Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
9. sep 2010

@annika11 no veru buduci tyzden skusim aj ja...Rene mlieckom zapijat nemusi,ale aj tak da za den 5 flasiek po 120ml!

Ja tiez postupne,na co sa nahlit,ze jo!? A tiez spinkame pekne celu noc a cez den da niekedy aj 5 hodin,ale v noci o 3 sa furt budi,neviem,ci je hladny,nic mu nedavam a potom na minutu presne o 6 🙂.....
A co hovoris na mliecko 2....vravi sa,ze ak su deti uz prikrmovane,moze sa pomaly zaradit uz mliecko 2....ja neviem,ale ak je v noci hladny....

annika11
9. sep 2010

@fruchtbar 2ka je od 6.mesiacov nie?ja ešte počkám, ved je to za chvíľu...
čo mu dávaš na večeru? možno je toho málo, ked sa budí...aj naša sa niekedy zobudí, ale ja s tým nerobím nič, nechám nech zaspinká sama, poprípade len dám cumlík
naša za večeru vypije 180tku, ked už bude mať 5mes. budem robiť 210, tak ako je na krabici, jej to vyhovuje...

fruchtbar
9. sep 2010

@annika11 Rene zje na veceru plnu misku mliecnej ryzovej kase s ovocim a pootm este 120 mlieka,nechce viac....neviem,ci je dost,ale tiez v noci nic neriesim!
s tou dvojkou pockam aj ja...

cheerlady
9. sep 2010

my zainame s prikrmami od zajtra.asi pred tyzdnom som totiz musela zacat davat Riskovi vecer UM,lebo ked papal odo mna,zacal plakat a tak som mu raz skusila dat UM a stiahol 140ml a to som si myslela,ze je napapany! 😲 takze mame denne 1,2flase UM.takze od zajtra zaciname s mrkvickou,som zvedava.inak vy ste ako zacinali-ako dlho ste davali prikrm len na obed?a hned ste zacali aj s kasickami vecer? 😕

annika11
9. sep 2010

@cheerlady ja kašičku na večeru nedávam, lebo sa bojím, že bude malej ťažko, tak som sa rozhodla, že bude na olovrant 😉
Ja som začínala tiež obedom 🙂 myslím, že najlepšie riešenia. Najprv jednu zeleninku, potom rôzne kombinácie. A ked sa mi už zdalo, že celkom pekne papá, pridala som kašičku na olovrant. Na kašičku si veľmi rýchlo zvykla, aj ked som zo začiatku musela ešte nakojiť, ked dopapala. Noa ked už nechcela po kašičke kojiť, pridala som na desiatu ovocie. To vyšlo na tento týždeň.
Sama uvidíš, ako to pôjde...niektoré deti zjedia dve-tri lyžičky. Niektoré jedia hned s chuťou. Moja sa po týždni celkom pekne rozjedla. Teraz už na obed zvládne takých 100-110gramov. Zo zvedavosti som odvážila, koľko spapá, neviem či je to veľa, ale myslím, že jej stačí.
Teraz rozmýšlam nad tým, že na obed už budem variť takú jemnú polievočku a možno tak o 2 týždne pridám mäsko, ale ako hovorím, uvidíme...

annika11
9. sep 2010

@cheerlady len sa priprav na to, že mrkvu veeeľmi ťažko vyperieš, tak obleč nejaké staré oblečko 😀

karmelka77
9. sep 2010

@fruchtbar aj moj presne papa, ale v poslednych dnoch vynechaval papanie o 9.00 neviem preco, pritom spi celu noc, cize je tak 10 hodin bez jedla, rano sa napapa, potom nespi tri hodky a nechcel ani papat...ale asi nam iu horne zuby kedze spodne uz mame🙂) ale dnes papal aj o 9.00 spapal mi asi 90 g. ovocnej presnidavky + 90 ml. mliecka, teraz na obed bude mat nejaky mix aj s maskom🙂)

karmelka77
9. sep 2010

@cheerlady my sme tiez zacali mrkvou a postupne po dvoch - troch dnoch som do nej vzdy nieco pridavala...len potom mu to nejak prestalo chutit, nechcel asi Tri dni nic okrem mlieka, tak sme mu spravili polievku s maskom...zo zaciatku sa isiel potrhat za tym, ale potom doslo zas ze nechcel, teraz som kupila nejake Hippky a to papa pekne..Ja kase nedavam vobec, lebo maly je moc velky, a nechcem aby mi z kasi priberal, ked on spi celu noc ano netreba davat kase...a je pravda ze to je tazke na noc...

fruchtbar
9. sep 2010

@karmelka77 a vam uz idu hore zubky? No ja padnem na rit 😲 😉

karmelka77
9. sep 2010

@fruchtbar my uz mame dva spodne🙂) tak asi idu horne, uvidime, lebo slintame a aj s papanim je trochu problem

fruchtbar
9. sep 2010

@karmelka77 no pekne,mas doma zdatneho chlapa! Za chvilu pozuje aj klobasu 😀

karmelka77
9. sep 2010

@fruchtbar iba ked bude v pohariku od Hipp🙂))

karmelka77
9. sep 2010

Dnes mi maly a obed spapal 190 g. mrkva + ryza + telacie maso - Hipp!!! baby pomoc!!!🙂)) ja chcem aby papal varene:((( ale mlieko som mu uz nedala🙂)

annika11
9. sep 2010

@karmelka77 😒 mne sa niekedy zdá, že mojej viac chutia také kúpené zeleninky. Síce zje aj ,,domáce,, ale tie kupované majú väčší úspech....
a vydržal bez mlieka??? paráda 😉

karmelka77
9. sep 2010

@annika11 zatial vydrzal, ked zacne byt nervny pojde spat a potom az dostane mlieko🙂) dnes ma uz odjedene svoje umelinky🙂) rano mal sunarek banan + marhula takze dnes uz iba mliecko🙂)

annika11
9. sep 2010

a čo sa týka pohybu ako sú na tom vaši drobci?
Moja sa pretočí z chrbátika na bruško, ked sa jej chce 😅 , ale ešte sa stane, že si pritlačí jednu ruku a nevie si ju vyslobodiť spod telíčka. A nedávno objavila cúvanie, ked leží na brušku, odtláča sa rukami a kopká nohami...tak sa jej celkom darí cúvať 😅 😀 😀 som zvedavá kedy príde na to, že sa dá ísť aj dopredu.
A dávate už malých aj občas do sedu? Lebo ja áno, len krátko, lebo ju to unavý.

fruchtbar
9. sep 2010

@annika11 Rene sa zacal asi pred tt otacat aj z bruska na chrbat a eraz sa mi tu toci ako hodinky,na mieste ho uz nenajdem,vecne sa odplazi niekde na dlazku,ktoru potom lyze 😅
Ja ho davam do polosedu a aj v kocari a najradsej aj tak stoji,aj zo sedu sa uz sam postavi...drobec maly!

annika11
9. sep 2010

@fruchtbar šikovný 😉 😀 tak oproti nemu je mola lenivec 😀 😀 😀

karmelka77
9. sep 2010

@annika11 nasmu sa podarilo raz sa otocit z bruska na chrbatik...on ale spava stale na brusku, tak mozno nema potrebu sa nejak toci...co sa tyka sedenia, on uz davno chce stale nasm sedi na nohach, a uz ho davam aj tak ze ho oprem o vankus..uz sa dava aj na kolienka a ked lezi na brusku tak sa trochu odsuva...inak moj mm ze ked bol maly tak nelozil smerom dopredu ale le cuval a potom zacal rovno chodit🙂)

maya30
9. sep 2010

ahojte, tak u nas dnes uspech na celej ciare, robila som mrkva+zemiak+kalerab a maly spapal vsetko co som mu nalozila 🙂 dokonca ani mliecko za tym nechcel pit, no parada...trochu sa sice bojim ci ho z kalerabu nenafukne no zatial nic, pekne spinka...Ja som dnes hladala nejaku dobru zeleninovu vyzivu v DM a Bille ale skoro vsetko bolo s masom alebo ovocne...alebo potom cista mrkva, neviete kde by mohli mat lepsi vyber ?

karmelka77
9. sep 2010

@maya30 skus lekaren🙂)

annika11
9. sep 2010

@maya30 🙂 my chodíme na nákup do košíc do hypertesca, tam majú veľký výber

maya30
9. sep 2010

baby moze byt ze ta zelenina ho tak zasytila ze cele popoludnie ani vecer nic nejedol ani nepil ? Zeleninu mal o 14, asi za dve velke lyzice a potom mi o 17 vypil cca 40ml mlieka, viac nechcel a teraz na veceru vobec nic. Brucho ho nebolelo a teraz uz aj spi, ale neviem ci je to dobre takto... ☹

karmelka77
9. sep 2010

@maya30 no to asi nie, malo papal...pred 14.00 co mal??? Inak od prikrmovania mi maly tiez papa menej, nemusis sa strachovat...🙂)

maya30
9. sep 2010

@karmelka77 rano o 7 mal 180ml a o 11 tiez 180ml...tej zeleniny ale nebolo az tak vela, ako vravim cca 2 polievkove lyzice...bojim sa aby nebol dehydrovany, keby vypil aspon caj tak nestresujem

karmelka77
9. sep 2010

@maya30 tak podla mna mal dost, ked ti vypil 2 x 180 ml...ina mooj maly caj vobec nepije a je v pohode...ta dehydrovany snad nie...mozno ma "soky" z novych chuti, mne dva dni po sebe jedol rano o 6.00 a potom az o 11.30...a vsetko o.k. on to zajtra dozenie neboj...

maya30
9. sep 2010

@karmelka77 ok, tak si ma aspon trochu ukludnila, dik 🙂 spolieham na to ze zajtra uz bude dobre

karmelka77
10. sep 2010

Zas je tu nejak mrtvo tak prispievam pred odchodom ku kamoske🙂)) uz druhy den sme vynechali dva krat za den mliecko...nas egenko (tak volame Filipka koli tomu ze hovorieval ege🙂) spapa pekne na obedik 190 g. zeleninky - dnes dokonca zjedol mnou uvarenu hura!!! a potom uz nepapa mliecko, a bud na desiatu alebo olovrant mu davam presnidavku a po nej tiez nepapa mliecko🙂) takze dufam ze mu to vydrzi a postupne vynechame denne davky mliecka🙂) nieco na tom bude ze po mesiaci prikrmovania uz nie je treba davat mliecko...no mozno keby som mu dala ze ho vypije, ale nedala som a vydrzal...jaaaj a este jedna novinka - dnes sme sa vozili v sportovom novom kocari🙂) parada, straaasne sa mu pacilo ze moze pozerat na svet ani nemukol a dokonca aj spinkal v nom, on spava na brusku tak si viete predstavit...🙂) tot moje novinky a vy ako baby?

almita
10. sep 2010

@miska246 presne tak,ale ten pocit stoji za to.Najlepsie je,ked sa zobudim rano s prazdnymi,to uz mam cely den stres, ci jej to bude stacit 😉 to zazivame asi vsetky tie iste pocity a asi vsetky aj skusame osvedcene recepty na tvorbu mlieka.Teraz mi poradili nejaky novy caj,zevraj je super,zajtra ho pojdem kupit 🙂 o.A kedy chces zacat prikrmovat?Vsade sa pise.ze az od ukonceneho siesteho mesiaca, ale teraz mi povedala jedna sestricka,ze ked bude mat Ninka 5mesiacov,mozem pomaly zacat...

miska246
10. sep 2010

@almita No Timka uz mala 5 mesiacov, ale asi si pockam este ten jeden mesiac, ved to nie je tak dlho a ubehne to... 😝 😝 😝 Sice v sufliku uz mam kupenu mrkvicku, no este si pockame... pre istotu... A aky caj si ides kupit? Ja som uz mala aj homeopatika ricinnus, no ziadna slava... 😔 A najnovsie mam kapsuly More milk plus... Ale teraz sa mi zda, ze nam to celkom ide... A odkial si vlastne? Ja DK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre