Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minius
13. jan 2010

moni no ja som z tych genov riadne popletena 😀 a na tej masazi co si mala ti aj brusko masirovali?

Vejulka len mna v nemocnici nechaju iba 1 den ak vsetko pojde dobre tak to uz si asi velmi nepolezim ☹ a hned okolo drobceka skakat.
A ohladom tej podprdy ja som citala ze je dobre mat bez kostic vraj to tak nenici tkanivo pod prsickami a potom nebudu az take ovisnute 😖.
Ale ked nam uz o chvilku bude treba aj tie kojenecke 😵

vejula
13. jan 2010

A to ako že len jeden... Kde vlastne budeš rodiť???? To bude riadna nahánačka, ale tak snád si mm dá na pár dní volno aby ti pomohol, aby si sa trošku zregenerovala...

minius
13. jan 2010

ja rodim v londyne ale strasne lutujem ☹ chcem ist domov ale uz poznam dve babenky zo SK co budu rodit v tej istej nemocnici predo mnou tak ak ma velmi vystrasie hned odletim domov rodit.
Druha polka planuje ze si vezme 2tt volna ale ja velmi nechcem lebo sa po 4tt chystame na SK tak nechcem aby si dovolenku minal ale maminka prileti 30 marca tak sa uz tesim

michalag
13. jan 2010

tak som vas prisla kuk, ale velmi nemam nervy na konika ako to ide pomaly tak neviem dokedy tu vydrzim 😒

minius
13. jan 2010

no veru veru konik to v poslednom case akosi nezvlada... tolko maminiek a tehuliek a snaziliek 😀

moni
13. jan 2010

veji, presne tak. sikovna si! 😵

minius, mna si nechaju "az" 2 dni po porode, pri cisarskom 4 😅 ale radsej tu ako doma 😝
ta masaz bola super, lezala som na boku, vankus medzi kolenami a teta zacala od noh, potom presla na chrbat. otocila som sa, a zase to iste. no a potom som lezala na chrbate, podlozena hlava vysoko a aj pod kolena mi strcila taky valcek a znova mi masirovala nohy, ruky, krk. no a potom brusko 🙂 inac, som bola prekvapena ze ako silno. nebolelo to ani nic, ale ja ked sa kremujem tak tak silno nepritlacam. vravela ze sa maju robit pomale kruzive pohyby v jednom smere. kazdopadne mala neprotestovala, najviac kopala ked mi masirovala dole chrbat 😅

michalag
13. jan 2010

ved kolko nas je 😀

michalag
13. jan 2010

nie je mozne uz ide rychlejsie 🙂

blondy12
13. jan 2010

no tak to ked z MM strany nema asi nikto modre oci tak to potom mat modrooke babo nebudeme... 😠 ..no aspon keby lavoruke bolo 😀 😀 😝

dejna3
13. jan 2010

moni, si ma potešila, že si ešte niečo pamätám z biológie 😉 lebo mne sa niečo pri tých výpočtoch zdalo, že je tam 25% šanca na recesívny znak 😉

grekyna23
13. jan 2010

malalady, ja som akurat dnes diktovala vysledky glukozoveho testu a tu druhu hodnotu som mala 7,00 a doktor ze tata hodnota je najdolezitejsie, ale ze ked je pod 8 tak je to dobre, tak ja uz fakt neviem, ked dejna hovorila, ze jej ani tu druhu hodnotu nemerali 😒
a veji, v tehu urcite podprdy bez kostic, prsia sa nalievaju, zvacsuju, potrebuju mat pohodlie 😉

moni
13. jan 2010

no uz som docitala, vidim ze grekyna to vysvetlila na 1 s hviezdickou 🙂

k mojej domacej ulohe o lavej-pravej ruke 😀 som zatial zistila toto:
podla niektorych teorii je dominantna pravorukost, lavorukost je recesivna. sanca ze sa dvom pravakom narodi lavak je 2%, ak je jeden z rodicov lavak sanca je 17%, dvaja lavaci maju 46%.
medzi lavakmi je 2x viac chlapcov ako dievcat. no a sranda ze 92% deticiek si uz v maternici cuca pravy palcek 🙂

michalag
13. jan 2010

moni, ´domaca uloha na 1* 😀 🙂

blondy12
13. jan 2010

moni dakujem pekne... 😀 no tak ja som patrila k tym 2% a to este dievca 😀 ...tak to poviem MM ze aku vzacnost mam hihi 😝 ..lebo stale na tu moju lavu ruku nadava...resp.zatvara pred nou oci..

blondy12
13. jan 2010

jaj idem ja spat tak dobru noc dievcata potrebujem sa zajtra este ucit ach posledny den pred tou skuskou...keby to bola uz posledna ale este potom dalsie 2 tak...sa do konca mesiaca znicim 😠 ☹

moni
13. jan 2010

rado sa stalo 😵
ja lavakov poznam len chlapov, no a pravdupovediac mi nerobi dobre ked ich vidim s nozikom v ruke 😅
aj sa ta snazili preucit na pravu ruku?

michalag
13. jan 2010

ja zase poznam lavacky len baby

dejna3
13. jan 2010

moni, tak to je fakt super "náhoda" (keď ja šanca len 2%) - že bratranec aj sesterka sú ľaváci, hoci rodičov majú pravákov 😉

blondy12
13. jan 2010

moni nie nasi ma vobec nepreucali..hlavne ja som taky silny lavak..ze asi do 12 rokov som nechytila do pravej ruky nic...teraz uz skor je napomocna ale sa nenajem...a MM tiez ked ma vidi s nozikom v ruke tak hroza..babka tak ta ma nenecha si ani chlieb odkrojit 😀 .....niekedy mi je ta prava zbytocna.. 😝 ...ale pribor drzim ako pravaci to som proste pochytila od nasich..

no ja hovorim ze to budu este u nas aj zvady ohladom mojej lavej ruky..ako poznam mamu ta mi bude chcietpomoct kupat malu ale my lavaci to mame inac aj drzanie a pre vas..pravakov..to je strasne...

michalag
13. jan 2010

mne sa zda akoby lavaci robili vsetko zlozitejsie 😅

blondy12
13. jan 2010

no michalag to je aj pravda...napr noznice krajcirske si vezmi ze lavaci ich drzia opacne tou tenkou stranou dole a hrubou hore ..snad spravne hovorim..a otvaranie konzerv..ani moj MM neotvori lavou rukou s pravackym otvarakom na konzervy..ja ano 😀 .ide to tazko ale co musela som sa naucit ked som nieco chcela...sice tupou stranou ale otvorim...ale inac to nechavam na inych pravakov 😀 ...

mna najviac stvalo v skole ze ked pises tak stale mas spinavu ruku od tych pier..lebo ty si vlastne tahas uz po tom co je popisane a si to rozmazujes...no na nervy.. 😀

dejna3
13. jan 2010

,iška, teraz som si všimla... takže dievčatko? 😉 gratulky 😵 😵 😵 ale v pase si to trošku poplietla asi 😉 😀

dejna3
13. jan 2010

"miška" - malo byť 😅

michalag
13. jan 2010

ved ked musis tak musis ... inak na toto sa boli aj moje spoluziacky nazlostene ze pisu a rozmazavaju si popisane, ale s tym uz nic nenarobis ... nas este obcas pouzije aj lavu ruku ale neuvedomuje si to, no dominantnejsia je prava 🙂

michalag
13. jan 2010

eeee, len som skusala 😀

michalag
13. jan 2010

... a dakujeme 🙂 , len keby sme to vedeli aspon na 90% aby som mohla nakupovat oblecko

dejna3
13. jan 2010

si chcela vidieť, ako ti pri mene zasvieti 2d? 😉

michalag
13. jan 2010

tak tak, ako bude vyzerat pass s dvomi detmi 🙂

dejna3
13. jan 2010

tak bude neutrál... aj ja som pre sofi nakúpila tak, lebo sme nevedeli... ale vždy znosí skôr dievča oblečko po chlapcovi, ako opačne 😝

moni
13. jan 2010

si kup otvrak a noznice pre lavakov a manzel bude mat svoje a ty svoje 🙂 u nas v skole napriklad lavaci mohli pisat hned gulickovym perom a kazdy im zavidel. no a videla som vela lavakov ze ked pisu tak si zvrtnu papier (niektory skoro az kolmo) a tak pisu.
podla mna by si si nemala nechat pomahat, ja viem ze ti to budu chciet ulahcit, ale stale pri tebe nebudu.

urcite mas lavu ruku tak sikovnu ako my pravaci pravu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre