Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
24. nov 2010

@bublinka144 moj tiez vsetky topanky skopne, ale take na snurovanie tie sa mu nepodari...ale v choditku by zevraj mali mat topanocky s tvrdou podrazkou...musim kupit aj ja nejake papucky🙂) ten moj sa zatial po 5 minutach sam vypytal z neho von🙂)

karmelka77
24. nov 2010

@maya30 ja som uz skoro upratala cely dom, uz mi ostavaju iba dve okna na chodbe, ale robila som to skoro dva tyzdne a sposobom, ze ked spal tak rychlo nieco a potom az ked prisiel tato domov, alebo cez vikend...🙂) ale zajtra to ukoncim a mozem si uzivat vianocnu atmosferu a konecne pojdem na darceky a nejaku vyzdobu - sa tesim, lebo tesila som sa na velku noc ako si vsetko vyzdobim a mala som vyzdobu v nemocnici:( ked ma pozorovali ale potom sa narodil maly, tak som to nejak prezila, ale tieto vianoce su dufam uzijem🙂) Inak s tou telkou, dnes som ho dala zas nachvilu a potom som ho zobrala a cely zvysok dna bol nervny🙂)) asi mu chybali rozpravky🙂)

maya30
24. nov 2010

@karmelka77 tiez som si zvykla rychlo nieco porobit kym spal, ale teraz sa mu tak pokazilo spanie, ze som rada, ak mu stiham pripravit jedlo 😒 Dnes rano spal tristvrtehodinu, naobed hodinu a poobede polhodinu a ked bol hore tak cely cas mrncal...no na nervy som dnes...utesujem sa ze zajtra to bude URCITE lepsie 🙂

karmelka77
24. nov 2010

@maya30 toto mame aj my teraz presne, uz minule som tu o tom pisala...a tiez dufam ze kazdym dnom to bude lepsie...je to ako kedy a neviem prist na to od coho to zavisi...musime vydrzat, zevraj tento 8my mesiac je taky...

karmelka77
24. nov 2010

Baby dala som do albumu fotky co sme sa boli fotit, som z nich uplne unesena🙂))

almita
24. nov 2010

@maya30 my to mame od narodenia.Vstavame uz okolo siestej a spime 3krat denne po 20-30-minut.A teraz po najnovsom uz spime len 2krat denne.Niekedy sa stane,ze potiahne hodinu a to uz neviem co s casom 😀 😀 😀

maya30
24. nov 2010

@almita no zbohom 😀

maya30
24. nov 2010

@karmelka77 tie fotky sú úžasné !

karmelka77
24. nov 2010

@maya30 veru aj ja hovorim...vydrzal pozovat, tak vies on je tazky herec pred cudzimi🙂) a hlavne sme ho vtedy dokonale nacasovali...o 10.00 sme sa mali fotit, o 9.00 sme dosli do mesta dali mu v aute jest a isli sme sa s nim na hodku prejst, spinkal a zobudil sa tesne pred fotenim...a nastastie s dobrou naladou🙂)) tak to stalo za to🙂)

fraufrt
24. nov 2010

Ahojte vsetci, neda mi nereagovat na choditka, ktore tu niektore spominate, ale ja by som bola opatrna,.... My chodime s Rebecou na rehab., cvicime vojtovu metodu uz od 4 mesiaca a mozno to niektore neviete, ale choditka su dost nebezpecne z toho dovodu, ze deti by sa mohli zacat staviat na spicky (spickovat) a od toho sa velmi zle odvyka. Videla som dost deti, ktore s tym maju problemy a musia potom cvicit. Je to dost neprijemne cvicenie a preto ja osobne by som svoje dieta do choditka nedala. Doktorka nam to dokonca vyslovene zakazala, aj ked my mame ine problemy. Nie vsetko, co sa pre deti predava a mamicky to s dobrym umyslom kupuju, je spravne. Ja nechcem nikoho strasit, ale lepsie je predchadzat takemuto spickovaniu. Na modrom konikovy je k spickovaniu aj tema, ale neviem presne ako sa vola. Moja Rebeca uz stvornozkuje po celom byte, ze niekedy nestiham ani sledovat, kde je, a sestricka na rehab. nas povzbudila, ze uz ideme tabulkovo a v 10 mesiacoch by sme mohli zacat aj chodit. A k tym topanockam (papucky)...nechapem, preco ich davate detom, ktore este nechodia, ved na to maju este cas. Malej davam ponozky,,, a papucky, iba ked niekam cestujeme a je v autosedacke a to len preto, aby jej bolo teplejsie. Tak ja iba tolko,dufam, ze som nikoho neurazila a ani nenastrasila. 🙂

taanak
24. nov 2010

@karmelka77 fotky su fakt paradne, nas dnes fotila fotografka na santeni s detickami, na ktore chodim. Este si musim dohodnut aj sukromny termin, aby som mala peknu pamiatku na deticky. 🙂

K tym choditkam - je tiez nie som za to do nich deticky davat, ale beriem to tak, ze je to kazdeho vec. Topanocky budem malemu zo zaciatku davat celokozene (podrazka je makka kozena). Pre deti, ktore lozia a zacinaju chodit je to lepsie ako pevna podrazka.

karmelka77
25. nov 2010

@fraufrt my toto vsetko vieme, ale napriek tomu sme sa rozhodli inak...ja osobne som tiez vyrastala v choditku a som tu a nemam ziadne problemy s pohybovym ustrojenstvom...a dokonca som zacala chodit v 9 tich mesiacoch...🙂) to su vsetko take reci, ako sa dnes vedu aj na ine temy na ktore maju ludia rozne nazory...ale dik...🙂))

fiffinkaa
25. nov 2010

@karmelka77 uuužasnéééééééééé foto!!! 😉

fiffinkaa
25. nov 2010

@maya30 ...neviem či je to vekom, ale aj moj je od tej poradne čo sme boli 23ho, jak vymenevý ,.. aj prvý krát u doktorky plakal, inak bol vždy slniečko a pomrnkáva doma, nechce byť ani v ohradke, ani v postielke, ani v húpačke...no mrzúň malý..dúfam že sa to upraví, naštastie spinkáme poobede stále po tri hodky, tak aspon toto nech mu vydržíí... 🙄

zuzkabar1983
25. nov 2010

Baby chcem vas poprosit o radu. Tie co uz davate detom jogurtiky .... akymi ste zacinali, resp. ake sa mozu?? A ake ine mliecne vyrobky davate??

cicimon
25. nov 2010

@zuzkabar1983 urcite daj smotanove, min 3% tuku... hollandia, tesco, coop.. ziadne nizkotucne activie a pod... mozes do toho pridat ovocie

fiffinkaa
25. nov 2010

@zuzkabar1983 mne radila doktorka začať aktivia biela plus ovocie, alebo pár lyžíc výživy , alebo aktivia biela sladká....ešte sme nedavali, snád zajtra na desiatu🙂

zuzkabar1983
25. nov 2010

@cicimon
@fiffinkaa pytam sa preto, lebo mne odporucila zacat pribinacikom, len to mi pride dost tazke na zaludok. A taktiez mi vravela, ze mozem zacat davat syrokrem a tvrdy syr tehla / neudena ..... len to neviem akym stylom by som malemu davala .... jedine najemno nastruhat ...

cicimon
25. nov 2010

@zuzkabar1983 pribinacik az po roku... ved to je tvaroh,...ten ucite nedavaj. a myslim ze aj na syry je este skoro. ved ma dost mlieka z MM/UM

fiffinkaa
25. nov 2010

@zuzkabar1983 ahaá, mnoo...neviem,pribináčik?,snád dakto poradí..a syr? ja som dávala prvému synovi do zeleninového príkrmu, najomno nastrúhaný, sa to pekne roztopilo..ale neviem v kolkých mesiacoch..hmm..mne moja dovolila zatial len jogurty a piškotku do ruky... 🙂

bublinka144
25. nov 2010

Davate niektora dietatu na obed aj kupovane prikrmy so zeleninou a masom? A co ovocne vyzivy?

cicimon
25. nov 2010

@bublinka144 ja zeleninove nedavam takmer ziadne, lebo obsahuju plno veci, co by deti jest este nemali...paradajky, zeler, sol, muky a ine zeleniny co v tomto veku este nie

ovocne obcas, ale tiez hladam druhy, kde je max 10% cukru (vacsinou OVKO) a tiez pozeram na zlozenie...aby tam neboli jahody a pod

bublinka144
25. nov 2010

@fraufrt
Ahoj, o spickovani som samozrejme pocula a davam na to pozor. Ten moj valibuk vsak pekne stoji na celych nozkach. Co sa tyka topanociek, tak to riesim hlavne z dovodu statia v choditku, inak je v ponozkach. To, ze Tvoja mala stvornozkuje je fakt tabulkove, aj ja by som bola rada, keby moj stvornozkoval, ale nejak sa k tomu nema a neviem si predstavit, ako by som ho mohla prinutit to robit. Kazde dieta je individualne a jeho matka vie najlepsie, co je pre neho dobre. Zelam vela zdravia a napredovanie s cvicenim a nech sa malej dari aj nadalej napredovat podla tabuliek, a to myslim uprimne.

lenocka84
25. nov 2010

@bublinka144 ahoj zeleninu mame vzdy domacu, lebo tie kupovane maly nechce, je to moc na jemno mixovane
a ovocie mavame kupovane, prevazne ovko a hamanek, alebo potom domace vyzivky ktore narobila moja mamina

baby mate tu niektora este bezzube dietatko? my mame cez 7m a stale ani pamiatka po zuboch 😅

miska246
25. nov 2010

@lenocka84 Nic si z toho nerob, my sme este o kusok starsie a po zubkoch ani chyru ani slychu 😀 😀 😀 Ale ja som rada, lebo este sa kojime a viem si nazivo predstavit, co ma caka pri kojeni zo zubkami.... 😉

lenocka84
25. nov 2010

@miska246 my sa nekojime, papa uz vsetko mozne a obcas hlta aj vacsie kusky tak tiez zubky by sa uz zisli 😀 😀

miska246
25. nov 2010

@bublinka144 Ja davam malej kupovene prikrmy aj ovocne aj zeleninove... Byvam v bytovke a nemam si kde vypestovat... Obcas sa jej snazim aj nieco vlastnorucne navarit 🙂 A aj ovocko davam niekedy cerstve... A podla mna su tie vyzivy fajn, ved museli prejst nejakou normou, ved su pre deticky... NIkdy nepozeram na zlozenie... Ja taka knizkova nie som... 😉

miska246
25. nov 2010

@lenocka84 Aj my papame vselico, rano aj par stipiek chlebika s masielkom, mnam mnam 🙂 🙂 🙂 A uz som neodolala a dala som malej aj trosku skusit lizatko... To bola mnamocka 🙂

fiffinkaa
25. nov 2010

@bublinka144 mám kúpené dva zeleninové, ale ešte som nedala, zatial len domáce, beriem to že to tam mám pre prípad, keby sa niečo vyskytlo že nestíham variť, alebo......ovocný dávam domácu robenú jablkovú výživu pol pohárika a k tomu domixujem raz hrušku, raz banán,... a ták.. 🙂

lenocka84
25. nov 2010

@miska246 patko ma obcasne na desiatu rozok s maslom, tiez ma rad

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre