Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lubkamik
17. jan 2010

u nas mame obaja radsej zimu ale teraz je to extrem - mne je tak strasne teplo ze uz aj mm nosi sveter 😀 😀

kamilakd
17. jan 2010

lubkamik vela? no tak ty by si asi u mna odpadla na teplo 🙂 😀 no ja mam zas galeriu v spalni jednu celu stranu mam komplet okno teda sklo...ale teplo musim mat a mam podlahove kurenie ja som zimomrava 😅

minius
17. jan 2010

blondy oj jooj ty mas teda tych veci 😲 Takze sa oplatilo ist po tu tazku 😉 A ako ti dopadli skusky?

lubkamik
17. jan 2010

no ja neviem preco mi je tak teplo cez tehu - ked ideme na navstevu k niekomu kto byva v panelaku, tak stravim polovicu casu na balkone 😀 😀
Asi to je len otazka zvyku - v zahranici neni nikde tak prekurene ako u nas 😝

kamilakd
17. jan 2010

minius a vies si predstavit ten smardik?ja som kupila zatial levandulove sacky do kosa ale urco v byte ten kos nemozem mat sak ja by som sa dovracala...ja to strasne citim kamoska ma len tak kos pri dbverach a mna skoro naplo a ked som sla do kupelne si umyt ruky mala som co robit vsade bolo citit tie plienky

vejula
17. jan 2010

mini máš pravdu, bábo si nezaslúži tie nervy. Ved chuda nič zlé nespravilo a už musí vo mne toto zažívať... Budem sa snažiť byť silnejšia ale teraz je to dosť ťažké ked som ešte dvakrát tak zraniteľná jak normálne...

Dobre kočky, pôjdem ja asi na chvílu zalahnuť, lebo akosi mi je čudne, dufam že na mna čosi nelezie... Ak by mi bolo lepšie tak určite ešte čosi prídem prečitať alebo napísať 😉

juliap
17. jan 2010

ahojte babulky tehulky. s tou idealnou teplotou je to asi rozne, aj musite odpozorovat, co je dietatku prijemne. moja 1 sa narodila v auguste a aj tak jej bolo zimka, tak vzdy bola viac oblecena, to ma doteraz, vzdy sa radsej zababusi. a 2 sa narodila na konci septembra a ta zasa bola od narodenia otuzilejsia a vadilo jej ked bolo niekde teplejsie, vodu na kupanie som jej musela tiez davat studensiu a doteraz si vzdy da tak na 31-33 stupnov maximum, v lete ma uplne najradsej, ked ma pomaly ladovu. ked som isla kupkat, tak sme trochu nahriali v izbe malym ohrievacom, alebo horskym slnieckom a nebojte sa, ked mimi okupete, tak potom to uz budete mat nacvicene, ze ho vyutierate, namastite, obleciete rez dva, takze mu zimka urcite nebude.
vo vseobecnosti sa hovori, ze malemu mimcu do 3 mesiacov mate dat o 1 stupen viac oblecka, ako sebe, teda ked vam je teplo v kratkom rukave [neplati to v extremnych horucavach v lete], tak mimco ma mat triculko s dlhym rukavom.
Ale najviac je asi pravda to, ze pri svojom babatku velmi rychlo budete vediet, ci mu je zimka alebo teplo.

blondy12
17. jan 2010

kami dakujem za info 😉 inac ja asi kupim k tej odsavacke tieto 4 flase...
http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/avent/...

a to budem mat snad dost..inac sa chcem opytat tym ze je to plastove moze sa to prevarat?alebo skor len tak v konvici vodu zohriat a naliat do tych flasiek???velmi na ten sterilizator nemam kedze aj ine veci musim kupit... 🙄

minius no a to mi hovorila ze to je iba zaciatok lebo ona ma momentalne 4mesacneho chlapceka ale ten mal 4,30 kg ked sa narodil takze vela ani nenosil ale este ma aj 3rocnu dcerku a aj po nej ma vela veci len ich momentalne nemala vsetky tak ze mi este posle...takze ja asi ani vecicky nebudem riesit...zato neviem mojmu MM je akoby trosku luto ze nechcem kupovat teraz veci,ale naco zbytocne minat aby to malo tak 2x pri tych veciach co mam..a dokupim potom vsak aj keby som nemala dam nieco vacsie...mne to nejako nevadi..

no a skusky mam este 2 sa ucim stale ale tak sa mi nechce..a tu co som mala v piatok tak neviem ale bola hnusna a odchadzala som so zlym pocitom tak snad ze som ju urobila...ak nie tak uvidim ako to budem riesit...no co svet sa nezruti ...

lubkamik
17. jan 2010

Pekny vecer vam zelam - idem si dat sprchu a pomaly do postele 🙂

minius
17. jan 2010

prepana 4.30 ked sa narodil 😲 😲 😲 no to veru nezavidim a porordila prirodzene alebo mala cisarsky?
Auuuuuuu 😨

kamilakd
17. jan 2010

blondy to su len zasobniky s vieckami potom musi kupit aspon jeden dudel na flasku...vyvarat?nie v ziadnom pripada 😀 no 4,300 uff no dost 😅

blondy12
17. jan 2010

mini no praveze normalne a mali take problemy..maleho tak potlacili lebo ho rodila nejaka co mala prvy krat odrodit zenu...a nikto iny tam nebol..a maly mal hlavku uzku ale mal ramena..tak ho asi 3doktori tahali lebo uz ani dnu...no potom ho odviezli na intenzivku lebo sa mu srdiecko zvacsilo na uroven dospeleho..a ma na 2 strany diagnozy ako co mu zlyhalo..teraz s nim chodi kazdy tyzden cvicit nejaku metodu..zatial je vsetko ok..a uz ma 4mesiace a 7,5kg tak musi drzat maly dietu 😀 ...a papa iba materske mlieko...no uz aj huci...tak snad bude vsetko nakoniec v poriadku..chudatko male ale je zlatucky..inac take dlhe vlasy mal ked sa narodil aj teraz ich ma to mu moj MM zavidi.. 😀

blondy12
17. jan 2010

kami no tie dudle mam tiez...to mi nechala....no ale tak horucou vodou to preplachnut snad mozem nie?ked dam prevarit v rychlovarnej a do toho nalejem nech to trosku posobi..

kamilakd
17. jan 2010

blondy tak to mala bohovsky zazitok z porodu chudatko a sak co nevedeli ze je taky velky???preco jej neurobili sekciu???

moni
17. jan 2010

blondy, ja by som dudle kupila nove. ono sa casom a pouzivanim ten material opotrebuje.

kamilakd
17. jan 2010

blondy myslim ze prevarenu vodu nie je dobre liat to nema ziaden efekt ak nebudes mat sterilizaror tak ich supni do umyvacky ja mam konecny program taky ze to prejde vsetko parou takze sterilizuje...ale ak nemas staci ich poriadne vyumyvat pod horucou vodou ale urcite nie liat prevarenu rovno z kanvice!!!

minius
17. jan 2010

hlavne ze su obidavaja zdravucki ale ja by som sa urcite niekde na to stazovala. 😠

blondy12
17. jan 2010

oni meraju babatko aj podla velkosti hlavicky...a podla toho urcia vahu..lenze maly nemal taku siroku..a pocitali ze ma menej...a vies ze ani som potom viac nezistovala preco robili tak ako robili ked 3 tyzdne sme s nou trpeli co bude...ale nastastie rodila v hlavnom meste tak hned mali specialnu starostlivost...

ona pri malej ked rodila prvy krat ani nevedela ze rodila dostala epiduralku a bola von..a teraz si to ale prezila, jej MM musel 3x odist od porodu lebo sa nemohol pozerat ako sa snazia ho vytlacit...

blondy12
17. jan 2010

no minius oni chceli podat zalobu na tu nemocnicu..ale neviem v akom stadiu to je chapes..ked sa doktori budu vyhovarat neviem na co tak ...si nepomozu..

kamilakd
17. jan 2010

moni veru tak suhlasim a blondy nechces radsej kupit toto???startovacia sadas to by si mala lepsie ,kupis cca za 25e ked pokukas

http://www.predeti.sk/index.php?c=detail&id=94

moni
17. jan 2010

blondy, no chuda holka, tak ta ma zazitok z porodu 😝 hlavne aby bol "malicky" v poriadku!

blondy12
17. jan 2010

no kamilka aj to je dobre a asi lepsie..ja pojdem pokukat vo februari..lebo teraz tu nechcem nikam chodit v prahe je po 17rokoch najviac snehu a nevedia co maju robit...tak je nebezpecne chodit..a ani nemame kadial pomaly...a teraz v kuse snezi vsak tu je uz urcite 50cm snehu..len to hadzu kde sa da...

minius
17. jan 2010

oni sa mozu vyhovarat kolko chcu ale predsa nemozu nechat nikoho kto este sam neodrodil sameho 😠
Hlavne aby sa na tom ta nemocnica poucila a nestalo sa to uz nikomu inemu a hlavne ked bol malicky taky veliky!

kamilakd
17. jan 2010

blondy jasne pokupis ved am este casu ja mam tiez tu startovaciu sadu...a je tam dost flasiek a je to vyhodnejsie a uz nemusis dokupovat

kats
17. jan 2010

zatial mam len poslednu stranu 😅

flasky aj umelohmotne aj dudle mozte povarit v hrnci - vlozis na 5 minut do vriacej vody (avent a philips mam a prezili bez ujmy), teraz sme lenivy a pouzite cumle len supnem do pohara a zalejem vodou z rychlovarnej konvice 😅 po par minutach vylovim a je 😉

suhlas - babo je spravne obliekat o vrstvu viac ako mas ty, ale casom uvidis ci mas zmrzlinku alebo otuzilca 😀 moj je zmrzlina, tak sa vsetci smiali aky bol zababuseny 😅

4300g a prirodzene 😕 chuda baba, dufam ze maly bude v poiradku aj ked sa musel natrapit 😒

a baby naco su vam vlastne flasky??? ved budete kojit a na to nic nepotrebujete 😉 niekde som citala ze doma nemas mat ani flasku ani umele mlieko, lebo ta to potom zvadla pri mensich problemoch hned siahnut po flasi 😅 😀 my sme mali jedinu - tu co som dostala v baliku v porodnici a tu sme pouzili prvy krat v auguste ked bolo vonku 40 - skusila som mu nou dat vodu, ale aj tak lepsie pil z lyzicky 😀 potom sme zacali pouzivat flasku az v pol roku k prikrmom ked zacal pit aj vodu...

dejna3
17. jan 2010

ahojte 😉

ja tiež vyváram aj plastové fľašky v hrnci, zatiaľ sa nič nestalo, všetky to v pohode prežili 😉

k tým pákovým odsávačkám - no neviem, čo poznám baby v mojom okolí, väčšinou mali pákové (akékoľvek značky) a ani jedna sa nesťažovala, že by sa zlomila 😕 a používali ich denne

kamilakd
17. jan 2010

kats a chces povedat ze aj ked plastove flase prezili tak ich mas cire a nie zajdene?????tak to ti neuverim 😖 so svagrovou sme jednu skusili vyvarit a po case zasla a je matna hnusna..a plastove sa predsa nemaju vyvarat po urcitom case sa uvolnuju molekuly to mas tak ako ked daky plast ktory nie je vhodny das do mikrovlnky...nie je plast ako plas,ak sa nespravne pouziva stava sa toxickym...tak dievcence kto chce vyvarajte aj plasty ja ako auditorka a chemicka technologicka na plast urcite nebudem 😉

blondy12
17. jan 2010

kats tak ja budem musiet asi tak po mesiaci co sa mala narodi odist neviem este ci na tyzden alebo to urobim nejako na 2 dni a potom o par dni zas tak na 2 dni kvoli skuskam tak asi moja mala nebude mat z akeho prsnika papkat.. 😀

moni
17. jan 2010

no ja budem musiet odsavat (ak bude co) a mala bude krmena aj z flasky 🙂

kamilakd
17. jan 2010

kats a ked nebudes kojit 🙂 ja dufam ze kojit budem ale som pripravena na vsetky varianty radsej budem mat veci po ruke ako potom stresovat

a tiez som nepocula o odsavackach ktore by sa lamali ved sakra kazda vec musi splnat nejaku normu,a vsetko je to aj o tom co komu vyhovuje ved kazdemu predsa nieco ine...tu na konikovi som citla ako jedna nedala dopustit na odsavacku tommee teeplee a dalsia zas ako tu znacku nechce ani vidiet...ja vsadzam na kvalitu a kvantitu predaja to je tiez cislo ktore zavazi..napr rebricek odsavaciek 1awent 2madela 3campol 4 chicko....ale to je len prieskum

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre