Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
14. apr 2010

zuvi - ja som si ich nekupila, bol 1 v tom kufriku co som dostala v porodnici. Cele tehu som ziaden nedostala a v porodke 2 a potom z Dovery dalsi 😀

marika1902
14. apr 2010

Zuvinka to sme dve ani ja nemam ani sajnu o kojeni a ked baby citam tak mam vacsia vacsi strach ☹

marika1902
14. apr 2010

baby ja mam tu elektricku od aventu. Dostala som ju k narodkam 😀 😀 Tak dufam ze je dobra. Ma s nou niektora skusenosti?

moni
14. apr 2010

cici, som asi 5 stran pozadu a tam este frucht je 😀
som na 2cm, krcok spotrebovany na 70% tak uvidime ci to nieco znamena ;)

zuvinka102
14. apr 2010

cicimon ja som si kupila tych 10ks co su v baleni za nejakych 7€, lebo segra mi povedala, ze je to fajn aj na stravu ak pojdem niekam na vylet a tak..

marika no ved to ako aj ja mam z toho strach ale na druhej strane ma utesujem aj to, ze ak tak dopadnem aj ja tak mam komu napisat aby mi poradlili a viem, ze v tom nie som sama.. aspon sa mozem psychicky pripravit aj na take veci a mne to dost pomaha, ked viem co ma caka..

cicimon
14. apr 2010

zuvi - no ved casom mozno aj ja dokupim, zatial mi tie 2 nadobky stacia 🙂

baby s mimi - pouzivate niektore latkovky?

kiwinka
14. apr 2010

cici ja pouziva len plienky pampers,,,
latkove nie, ani nebalim na siroko, v mojej porodniic nemocnici ani nepeferuju na siroko balenie..ja neviem teda,, dokina pediater mi vravela ze aspon prvy mesiac tak mam balit,,neviem no, kazdy daco ine hovori.

skusila som aj babylove 2-5kg,,su dajake velke pre moju malu a prekaka sa v nich vytece to von...a to iste aj pampers premium care...
pampers newborn v zltom obale tie su naj pre nas.
aj huggies mam,,a tie su zase nejake malinke...

moni
14. apr 2010

uff, tak som docitala....samozrejme v prvom rade gratulujem tarinke, a zuzanke.j k babatkam!
k debate o svokrach sa nepridam, ta moja je jednak daleko, a jednak vychadzame spolu velmi dobre. ale zas ruku na srdce, nechcela by som aby prisla po porode. teda, nikoho by som tu nechcela, musime to zvladnut sami 🙂

kojenie je pre mna velka zahada, neviem ako to dopadne, zatial si nepripustam ze by s tym mal byt problem. tak dufam, ze nam to pojde.
a vsetkych aprilovkam nech to ide!

tak kolko nas teda zostalo kinderiek...zo desat? uz sme v mensine, mamicky nas prekecaju 😀
ale aspon sa vela dozvieme 🙂

cicimon
14. apr 2010

moni veru - ma to nejaku vyhodu 🙂

kiwi - my jednorazovky na noc, zatial boli ok tesco aj tie pamersky,teraz pojdem skusit DM
cez den davam ale latkovky

marika1902
14. apr 2010

moni je nas tu veru riedko mamicky uz su v presile 😠

minius
14. apr 2010

moni ze teba maminy prekecaju 😀 vsak my len tak naponahlo ked nekojime a neprebalujeme 🙂

bozenu to moje babulo je hore skoro cely den 😖 a na prse tiez 😅

juliap
14. apr 2010

minius mimi moze byt tak isto, ako aj dospeli, nervoznejsie pri zlom pocasi, co teda u nas dnes je otras, takze skus si aj to odpozorovat

zuzadula
14. apr 2010

cicimon.. k tomu mliecku.. ak pises, ze ti uz aj strieka.. tak mala pravdepodobne saje lepsie.. aj sa lepsie prikladate.. 🙂.. co je uzasne!!!! viem, ze to este asi boli.. ale chce to len pekne osetrovat a stale dbat na to.. aby bola mala poradne prisata.. najlepsie takmer cely dvorec v pusinke
a este k tomu ako ma mliecko vyzerat.. materskemliecko nie je ako kravske.. bielucke a huste.. je rieducke, ma namodrale zafarbenie.. a je sladucke.. predne mliecko, ktore babo pije najskor, je redsie.. zadne mliecko je malinko hustejsie, lebo je tukovejsie.. ale inak je to ako ked nalejes vodu do zle umyteho pohara, v ktorom bolo mlieko kravske.. taka slabo zafarbena voda 😀 .. ale veeeeeeeeeeelmi vyzivna !!!

zuvinka102
14. apr 2010

marika ale zachvilku aj my budeme maminky a potom to uz naozaj bude len mamickovska diskusia

minius
14. apr 2010

juli tunak zacina vykukovat slniecko, rozmyslam ci ho nevezmem na prechadzku ale ked on strasne jaci v kociku ale ked je teraz taky unaveny mozno pospinka 🤐

cicimon
14. apr 2010

ja som dnes malu dala asi na 5min na balkon a bola z toho cela vyjavena....tak uz by sa pocasie mohlo zlepsit nech mozme ist cez vikend von

zuvinka102
14. apr 2010

idem sa prejst nachvilku ked uz je to slniecko vonku a aspon vyvencim krpca.. takze sa lucim 🙂

moni
14. apr 2010

minius, no to je fakt, mna je tazko prekecat kedze v praci figu robim a som zavesena tu 😀 len keby bolo s kym, lebo zas na moje monology nie je isto nikto zvedavy 😀
pocasie my ani nespominajte, tetno tyzden mame take zmeny ze ma ide trafit, jeden den kosa a dazd, dalsi den teplo. keby sa to chcelo ustalit na nejakej normalnej teplote...hlavne ked uz budem mat malu, nech si aspon chvilu uzijem kocikovanie.

ked mliecko strieka na zaciatku, nepomohlo byt trochu odsat aby sa to upravilo? tu radia tak....
lebo ked rychlo tecie, babatkam sa zle preglga, nahltaju sa vela vzduchu a moze brusko boliet.
tot moje znalosti ako teoretika...

zuvinka102
14. apr 2010

no nakoniec som sa nikam zatial nedostala a pojdem asi az ked pride mm domov.. pojdeme sa prejst spolocne.. inac pozerala som pocasie na dalsie dni.. takze cez vikend by to slo.. bude pekne slnecne, takze kinderka pripravte sa na vikend 😀 😀

moni
14. apr 2010

zuvi, tu ma cez vikend prsat, takze bud sa predbehnem zajtra-pozajtra, abo cakam do buduceho tyzdna 😀
zajtra o 5 vecer mam navstevu pediatra, takze potrebujem aby to vypuklo az potom keby cosi 😀

konecne som nasla preklad tej byliny ktora by mala fungovat na ulahcenie porodu...tak vraj pupalka. neviem ci to niektora skusala, a ci to ozaj funguje 🙂
ja tomu moc neverim, ale no ved prihodime k pikantnym jedlam, ananasu a ostatnym radam keby islo do tuheho 🙂

zuzadula, tu su duly tiez velmi popularne, hlavne v nemocnici kde budem rodit ja, kde su za co najviac prirodzeny porod. keby manzel nechcel byt pri porode, urcite by som vyuzila jej sluzby/pomoc.

majca424
14. apr 2010

kiwi, vidím, že riešiš plienky, no od segry viem, že original Pampers su väčšie ako iné plienky. Preto napr. Huggies sú menšie ako Pampers aj keď máš na oboch napísané 2.5kg...
Inak, našemu malému sú tiež všetky veľké, používam teda Pampers 2-5kg, ale sú mu veľké a aj všetky vecičky, keďže som si myslela, že budem mať väčšie bábätko... 🙂

majca424
14. apr 2010

neboj moni, neprekecame Vás, počkáme na Vás a potom vytvoríme novú tému 🙂 Ako sa inak máš? 🙂

fleury
14. apr 2010

Ahojte 🙂

tak my uz sme domka, dneska si nas tatko priniesol 😉
Emka uz stihla pozdravit susedov usedavym placom, tesime sa na noc 😀

blahozelam maminkam a drzim palce tehulkam, coskoro sa dockate!! 🙂
V nemocnici ma pochvalili, ze pekne kojim, ale bradavky mi mala znicila teda uzasne 😝

Jo a pobavila ma grekyna..ked mi mm vravel, ze ma tiez Emku a odisla jej plodovka o 4tej rano..mne tiez o 4 tej rano, ale o den skor 😀 😀

Idem sa najest, co najest, ja doslova zeriem 😀 ale vraj to sa pri kojeni moze!! 😎 😀

majca424
14. apr 2010

vitajte fleury 😉

minius
14. apr 2010

fleu vitaj naspat!!! a este raz gratulacie celej rodinke 😉

co sa tyka jedenia a ja zeriem ale stale mam strasne chutky na sladke a hlavne ked je maly aky je dnes nemam cas ani nic navarit tak ho len sladim, ja viem ze by som nemala 😔

fleury
14. apr 2010

minius aj ja hlcem hlavne sladke 😅 Dnes som v zurivosti od hladu nakricala na mm, kde su fornetti, ktore mi kupil, som ich nevedela najst 😀 😀 Chudak a on sa tak snazi 🙂

moni
14. apr 2010

majci, kluuudne nas prekecajte, aspon vieme do coho ideme, a co nas caka. a mozeme si z vas priklad ako to super zvladate, coho sa treba vyvarovat 🙂 a mozeme deturence krasne obzerat...no co viac hormonalne prepruzena tehula na konci tehotenstva potrebuje ku stastiu 😀
dakujem za opytanie, mam sa super. trpezlivo cakam 🙂 opuchnuta sice som, ale kedze uz nie je tak horuco tak sa to da zvladnut. otvaram sa, krcok je skoro pripraveny, mavam kontrakcie, takze cosi sa deje a to ma ukludnuje 🙂

fleury, vitaj doma!!!! emka je slusne vychovana, hned sa predstavila 🙂 susedia nech si zvykaju!
hlavne nech je mliecko! aky bol porod?

minius
14. apr 2010

fleu to su este hormony 😀 a mliecko uz mate? A ako sa zotavujes?

juliap
14. apr 2010

no a frucht uz urcko ma mimi, cely den nebola, nema niektora na nu kontakt?

zuvinka102
14. apr 2010

no tak frucht asi naozaj rodi 😅 ale asi aj sasikas uz rodi ved ani ona tu dnes nebola..

no a mne odisla po tom dnesnom dr. hmate cela zatka.. takze mozno sa to aj rozbehne.. ja viem nesmiem byt naivna lebo to moze aj dva tyzdne pre porodom ale u mna to vyvolalo nadej, ze mozno sa to cele uz rozbehne.. inac zajtra ma brasko narodky tak dalsi chlap s tym istym datum v rodine moze byt 😅

inac si zacinam vsimat. ze moje prispevky su vzdy od veci od tych vasich ale ja pisem co ma napadne a beham stale od pc prec a az potom vas citam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre