Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

domika9
9. feb 2010

ved uvidíme možno potiahnem až do maja 😉 v podstate je to jeno lebo vždy je + - 2 týždne v norme

moni
9. feb 2010

idem nabonzovat minku z temy porodnica v ziline.
este su pokope, mali par dni pokoj, ale vraj jej v noci zase zacala odtekat voda. dnes mala mat sono.

seuska
9. feb 2010

civi kaviaren v porodnici????? to je snad sci-fi pre nas 😀 😀 😀
Ja by som kludne vymenila vrece rozkov za pobyt v cistej a vonavej porodnici 😀

domika9
9. feb 2010

nemate niekedy take bolesti už sa mi to satalo 3x (počas troch dni ale nie za sebou ale asi počas 2 týždnov) v mieste ako mi konči bruško ale tak vnutri asi krčok ? taka pichlava bolesť nieje to strašne ale ked mam to pichanie tak sa bojim spraviť nejaky prudší pohyb , nemate to niektora ? nieje to strašna bolesť ale vnimam to

moni
9. feb 2010

seus, aj v mojej nemocnici je kaviaren, ale mozes si objednat jedlo a donesu ho priamo na izbu 😎
v porodnici ale budeme par dni, a rozky sa daju jest kazdy den 😀 😀 😀

domi, bodavu bolest mavam obcas aj ja, ale vyslovene tak zospodu, hlavne ked si idem sadnut. to asi babo tlaci na krcok 😒
ja som sa uz vcera plasila, lebo som mala take kramove bolesti a az do chrbta do vystrelovalo 😖 brusko mi ale vobec netvrdlo, tak neviem co to malo byt. cele den som nic nerobila, povalujem sa na gauci, tak neviem co ma plasi!

kiwinka
9. feb 2010

ahojte baby, ja som prechladnuta druhy den sakrisš 😒 hrdlo boli, soplím....
vcera sme domalovali izby pre malinku,, dnes sa stavia nabytok,,, ku komode nam dali dve prvé dvierka na zatvaranie, takze to mozme ist vymenit ☹ ,,ach jaj... aj žaluzie nam uz doslo, aj namontovan emame kraasne farebne ruzovo-fialoveeeeee, aj steny su do ruzova, este cakam na nalepky princess,,som objednala z netu :P jaj 😵

zuzkabar1983
9. feb 2010

Kiwinka, tak vy mate pripravy v plnom prude 😉 Ale tie dvierka ... to nasere.

Som rada, ze Minka je ok, teda v globale.... Hadam este potiahnu s malou v brusku zo nejaky tyzden.

zuzkabar1983
9. feb 2010

Ozaj baby, idete si zajednavat pediatra este pred porodom, ci si iba vyhliadnete koho chcete a meno nadiktujete v porodnici???? Ako to teraz bezi?? Ked si vyberiem hociakeho pediatra je jeho povinnostou zobrat nas??

moni
9. feb 2010

zuzka, ja neporadim ako je to doma. tu musis nadiktovat meno pediatra v porodnici, oni mu zavolaju ked sa babo narodi a pokial je v nemocnici, pride si obzriet noveho pacienta, a ak nie o tyzden ides na prvu prehliadku.
ja si pojdem obzriet nejakych 2-3, a uvidim ako sa rozhodnem.

kiwi, no vy ste sikovnici 😵 skoda tych blbych dvierok 😖

vejula
9. feb 2010

čavte kočky...

Tak ja som dnes bola na predpôrodnej príprave a bolo fajne... Sme pocvičili pokecali...

Inač chcem sa vás spýtať jete šampióny??? Ja si občas dám, väčšinou na pizzy. A teraz som čítala nejaký článok... Tak ma normálne zamrazilo... Dáte si občas aj vy?

civavava
autor
9. feb 2010

veru moni, take rozky, treska v majoneze, kofola, vinea, segedinsky gulas 😝 😝 ....

jeej kiwinka to bude kraaaasna izbicka, 😵 Karolinka sa v nej bude citit ako princezna 😉 ..a skoro sa uzdrav!

seus, okrem kaviarne je tam aj restika pre oteckov a navstevy vseobecne 😲 a jedalen pre "pacientky" ...

domika, aj ja mam obcas take bolesti...ale asi nejde o nic vazne, ked je krpec OK a aj krcek...

super sparavy o minke, tesim sa...citala som aj o mirke v junovkach, zelam jej, nech vsetko dobre dopadne s jej malickou...neviem si predsatvit, ako by som haluzila, kebyze sa to stane mne...navyse co som zazila MA .. 😔

zuzkabar1983
9. feb 2010

Akurat som docitala o tej Minke .... bola som nazriet do tej temu Porodnica Zilina ... a som sa tak nad tym zamyslela, ze ja niektore zeny tak obdivujem, ako sa drzi, vsak to musi byt hrozny tlak na psychiku. Aj ked viem, ze nema na vyber, ale aj tak klobuk dole. A az sa blbo citim, ked sa stazujem, ze mi puchnu nohy .... mala by som byt rada, ze mi nic ine neni.

zuzkabar1983
9. feb 2010

Veji a s tymi sampionmy .... ja ich jem na pizze pravidelne ..... a ani kapustnicu si bez hrobov neviem predstavit a poviem ti, ze pred vianocami som sa jej napapkala az az 😅

vejula
9. feb 2010

jej tak fajn že sa minka drží 🙂 no a zuzi, to je normálne že sa bojíme o to čo máme, kebyže sme teraz ležali v nemocke tak nas určite trápia iné veci, ale to je tak vždy...

veve23
9. feb 2010

zuzkabar....ja som bola osobne za pediatrickou ci ma vezme s krpcom a zobrala som si vizitku, aby som vedela meno a adr. ktoru nahlasim v nemocnici
veji..ja si obcas dam hribiky, to lubim
moni...mi citas myslienky.....v porodnici budes par dni a my rozky tlacime cely rok 😀 , ....seuska..nemenili by sme, my vydrzime tie nase postkomunisticke porodnice 😉

civavava
autor
9. feb 2010

veji, aj ja papam sampinony...

vejula
9. feb 2010

Jej Zuzi, asi len zbytočne ludí strašia, neviem na čo ešte tie blbé články čítam 🙄

moni
9. feb 2010

veji, ja jem sampinony/huby tak 2-3x do mesiaca, tu na to vobec neupozornuju ako nieco super skodlive.

civi, segedin mame namakany, kofolu a vineu si objednavam online, horcicu si vzdy necham doviezt z zdomu v kybliku 😀 zato domaca treska sa nam zatial nepodarila 😒 no a tie rozky 😀

veru pobyt v nemocnici musi byt na palicu, mne by hrablo. ved mne je dlho aj samej doma

vejula
9. feb 2010

Ďakujem kočky ste ma ukludnili....

domika9
9. feb 2010

včera som bola v poradni ale som to nespomenula ale nieje to take strašne len niekedy to citim
zuzkabar ja ked nastupim na matersku tak si zajdem aj za pediatrom aby o mne vedel a aby som vedela ja že ma isto vezme

civavava
autor
9. feb 2010

moni, sak aj ja to riesim logsitikou....ale treska a segedin s knedlou zatial ee 😕

dejni, neboj, u teba to nemusi vobec byt....mne tu placentu sleduje inak od zaciatku torcha viacej, lebo este na prvom screeningu som mala trocha znizene PAPP-A hodnoty, co ma prave vplyv na placentu....plus ta cukrovka do toho....

mam kolegynu, ktora ma taky cukor, ze si picha pocas celeho tehu inzulin a pritom nema tieto porblemy s plodovou vodou, co ja..tak sa nebojkaj dopredu, budem drzat palce na poradni!

civavava
autor
9. feb 2010

vejulcek a co ti povedali ohl. sampinonov? 😲

zuzkabar1983
9. feb 2010

Moni, civi .... som si akurat spomenula na moj 5 rocny pobyt v zahranici .... 😀 😀 Jooj co by som ja pred par mesiacmi dala za bryndzove hlausky, pripadne parizsky salat ... a rozky .. to uz ani nehovorim 😝 Sice potom otvorili slovensky obchod kusok od nasho domu, ale to ked dostali tovar, tak tam bola sora ako kedysi na Slovensku na vajcia a hned bolo vsetko vypredane 😀 😀 😀

civavava
autor
9. feb 2010

jezis zuzka, mnaaaaam, bryndzaky a parizsky....sa mi normalne sliny spustili.... 😝 😝
toto je dan za komfortny zivot v zahranici..... 😠

civavava
autor
9. feb 2010

zuzi a kde si zila, v UK?

veve23
9. feb 2010

sa pochvalim , tak mi zasibalo dnes, som urobila madarsky gulas s knedlou /kupovana/,syrove penne s rybou a tvrohovy strudel, ja zacnem asi tou strudlou 😀 , mam nieke kucharske dni... 😎 , tak len dufat ze polovicka nebude donoci v robote 😖

zuzkabar1983
9. feb 2010

civi, nie v Irsku v Dubline ....

moni
9. feb 2010

hehe, parizsky tiez robim doma, a da sa. a bryndzu mam z internetu, si setrim ked uz nebudem vediet co so sebou 😀

vejula
9. feb 2010

civi mnbe nič nepovedali, alen som teraz čítala na nete taký článok z časopisu šarm. Tam píše nejuaký mykolog že šampinony obsahuju akési toxíny, tak som sa prelakla... Vieš lebo som práve zjedla pizzu na ktorej boli šampiňony a už viackrát som také jedla ale som si dala do googlu a toto mi našlo.

civavava
autor
9. feb 2010

veve fiiiha, ake mnamky....juj nejak som hladna...to bude tou blbou dietou 😠

zuzi, Irsko muselo byt fajn na zivot, ze? Ja som tam chodila dost casto na sluzobky, ked som robila v irskej firme v BA...a pamatam si najma na tu ulicku s krcmami, teraz mi vypadlo ako sa vola...Temple bar ci tak nejak???
😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre