovolne s cielom pomahat ludom. Cest vynimkam samozrejme, ale tych je zalostne malo.

kika29
24. feb 2010

uznajte o chvílu budú mamičky platiť ešte aj za to že uvidia na obrazovke mimi na ultrazvuku 😠 a nie to ešte že im bude vysvetlovať čo kde je a pod.

veve23
24. feb 2010

dik Fleury, dufam ze sa to zlepsilo 😉
dam si asi az zajtra na vecer len jednu ked sa vratim od mami z oslavy, a do pondelka potiahnem na 1 tabletke a uvidim co mi povie dr. na poradni
😉

fleury
24. feb 2010

kika o chvilu budeme platit uz len za to ze otehotnieme asi 😀

inak porodnik je v sucasnosti asi najlepsi biznis..deti sa rodia furt a obalocky sa kopia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre