Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
9. sep 2009

to, ze mam vysokorizikove tehotentvo bolo napisane na doklade od lekara, ktory som im este v auguste odovzdavala pisomne s oznamenim mojho tehotenstvo a podpisali mi aj prevzatie, tak preto "kvoli mojmu stavu"

este ma napadlo, ze v Tmobile davaju na skusku na mesiac internet tusim zadara, tak ci nemam byt drza a vyuzit aj to na mesiac 😀 😀 😀

cheerlady
9. sep 2009

zuzi tento pristup sa mi paci!!!! 😉 ja som sa tiez v minulom zamestnani naucila otvorit si pusu a stat si za svojim - sefke som kolkokrat vykricala take veci,ze az.ale nevyhodila ma,lebo som bola v svojej praci dobra a nemala by nahradu 😉 dnes si treba stat za svojim a vytazit vsetko,co sa da,lebo inak nebudes mat bohuzial nikdy nic ☹ bolo to moje prve zamestnanie a zazila som tam take situacie,ze aj ked som nakoniec po 2,5roku odisla,vela som sa tam v tomto smere naucila..

zuzana1971
9. sep 2009

cheerlady asi naozaj musim byt taka, ze vydupat si to co mi patri, zatial som v zivote kazdemu len ustupovala, vzdy ja ta sprosta co robila aj vikendy aj nadcasy zadarmo vo vela firmach - tlmocila aj 16 hodin denne bez pohara vody, bez pauzy, ani dakujem za to, tony odbornych prekladov do nemciny, tj tym chcem povedat, ze to bolo tazke, usetrili firmy miliony na prekladoch ked ja som im to zadara robila aj po vikendoch a veceroch, ked to potrebovali surne za v podstate smiesny mesacny plat..boooze ja som vzdy taka sprosta 😠 , uz nebudem 😠

cheerlady
9. sep 2009

veru - aj ja som najprv robila nadcasy lebo hento a toto muselo byt hotove (co samozrejme nebola moja robota 😠 ) a druha kolegyna nerobila ani stvrtinu z toho,co ja a len furt vypravala jak ma ona vela roboty a nestiha a sprosta sefka jej to zrala a kydala tu jej robotu mne..a neskor som este zistila,ze za to nicnerobenie brala o 15.000sk vacsi plat ako ja 😠 😠 😠 a mne sefka nabulikala hlavu jak mi zvysi o 3.000sk a nedockala som sa ani 5korun.az som sa raz nasrala a povedala jednej aj druhej,co si myslim a odvtedy ziaden nadcas,ziadna ina robota,co som nemala v zmluve a v naplni prace a padlo 16:00 hod. postavila som sa a isla som domov.aj ked pri mne sefka stala,ze chce este nieco spravit - to ona robila vzdy - vedela,ze o stvrtej koncim a dosla za 5minut 4 a nieco chcela 😠 nebudem ja uz nikdy zo seba robit hlupanu,lebo akonahle raz povolis uz to beru ako samozrejmost 😠

cicimon
9. sep 2009

jaj mna dnes muz vytiahol na horor do kina, este stale mam zvyseny tlak..

inac ja sa furt citim ako balon, nafuknuta a nejako plna..

saudi
9. sep 2009

mizulienka - mala sa narodila 24.7.08, no a teraz som v 9. tyzdni. trochu sa bojim, ci nebudu deti moc rychlo po sebe - rok a 9 mesiacov, no ale snad zvladneme 🙂 tiez som cakala, ze to bude dlhsie trvat ked kojim a to uz mam 34 rokov 🙂 no je to prijemne prekvapenie, ze sa tak hned zadarilo.

zuzana1971
9. sep 2009

tak dobru noc babule 🙂

na cudzie wifiny sa mi nepodarilonacierno pripojit 😀 , tak si budem musiet nejako inak vymysliet a zebezpecit ten internet...
pisala by som vam tu aj do rana, ale uz tusim vacsina z vas spi 😅 a ja rano tiez velmi skoro vstavam gynekologovi, mam tam byt 7,30 a nie je to najblizsie...som zvedava, ci sa mi skoro podari vyhrabat z perin 😝

dakujem za povzbudenia, toto forum ma presvecuje aj ked mam za sebou hrozny den, ze existuju aj dobri ludia, a to ma tesi, moje specialne podakovanie patri aj katty22, ktora je z ineho fora, ale poslala mi velmi peknu a dlhu povzbudzujucu spravidku do IP a aj vela uzitocnych informacii, velmi ma to pekne prekvapilo a velmi jej za to dakujem, trosku som sa ukludnila

budem sa vam ozyvat tak casto ako sa da, a ak sa bude dat, vybavim si zajtra ten internet

dobru nocku, aj ja drzim vsetkym palceky 🙂

lfs
10. sep 2009

Dobré ránko tehulky,
včera som bola u lekára a zatiaľ je všetko ok. Až na tie moje nevoľnosti.
Prerastá to až do takého rozmeru, že asi pôjdem na PN od 17.09.2009
Inak sa veľmi tešíme...
pa pa pa 😉

fruchtbar
10. sep 2009

Dobre ranko zenicky........! 😉

lubiku
10. sep 2009

Dobre ranecko, tak deti porozvazane, len najmladsia sa mi tu hra s macikom 😀 a asi pojdem pokosit dvor bo mame to tam ako v pralese 😠

Saudi moje posledne baby su od seba o rok a pol a veru prvy rok bol dost narocny, no ja som mala este k nim aj prvacku 😅 , teraz uz je to super, spolu sa hraju, dali by za seba zivot, su ako dvojcence 🙂

Zuzi 1971 som rada, ze mas uz lepsiu naladu a je ti veselsie, daj vediet ako si dopadla u lekara 😉

stanulav
10. sep 2009

Ahojte
sadudi, 1 rok a 9 mes. nie je málo. Medzimojimi deťmi bolo 1,5 roka rozdiel. Pokiaľ mali obaja plienky, tak to bolo ťažké, stále len o prebaľovaní... ale potom to už bolo lepšie. A teraz sú v približnom veku a rozumenjú si.
Čiže určite odporúčam mať deti po sebe.

kika29
10. sep 2009

dobré ránko
Ja som chcela mať tiež deti krátko po sebe tak 1 -2 rozdiel ale nevyšlo nám to. Ale teraz bude rozdiel ked všetko dobre dopadne 4 roky. Čo už ale aspoň že sa nám to konečne podarilo. 🙂 🙂 🙂

michalag
10. sep 2009

Ahojte 🙂
k vekovemu rozdielu, ja som vzdy chcela aby bol najvacsi 3 roky, ale budeme mat 4 rocny rozdiel a to sa mi zda dost, ono podla mna ma vsetko svoje + aj - 😉

aktakk
10. sep 2009

Dobre ranko prajem.
Zuzi, drzim palce u lekara a nech vsetko dobre dopadne v praci.
Kocky, nosite uz niektora tehotenske gate? Ja uz zacinam nad tym uvazovat, nakolko ma vsetky gate, ktore mam tlacia na brusku. Najradsej by som si pas zo vsetkych odstrihla 🙂
Rastu aj Vam uz bruska?

aktakk
10. sep 2009

A ozaj, tym co byva zle, byva Vam zle len od zaludka? Lebo mne okrem toho je z casu na cas aj tak, akoby sa mi medzi hrdlom a zaludkom zaseklo jedlo a ostalo tam visiet aj dva tri dni. Moze to byt podrazdena trubica zo zvracania? Lebo vraciam pomerne casto. 😒

mizulienka
10. sep 2009

stanulav, vyzera to tak, ze aj moje budu 1,5 rozdiel...trocha sa toho aj desim, kedze byvame daleko od starych rodicov, takze pomoc ziadna...ale urcite je vela takych mamin a zvaldli oni, zvladnem aj ja 🙂)
som zvedava co to bude 🙂 myslim pohlavie, prve mame chlapca, tak teraz kazdy, ze do paru dievcatko 🙂 ale mne by bolo jedno, keby to bol aj dalsi chlapec 🙂 len nech je zdrave

tantama
10. sep 2009

dobré ráno... jedna rodinná známa otehotnela z druhým dieťaťom hneď po šestonedelí... a dnes hovorí že to bolo super.. lebo obe naraz vyrástli a tak keď sú teraz trošku samostatné má pokoj... ale začiatky boli vraj strašne ťažké.. 🙂

lubiku
10. sep 2009

Aktakk tak ja sa rano budim s normalnym brochom, no do vecera sa mi tak nafukne, ze ho mam problem skryt pod trickom. Rifle nosim este normalne, ale take bedrovky, lebo ak by boli vyssie tak ich uz nedopnem 😒 . Inak som nabehla k cinanovi a kupila som si bedrove rifle o dve cisla vacsie ako nosievam, su mi volnejsie a v pase mam rezervu aj 5-6cm, tak by som ich chcela ponosit aspon do 5mesiaca, lebo tie tehotenske, ktore mam po dcerke, tak su na tie male tehotenske bruska take mega 😀

kika29
10. sep 2009

aktakk ja som 10tt a bruško mám také malinké ale ja to ešte nepripisujem k tehotenskému brušku. Každý mi hovorí že ako to už na mne vidno ale ja si nemyslím že to je tehotenské bruško. Skôr som velmi nafuknutá alebo čo. Aj mne sú všetky nohavice tesné a tlačia ma ale asi si kúpim niečo volnejšie na tehotenské je asi ešte čas.
Baby máte aj vy niekedy zápchu? Ja som od kedy tehu tak mám stým trocha problémi. Aj 4 dni neviem ísť na velkú potrebu a ked tak ma to strašne bolí - velmi tvrdá stolica. Má niekto s tým skúsenosti? Čo vám pomáha?
Mám brucho ako keby som bola v 3-4 mesiaci. Pitný režimm dodržiavam.

Ked mi je zle mám žalúdok ako kameň. ja našťastie nezvraciam konečne ale napína ma veľmi takže behám na záchod.

michalag
10. sep 2009

tatami, pozeram ze uz mam aj foto bruska 🙂 ... ja sa ani neodvazim, lebo tam mam viac sadla 🤐 🤐 🤐 😀

malalady
10. sep 2009

ahojte tak ja som bola dneska u gyn. 🙂 brala mi sestrička krv na vyšetrenia a mám už tehotenskú knižkuuuuuuuuu 😀 😀 😀

kika29
10. sep 2009

😀 malalady tak to už máš tiež oficiálne. vidím že aj ty sa tej knižke tešíš ako ja ked som ju prvykrát držala v ruke 😀

malalady
10. sep 2009

kikuška 😀 jafné že teším.. 🙂 konečne možem hockoho vyhodit s autobusu nech mi uvolni miesto.. 😀 heheeeeee ale nie srandujem 🙂) 😉 😀 ale sa mi teraz fajne točí hlava.. s toho,že mi brala tú krv ☹ a mam obe ruky dopichane.. bo zlú žilu našla na jednej a na druhej konečne našla 😠

tantama
10. sep 2009

miška ale to je fuk 🙂 môj manžel je už 3 týždne preč tak som mu dnes odfotila ako rastieme.. a cez víkend sa chystám do avionu som si tam vyhliadla jedny super tehu gate ktoré sú dobré aj na malé ale aj veľké brušká.. lebo moje gate už len s námahou zapnem a je to nepohodlné keď v práci sedím..... 😀

michalag
10. sep 2009

malalady, jeeej, tak blahozelaaam ku knizke 😵
tantama, ved jasne pre ocka treba odfotit ako rastiete 🙂 😉 ,
Ja zatial zapnem gate, ale som zvedava dokedy, inak tie co uz cakate druhe, mate aj vy pocit ze to brusko vidiet o nieco skor ako pri prvom?

malalady
10. sep 2009

michalag ďakujem kedy máš íst ty ku gyn? ja mam ist o týžden tam.. ma pošle asik na sono.. aby som išla potom.. bo to už bude ten 12tt 😉

tantama
10. sep 2009

miška u mna isto ....ja som pri prvom začala mať bruško až niekedy okolo4 mes.. teraz už mám a to ma hnevá... aj ked som bola na sono tak mi doky povedal že sa maternica pekne zväčšuje a rýchlejšie nez pri prvom...

mimi si tam robí tuším vilu 😀

aktakk
10. sep 2009

Ja prave uz mam to brusko aj take tvrdsie, nie take klasicke slaninove 🙂. Vecer ho mam tiez najvacsie.
Ved nad tym aj ja uvazujem, ze zatial kupim len take veci vacsie o cislo, len ked ja by som sa mala do prace tak slusnejsie obliekat, a zas kupit gate o 1-2cisla vacsie a mat ich na zadku take rozgajdane, to by asi nebolo naj riesenie.Aj ked ja by som sa samozrejme v takychto veciach citila najlepsie 🙂.
Malady super. Tak aj v hypermarkete mozes ist do prednostnej pokladne 😀

kika29
10. sep 2009

🙂 Ja keby som si chcela niečo kúpiť tak aj tak nemám tu u nás velký výber. A zišlo by sa mi niečo obnoviť v šatníku. lebo čo mám odložené po prvom tehu tak je to už bud spraté alebo sa to nenosí. Darmo moda ide do predu aj tehulkám. 😉

Má niekto niejakú skúsenosť na internete? Kde by sa niečo pekné a pohodlné dá zohnať? 😉

michalag
10. sep 2009

malalady, ja mam ist buducu stredu zapisat si vysledky do knizky z krvi a potom mi asi povie aj kedy mam prist na prvu poradnu 🙂 , len ma dost zaskocil ten poplatok, skoro som zpadla z noh 😅 , lebo pri prvom som platila necelych 7 eur/na rok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre