Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
9. jan 2011

@ivka1603 ano pozerala som, rozhodujem sa medzi Hami a Sunarom🙂)) Hami sa mi zda ze ma bohatejsi vyber.)) a mne ide hlavne o to aby vdaka tomu aj pekne kakal...dik🙂)

ivka1603
9. jan 2011

@karmelka77
Hami má svoje denné aj nočné mlieka...to je výhoda 🙂

miska246
9. jan 2011

@lubenka01 Ja davam Zvolenske a Jednota... 😝 😝 😝

ivka1603
9. jan 2011

@miska246
Ahoj Miška....teba som tu dneska moc nevidela....boli ste vonku?

lenushka
10. jan 2011

@karmelka77 Skusam mu davat vodicku, no len raz po nej zaspal. Spusti plac a neprestane, kym nedostane mliecko. Ale tieto 2noci sme mali o poznanie lepsie. Neviem nahodou, ci sa nebudil okrem zubkov aj na to, ze mu bolo horuco... Obcas mame v izbe aj 26´ 😲 😅
Ja viem, ze treba vydrzat, ale ked mi vecer pri zaspavani manzel nezabudne povedat, ze rano ide na 24ku a ze sa potrebuje vyspat, no tak nechaj dieta v noci plakat... 😠
Neviem, aky tip by som ti dala, nas maly si vzdy rano trosku pospinkal dlhsie..Ja ho rano, ked sa zobudi, okolo 8mej beriem k sebe do postele a papa moje mliecko. Obcas, ked je este unaveny (malokedy) zaspinka, inokedy sa napapa, otoci na brusko a uz sa plazi po posteli :D:D Ale zase na druhej strane ti maly chodi spinkat pravidelne o 19tej, takze to, ze sa budi medzi 5-6tou, je podla mna, ok 🙂 Deticky väcsinou spinkaju 10-11 hodin a tak to aj sedi 😉

annika11
10. jan 2011

ahojte ženičky, čo máte nové? Idem si to tu prelistovať trocha dozadu,a by som sa vedela chytiť témy 😀 😀 😀
Moja malá žena už usilovne štvornožkuje po izbách, veru už musím zatvárať aj všetky dvere, lebo sa ponajnovšom rozhodla, že najzaujímavejšia časť domu je schodisko, tak mám oči veruže aj na chrbte 😀 😀 😀
Už dvakrát som malej dala na olovrant chlebík s rastlinným maslo a bez kôrky ( kedže ešte stále nemáme zuby) mi zjedla celý krajec chleba 😀 Začala mi ale štrajkovať s mliečkom, sotva vypije 180ml. Dávam jej ho ráno a večer striedam s kašičkou, tak zvažujem, že prejdem na 3ku, pretože presne toto mi robila tesne predtým ako sme prešli na 2ku mliečko.
@lenushka my máme v spálni nejakých 20°C, mne sa zdá tých 26 už veľa. je možné, že aj preto ti nevie tak dobre spinkať. A nezvažovala si mu dať na večeru kašičku? Možno by ho viac zasýtila a zaspinkal by tvrdšie.

lenushka
10. jan 2011

@annika11 Ahoooj 🙂 Kasa mu velmi nechuti, skusali sme aj Hami aj Nestle. Neviem, kedy mu ju mam dat. Olovrantuje podla toho, ako vstane a je hladny, cca 15-16hod. To mu davam ovocie podusene alebo jogurt alebo vyzivku s keksom 🙂 Potom sa ideme kupkat tiez podla toho, ako spinkal cez den, cize medzi 18-tou-19tou. A to uz ho kojim a dostane mliecko z flasky. To ho este po kojeni mam vziat do kuchyne a namiesto mliecka mu mam dat hustu kasu? Alebo pridat do mliecka? To som uz skusala, ale mozem mu dat max.1odmerku, lebo potom je to huste a nejde mu to cez cumel... Tak ja neviem :(
Chlebik som uz aj ja skusala dat 2x, ale pokial viem, tak urcite nie s rastlinnym maslom, ale taktiez s najvyssim percentom tuku myslim. My mame 82%, snad to staci, neviem, ci su aj ine..

annika11
10. jan 2011

@lenushka no vidíš a ja viem tak, že majú papať rastlinné maslo....nerieš to, aj tak budú papať len to, čo im chutí 😅 😉
Neskúšala si mu dávať kašičku lyžičkou? Na tvojom mieste večerné mlôiečko nahradím kašou a ked si to bude vyžadovať, ešte nakojím...

karmelka77
10. jan 2011

@lenushka ja viem ze spi aj tak dlho, keby som mu vedela posunut zaspavanie tak by to bolo super...ale aj tak by som bola zvedava od coho to zavisi, posledne dni ho davam poobede spat o 13.30 a spi do 15.00 a potom ho uz nedam az po kupani, ze nech sa unavi...a konecne dnes spal do po 7 mej🙂) ale kolko energie mal ked sa zobudil🙂)) fuu, hlavicky isiel z postele skakat🙂)) az kym neprislo kakanie...az ja som zas plakala...chuda moje male, dva mesiace s tym bojujeme, takze uz som pochopila ze to kolko spi mi ani tak nevadi, ako toto🙂))

karmelka77
10. jan 2011

@annika11 rastlinne maslo mozu, ale su iba nejake tri znacky tusim, take kvalitnejsie ktore sa doporucuju...inak ja som dala uz lucinu na chlebik a v pohode, nezje toho vela ale snad si zvykne, vcera si nahodou odkusol z korky normalneho chleba (lebo ja mu davam sendvicovy) a ked to prehltol, lebo ze na co mam 8 zubov🙂)) tak to vyrvatil🙂)) tak ale tvoja mala zje hocico🙂) ta je sikovnica🙂)

karmelka77
10. jan 2011

@lenushka s tou kasou - bud mu ju urob s vodou namiesas si to podla toho ako chces, alebo do mlieka a vtedy davas menej, na kase su 4 ky stuple - ale ja som este zvacsila dieru...alebo potom naozaj lyzickou...nedavaj mu mlieko na noc ale kasu a mozno naozaj prespi dlhsie..u nas to nemalo efekt ale skus...🙂))

annika11
10. jan 2011

@karmelka77 naša má bruško po tatkovi 😀 😀 😀 našťastie, lebo ja som bola hrozný jedák, keď som bola malá. Ešte mi nič neodmietla a máločo nedoje, takže nič nevyhadzujem.

karmelka77
10. jan 2011

@annika11 to mas super, len ticho zavidim🙂))

aaangella
10. jan 2011

Ahojte babulky tak dnes sme boli v poradni mala ma 7980gr a 75 cmmm rastieme ako z vody ale ja som k.o
Mam brusnu virozu a skoro stale som len na toalete

aaangella
10. jan 2011

@karmelka77 Ahoj ja davam tiez uz chlebik ale suchy aj s korokov a teda papa ho odusu aj kukuricne chrumnky jej moc chutia prosim ta napises mi ake maselko uz mozem dat alebo ake uz davas?

karmelka77
10. jan 2011

@aaangella ja som dala klasicke maslo...ale mozes nanho aj nastruhat syr ale viac ako 45%🙂)) mala rastie veru na babu je to pekna vaha, my mame 75 cm a skoro 10 kg🙂)

aaangella
10. jan 2011

hej hej uz mi aj dost spekuluje sufliky su najoblubenejsie este sa da aj na spicky aby tam lepsie videla ze co si zoberie je kopec srandy a vy mate co nove?

karmelka77
10. jan 2011

@aaangella no my sa davame na styri hupeme, plazime🙂)) a chodime za ruky🙂)) ale nevie si sam sadnut ani sa postavit, tak je to vesele, lebo chce byt stale v pohybe...u mna zatial len pod stolikom vsetko vybera🙂))

p69majka
10. jan 2011

@annika11 ahoj. malá tiež lieta po štyroch ako besná. dnes zase vyjedala uhlíky pri krbe 😀 , ešteže boli studené z druhého dňa a nekúrilo sa. no taká bola spokojná, čierna. my už sme sa trošku zo schodov zgúľali. na tretí, lebo Filipko ju nechal vyjsť z jeho izby a ja som rýchlo utekala dolu priložiť a on na mňa ani len nezavolal, už až keď sa začala gúľať. skoro ma porazilo, ale nič sa nestalo Bohu vďaka. ja dávam malej maslo obyčajné do príkrmu a dnes som dala prvý krát trošku nastrúhaného syra. 🙂 mne nikdy malá nevypila 180ml mlieka, ale ona ho zase pije aj 4krát za deň po 90ml a v noci tiež.

p69majka
10. jan 2011

@lenushka ahoj. ja som kašu robila najprv s mliekom beba Ha a teraz ju robím s vodou, ale zásadne ju dávam len na olovrant s ovocím a večer vypije mliečko. neprespí aj tak celú noc, len niekedy. Len raz som dala kašu na večeru a ledva som ju do nej natlačila, lebo bola už nervózna a vôbec po nej nevedela zaspať. Odvtedy som už toto neurobila a dávam ju teda na olovrant tak 3krát do týždňa. Malá sa vždy najlepšie naje po spaní. 🙂

p69majka
10. jan 2011

ahojte, u nás už tiež idú šuflíky, ku všetkému sa stavia. dnes spala super cez deň. doobeda 2,5 hod. a poobede 2 hod. a už spinká. taká som rada a mohlo by to tak aj zostať. malý bol konečne v škôlke, tak som si aj niečo urobila, aj som povegetila. 🙂

annika11
10. jan 2011

@p69majka no vypijú asi rovnako, len tvoja v priebehu dňa toľko čo naša na dvakrát. Ja sa už niekedy ráno neviem dočkať popoludnia, kedy pôjde spinkať 😀 😀 😀 prehrabuje sa mi v zásuvkách, vyťahuje káble a zaručene sa pchá tam, kde nemôže 😉 hračky ignoruje, teraz momentálne fičí na ovládačoch. Najprv sme jej ich zakazovali, ale manžela prešla trpezlivosť, tak niekde vyhrabal jeden pokazený, ten je teraz bebinkin súkromný ovládač. Položený na stolíku, aby mala dobrý pocit, že ho ulovila sama 😀 😀 😀 odvtedy je spokojná
Ale som aj rada, sama sa postaví už hocikde, aj o moju nohu sa chytí a hop, už je hore. Až sa čudujem, aká je stabilná,nespadne, namiesto toho si pekne elegantne sadne na riťku 😉 bála som sa, že bude veľa padať, ale ona sa akosi prirodzene naučila sadnúť a to je dobre. Nechávam ju voľne okolo nábytku, pretože chodítko nemáme a ani nechceme, tak nech sa trocha potrápi sama...

bublinka144
11. jan 2011

Ahojte, tak som si konečne našla trošku času a môžem aj ja prispieť. Náš malý si sadá bez problémov, naučil sa loziť po štyroch, ale tieto dni je jeho najobľúbenejšou činnosťou vstávanie, podobne ako píše annika11, aj u nás sa všetci v jeho blízkosti menia na rebríky, po ktorých sa štverá a vstáva. Už sa mu podarilo aj bez držania možno 5 sekúnd postáť, zakaždým, keď sa postaví, tak sa otáča a čaká na pochvalu a potom sa škerí od ucha k uchu. Sadá si tiež na riťušu, musím však dávať pozor, lebo niekedy je bližšie k nábytku tak aby sa neudrel.
Poradňu máme zajtra, určite má už okolo 11 kg a možno 75 cm. Som zvedavá,ako to skomentuje doktorka, ale dúfam, že keď je takýto pohyblivý, tak to bude dobré.
K téme mliečko - my používame BEBA AR - vypije 150 ráno, predvečerom 150 a dnes v noci prvý krát 210. Okrem toho mu cez deň dávame kamilkový čajík - to tak priemerne 100 ml denne, niekedy viac niekedy menej.
Srdečne Vás všetky zdravím a želám všetko dobré do nového roka nielen mamičkám a detičkám, ale aj oteckom a všetkým najbližším príbuzným.

karmelka77
11. jan 2011

@bublinka144 no krasa aky je sikovny🙂))

lenushka
11. jan 2011

Ahojte 🙂 Si predstavte, ze dnes sme mali otvorene okno na vetracku az do pol piatej rana, pretoze vtedy sa maly zobudil 🙂 Zaspal o 21:00, hore bol 23:30, dostal vodicku a zaspinkal :D a drzhykrat sa zobudil 5:30 🙂 To uz mi vodicka nepresla, dostal mliecko, trosku sa napapal a spal az do deviatej :D To som ho budila, aby neprespal cely den 😎 😀 Normalne som sa asi 2x zobudila, ze co sa deje, kolko je hodin, ze maly sa nebudi 😝 Uspech 🙂 A to sme mali asi 21´C@annika11
Dnes mu asi spravim po kupkani kasu na veceru a tak este kojenie 🙂 A uvidime 🙂 Dakujem za tipy 🙂 @p69majka@karamelka77
@bublinka144 sikovny 🙂 Parada 🙂 Nas sa zatial len plazi, vie ist zo sedu na brusko, z bruska si uz 4krat sadol. Na styroch sa hombika od 22.11.ale pohnut sa dodnes ee 😀

annika11
11. jan 2011

@lenushka jéééj, no vidíš...snád niečo zaberie 😀 držím palce, aby sa darilo aj dnes. Inak to 5:30 nie je až také strašné, naša sa budí na mliečko 6:30, potom ešte spinká. Nám v noci zatiaľ stačí ked jej chytím ruku, v extrémnych prípadoch dudka, ale tú už tak nechce 😉 som zvedavá, čo bude, ked pôjdu zúbky

@bublinka144 krásnučký je, ako sa smejká 🙂

karmelka77
11. jan 2011

Caute maminy, tak sme sa tak rozkakali, az mame cervenu ritku🙂)) Zabralo mlieko - Beba Sensitive, nechcel ju pit samostatne, tak sme to primiesali do kase, a do mlieka a teraz kazdu chvilu kaka, tak uz som to aj nedala...ale zrazu aky stastny vyraz tvare, takze nervozita dva mesiace nebola zo zubov ale z tohto...no uvidime ako to pojde dalej, asi teda skusim vymenit mlieko...

lenushka
11. jan 2011

@karmelka77 tak to sa nesmierne tesim🙂 Snad uz bude malemu dobre ;) Skoda, ze to cloveku nenapadne skor☹ ako u nas s tou teplotou doma... no co uz, hlavne, ze je dobre 🙂

p69majka
11. jan 2011

@bublinka144 ahoj, malý je šikovný a veľký chlapisko. 🙂 aj vám všetko dobré do nového roku, veľa zdravíčka hlavne. Sárka je tiež pohyblivá dosť a sa stavia na nohy a za ruky chce stále chodiť, normálne si to plačom vydobýja. je to sranda taký malý človek a toľko rozumu. všetko ju zaujíma viac ako hračky. 😀 no uvidíme, čo bude ďalej.

p69majka
11. jan 2011

@karmelka77 super, že ste konečne našli niečo, čo vám pomáha. nech to len tak zostane a malý nech kakušká aj tri krát za deň, ako sa na poriadneho chlapiska patrí 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre