Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
14. máj 2010

a aj ta kava chuti? ja ked som pila bezkofeinovu tak mne nechutila

kikarv
14. máj 2010

minius ale že mliečne by sa teraz mali vela jesť a hlavne jogurty. neviem mne len kamoška povedala že párky a paštéty by sa teraz nemali jesť. neviem od kial to nabrala preto sa pýtam.
ja mám caro doma ale ešte som to neskúšala. poznáte to aké to je?

janicka11
14. máj 2010

Zuzadula 😀 😀 😀 dakujem pekne.S tými plienkami som to už niekde čítala,že ak bude mať aspon tých 6denne mokrých tak je všetko v poriadku.A to určito má aj viac asi.Ale ked ja vždy začnem stresovať ked sa napapá a začne plakať anechce spinkať.Tak si vždy pomyslím či sa dobre napapala a tak--No hrúza....A ved v pondelok ideme na poradnu tak konečne mi odlahne ked zistím či pribrala.A baby cem sa spýtať na to****** kočíkovné*********-po akej dobe to asi dostanem?Je to tých 25tisíc že?

cicimon
14. máj 2010

ja sa chystam buduci tyzden na kontrolu po sestonedeli, dam si potvrdit ten papier a potom pojdem poziadat o ten prispevok

fleury
14. máj 2010

Ahojte

jeeej minius, krasna fotka v pase! 😉
Tak u nas je to zase o hubu cely den mala nespi, teraz dorazila burka, tak vytuhla, som zvedava dokedy 😖

civi tak s tou zapchou a zlatou zilou som na tom rovnako ako ty ☹

aktakk ja tiez cakam kazdy den na mm, ked dorazi z prace a preberie stafetu v uspavani nasej dcery. Pre mna to je ako sviatok uz trosku si oddychnut 😀

aktakk
14. máj 2010

Jankako- je to menej ako 25tis. Je to okolo 20tis. - to je pridavok prispevku a sa davaa ziadost po 28dnoch od narodenia babatka,musi to gynekolog a pediater potvrdir. A predtym sa dostava prispevok pri narodeni dietata - to mozes hned po porode dat ziadost a to je ccca 5is. co spolu robi 25 tis....

aktakk
14. máj 2010

Janicky sa tykal ten predch.prispevok.

aktakk
14. máj 2010

Fleury- ale musim povedat, ze je to ovela lepsie s nasou malinkou ako to bolo. Najhorsie dni boli po porode, resp. cca tyzden po porode a trvalo to tak 4tyzdne...ale hlavny dovod bol urcite ten, ze bola hladna. Teraz sa mi zda ovela lepsia, nevravim, ze kazdy den ale viac je uz tych lepsich ako horsich dni. Klop klop klop.
Miska- nemoze sa stat, ze je malinka hladna? Ja som ju za cele dni nemohla z ruk dat dole, bola skoro stale na prsniku a ked zabuvala, tak len tak na 10minut a zas kolotoc zacinal. Potom mi Annag povedala, ze to nie je dobre, ze malinke deticky musia spat, ze preto mi aj na prse zaspinkava lebo je vycerpana. Cize ani poriadne nepapala a ani poriadne nespinkala.

minius
14. máj 2010

kika moj maly maval hodne koliku a vraj to moze byt aj mliecom, ja viem ze vela kalcia by sa malo vsak ja vsetky zuby pri malom stratim ale davam si vitaminy tak vari to nebude az take strasne 😖

cici mne ta melta velmi chuti, pripomina mi to detstvo ked sme chodili k starkej na pole
😀

kiwinka
14. máj 2010

ahojte babule,,po dlhsom case sa ozyvam,,citam vas,len nestiham odpoisovat,, snazim sa byt co najviac vonku s karolínkou...ked sme doma,nechce hajat a kuka stale, place atd... len dnes je hnusneee,,tak sme domka,,

trapime sa s bruskom, prdkanim , kakanim,,casto mava placlive hodiny jak sa nevie vykakat,,, az odpadne od unavy...ach jaj,,,

janicka11
14. máj 2010

AKTAKK tak teraz som dosť zmatená z toho čo si mi napísala.Ten prídavok k príspevku to chápem,to by mi snád doktorka mohla potvrdiť už v pondelok ked ideme na poradnu,to bude mať malá 25dní.Už by mi to mohla potvrdiť nie?Nech tam zase vo štvrtok nemusím ísť znova!Aj môj gynekolg snád stým nebude mať problém.čo povieš?Ale nechápem ten príspevok.Ja som nič nedostala ešte,teda ani som o to asi nežiadala.žiadala som len o ten prídavo tuším..To s ažiada tiež tam?To už by som možno aj dostala keby som o to žiadala nie?Alebo žeby to došlo s materskou teraz??Ja som z toho jelen,porad prosím......Aj stým mliekom som z,atená stále..Stále rozmýšlam čo by som ešte urobila by som ho mala viac jak vy tu všetky píšete..či si začnem odsávať ked malá spí alebo čo..

kiwinka
14. máj 2010

kika.,ja som kupila Caro,,fuuha, to je hnus 🙂 hihi nechuti mi to,,
u nas v BA v mek donalde je aj Mc Cafe! veeelmi dobru bezkofeinovu kavu robia na hocjaky styl ci presso, latte hocico..je to mnam mnam 🙂 kedze kofeinovu sa neopovazim kvoli malej...

janicka11
14. máj 2010

Chcem sa spýtať kávu piť nemožme normálnu kofeinovú?Mám nanu neako chuť. 😀

aktakk
14. máj 2010

Janicka- ja som najskor ziadala o prispevok pri narodeni dietata. To nepotrebujes mat nikym potvrdene a je to okolo 167€ . S tym som ziadala aj pridavky cca 20€ mesacne a to bude chodit stale na ucet. No a posledna vec je ziadost o pridavok k prispevku, to je tych cca 20tis. A nemozes to mat skor od pediatricky potvrdene ako mala nedovrsi 28dni, tak na TO BACHA.

michalag
14. máj 2010

baby a na ten jednorazovy po porode musi dokina potvrdit na to tlacivo ci ako to je? lebo mi ideme do poradne 25.5. a to uz bude mat malicka viac ako 28 dni tak by som to zobrala a rodicovsky si tiez vybavim spolu s tymto ved oni to aj tak spatne musia vyplatit tak kym nam nechybaju tak to neriesim a aspon budeme mat nejake euraciky do zasoby 🙂

aktakk ja neviem, mne sa zda ze v jednom prsniku mam viac mliecka lebo vzdy ked kojim z toho druheho tak mi zacne kvapkat az mam mokru vlozku ale z druheho mi az tak nekvapka .... skor si myslim ze inde je pricina ..... uz som rozmyslala ze si skusim odsat a dat jej jednu davku z flase aby som vedela kolko vypije, ale ked ona tak pahltne papa z flase ze potom to vygrcne

aktakk
14. máj 2010

jA SI robim normalnu kavu ale az po kojeni hned, resp. odsati mlika, nakolko mala prsnik nechce.

aktakk
14. máj 2010

Misi- o prispevkoch som pisala 😉 😉 . no tak to asi ozaj bude inde pricina, v mojom pripade to bolo prave malo mliecka, preco bola malinka nervozna.

aktakk
14. máj 2010

A potvrdzuje sa to tlacivo. Je to taka 2stranka a v tom este vlozena jedna samostatna strana.

michalag
14. máj 2010

janicka ked mas chut na kavu tak si kludne sprav slabsiu a najlepsie hned po kojeni a uvidis ako bude malicka reagovat 😉

michalag
14. máj 2010

aktakk dakujem 🙂

aktakk
14. máj 2010

kiwi ahooj.

janicka11
14. máj 2010

AKTAKK tak už som z toho riadny jelen.Ja mám doma akurát tak dve tlačivá jedno že mám dať pediatrovi po 28dnoch,a ten druhý papier tiež po 28dnoch dať gynekologovi to je asi žiadosť o tych 20tisic...A o pridavky som už žiadala,ale nepamatám si že by som žiadala aj otych 167eur.Teda otom neviem....žeby mi to teraz došlo s materskou či ako?alebo skočím v pondelok na socialku a spýtam sa nato...Aj ked neviem ako sa vykokcem..

janicka11
14. máj 2010

Michalog,dakujem skúsim tú kavičku ako vravíš teda...Teraz si odsajem uvidím čo to spraví.

cicimon
14. máj 2010

janicka - tie prispevky sa ziadaju na urade prace http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
3a 5

aktakk
14. máj 2010

Janicka tak Cicimon ti to rovno dala "na tacke" 🙂

cicimon
14. máj 2010

mala spi od 11h a cakam, kedy sa zobudi, kedze som si nalozila zmrzku 😀

vejula
14. máj 2010

Čaute kočky.

Práve som čitala jeden dobruy članok a možno aj pričinu našich problemov s bruškom. Vraj ked babatko nevysaje celý prsnik nedostane sa ku zadnemu mliečku ktoré ma viacej tuku a pije len to predne - lahšie. A to potom spôsobuje koliku a riedke hovienko. PResne tak to ma aj moj malý a kedže kojim jedno kojenie len z jedneho prsa a to tam vždy ostane ešte kopec mlička je dosť možne že sa ku tomu zadnemu ani nedostane... Tak začnem odsavať pred kojenim a uvidím či sa to zlepší 🙂

vejula
14. máj 2010

janička kavu možeš aj kofeinovu ale mojmu malemu nerobí moc dobre ale tiež by som si niekedy dala joooj

michalag
14. máj 2010

baby a co myslite da sa odsat aj to zadne mliecko a ako to zistim, ked mne sa zda vsetko v rovnakej konzistencii

vejula
14. máj 2010

miška ja to tiež nikdy nevidim či je to predne alebo zadne... Ale zrejme sa moj maličky k tomu zadnemu nikdy nedostal. Tvoja malička ma tiež koliky a riedku stolicu??? A ty odsavaš po kojeni? Ja som tiež tak robila lebo však aj v nemocke mi tak hovorili, tak teraz som z toho magor 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre