Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maznacik007
30. júl 2009

civava mozno to budu dvojky.. 😉

ja som tehotna po 5 rokoch snazenia po dvoch CAR a po vselicom moznom.. uplne spontane a prirodzene... ani neviem ako... u nas bol problem s SPG manzela.. pri tehu s dcerou som nemala ziadne problemy.. to ze som tehotna som zistila.. ked som odniesla vsetky baby veci sestre co caka v januari.. a v case kedy pravne dotahujeme zalezitosti okolo nasho noveho syna z detskeho domova... takze to mam vesele 😀 zajtra ideme za nim..
dnes sme sa boli kupat na jazerach.. aj s malou.. tak bolo fajn..

k tym testom zavisi asi aj od toho aky test aka citlivost a tak.. ale si tehu.. a to je podstatne.. dufam ze nam to bude rychlo ubiehat. tehu a najma prijemne...

seuska
30. júl 2009

Caute. Tak ja som tiez dnes zistila ze cakame babatko (3 rozne testy - 3xpo dve ciarky 😉 ). Trosku mam strach lebo je moje prve a mam 31 rokov a priznajme si pravdu, velmi zdravo som do teraz nezila... akoze ja a moj muz velmi nejeme ovocie a zeleninu 🤐 som fajciarka este k tomu. A ako naschval, som sa tu dnes zacala obzerat a nasla som vsetky katastroficke pribehy co existuju 😖 Inak sa citim dobre, ziadna spava nemoc, ale nevolnosti. Vychadza mi to ze som asi v 4 tt. Lekar ma objednal na 11.augusta na sono. Nikde tu neviem najst nejaku postupnost vysetreni a testov. Tak nam kocky drzkam palce.

misha666
30. júl 2009

ahojte kocky... ako to rychlo bezi ...pred rokom som zakladala temu aprilovky 2009 a uz je tu 2010...prajem krasne tehulkovanie ...nech Vam to zbehne cubi dub 😉

maznacik007
30. júl 2009

seuska.. vitaj.. aj ja mam 31 🙂 skus si davat kyselinu listovu.. a necitaj tie katastroficke pribehy na nete lebo ta trafi... teda aspon ja to radsej necitam.. a snazim sa mysliet pozitivne

seuska
30. júl 2009

Dakujem maznacik, kupila som si Calibrum Baby plan, teta v lekarni mi to doporucila. Potom na mna este vytiahla nejake super kapsule za 20 eciek, ale to necham na manzela, nech mi ich kupi potom. Apropo, on to este nevie, zajtra pride z tyzdnovky 😎

civavava
autor
30. júl 2009

ahoj seuska, vitaj medzi nami! Mame takmer rovnaky termin 🙂 Z veku si nic nerob, ja mam 34 a kym porodim budem mat 35 a som v pohode 🙂 tak ako je kopec "mladych" zien okol 20ky co nemozu mat deti alebo potratia, tak je aj kopec zien co maju zdrave deti aj v 40ke 🙂)
Ja inak beriem kyselinu listovu a Prenatal 🙂) Drzim nam vsetkym moc palce!! 🙂

civavava
autor
30. júl 2009

jeej maznacik, to je uzasne ze si beriete dietatko z domova..aj my sme nad tym s manzelom rozmyslali, ze ak sa nebude darit, adoptujeme si dietatko 🙂 mas moj obdiv 🙂

macikjm
30. júl 2009

baby...urcite papajte kys. listovu...je to velmi dolezite pre babatko... 🙂

seuska
30. júl 2009

mam si k tomu Calibrum baby plan este dokupit navyse kyelinu listovu? co myslite?

maznacik007
30. júl 2009

seuska podla mna netreba.. ved v calibrum baby plan je uz aj listovka..
😉

macikjm
30. júl 2009

seuska...urcite si kup...neuskodi a v calibrum jej je malo...ak nebude v tele potrebna, tak ju vycuras...neriskuj...ber ju aspon do ukonceneho 3. mesiaca... 😉

taanak
30. júl 2009

Ahojte, vyzera to tak, ze aj ja budem k Vam patrit. Co som uz par dni tusila, to mi test potvrdil 😉 . Ked som cakala malu, tak som sem moc nechodila, tak dufam, ze si to s Vami vynahradim. 😅

fida
31. júl 2009

Ahojte babulky, tiez sa pridavam k aprilovkam. U dokiho som este nebola, ale je to tam na 100% som o tom presvedcena. Pojdem k nemu na buduci tyzden, tak uvidime co mi povie. Toto je moje druhe tehu, v marci 09 sme prisli o dvojicky, prestali sa vyvijat v 7tt MA. Tak dufam a pevne verim, ze tentokrat to dobre dopadne. Drzte palecky.

seuska
31. júl 2009

Tak som si dokupila este samostatnu kyselinu listovu k tomu Baby plan, magistra v lekarni tiez hovorila ze by to nemalo uskodit... A vitam nove tehulky, vidim ze jul bol plodny 😀 Este som chcela ci daktora neviete kde sa docitam ake vysetrenia a testy ma cakaju pocas celej doby tehotenstva presnu postupnost ( nejaku stranku, prip. link) dakujem.

cukruska1920
31. júl 2009

Ahojte aprilovky..sorry ze sem leziem ...ale ak chcete vediet co sa deje ktory tyzden tak na strasne www.tehotenstvoakademy.sk je vsetko podrobne napisane 😉

seuska
31. júl 2009

mne to dava ako neplatny link. hm?

civavava
autor
31. júl 2009

fida, taanak, vitajte 🙂) fida, ja osm tiez prisla v oktobri o dvojicky... 😔 mala som tiez MA, v 8tt , tak verim, ze tentokrat sa podari vsetko 🙂

malalady
31. júl 2009

ahooooooooojteeeeee no mne test vyšiel pozitivny ešte som pred ms tak ešte taka slaba palička ale je tam.. 😀 😀 😀 😀

civavava
autor
31. júl 2009

cukrus, dakujemeeeee! 🙂

macikjm
31. júl 2009

http://tehotenstvo.academy.sk/
skus tu....ja som tu chodila cele tehotenstvo... 😉

seuska
31. júl 2009

civavka tebe funguje ten link?

malalady
31. júl 2009

civavava už si bola aj u gyn.? či ešte nie?? 😉

fida
31. júl 2009

Civava tak to je mi luto, je nas vela s podobnym osudom. My sme sa zacali snazit hned po 3. mrske po MA a vyslo to na prvy sup. Tak sa tesime. Rozmyslam, ze by som mala ist k dokimu asi co najskor, aby ma mohol sledovat uz od zaciatku. Co vy na to?

malalady
31. júl 2009

fida ja idem ku gyn. vo štvrtok 😉 ide mi brat krvičku 😀

civavava
autor
31. júl 2009

ten link je takto http://tehotenstvo.academy.sk/

ja som bola u lekara hned v pondelok, 4 dni pred dostanim mrchy, lebo kvoli tomu co sa mi stalo, som nechcela nechat nic na nahodu. Spravil mi UTZ, dal Duphaston. A 18.8. idem k nemu opat. Ja mam trocha taky smutny pribeh, vyzera, ze lekar na SK zhrubo zanedbal nejake veci, lebo mi po rozbore krvi nepovedal, ze mam zle hodnoty stitnej zlazy a ja som o tom nevedela...ked som ukazala tehu knizku tunajsiemu lekarovi, sa zhrozil, ze ci som liecena..ja ze nie...takze ma tu zacal liecit na stitnu zlazu, takze sme sa zacali pokusat az 6 mesiacov po MA, ked sa mi ustalili hodnoty. Teraz beriem Euthyrox 125mg a vsetko je v poriadku.
A na dovolenke sa nam to asi podarilo, lebo prave vtedy som bola plodna 🙂) Tym, ze zijem v zahranici a manzel za mnou chodi do konca roka len kazde 2 tyzdne, nie vzdy sme mali vhodnu dobu na oplodnenie 🙂)) Tak sa tesime ze to SNAD teraz vyslo .....A som rada, ze som sa dostala do ruk k tomuto lekarovi, ktory ma sleduje a snazi sa, citim sa ako fakt ako niekto specialny a nie ako cislo, ako toho casu u nas v Blave ☹(((

seuska
31. júl 2009

Nechapem ako moze lekar takto zanedbat veci! Ja by som mu svoje potom povedala! No civavka nech vsetko dobre dopadne, drzakm palce. Dnes mi rodi kamoska tak som zvedava na nove zazitky v jej podani. 😎

civavava
autor
31. júl 2009

vsak ani ja som nechapala...taka banalita...a to som pritom odisla od svojho dlhorocneho gynekologa, akoze na lepsie - do GPN, ze ake super centrum, a tot....NIKDY viac tam nevkrocim 😠

seuska
31. júl 2009

A kde si v zahranici? Mas to tam uz zmapovane ako je to tam s lekarmi? pripadne nejake referencie?

civavava
autor
31. júl 2009

ja som v Luxembursku, lekara mam na zaklade referencii od kolegu, ktoreho manzelka tu tiez rodila a chodila k nemu /tiez Slovenka/.

fida
31. júl 2009

Drzim palce Malalady, nech je vsetko ok. Ja pojdem na bud. tyzden v stredu, dufam ze uz bude srdiecko. Minule sme ani srdiecka nevideli ☹ .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre