Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
14. dec 2009

caute

cheer - gratulujem k chlapcovi 🙂

ja som sa dnes vazila - prirastok skoro 6kg doteraz

dejna3
14. dec 2009

nie, nedávam, ak o niečom vieš, poraď 😉
doteraz sme ani nevedeli, ako jej povychádzali zúbky, len sme zrazu objavili už vyjdený 🙂 ... radili mi potrieť vreckovkou namočenou v bielom víne, no to nechcem skúšať, najmä, keď teraz berie ešte aj atb...

majca424
14. dec 2009

Ahojte,
cheer, gratulácia k chlapčekovi, akosi tí chlapci stále prevažujú 🙂

sasurin
14. dec 2009

Ahojte dievčatá, ja som dnes bola s deckami u lekára, Erik je na tom už fajn v stredu ide do školy ale Sofia je na tom horšie vraj má angínu a je jej zle na žalúdku nič nechce jesť. dúfam že zajtra jej bude lepšie.

Aj ja blahoželám cheer k chlapčekovi.

dejna, ja si pamätám, že keď išli Sofii zúbky viem že som v lekárni kúpila nejaký gél na boľavé dasienka ale nepamätám ako sa volal bolo to už dávno.

tantama
14. dec 2009

dejni ja som kedysi používala mastičku volá sa calgel a stále ju predávajú... je to strašne dobré aj švagrová ju teraz dáva malej... skus v lekárni... taká maličká fialová tuba 😉

dejna3
14. dec 2009

díky, kočky, ešte dnes skočím do lekárne a spýtam sa na to 😉 lebo furt pomrnkáva ☹

tantama
14. dec 2009

dejni a mne sa ešte osvedčil taký babský recept ošup mrkvu a daj ju na pár sekúnd do mraziaku.... nech je chladná ale nie moc a daj ju malej kusať..... ale musi byť tvrdá nech sa jej nezlomí.... a je to lepšie ako hryzatko a má to aspoň nejakú chuť... 😉

tantama
14. dec 2009

sasurin skus malej slaný zábal na krk.... ja nikdy nemám chrípku ale anginu aj 5x do roka... to mne vždy zaberie...

cheerlady
14. dec 2009

dakujem este raz vsetkym 🙂

adasik
14. dec 2009

Civi- drž sa a pekne tekutinuj, ak ti ine nejde...dufam, že to nebude dlho trvať a vstrebeš sa z toho šup-šup!!!

cheer- gratulujem k chlapčekovi 😉 no je ich tu-v aprílovkách viac ako dievčatiek...kde si najdu frajerky?

Ja som bola dnes na ten glukozový test, ta voda sladka sa celkom dala, ale berte si so sebou radšej ten citron, vtedy je to lepsie...Zle mi bolo tak možno od hladu a možno z tej sldkej vody na prazdny žaludok, ale nič akutne....Krv mi tiež brali len z prsta, 2x. pred a po a chceli aj moč-pred a po....zajtra výsledky...dufam, že nie som moc sladká, radšej vôbec v tomto pripade :

jojci29
14. dec 2009

Ahojte.Dnes som bola na poradni.Doktor mi nameral rozdielne miery plodu hlavicka-20tt brusko-17tt a stehenna kost-20tt.Som z toho na nervy.Mate s tym niektora podobnu skusenost?Citala som na fore ze to neznamena hned nejake postihnutie.Proste dietatko sa vyvija kazde individualne a casom sa miry dorovnaju.Viete o tom cosi?

cheerlady
14. dec 2009

jojci mne nameral v 20tt rozmery pripadajuce na 18+5, 20+0, 19+0 a nic mi k tomu nepovedal,akurat to cele zhrnul,ze je to podla mier 19+2tt 😉 kedze ma "mensie" brusko,moze byt,ze babatko je chudsie,ale ak ti k tomu nic nepovedal,tak by som sa neznepokojovala,to urcite dobehne 😉

cheerlady
14. dec 2009

ozaj este k tej vcerajsej debate - polnisova je v 4.mesiaci a haydu este len v 2.mes. 🙂

zuzuj
14. dec 2009

cheerlady: gratulujem k chlapcekovi a dufam, ze s mm uz lepsie, u nas sa to zlepsilo, muz povedal, ze by uz nemohol bez mna zit, tak ze nech si nic zle nevysvetlujem, ale je zavaleny robotou, tak som sa rozhodla byt trpezlivejsia, a povedala som si, ze jeho chyba to bude ked bude s nami ( babom) 😀 travit menej casu a kaslem na to...
Inak ja som bola na morfo a 3D a hlasim babenku a tymto by som sa chcela aj oficialne prihlasit do tabulky..
Krpana ma trosku nastvala potvorka malinka 😀 cely cas bola otocena chrbtom, takze snimky nie su bohvieco, tak ale doki sa snazil a nejako zboku ju snimal tak si vymyslela ze si zakryje rukami aj nohami tvar...no cela sa tam domotala..ale nejake zabery sa podarili, je strasne pekna a hlavne UPLNE ZDRAVAAAA 😀 😵
Inak jojci29: neviem ci je to tvoj pripad, ale myslim, ze hej...mne doki dal tiez taky cely zoznam a su tam roznie rozpatia...ja som v 21 tt a mala som rozpatia od 19 do 23tt a to je vlastne smerodajna oddchylka a vsetko som mala v tom rozpati, len hlavicka je vacsia/starsia...a to bolo mimo priemeru a doki povedal, ze to neznamena ziadnu patologiu len, ze hlavicka nieje uplne gulata ale skor ovalna a pozrel na muza a tak je to jasne bude ponom...ja mam skor hlavu z boku zplostenu a muz pretiahnutú 😀
NO prosto myslim, ze to je vsetko v norme taketo odchylky, a lekar by ti urcite povedal, ze nieco nie je v poriadku...u mna povedal, ze je vsetko ok hoci tam tato jedna odchylka bola ...a povedal, ze nemozu byt vsetci rovnaky..
Inak krpana je tiez asi ze dost dlha ( po muzovi) teda neviem ako vy ale my mame v 21tt uz 26 cm ale zevraj to zatial vyzera, ze by mala mat normal vahu okolo 3,2kg...tak sa vytesujem ako blcha... 😀

jojci29
14. dec 2009

moj doktor je imbecil a strasne ma vystrasil.Poslal ma na nejake specialne sono a mam prist na kontrolu.Nevedel mi nic blizsie povedat nieco splietal o vysetreni prekrvenia plodu a nezabudol mi splechnut poznamku ze neberiem nim odporucane vitaminy.Zajtra idem na 3D tak dufam ze budem mudrejsia.

domika9
14. dec 2009

ahojte tak oddnes aj my vieme čo nam v brušku rastie a je to chlapček -mala som dobreho tušaka od začiatku 🙂

blondy12
14. dec 2009

zuzuj gratulujem k dievcatku konecne dalsia baba do poctu 😀

a domika tebe tiez ku chlapcekovi...musite byt stastne.. 😀

a co mena dievcata hm? 😉

a zuzuj vidis ze s tymi chlapmi to je take nepochopitelne... 😅 ale to je pekne co ti povedal..

zuzuj
14. dec 2009

To prekrvenie plodu to nie je ten Doppler..?? to meria prietok krvi a mne to nerobili ale niektorym babam tu hej, tak neviem ci sa to nerobi ako normalne, len moj doki je taky, ze on nerobi ani morfologiu ani ziadne taketo podrobnejsie vysetrenia a tiez nekukal babu srdiecko ako inym babatkam bab. Takze ja som isla na morfo sama od seba, a mozno tvoj doky robi vysetrenia taketo bezne ako ti kazal ist. No ved budem mudra ale nespytala si sa, to ja sa radsej na vsetko pytam, lebo to poznam byt vystresovana z nevedomosti... 😉 Ked mas nervy tak mu zavolaj zajtra a spytaj sa naco je to vysetrenie potrebne..

zuzuj
14. dec 2009

a domika gratulieren k chlapcekovi, ja som strasne rada, tiez som dievcatko tusila od zaciatku...len to meno to bude horsie 😀
dakujem blondy, mas pravdu potesilo ma co mi ten moj muz povedal ale s tymi chlapmi je to fakt niekedy strasne... 🙂

blondy12
14. dec 2009

no zuzuj vsak urcite kazda vieme svoje ake strasne to je s nimi 😀

tak ja tiez tusim ze dievcatko ale este to nemam potvrdene 😠 snad 21ho mi to povie ale ten moj nechce hovorit povie niekedy az pred porodom tesne .. 😠 tak ho budem musiet asi velmi presviedcat 😀

domika9
14. dec 2009

no žienky u nas meno ..no zatial som nenašla take ktore by sa mi pačilo teda chlapčenske dievčatko by sa asi volalo sonička ale chlapček ani len netuším to poriešime ešte

stanusa
14. dec 2009

caute,
tak uz mame o par chlapcekov navyse a len jedno dievcatko 😕

podarilo sa mi zohnat bundu, nie je tehotenska, ja trosku volnejsia ale akurat na rastuce brusko. mali len tmavohnedu a ciernu farbu. este nejaky pestry dlhy salik do nej a bude fajn. a bola lacna, necelych 10 e.
ale na tie dva mesiace staci. hodim zajtra do albumu.

domika9
14. dec 2009

dnes sme boli na 4D sono ale nedalo sa spraviť lebo babo bolo tak pritisnute k maternici že sa to nedalo tak pojdeme znova po novom roku ale aspon urobil take podrobne sono všetko nam poukazoval aj pipika 🙂 aj stehennu kosť pozrel aj nam ukazal štrukturu mozgu čo som bola prekvapena že až tak dopodrobna a po novom roku pojdeme dokončiť aby sme mali aj 4D-čko
jojci vobec sa neboj nie každy je rovnaky niekto ma nohy ako sklenarikova niekto ako igor timko (tym chcem povedať že každy mame dany iny typ postavy ) najdoležitejšie je meranie v 12tt a to že po tom 12tt ti vyjdu z každeho ineho iny rozmer je v poriadku ja chodím do poradne vždy v pondelok čiže stale by som mala byť nejaky tyžden +2dni a naposledy mi vyšlo 20+4 20+2 19+4 to bolo minuly týžden v poradni a dnes mi všetko vyšlo na 21+4 takže klud určite to bude dobre
a každu poradnu mi vychadzaju ine hodnoty zo sona naozaj sa nemusíš bať

cheerlady
14. dec 2009

jeeeej,zuzi a domika gratulujem 😀 no dnes zase prevaha chalanov 😀 najradsej by som uz vybehla nieco kupit s vedomim,ze to bude pre drobca,ale musim sa ucit 😠
baby dajte fotky 🙂

stanusa
14. dec 2009

pomer pohlavi D-CH je 14:18
ale este nic nie je stratene, je vela volnych miest je v tabulke 😀

stanusa
14. dec 2009

cheerlady ale aj v uceni treba pauzu 😉

jojci29
14. dec 2009

nevedela som ze mozu byt hodnoty take odlisne.Bola som pred necelymi dvomi tyzdnami u gynekologycky a ta mi povedala ze vsetko v poriadku a babo ma 330 gr.co je trosku viac ako normal ale v poriadku.Dnes som bola u gynekologa vo Viedni a ten ma vyplasil teda riadne.Vobec mi nepovedal ze to tak byva.On je taky divny.Som rada ze chodim aj na Slovensku na poradnu.Hned ako som prisla domov volala som do Hlohovca na 3D ci mam mozu zobrat aj predcasne lebo som objednana na 22.dec tam mi isto zistia ak by bolo nieco v neporiadku.A este mi povedal ze som trochu otvorena a mam mat kludovy rezim.Mala som fakt super den baby

stanusa
14. dec 2009

jojci len klud, kdesi som tiez citala o nerovnomernom vyvine babatka, stava sa to ale podla mna to nebude take strasne, my sme tiez mali najskor mensiu hlavicku o tyzden, naposledy to dorastla ale stehenna kost je zase kratsia...najskor ma to tiez vylakalo.
ale hlavne je, ze babo rastie 🙂 a dolezite je aby malo vyviniute organy.

zuzuj
14. dec 2009

jojci ja som bola tiez V Hlohovci vcera, ujo doktor pomeria vsetko mam celu stranku udajov. A rozpatia mam aj 3 tyzdne medzi jednotlivymi castami telicka 😀 A ako som uz vyssie pisala povedal, ze vsetko je este v ramci normy. Az na tu predlzenu gebuľu 🙂 Ale ja sa vobec neľakam, ved moja sploštena gebuľa je oveľa horšia ako mužova natiahnutá do ovalu...mužik je fakt pekny, tak som rada, že bude krpaňa skor po ňom.
Kludik, najma ked si trochu otvorena, to skor si daj pozor na stres a na veľa pohybu. A zoberu ta teda predcasne do Hlohovca???
Cheer: tak ja som samozrejme isla hned po tejto sprave nakupovat, lebo uz mesiac som v TEScu poškulovala po takych riflovych , vyšivanych šatočkach aj s pančuchami takže už su doma, a potom som zbadala 50% zlavy na novorodenecke bodička a to ešte aj že pekne tak nekup to 3 body za 56sk a 3 body za 100sk. Takze mama doma 6 bodičiek ani som nechcela, všetky su sice tie male rozmery 56, a su s kratkymi rukami aj nohami ale šak bude už teplo, ja mam termin až na konci aprila...
Foto dodam , len teraz striedavo netujem a snažim sa piecť...takže sa teraz odmlčim a idem robiť cesto na medovniky 😉 Tak cheer daj si pauzu a chod krpcovi niečo pekne kupiť 🙂

moni
14. dec 2009

ja som tu len skok...blahozelam k novym odtajnenym prirastkom do tabulky, chlapci stale v prevahe..statistika nepusti 😅
jojci, zase si natrafila na lekara ktory to absolutne nezvladol, mrzi ma to. na co je dobre stresovat buducu mamicku?!
nic sa neboj, babatka su odlisne, vobec by som sa necudovala keby aj to meranie nebolo presne. z akeho uhla to videl, tak odmeral. tie dalsie vysetrenia ber ako ukludnenie ze je vsetko v poriadku.
tak bezim naspat do prace, nech je zo mna uzitok 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre