Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

silvia7
1. feb 2010

zuzi - idem do sprchy, zajtra doobeda budem mať času, tak ti to napíšem ok? lebo teraz tu drahý na mňa kuká, že kedy vypadnem spoza pc.. 🙂))

dobrú babule..

moni
1. feb 2010

pipi, mne sa stalo to iste! upozornila ma ze po vysetreni mozem spinit, ale ze do 24hod by to malo prejst. preslo to az po 36-40 hod. ale nesla som s tym nikde.

dejni, no niet nad doveru v lekara! urcite aj druhykrat pojde vsetko tak hladko 😵

dejna3
1. feb 2010

pip, to už teraz môže byť po vyšetrení, také slabšie krvácanie..

no ja mám teraz pravdupovediac strach rodiť prirodzene, pretože je to krátky odstup - necelých 18 mesiacov....a dosť som si toho prečítala (čo som nemala robiť! 😲 ) o ruptúre maternice, takže ja teraz nad iným ako cisárskym ani nepremýšľam... a dr. mi to aj tak hneď na začiatku "prisľúbil" 😀
a ako prvý pôrod? ťažko povedať, keď nemôžem porovnať.... ja som mala fakt všetko nekomplikované, bolesti som nejaké veľké nemala, rýchlo som sa zotavila a dala do kopy.... takže - asi ma tu niektoré kočky ukameňujú - ale som za sekciu....
ja viem, že je to operácia, a že sú tam riziká a že sa neodporúča viac než 2-3 pôrody...

pri tejto druhej, mám v kútiku duše aj obavy, aká bude rekonvalescencia... lebo u každého inak...

pipimiska
1. feb 2010

moni,dakujem,trosku ma zneustila ta cerstva svetla krv aj to mnozstvo..ale keby nieo krvacalo,asi by to bolo vzdy rovnake,ze? 😉
moni,kolko mate hodin?

veve23
1. feb 2010

pipi, aj ja som mala taky jednorazovy ruzovy vytok, ale kocky mi tu vtedy poradili, ze to tam dole mame prektvene tak moze nieco rasknut, do toho sex a vytok je tu aj s panikou, ale preslo to v pohode. Ke d ti dr.vravel ze to mozes ocakavat, tak to bude ok, keby nepreslo tak k nemu skoc

moni
1. feb 2010

pipi, ak by si to mala aj zajtra tak pre istotu skoc k lekarovi. mne to zacalo ako spinenie-hnede, potom svetla krv, a zas hneda. nebolo to krvacanie, len spinenie. pritom pri vysetreni sa mi nezdalo ze by bola nejaka drsna, len asi ta sliznica je velmi prekrvena tak staci malo.
mame o sest menej ako vy, takze pat vecer 🙂
mozem vas ukladat na spanie pomaly 😵

dejna3
1. feb 2010

moni, veru, ty nás tu pekne po jednej ukladáš každý večer spať 😀 😀 😀

moni
1. feb 2010

no dejni, len kym rano docitam kolko toho popisete 😅

dejna3
1. feb 2010

ti verím, ja chodím na net až poobede alebo večer a tiež mám čo robiť 😀 a niekedy ani nestihnem, pak som neni v obraze 😅

veve23
1. feb 2010

tak ja idem pospat, niak ma to berie...dobru noc vsetkym a Moni tebe pekny zvysok dna 🙂

pipimiska
1. feb 2010

dik za upokojenie 😉

moni,mna tak lahko nikto neuspi,ja chodim bezne spat,vlastne vzdy o druhej,tretej rano 🙂 a spim cca do 12 tej doobeda 😝 ..dufam,ze su to iba babske klebety,ze sa babo uci na moj rezim 😀 ..budem sa musiet potom niekde prestahovat,kde je posun casu 😅

kika29
1. feb 2010

no tak ste toho popísali baby. mňa len teraz troška prešli krče tak som nakukla. ale ešte stále to nieje ok 😝 dúfam že zajtra už bude lepšie.

cicimon
1. feb 2010

mne ked dnes kontrolovala krcok skoro ma to az bolelo, ale ziaden vytok nebol

dejna3
1. feb 2010

pipi, upokojím ťa, neučí sa 😉 ja som trpela nespavosťou v prvom tehu a malinká nám krásne spáva celú noc, nemá vôbec otočený režim.... síce zaspí tak cca o 21,30, ale ráno sa okolo 7.mej napapá a spinká ešte aj do 10-tej 😉
takže supeeeer... si užívam - možno posledné 2 mesiace... uvidíme, ako na tom bude druhý drobček 😅

moni
1. feb 2010

dobru dievcata, zajtra cosi popiste nech mam co citat ked pridem od lekara 🙂

dejni, no ja povacsine odveci reagujem, 3-4 strany pozadu...az k veceru sa chytim 😅

pipi, nic sa neboj, zbojnik bude mat svoj rezim, jemu bude jedno 😵

cicimon
1. feb 2010

no ja som taka hladna....tak radsej idem spat

dn

dejna3
1. feb 2010

no kočky, už ste zaľahli, tak dobrú nocku 😉

pipimiska
1. feb 2010

tak super 😵 ..lebo ja som sa chystala posledne dva mesiace chodit spat postupne skor, ale tak naco 😀

cicimon i,ja ked som hladna, idem sa radsej najest 🙂

pipimiska
1. feb 2010

dejni,som zapomla reagovat, pytala som sa preto, lebo ja si mozem vybrat, gynekolog ckce sekciu, hematologicka je za prirodzeny porod..

moni
1. feb 2010

ja sa tiez radsej najem, ked som hladna 😀 nerada chodim spavat s prazdnym zaludkom, ale zase posledne jedlo mam tak okolo 7-8 vecer a to teda asi zozeriem dost ked vydrzi v pohode do polnoci 😀

pipi, ty mas nejake problemy so zrazanlivostou?

dejna3
1. feb 2010

moni, si ma predbehla s otázkou

zuzana1971
1. feb 2010

babule, este furt nespim 😝 ja zajtra rano nevstanem 😝
este som citala temy porod na Kramaroch a cisarsky rez

maly kope ako divy, musi byt hladny, este som nevecerala 😝 no uz ani nebudem o tomto case 😝 , vytlacim si 1 pomaranc aby som nemala prilis nizky cukor, vyplacham a vyvesim pradlo co som predtym preprala v rukach a este neachala namocene nech voni, este kuknem ci sa mi uz vysusila ta tretia vysterilizovana davka aposchovavam to, ...umyjem vlasy...pichnem fraxiparin, nocny inzulin, pohlcem lieky co mam...a hadam sa uz potom dokopem ist konecne spat 😀

dejna3
1. feb 2010

hehe, zuzi, šak to máš roboty ešte na hodinu 😀

veru, idem aj ja ešte riad umyť, ráno sa mi nebude chcieeeeeť 😝

pipimiska
1. feb 2010

moni, no mam mthfr ale izolovanu,dufam, ze sa to nekce zmenit 😅 .. chodim len na kontroly a vitaminy beriem,ale ona hovori,ze kazdy jeden rez moze byt spustacom.. gynekolog, ze ma take pacientky a v pohode rodili cisarskym,no uvazujem 😒

no ja jem hocikedy,hocikolko,ale take tazke jedla do dvanastej v noci,potom uz len ovocie jogurtiky, slnecnice a take blbosti 😉

pipimiska
1. feb 2010

zuzi 😀 a to ta teraz napadlo?.. nezavidim vstavanie

moni
1. feb 2010

pipi, akurat citam o mthfr lebo moc toho neviem (hanba mi, a ze geneticka!), a teda velki bojovnici ste 😵
presne ako hovoris, jeden lekar preferuje tak a druhy tak, tazke rozhodovanie 😒

zuzka uz dufam zalahla 😅

dejna3
1. feb 2010

pipi, ja som síce úplne nepochopila - čo ti je 😅 ale mám pocit, že pokiaľ nemáš iný dôvod na sekciu, asi by bol v tvojom prípade lepší prirodzený pôrod... tvoj gynekológ si myslí, že bezpečnejšia bude sekcia? alebo to len zvažuje ako možnosť?😕

to je dobré - že ťažké jedlá len do 12 v noci 😀 😀 😀

pipimiska
1. feb 2010

sori 😅 ..no to znamena, ze mam jeden gen na poli chory a ten moze vytvarat tromby..kazdy mesiac krv kontrolujeme a dufam,ze tie vysledky budu vzdy take ako do teraz 😉

cisarak preto,ze nasa sanca pocat prirodzene je takmer nulova, bol to zazrak,ze sa po piatich rokoch snazenia podarilo otehotniet a dokonca prirodzene 😵
je opatrny,nekce zbytocne nic riskovat,plus som od zaciatku na rizikovom, koli hematomu..ten sa nastastie vo stvrtom mesiaci vstrebal.
teraz mi makne krcok,ale asi preto ze som prekonala v decembri vaginozu a ta to sposobuje a teraz som doliecila e.coli a enterokokus fekalis 😝
a dr hovori ze rez ako rez,spustacom moze byt aj nastrih aj to je v podstate operacny zakrok 😉

pipimiska
1. feb 2010

podla vas, ked sa ide na cisarak,je potrebna predporodna priprava?

dejna3
1. feb 2010

aha 😕
ja som to brala len z toho pohľadu - že si písala, že aj jeden rez ti môže spustiť ochorenie...

tak to naozaj nemáš ľahké rozhodovanie a nikto ti nezaručí, že sa nástrihu vyhneš... tak to držím silno palčeky, nech všetko dopadne najlepšie, ako sa len dá 😉 😵

riad už som poumývala, aj seba 😀 , idem zaľhnúť k mojim spachtoškom 😉

dobrú, babuľky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre