Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

saudi
4. jan 2010

vejula, hej, tlaky na konecnik su pri porode, ale aj ja som to teraz cez vianoce pocitila, ked som sa moc namahala. mne navyse babo trochu klesa dolu, tak sa musim setrit, mozno sa ti potlacilo trochu dolu. lahnut a zdvihnut nohy. ale mozno to bol len nejaky krc. no urcite to spomen v poradni.
ja som hlienovy zatku vobec nepostrehla a ked ti bude odtekat plodova voda, tak budes mat pocit, ze cikas, ale navies to zastavit 🙂 ale nemusi to prist vobec, voda ti moze prasknut az pri porode.
no a kontrakcie su pravidelne krce v bruchu a mas ho pri tom tvrde. to si urcite vsimnes 🙂

kamilakd
4. jan 2010

a ked zacne odtekat tak co das vlozku a letis do nemocky???ci ako 😅

veve23
4. jan 2010

Silvia 7, ja asi tiez asi nezazmluvnim, stresovat este ze ci dr. pride, znama obysla zazmluvnenie, jej muz dal dr. niake peniazena a bola velmi spokojna, to je tazko, vela bab vravi ze ak sa moc planuje aj tak to nevide a zbytocne je stres, alebo je to naplanovane na100 percent ale to aj stoji trocha viac a peniaze sa daju vyuzit aj inde.

vejula
4. jan 2010

Dakujem kočky za rady.... Tak teda kludový režim.
Ako dobre že sa mám kde spýtať , že ste tu už skusenejšie ako ja. Tak teda nejdem stresovať a len oddychovať.

roxi
4. jan 2010

vejula - no tlak na konečník som mala len tesne pred pôrodom, hlienová zátka môže oddýsť aj 2 týždne pre pôrodom, aspoň myslím, možno si sa len veľmi namáhala,
mala si aj nejaké tlaky v brušku, stvrdlo ti, alebo si cítila bolesť v krížoch, či nejaké sťahy bruška?
asi by si mala viac odpočívať, prípadne keby niečo zavolaj do nemocnice, ohľadom vody neviem poradiť, mne ju museli pustiť

moni
4. jan 2010

veji, ja som mala cosi podobne na silvestra 😕 kedze sme boli pozvani ku kamaratom na prichod noveho roka, chcela som upratat a vyprat vsetko este v starom roku. tak som trubka dala 4 pracky, prezliekala periny, no a poobede to zacalo. tvrdnutie bruska, dost intenzivne, s bolestami do krizov. mala sa sice hybala, ale bolo to velmi neprijemne. trvalo mi to cele poobedie, aj vecer. to som uz jasne ze lezala, liala som do seba litre vody a snazila sa nemysliet na najhorsie...lenze jasne ze som zacala stresovat lebo cez vikend mam letiet na konferenciu, a jedine na co som myslela, ze ma to chyti zas 😔
cely vikend som len vegetila, a vsetko preslo 🙂
naozaj uz nezvladneme tolko ako pred tehu, musim si stale pripominat ze sa treba setrit. nahnevana som na seba bola, lebo kvoli sprostemu praniu, som si uhnala taketo nervy.

dejna3
4. jan 2010

ahojte,
vy ste toho dnes ale popísali 😅
ja idem zajtra na cukor 😝 😝 som tam dnes volala, či ma môžu vziať ešte tento týždeň, lebo mama je učiteľka a postrážila by mi malú.. a oni - že jedine zajtra, lebo inak majú plno a už by som si asi ani nemala kam sadnúť...
tak idem ráno, hádam to nebude zlé, niežeby som sa prejedala sladkého, ale viem že je lepšie, keď sa nejaké 2 dni pred sladkostiam vyhýbate... a ja som dnes do seba šupla kekse a aj colu...

idem dočítať 😉

silvia7
4. jan 2010

moni - tak to si si teda dala riadne do tela na toho silvestra... už som sa tiež inak pristihla pri tom, že však mi nebýva zle ani nič, tak že môžem všetko, ale nie je to tak.... predsalen bruško už zavadzia (nanešťastie) a nikdy nevieme, čo môže ublížiť..

jejda babulky, ja mám neskutočnú chuť na niečo.. zjedla som dve kiwi a dve mandarinky, ale neviem, neuspokojilo ma to teda nejak extra.. čo ja viem, takú zvláštnu chuť mám, ale neviem čo by som si dala.. ooh..
maalý sa asi prebral, si kopká v brušku jedna radosť.. dnes našťastie nedáva také silné údery ako minule.. a to fakt sa hýbu aj keď spinkajú?? niektorá ste to písali, že na 3D spinkal ale hýbal sa aj tak.. zaujimavé 😉 som nevedela..

moni
4. jan 2010

silvi, no nadavam si este teraz 🙄 ja vlastne ani neviem ze som tehotna, keby ma mala nekopkala tak na to rychlo pozabudnem. ved aj z postele vyskocim ako jojo, a az potom sa zbadam ze s kotlikom by som sa mohla trosku krotit. nejako som si este nezvykla, ci co 😅

a babatka uz maju otvorene ocka? hehe, a co tam pozeraju? 😅 ci ako viete ze spinkali? nejaka som popletena 😕

vejula
4. jan 2010

no kočky mne už je lepšie, celkom mi tie tlaky prešli tak som vstala vás kuknuť...

roxi, tvrdnutie bruška som nemala ani sťahy, to som si hned hmatala či nieje tvrdé.... Len tie bolestivé tlaky na konečník a aj do krížov... Ale asi to bolo tou námahou, som povytierala podlahy opucovala hajzlík a také veci a chystala som sa ewšte periny prezliecť ale pred tým ako som sa do nich pustila mi začalo toto, tak som lahla a nakazala drahému nech ich prezlečie

moni máš pravdu, už toho tolko nezvládneme, aj ked som si to nechcela pripustiť a myslela som že to musím všetko zvládnuť... Ale som sa sekla, ale dobre že som dostala takéto varovanie a už aspon budem vedieť čo si môžem dovoliť a čo nie...

sasurin
4. jan 2010

veji - mne pri sofi odtiekla plodovka a cítila som to asi tak keď máš menzes a dlhšie sedíš a potom keď vstaneš tak naraz to buchne z teba von, no a potom som mala bolesti každých 5 min. a Sofia sa narodila za 2,5 hod. od odtečenia plodovky 😉

dejna3
4. jan 2010

mne dnes ale blbne koník, je strašne pomalý 😠 😠

veji, ja som tiež mala tlaky alebo skôr kŕče, ktoré mi vystreľovali do konečníkasíce až v nejakom 8-9 mesiaci a dr, ma skontrolovala a povedala, že zrejme mimi zatlačilo na nejaký nerv, aj z toho to môže byť... lebo všetko ostatané bolo o.k. 😉

ja si tiež platím DNP, ale budem mať materskú aj zo zamestnania... snažila som si to rozpočítať tak, aby som sa priblížila k maximu, tak som tiež zvedavá, aká sumička mi vyjde 😅

silvia7
4. jan 2010

aj mne blbne koník - mrzne a strašne dlho načítava stránku.. 😒

no ja si tiež udieram hlavu teraz, že som robila u známeho a na papieri minimálka ale dostávala som okolo tých 500eur a to nerátam tringelty čo som dostávala a nerátajú sa nikam.. takže materskú budem mať minimum.. ešteže ten RP sa zvýšil..aspoň dačo.. ale ak budem dakedy aj druhé chcieť, tak si to rozplánujem tak, aby som mala maximum materskú..

moni - no to tu písala niektorá, že bola na 3D ultrazvuku a vraj mimi spinkalo (povedala dr.) ale aj tak sa hýbalo.. tak neviem, očká asi ešte nemajú otvorené.. netuším.. 😅

sasurin
4. jan 2010

mne riadne blbne koník, strašne pomaly ťahá no hrôza

ludka - ja budem rodiť tiež v Prešove a asi v novej pôrodnici, rodila som aj v starej aj v novej, tak udvidím, a veľmi pekne ďakujem za info čo do pôrodnice.

zuzana1971
4. jan 2010

ten konik je dnes ako spomaleny film 😝 konecne som vas docitala

vejulka ja mavam casto tlaky na konecnik a vzdy sa zlaknem ze porod 😝 , ale dam sa do kludu a po case to prejde

babule epi uz nestoji 2500 sk, ale 106 euro, nedavno to zdrazovali, teda aspon na kramaroch je tato cena

ja som sa dnes objednavala na internom kvoli tomu rychlemu tepu, co mi kazala gunekologicka a ten ma sestricku co robila na porodnickom na antolskej pred tym sestricku a povedala mi, ze s tym sa lezi v nemocnici 😝 ze preco ma tam moja gynekologicka neposlala 😝 a dala mi hned zrychleny prednostny termin k internistovi hned na zajtra rano 😝 babule DRZTE MI PROSIM PALCE zajtra, ja uz nechcem ist do nemocnice!!!!! chytila ma kvoli tomu panika, ze este nemam nic nakupene, nemam to babo ani kde polozit, nemam ani kocik ani postielku, nemam este poprane, ozehlene vsetky veiciky, nemam vsetky tie srandy do porodnice co treba poporodne vlozky a atd, na uradoch som este ani len nezacala vybavovat....a nemam nikoho co by to vsetko za mna urobil, vybavil, opral....ja nemozem ist do nemocnice pomoooc...

veve23
4. jan 2010

a kolko je max. materska? vie niekto? mne radili ist co neskorej, a nahlasit ze som slobodna matka a vtedy sa mi predlzi a az potom ist na rodicovsky prispevok, len skoda ze sa po 2 roku znizi, ak mate dobrych yamestnvatelov treba si zvysit zaklad pre vypocet md, len to malokto urobi

vejula
4. jan 2010

jej babule, ste ma ukludnili, ja už som mala strachy že budem bežať do nemocky... Ale pekne sa to ukludnilo.
Vidím že preberáte materskú, mno tak u mna je to jednoduché kedže ne nu nemám nárok a budem dostávať rodičovský príspevok 160 Eur, kedže som hned po škole otehotnela. No nevadí, nejako to zvládneme...

A čo sa chystáte zajtra porábať???? Ja asi len oddychovať radšej, vo štvrtok mám poradnu, hádam bude všetko OKI.

minius
4. jan 2010

ja sa vas tunak snazim docitat ale konik je akysi zmateny 😠 .

Zuzi drzkam ti vsetky palce aj na nohach, vari ta v nemocnici nenechaju. Uz sa citis lepsie?

silvia7
4. jan 2010

Zuzi, tak to držíme palce a poriadne, nech ste ok a neostanete v nemocke!! budem na vás zajtra myslieť veľmi veľmi

to fakt už 106eur?? oni nevedia, čo pýtať.. kamoška rodila v novembri a ona bez epi, ale už bola dlho na sále a nevládala ani tlačiť a tak jej sestrička šupla nejakú tabletku aj jej ju dala zapiť a že účinok ako epi, taká oťapená bola ešte aj po pôrode z toho, no a neplatila nič - tak asi zabudli alebo sa zľutovala nad ňou tá sestrička.. 😉

kamilakd
4. jan 2010

veve a kam pojdes nahlasit ze si slobodna matka???a ako si zvysis zaklad???do riti ja som odrobila 10rokov v kuse a ked mi zpriemerovali a vypocitala som si matersku sak to je dane aj tak zo zakladu nie???

vejula
4. jan 2010

Zuzik, nestresuj, uvidíš, bude všetko OKi a pekne pôjdeš domov. LEn žiadne stresovačky nahánačky, v našom stave, by to mohlo mať zlé následky. Všetko sa stihne uvidíš... Ja tiež ešte nemám nič a myslím že väčšina z nás ešte nemá kočík a také veci, tak nebojaj 😉

kamilakd
4. jan 2010

koniku dnes asi sibe 😠

zuzka drzim palce nech je vsetko ok...neboj len ziaden stres vsetko stihnes

ja idem zajtra na 3Dcko

moni
4. jan 2010

zuzi, drz sa, nic neboj vsetko bude dobre! porobia ti nejake vysetrenia a aspon budes vediet co sa deje. lepsie ako sa strachovat 🙂

veji, no moj program je jasny kedze chodim do prace 😝 sice zajtra rano mam kontrolu, tak mozno sa cosi dozviem 🙂

dejna3
4. jan 2010

max. materskú môžete získať momentálne cca do 18tis. Sk... ja by som toľko z platu určite nemala, preto som si priplácala od augusta cca 20 eur mesačne...
v tomto štáte sa musí človek o seba postarať sám, lebo štát sa nestará 😒 ale aspoňže zvýšili RP a dali tých 25 tis. pri prvých 3 detičkách 😉
ja som bola pri sofinke vedená ako nevydatá matka a poberala som materské dávky až 37 týždňov (namiesto 28) - to som len na sociálke (SP) podpísala čestné výhlásenie, že nežijeme v spoločnej domácnosti s otcom dieťaťa (nikto to nekontroluje)

vejula
4. jan 2010

jeej kami tak v šetko dobré na 3D-čku potom zreferuješ ako bolo 😉
moni takže pracovne, mno už aby sme boli s maličkými doma 😵
dejni mno len škoda že RP zvyšuju len matkám ktoré maju odpracovanú nejakú tu dobu a maju nárok na matersku. Ja ako čerstvá absolventka, ktorá sa ešte nestihla ani zamestnať nárok na zvýšený RP nemám ☹ . Takže s drobcom nám daju len 160 Ečiek. No nič moc, ved tak bábo predsa nemôže za to že jeho mamina ešte nestihla pracovať... Ach jaj, príde mi to trošku nespravodlivé...

veve23
4. jan 2010

kamilakd, ja som s polovickou neni zosobasena, tak mi ekonomka poradila ze mam uvist ze som slobodna mamicka a materska sa mi predlzi tusim o 6 tyzdnov a takto nahlasim na socialku, no materska sa pocita z brutto ktore si zarabala, urobi sa priemerka ako pri pnke, ak si mala koncorocne odmeny tak super zvysi sa priemer, ja som mala tiez posledne odmeny cca 200 eur a materska mi odhadom vide nieco okolo 500. zaklad alebo odmeny to si musis vybavit v robote, len zamestnavatelia nemaju moc v laske tehotne tak im pred odchodom na matersku moc nepridavaju. Ale je urceny aj max. zaklad z coho sa pocita materska, len teray presne neviem kolko, tusm v korunach to bolo okolo 30000.

michalag
4. jan 2010

zuzka, kamilka zajtra na vas silno myslim 😉 🙂

ja idem zajtra do poradne tak som zvedava ako bude po sviatkoch hadzat rucicku na vahe 😅 😝

sasikas
4. jan 2010

Zuzi zajtra drzima palce....ale urcite vsetko v poriadku bude....hlavne klidek.....budeme na teba myslet..... 😉

moni
4. jan 2010

kami, uzite si zajtra 3d hadam bude malicke spolupracovat 😵

no veji, lenze ja nebudem moct zostat dlho s malou doma, kedze tu je materska len par tyzdnov 😔 ja viem ze doma to nie je bohvieco a ze stat sa nestara, ale verte mi ze to moze byt aj horsie 😔

cicimon
4. jan 2010

drzim vsetkym palce na 3D a poradni

ja som rada, ze este chodim do roboty, lebo inac by som asi len sedela doma na gauci a jedla...ako cez vianoce

silvi - ty sa kde chystas rodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre