Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
9. dec 2009

hlasim plus dalsich pol kila od vcera 😝 a po dnesnej pizze bude zase nieco plus 😝

tema predavacky radsej nekomentujem, na slovensku je nahovno zdravotnictvo, predavacky, casnici a MHD zo vsetkeho najviac, z nich mi vzdy stupne tlak...no ved aj dnes, ale uz sa nerozculujem, nema to zmysel, vytesujem sa z veciciek co som nakupila
a to je pravda, ze hned pohladom osacuju kazdeho co vstupi do obchodu alebo do restauracii ci im stoji za pohlad...ale to len na Slovensku...ked som bola vo Wien, tak som robila aj u poriadnych prachacov a poviem vam, ze ti sa peniazmi nikdy nechvalili a nebolo na nich vidiet ze maju take peniaze a majetok aky mali...Inteligentny a sikovny clovek nepotrebuje na seba navesat okato 100 lkilo zlata a ine okazalosti co hned padnu do oka...a to sa mi na nich pacilo, ze boli na urovni a inteligentni a preto mali aj to co mali, no ale to bolo Rakusko a nie SLovensko, tu letia len vypatlane pipky z Au parku a napodobeninou Vuitonky a uz sa hraju na Paris Hilton...

zuzana1971
9. dec 2009

civavka idem pozriet ten link co si pridala ze co nie je potrebne kupit pre babo, lebo nemam ani sajnu co kupit a co nie, zatial sa riadim len sebou, dufam, ze ten sterilizator nie je zbytocny 😝

grekyna23
9. dec 2009

zuzi, krasnucke vecicky, ty si tiez riadna nakupcicka 😀
aj nocna kosielka je pekna, ale bude nam asi treba nieco na gombiky alebo dvojdielne pyzamko, aby sa nam dobre kojilo 😵
tamtami, tie predavacky museli byt riadne teliatka, nechapem ako sa tak mozu zachovat a este pred zakaznikom, asi tam fakt zarabaju malo peniazkov a tak mozno iba zavideli... 😠
nic si z nich nerob, vsak prezivame najkrajsie obdobie nasho zivvota, rastie v nas novy cloviecik, je to neuveritelny zazrak... 😉 tesme sa z toho a nenechajme si to pokazit ludmi, ktori o tom nic ani len netusia...

kamilakd
9. dec 2009

cavte babulky tak som sa dobre zasmiala fruch to mas dobre sny 😀 inak s tou predcasnou materrskou drzim palce ale zo zakona mas nejake pravo nie? ved ked si tehotna neda sa ti aj so sefom dohodnut?

zuzanka krasne vecicky,a aka bola pizza?ja som dnes bola v meste nakupit darceky nieco sa aj podarilo....

zuzana1971
9. dec 2009

grekyna no to ma presne napadlo, ze ako budem kojit v tej nocnej koseli? 😝
okrem toho mi dnes diabetologicka povedala, ze asi budem rodit cisarskym, tak ked budem na vizitach ukazovat brucho a nie sa ukazovat odspodu tak radsej to pyzamko by sa viac zislo, ale pyzamiek mam dost, nocnu koselu ani jednu, ak neratam jednu sexi cipkovanu 😀 , ale tu si do porodnice nebudem brat 😀 😀 😀

zuzana1971
9. dec 2009

kamilka a co pekne alebo zaujimave si kupila?

kamilakd
9. dec 2009

zuzanecka nasim som nasla taku cajovu supravu z teeekane cajnik 2sialky a sadacajov nejaku kozmetiku a mamine som nasla este pero s vygravirovanym jej menom🙂brachovi a svagrinej kozmeticke balicky knihu,malemu oblecenie, plastove naradie take hrable lopatky formicky a spolocne este od nasich a od nas dostane zahradnu smikalku.a polovicke sa povenujem zajtra a koniec v piatok pobalim pre istotu a dovidenia dopocutia.

cheerlady
9. dec 2009

juuuj a ja este ani jeden darcek kupeny ani neviem kedy sa k tomu dostanem,tento tyzden este pn,od buduceho do roboty a uz su vianoce 😖
prave som si spravila chleba vo vajci - taku som mala na neho chut a uz ked je spraveny,tak mi nejak neberie 😝

vejula
9. dec 2009

Ahojte kočky... Tak ja som si konečne sadla, na chvílu... Som trochu popratala, dlážky umyla a tak, ale celkom som unavená z toho... Inač dnes som na obed robila dusené kuriatko na kukuričke a hrášku celkom dobré to bolo 🙂 . Ale aj tak mám dnes nejaký čudný den, stále mám blbý pocit, stále sa niečoho bojím, už nemám silu to riešiť ale tá moja debilná psychika si nedá povedať. Je mi z toho smutno... Aj to som sa donutila aby som konečne čosi napísala, lebo vás iba čítam a ani neviem čo mám napísať pekné aby som zas nebola ako sprostá depresívna krava...

zuzana1971
9. dec 2009

kamilka ja obdivujem tvoj elan a sikovnost, klobuk dolu, mohla by si robit nakupnu poradkynu
ja som mala pizzu ristorante sunkovu, ale mali len bud tu, alebo so syrmi kde bol aj plesnivy syr, takze inu som na vyber nemala, ristorante je moja oblubena, aj ked skor pollo (s kuracim maskom, to hadzem poitom kocurikovi, on ho miluje, ale len na tejto pizze inak maso neje 😀 )

cheerlady chleba vo vajci mnam 😎 , ja som sa nejako rozozrala v posledne 2 tyzdne 😝 , budem sa musiet zabrzdit, lebo ako diabeticka mi hrozi ze maly narastie do obrovskych rozmerov ked sa budem prezierat 😝

no este nakupom nie je koniec 😀 , prave ma kontaktovala 1 babenka s mimibazaru ktora predava toho hrosika fisher price co mam odfoteneho tu na konikovi, ona predava noveho v krabici za 40 euro a inak stoji v obchode vyse 60 euro...teda na internete, lebo v obchode som ho este nevidela...no a tak sa zakusla, ze mi ho chce predat, ze mi ho zajtra az domov donesie, tak ho kupim...ked po nom tak tuzim 😀 😀 😀 takze budem mat pre maleho vianocny darcek rok dopredu, no ale co uz 😀

cheerlady
9. dec 2009

veji uz nemysli na take veci,tym babatko zbytocne znervoznujes 😔 tes sa z toho,ze mas v brusku maly pokladik,z toho ked zacitis ako sa hybe, a ze uz len par mesiacov a budes ho mat pri sebe 😵

zuzana1971
9. dec 2009

vejulka to su hormony...a strachy su normalne, ja mam furt nejake, ja sa niekedy az panicky bojim vyjst na ulicu, ze mi niekto ublizi na brusko, alebo ketaminovy vrah, alebo nejaky iny debil, debilne predavacky mi robia tiez stresy, mame take hnusne tu v potravinach pri dome, tak ale musi tam nakupovat, ked mam zakazane chodit tak nemozem chodit daleko nakupovat...a ako naschval raz mi jeden debil sotil velky nakupny kosik zelezny do brucha, aj dnes mi vrazila do brucha ozrata bezdomovkyna ked som nastupovala do autobusu,nemohla som si chranit brusko, kedze som mala plne ruky z nakupu, sterilizator, atd, ten je inak dost obrovsky...a kludne napis aj depky, aj ked ti nepomozeme ale aspon sa vyrozpravas...

kamilakd
9. dec 2009

cheerlady mnaaam chlebik vo vajicku mnaaam na Facebooku som fanusikom...inak idem si urobit a ja si potom potriem chlebik horcicou na vrch nakrajam cibulku a nakrajam rajcinky mnaaam to bude vecera

vejulik pusti z hlavy vsetko nebojkaj o chvilku budes mat pri sebe batoztek...a pis tu hocico co si robila atd a polovicke povedz ako sa citis nech sa troska povenuje,hold hormony su hormony,ty potrebujes byt s niekym lebo ked si sama myslis na sprostosti ako ja.

zuzanka ja radsej dopredu nech mam pokoj potom budem behat po kamoskach a nebudem stresovat ved vianoce nie su o nahanacke...nekupujem drahe darceky a teraz su dobre ceny na tie kozmeticke veci u nas sa ma najlepsie ten zasranko ten dostava najviac a on sa tak tesi,na mikulasa dostal kopec sladkosti a ovocia a najviac sa potesil kartam cierny peter s postavickami pat a mat z a je to...

zuzana1971
9. dec 2009

babule v telke varia...ja by som zjedla aj slona 😝 ta tehotenska pazravost je neuveritelna 😝

vejula
9. dec 2009

Ďakujem kočky.... No ja mám stále strach že nerobím všetko tak ako mám, všetko mi to tak riadi život... Dnes mám zas depresie z tej chemikálie čo som cítila ked natierali ten výťah... Aj ked som šla okolo nich s nákupom tak sa bojim že sa to zašpinilo a že tým ublížim bábatku... A teraz mám zlý pocit ked to jem... MM má so mna už nervy že som taká.... No lenže to je o tom že ja som pred tehu užívala lieky- antidepresiva, pretože trpím na OCD, to su tie vtieravé myšlienky, ktorých sa nemôžete zbaviť, o všelijakých vírusoch a o špine, napr. tí ľudia čo si stále ruky umývaqlju a tak.... Užívala som to dlhodobo, a myslela som si že to už všetko zvládnem lebo som strašne chcela bábatko a tak sme si povedali s mm že to všetko spolu zvládneme, ale teraz bez liekov je to niekedy tak strašne ťažké.... -stále sa bojím, že robím niečo zlé a že nejako ublížiom bábatku, že niečo zanedbám a tak... Občas sa zdá že je to lepšie a potom príde den blbec a všetko sa mi zdá hrozné.
Dúfam kočky že ma teraz neodsudite, ked som sa priznala že som brala tie antidepresiva... Viem že niektorí ľudia si myslia že je to len pre bláznov, ale mne proste zistili takúto poruchu a musela som to užívať...
Zuzanka otras aký su tí ludia bezohladný... Tiež sa mi párkrát takéto staloa vždy mi bolo z tej ludskej bezohladnosti do plaču 😢

kamilakd
9. dec 2009

zuzanka a co by si mu zjedla usi? 😀 no tak papenkaj ja na veceru dam ten chlebik vo vajicku no varia ale ta zahorastina je des som to vcera kukala a ta chuda cierna upistana no hroza

vejulcek nikto ta nebude odcudzovat teraz obzvlast potrebujes podporu a manzel je pri tebe neboj...ja mam kamosku co mala podobny problem uziva lieky stale mala rach s vytahov nechodila do mesta lebo sa bala,teraz je to uz ok ale uziva daky hormon stastia aj ja som to brala,proste teraz si citliva neboj babatku sa nic nestane a ty budes dobra mamina!!!uzivaj si pekne materstvo stretavaj sa s kamoskami vela smiechu a nezabudni nie si v tom sama.len sa hlavne netrap.ked pojdes na poradnu porozpravaj sa s lekarkou.

vejula
9. dec 2009

Ďakujem Kamilka moja... Asi sa musím viac zaoberať ínými vecami. Zajtra idem na poradnu tak snád ma poteší a budem mať zas niečo pozitívne nad čím budem môcť rozmýšlať... No a potom musím dorábať prácu na doplnujuce pedagogické študium a v januári bude mmať záverečné skušky tak nebudem mať snad tolko času rozmyšlať nad blbosťami...

moni
9. dec 2009

tak do toho klubu fanusikov chleba vo vajicku sa na fb musim prihlasit aj ja 😀
nastastie som prave po obede a nemam chut, ale vecera to isti!

veji, holka zlata drz sa! nikto nema pravo odsudzovat ta, klobuk dole ako to vsetko zvladas. budes najlepsia mamicka pre svoje dietatko 🙂 ak sa potrebujes vyrozpravat, od toho sme tu!

blondy12
9. dec 2009

veji nic si z toho nerob...a preco by sme ta mali nejako odsudzovat?prosim ta.... 😝

inac ja som mala strasny vikend aj s mojim MM som sa pochytila..lebo ako ja som v Prahe teraz a on doma a za nami chodi tak sam sa mi priznal ze si velmi neuvedomuje, ze som tehotna..a ani to brucho este nemam velke...a mam aj ja inu naladu kvoli tym hormonom sa rozculim rychlo beriem nieco viac vazne a placem potom..

tak som mu dala toto citat..

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2179-Tehotna-z...

a som mu povedala ze nechcem aby mi nohy bozkavala ale aby ma aspon pochopil...tak zatial to ide ale dokedy uvidime...ale tak od februara sme uz spolu tak snad to bude lepsie...a tatitno si uvedomi ze bude tatino 😀

kamilakd
9. dec 2009

moni tak sup sup na faceboook a pridaj si chlebik vo vajicku ,ja tam mam este granko a piknikmnam teraz v tescu mali taku velku tubu som ju vycuckavala 😀

blondy neuvedomuje si to lebo teraz nie ste spolu ale takto ti to nemal povedat šulino,februar bude lepsi ty uz bude doma s drahym a uz len kusok a budete 3ja,ja keby som si robila hlaviu z toho mojho tak ho ai v spanku uskrtim 😀 ten moj ide v na 2tyzdne do indie bezo mna,potom na lyzovacku do francuzka a dalsiu ide v marci do talianska a ja si hovorim haloooo a co ja nie somar aby si to uzil ze sme dva v jednom a ze potom uz to bude ine on si cestuje a mna necha doma.a to by bolo vsetko ok ale vytoci ma to ze ved ty si tehotna ty nemozes ist nikam milacik 😲 ja si z toho radsej uz nic nerobim ale tiez mi nie je do smiechu ked som nebola tehu chodili sme vsade teraz ma mierne nasiera.

vujulcek sme tu jedna pre druhu aj takyto virtualny vstah vie podporit,ja som sa tu stretla so zuzkoubar,chodime cvicit a celkom sme si sadli 🙂

kamilakd
9. dec 2009

http://www.interstore.sk/e-shop/index.php?page=... baby co hovorite na toto???aky mate nazor na tuto knihu pre nase mimi

silvia7
9. dec 2009

čaute babule, no tak čítam Vás stále, len písať neviem, že čo..

to o tých "milých" predavačkách ma fakt dostalo, myslím, že neexistuje človek, ktorý nemá s niečim takým skúsenosť - tým si musí prejsť každý 🙄 mne sa napr. stalo, že sme boli s kamoškami nakupovať v Auparku (ok, je to pár rokov dozadu,čiže pubišky sme boli 17ročné) a len čo sme vošli do obchodu, tak nás vyhodili!!!! taký teplý predavač, že my tam nemáme čo robiť a to bol obchod s oblečením!!!! no viete, čo to bolo!! sme nevedeli, či sa máme rozčulovať alebo smiať z neho.. 😠 😠 je najlepšie chodiť nakupovať s niekym - nejakou fajn kamoškou, čo je držka a nenechá sa 😉

no ja som tak na tom nejak zvláštne, hormóny robia svoje.. drahý si vypočuje čokoľvek v poslednej dobe.. najprv mu za všetko nadávam a potom sa chcem túliť zase a potom je zas oheň na streche.. ale tak ten link na článok, čo sem dala blondy sa mi veeeeeeľmi páči.. hned som ho dala k obľúbeným položkám na pc, len ten môj si to ani nevšimne, on sa vkuse hrá na pc, kašle na mňa, keď už sa odutá uložím spať, tak vtedy sa odtrhne od pc a ide mi hovoriť s mimi v brušku... tak si viete predstaviť, že "mám náladu" 😖

vejula
9. dec 2009

monička, blondy, kami dakujem za podporu... Ste užasne a som moc rada že vás mám 😔 Kami tak to je dobre že máš niekoho tam v PArtizánskom. Ja neviem či sa tu niekto zo Žiliny nachádza... Myslím že jedna kočka, ale tá tu nechodi nejako moc často. Strašne by som teraz potrebovala zájsť niekde na čajík sadnuť s nejakou ťehu kamoškou, alebo nejaké aktivity čo ešte zatial môžeme... Ale žial nikoho takého tu poblíž nemám 😢 A kamaráti mi všetci fajčia takže ked sadnuť tak do krčmy a hulia jednu od druhej a to mi moc nieje príjemné dýchať...
Blondy ten článok je moc dobrý nechám ho tu na lište možno si drahý všimne... Nehovorím že ma nepodporuje ale niekedy sa cítim dosť sama ked už to vzdáva, onje taký dosť hrdý chlap takže sa mu ťažko robia ustupky, ale snaží sa ako môže...
Silvi ja som tiež niekedy na drahého zlá že aj kričím, on vtedy ide väčšinou psíka vyvenčiť aby ma nemusel počúvať...

moni
9. dec 2009

velka skoda veji ze som tak daleko, ja som zilincanka 🙂 hned by sme cosi podnikli!
asi pred dvoma tyzdnami som mala velku krizu, rumazgala som ako tu nemam kamaratky, ako nikto so mnou to tehotenstvo nepreziva, ako su vsetci daleko. mm je uzasny, pomaha vo vsetkom, zaujima sa o vsetko, mam v nom plnu oporu, ale na take babske klabosenie pod vplyvom tehu hormonov este nedorastol 😀

vejula
9. dec 2009

Moni ty si zo Žiliny????? No škoda že si preč 😢 A plánujete tam aj ostať, či sa po čase chcete vrátiť na Slovensko?

grekyna23
9. dec 2009

vejula, proti vsetkemu treba bojovat a proti zlym myslienkam sa bojuje tymi dobrymi. kazdu zlu myslienku zazen aspon troma dobrymi, mysli na to ako vam bude s babatkom dobre, ako mu budes oporov v kazdej situacii, pre dietatko je mamina vzdy ta najblizsia a velmi ta bude potrebovat a od teba a manzela bude mat vsetko dobre co ho caka a co sa nauci. budete skveli rodicia.
treba mysliet pozitivne a preto sme na tomto fore, aby sme si navzajom poradili a pomohli si.

vejula
9. dec 2009

Máš pravdu greky... Ďakujem. Musím sa pozbierať a byť silná nech má bábo už teraz vo mne oporu...

civavava
autor
9. dec 2009

vejuli, nebojkaj sa o mimi, si silna zena a budes najlepsia mamina pre miminecko 🙂 to ze beres antidepresiva vobec nic nemeni na veci, aky si clovek a podla mna si uuuplne super 🙂 ako aj ostatne kocky tunak z apriloviek 🙂)

baby ja som zozrala 3 chleby so syrom a salamou a potom 2 velke zakusky - obdoba nasich dobosiek...mnaaaam!!!

😀

zuzi, ristorante je aj moja obolubena pizza - tie 4 syry = plesnivy syr sa moze aj v tehu - ked je tepelne upraveny 🙂 a este mozzarella a salame 🙂))

juj idem skypovat s mm, prave sa pripojil, pa zatial

kamilakd
9. dec 2009

vejul ja som z partizanskeho a zuzka je z prievidze a chodime cvicit do bojnic chi chi,skus kuknut dake cvicenia pre tehulky tam sa zoznamis 😉 po cviceni date cajik obedik a co v robotke tam to neprezivate spolu?a skola?

moni ty si tam samucka este ze mame internet FB pokec konika skype 😀 mozes byt rada ze mas takeho muzicka mna ten moj odpali raz dva ja sa potom odujem a trucujem,ale za tie roky som zostala dost imunna a zavidim parom co si to tehotenstvo vedia spolu uzit,ten moj si to uziva sa aj tesi ale u neho to nebude prve mimi 😖 tak si to taak neuziva mozno to bude inak ked sa male narodi.ale viete co ja by som si asi ineho chlapa pri sebe asi ani nevedela predstavit raz som mala zajacie umysli ale som to rychlo prehodnotila ved ho lubim,aj ked by som ho niekedy zaskrtila niekedy

seuska
9. dec 2009

Vejiiii ty si zlata ako si sa priznala, vsetky sme v niecom podobne a mame kopu "neriesitelnych" problemov... Chapem ta ako sa citis... Tie hormony su fakt svina... Dnes som mala volny cely den a cely den som Vas citala a pri tom asi 4 x plakala... Si pripadam tiez ze som zrela uz na psychiatriu... Manzel chodi na tyzdnovky tak som sama a tiez by som tak rada vybehla s niekym kto ma chape na drink... V nedelu som sa rozplakala lebo ma muz nechcel pustit sadnut na sedacku v obyvacke 😀 no je to na nervy tie hormony, ale ten clanok co sem dala blondy mu hned preposielam cez skype 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre