Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
9. jan 2010

no minius si moj clovek ja si dam tiez radsej biele vinko a teraz ako mi chuti ach jaj 😝 😝 😝 😀

ale ked uz dam si aj pivko sice svetle ale asi lahsie naucim na cierne ako na caj 😀

moni
9. jan 2010

a naozaj funguju tie zaprazene polievky, cierne piva, caje, vinea? nie je to len o tom, ze treba pit?
ved budeme ako prietokove ohrievace 😀 😀 😀

minius
9. jan 2010

moni ani tu nic take nemaju... tak nakazem mamci ked pride na konci marca zbalit nejake do kufra 😉.

A ty sa s malou chystas ist na SK?

zuzana1971
9. jan 2010

blondy ja mam 168 cm takze som tiez asi vyssia 😀
moni ja neordim za 3 mesiace ale za 9 tyzdnov, to su len 2 mesiace 😝
akoze mne nevadi, ze nemam brucho, mne to vyhovuje, ja sa len o maleho bojim, ci tam ma dost miesta, aby nebol moc natlaceny, aby sa nezamotal do pupucnej snury a hlavne ci rastie a vyvija sa ako ma
inak on tam je asi natlaceny priecne, lebo vacsinou ma kope vlavo a vpravo az na kraji
uz pred mesiacom som hovorila na poradni, ze mi nenarastlo brusko, tak skontrolovala velkost maleho ze ok, aj prietoky ok, ale to bolo este pred mesiacom
ja viem, ze sa mozno strachujem zbytocne, ale vrta mi v hlave ako vy mozete mat take brusko a ja nic, ze kde ho mam toho maleho zbojnika

michalag
9. jan 2010

dejni a vinea ti pomohla? ja som pocula ze sa od nej dost pribera ... ja planujem nasadit caj na tvorbu mlieka bud od Teekane, alebo Leros uz po prichode domov z porodnice a kupim si aj tie homeo, vraj su ucinne ... mne sa zacalo tvorit mlieko tak na 3-4 den, ale domov som isla ako bomba

a beriete si do porodnice uz kojacu podprdu?

zuzana1971
9. jan 2010

dufam, ze mi v porodnici ukazu ako sa koji, pripadne odsava, babule ja o tom vobec NIC netusim 😝

moni
9. jan 2010

minius, tu mozno cosi je, alebo na nete cosi najdem, len budem musiet zistit z coho su tie caje. mne nevadi pit caj (aj ked pivo, vino by som radsej 😀 )
kamaratka sa nalievala sojovym mliekom lebo ma intoleranciu laktozy, a dost dlho vydrzali na to ze musela skoro nastupit naspat do prace a odsavat.

my sa chystame s malickou az na jesen domov na navstevu, pochvalit sa starym rodicom 🙂 a vy planujete ist? super ze ti mamicka pride 😵

cicimon
9. jan 2010

blondy - ja som s tym "tajenim" podobne. V praci som to povedala len par ludom a zvysok si to vsimol az teraz po vianociach 🙂)

s tou odsavackou - ja si nemam od koho pozicat na skusku a elektricke sa mi zdaju prilis drahe, tak asi kupim len taku rucnu...a ak by netrebalo alebo nebola dobra, aspon mi nebude luto penazi..

minius
9. jan 2010

miska ja tu podprdu mam na zozname z nemocnice tak vari hej. No ked vas tu citam tak neviem ci mi ju bude treba hlavne ak bude porod bez problemov na druhy den ma pustia z nemocky domov 😠 .

A to budeme malych krmit praskovym mlieckom zo zaciatku ak mliecko pride az o 4 dni alebo neskor?
Aby som vedela ci preistotu nejake kupit

michalag
9. jan 2010

zuzi, pri prvom kojeni bude sestricka s tebou a ukaze ti popripade ti ho prilozi aby si videla ako spravne prilozit 😉 , neboj sa , ja mam tiez ten strach ci budem malicke vediet prilozit spravne a to uz mam doma jedneho certa, ale 4 roky mi pripada ako vecnost a ze som vsetko zabudla 😅

kamilakd
9. jan 2010

ahojte dievcata

silvi juj tak tu strudlu by som si fakt teda dala mnam 😉 krasne brusko pockajte ked cvaknem to svoje dako moc podrastlo

vidim ze sa tu rozobera 😉 ju dve odsavacky jedna na soplikya druha na mliecko ...baby ja si neviem predsatavit tu na sopliky na vysavac ved to je dost hlucne a necitlive nie???ved neviete aky je tah cez ten vysavac ako ked to je pod kontrolov do tej nadobky ustne..... ta na mliecko je vraj dobra ta madela rucna,ja som ju nenasla tak som kupila aventacku,ale tiez rucnu.

minius krasne vecicky si nakupila kde si kupila tie ponozticky?tie su krasne

cicimon
9. jan 2010

zuzi - pripajam sa do klunu "nic netusiacich zien" , esteze je tu konik, kde som sa mnoho dozvedela....a net 🙂

vejula
9. jan 2010

jasnačka kočky, ked treba niekam surne odísť tak to asi inak nejde, len odsať. Len as ifakt v nevyhnutných prípadoch, aby bábo nezlenivelo papať z ciciku.

Odsavačku na vysavač, to mi príde čudné a určite radšej kuim normálnu...

Blondy kukala som bruško a už pomaličky pekne rastie 😉

zuzi ty neboj, tiež som mala kamošku čo do 8 mesiaca žiadne bruško a v 8 táááke veľké bruško jej narástlo že až 😀

moni
9. jan 2010

aha, zuzi ozaj ved maxik bude marcovy...nic sa neboj, keby potreboval viac miesta, on si domcek roztiahne 😵 asi je tam pekne ulozeny, poskladany a necestuje krizom krazom 🙂 o chvilu budes mat sono, nie? uvidis ako krasne rastie 😵

veve23
9. jan 2010

dejna3- a vinea biela alebo cervena

dejna3
9. jan 2010

michalag - ja ani neviem, či pomohla vimea, lebo som mala od začiatku dosť mlieka... ale dopriala som si 🙂

michalag
9. jan 2010

mini, nie, kojit sa zacne hned po porode malicke bude zatial pit len kolostrum (taka zltkasta tekutina) a az na ten 3 den sa zacina tvorit to zadne mliecko, aspon tak mi bolo povedane, ak sa mylim tak ma dejni oprav

dejna3
9. jan 2010

ja som pila bielu, aj kočky čo poznám, pili bielu... neviem, či je v tom rozdiel 😕

dejna3
9. jan 2010

miška, presne tak 😉 bábätkám tie prvé dni kolostrum úplne postačuje 😉

minius
9. jan 2010

moni ved to ze mi sa chystame hned o 4 tt po porode, hned na zaciatku maja moje male krsniatko ma prijmanie a musim ist lebo som jej slubila aj keby som to mala preplavat tak pridem 🙂, len dufam ze maly si to nerozmysli a nepride neskor 😠.
Joooj ale si to neviem predstavit s takym malutkym 😨 🤐
Ale pojde aj mamina s nami naspat aj druha polka tak vari to pomoze a od nas su to iba 2 hodinky to nie ako od vas.
Kupim mu stopliky do usi aby neboli tlaky a vari nam lekar nepovie ze nesmieme. 😖

blondy12
9. jan 2010

dejni to je to co obcas nam napr teraz je vidiet na podprsenke ze trosku vytecie???

kamilakd
9. jan 2010

hmm u nas v porodnici veru kojenie moc neukazuju ani nevravia ze je dobre prsnik nahriat a troska pomasirovat ja zatial teoriu o kojeni mam ale ci to budem vediet si male prilozit a ci budem vediet kolko ho mam nechat na prsniku 😅

moni
9. jan 2010

minius, no hlavne aby si sa ty dala do poriadku do porode. mamina ti pomoze, a ta cesta nie je taka dlha, snad to cele prespinka. minule ked som letela domov, vedla mna bola mamicka s malym chrobacikom a pri vzlietani a pristavani ho kojila. to vraj pomaha na tlak v uskach 😵

dejna3
9. jan 2010

blondy, hej, to je ono 😀
kami, čaues 😉 ja som medelu normálne zohnala v lekárni u nás v TO, šla som ju kúpiť, hneď na druhý deň, ako som prišla z pôrodky

kika29
9. jan 2010

ahojte baby. mňa dnes akosi bolia kríže a bruško ☹ vlastne podbrušku. Dnes mám pocit akoby sa mi bruško naťahovalo po bokoch či čo. Cítim sa taká dolámaná ☹

minius
9. jan 2010

dejna a miska no dobre ze vas tu mame, ja by som ho uz napchavala chemiou 🙄 od narodenia 😖

Kamilka dakujem, my sme hodne veci kupovali v Mothercare asi odtial budu 😕 😉

cicimon
9. jan 2010

baby - chystate sa krstit male? a ak ano, uz ste popytali potencialnych krstnych rodicov?

dejna3
9. jan 2010

poproste radšej sestričky, aby vám ukázali, ako sa má malé prisať... ja by som to bez pomoci sestry, určite nezvládla, resp.. by sa mala nemusela prisať správne - a to je dosť dôležité 😉

blondy12
9. jan 2010

inac je to vraj kysle..lebo teraz MM sa "hral"a sa prisal ze trosku odsal a netvaril sa tak ze by mu to chutilo 😀

minius
9. jan 2010

blondy aj ten moj raz cmulkal a tiez sa postazoval 😀 😀 😀 no ale odteraz mu zakazem, nech necha pre maleho. 😉

Moni diky za radu vyskusame to s tym kojenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre