Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
3. feb 2010

stacy otazne je ci tam bude vek v case otehotnenia alebo porodu

civavava
autor
3. feb 2010

zuzi, vcera mm odisiel do BA, ale buduci stvrtok zase pride na 3 tyzdne 😉
mame sa OK, krpec kope 😀 a vy s Maxikom? 😵

inak s tym pichanim dole, bola u mna kamoska co ma 2 deti, a ju ked tam dole pichalo, tak to boli kontrakcie, mala ich v 6.mesiaci...
😒 😒 tak som teraz nervozna, lebo aj mna tam obcas picha...tak to musim na poradni povedat dokimu 😒

moni
3. feb 2010

ja mam dnes den blbec, coho sa chytim to potentujem 😖 takze si radsej sadam k pocitacu 😔

veji, a ty si co smutna...kedy mas tie statnice?

zuzana1971
3. feb 2010

civavka mame sa fajn, vcera som pisala, ze uz ma 2 kila 😅 , akurat sa mi kocurik jemne oprel o brusko a priadol maxikovi pesnicku 😅 ten sa s nim rozprava viac nez ja 😅

juj s tym pichanim nestras, dnes som vliekla 2 tasky z obchodu a ma zacalo pichat nalavo dole, som myslela, ze sa nedoplazim domov, potom to nachvilu preslo ked som dosla domov a potom ma to zacalo pichat dolu v strede...tak som si hned lahla a preslo...odvtedy nic...ukazovala som aj vcera na poradni lekarke, kde ma to dolu bolieva, povedala, ze ked ma to bude boliet viac nez 5x denne jej mam zvolat 😝 (mam na nu mobil)

veve23
3. feb 2010

moni..hlavu hore..presne jak si napisala, sadni ku compu a nic nepotentujes....len nan nevylej malinovku 😀
a den blbec len tak, alebo mas dovod?

dejna3
3. feb 2010

moni, ja by som v tomto stave tvoju prácu asi vôbec nemohla robiť.. taká som teraz gramblavá 😝 a najviac ma jeduje, keď mi všetko padá na zem a musím sa pre to ešte aj zohýňať 😠 😠 lebo to už s týmto bruchom ozaj nie je výhra 😖

ja sa nudím, aj by som šla do vane, ale je tu svokor a akosi, nevie, kedy má ísť dom 😒 už som to síce asi 5x naznačila... 😝

moni
3. feb 2010

veve, nejaka som nesikovna...mimoriadne nesikovna, nie ako bezne 😀
musim robit na prezentacii, a mam este million veci po mimo tak to asi z toho, ze sa neviem poriadne sustredit.

mna tiez obcas picha zospodu, to asi moje drahe velkohlave dietatko tlaci na cosi 😅

zuzana1971
3. feb 2010

veve dobra cena, akurat len rozmyslam ako moni, ci je fakt ten monitor dychu potrebny, zatial mi tie co uz maju babatka hovorili, ze to strasne pipa, ze to radsej vypinali

zuzana1971
3. feb 2010

babule odkedy som tehu, aj mne vsetko pada z ruk, ale doslova takmer vsetko, a musim sa potom zohynat 😠

moni
3. feb 2010

dejni, presne s tym ohybanim...ak mi 100x cosi netreslo z ruky dnes tak ani raz 😀 ku koncu som si aj dobre po slovensky ponadavala, ved tu mi nikto nerozumie 😅

k veku: v case porodu budem mat veru aj ja uz ine cislo 😝 teda, ak sa mala nevykluje v prvej polovici aprila 😵

mne sa monitor neoplati, lebo jednak bude prve tyzdne/mesiace s nami v spalni, a ak pojde chuda do skolky na co mi to bude doma pocas dna. ked ju prestahujeme do izbicky (ak bude) tak cez tie papierove steny so svojim ultra-lahkym spankom budem pocut vsetko 😝 keby mi ho tak niekto daroval, tak neodmietnem 😀

dejna3
3. feb 2010

monitor nie je určo nevyhnutný - povedala by som, že pokiaľ je dieťatko zdravé, je to skôr o pocit "istoty" rodiča... aspoň ja to tak vnímam - omnoho kľudnejšie v noci spávam, keď viem, že drobčeka monitoruje prístroj... keď bola sofinka malinká, nechcela si po papaní odgrgnúť.... síce sme ju polohovali, ale vždy som sa bála, aby nezačala v noci grckať a nezadusila sa...
to pípanie - treba si zvyknúť to vždy vypnúť, keď vyberáte dieťatko z postieľky... ale aj to ide rýchlo... zopár krát vám to zapípa tak, že si veľmi rýchlo zvyknete, že treba vypínať 😀

civavava
autor
3. feb 2010

stacy, vek upraveny a gratulujem dodatocne k narodeninam 😉

juj mne ta kamoska hovorila, ze cez leto v Trencine jej znamej umrela 8-mesacna dcerka na ten syndrom nahleho umrtia...vecer ju ulozili spinkat a rano ju nasli mrtvu 😔 😔 -| monitor dychu nemali....

takze ten monitor urcite treba, radsej nech pipa ostosest, nez aby sa stalo cosi take hrozne..... 😔 😔

civavava
autor
3. feb 2010

moni, ja zas casto pouzivam WTF 😀 😀 , moje oblubene slovo 😀 ked mi nieco padne z ruk...alebo aj stavnato po slovensky 😀 😀

dejna3
3. feb 2010

tak ja teda jedine po slovensky 😀 😀 i keď si sakra musím už dávať pozor na to, čo poviem 😅 ale raz som bola tak nas.ratá, že som si z plných pľúc zanadávala a sofinkana mňa kukala a rehotala sa 😝 😀

civavava
autor
3. feb 2010

dejni 😀 😀 neboj ona sa priuci v skolke 🙂))

kats
3. feb 2010

ja by som nad monitorom uvazovala keby sa babo narodilo predcasne, keby boli dake komplikacie, keby malo zle apgarovej skore... nastastie sme ho nepotrebovali 🙂 kamosky mali monitor, obcas im zahulakal aj v noci a babo kludne spalo, takze infarktove stavy, ale so zdrahanim ho odlozili az po roku 😀
Pre pokoj v dusi a kludny spanok sa oplati 😉

civavava
autor
3. feb 2010

babule dobru nocku, idem si lahnut 😉

dejna3
3. feb 2010

civi - o to sa vôbec nebojím 😀 😀 😀 to mi je úplne jasné 😀

moni
3. feb 2010

no idem ja pozriet len tak pre srandu kolko ten monitor stoji 🙂

my sme medzinarodny kolektiv a sme so sefom dohodnuti ze kazdy nadava ako mu zobak narastol 😀 anglictine sa vyhybame 😀

civi, nasa znama mala kedysi sukromnu skolku, a presne sa SIDS jej zomrel jeden chlapcek. ona sa psychicky zrutila a onedlho nato prestala s opatrovanim deticiek 😔

dejna3
3. feb 2010

my sme mali jediný (chvalabohu) falošný poplach... ale aj to bolo kvôli tomu, že sme nemali správne uložené podložky... pod tie podložky sa totiž ešte doporučuje dať nejaký podklad - teda neukladať to priamo na mriežky popstieľky... drahý priniesol z práce takú tenkú laminátovú dosku - cca 0,5cm hrubú, tú sme tam podložili a odvtedy funguje 100% 😉

veve23
3. feb 2010

jasne ked ma niekto babo stale pri sebe je to ok, u mna je to presne o tom ako pise dejna, o istote ze je babo monitorovane, mne sa uz teraz sniva ze budem tak unavena ze nebudem babo vnimat, tkze ja som si ho kupila hlavne koli mojmu kludu.....este som ani nebola tehu a vedela som ze ak raz budem tak ho kupim, nech rasej pipa jak by sa nieco mlo stat, ale mne sem tam sisi......

zuzana1971
3. feb 2010

babule neviet ci nam este z tych 25 tisic strhnu dan co dostaneme na bambulky?

dejna3
3. feb 2010

zuzi - ee - to je konečná suma, nič sa z toho nestrháva... len niekedy sa stane, že je to vyplatené na 2 razy, t.j. príspevok pri narodení dieťaťa cca 4500Sk v najbližšej uzávierke a pokiaľ sa dieťatko tých 28 dní dožije až po uzávierke (cca 10 kalendárny deň v mesiaci), tak ten príplatok k príspevku cca 20500Sk vyplatia až v ďalšom termíne... (tie sumy si už celkom presne nepamätám)

veve23
3. feb 2010

zuzi, nooo to teda neviem, ale podla mna nie, je to prispevok od statu, pochybujem ze by sa to zdanovalo

dejna3
3. feb 2010

patrí to do kategórie - štátnych sociálnych dávok - a z toho sa nesmie strhnúť nič, ani daň, ani exekúcia a pod.

moni
3. feb 2010

tak ani mi to dlho netrvalo a dosiel na mna hlad 😀 to je vzdy ked si sadnem a "nic" nerobim 😅

vejula
3. feb 2010

jeej tak sa dostali do vedenia princezničky... Je to 28 dievčatiek ku 25 chlapčekom 🙂

Moni, no ja mám dens akési divne stavy, také strachy a tak, vieš tehotenské 😒 A chlap to akosi nevie pochopiť, tak ešte je na mna zlý že čo mi zas je a tak... No a vysvetluj, ked vieš že to bude ešte horšie, lebo len potom začne, bože každá blbosť ťa trápi a neviem čo... No tak nemám už ani chuť sa mu zverovať čo ma práve trápi...

No a tie skušky mám zajtra a ešte teraz aspon dočitavam, čo som nestihla, nech mám o všetkom aspon aku taku šajnu... Babulky prosím držte mi zajtra okolo 11 prsty, nech to zvládnem 😔

zuzana1971
3. feb 2010

vejulka vsak sa mu nezveruj, ked nechape

neviete kde je nasa tamtamka? od pondelka sa tusim neozvala, mam na nu cislo, tak jej idem napisat sms

veve23
3. feb 2010

jeeej moni...jedlo, dala som 2 krajicky chleba so sunkou ☹ vsak je ten spravny cas na jedlo 🙂
veji...drzim palce a ja polovicke tiez nic nehovorim, alebo podla nalady, nech si nemysli ze ma doma psychopata 🙂

moni
3. feb 2010

jeeej, tak baby vedu 😵 chlapci budu mat z coho frajerky vyberat 😵

hmm, veji, to bude asi tym vsetkym stresom co teraz mas. plus hormony 😖
ono chlapi naozaj tazko chapu cim vsetkym prechadzame, a ze aj malickost nas vie niekedy rozladit. mna tak minule vytocilo (teraz sa mi to uz zda blbost, ale vtedy som mala chut vrazdit), ked som si sadla a cosi ma vo vnutri hrozne pichlo az som zjajkla, no a drahy zadrel ze "co ti zase je?" to poondene ZASE ma taaaak nahnevalo! rumazgala som ako mala, na co zahlasil ze zase so mnou kyvaju hormony, a ze som precitlivela. no koniec 😠 a pritom nakoniec priznal ze ani nevedel co povedal. skoro ma svihlo!

mala by si sa pred zajtrajsok aspon trochu vyspat. budem ti drzat palce, aj ked kym sa ja vyhrabem z postele uz budes mat stastne po tom 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre