Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
27. feb 2010

veve - mna sa dnes ta sestricka pytala, ci taska pobalena...ja ze nie, len ze nakupene - ale ani porane ani na jednom meiste vsetko....no ja sa spolieham, ze este min tyzden co bude chodit do roboty to pocka a potom cez MD to stihnem 🙂) len hned prvy tyzden mi dojde svokra, tak neviem ci na to bude cas,,,
ty uz si na MD?

cheerlady
27. feb 2010

kami tak zuzka isla teda domov? 😲 a bolesti ma stale?

kiwinka
27. feb 2010

zuzka bude na kramaroch, vravela, ze tam ma lekarku na rizikovom a tam bude aj rodit...
nechapem co sa to deje,,ze sa o nu nestaraju! ☹ do kelu 😢

dejna3
27. feb 2010

ja som dnes konečne to moje nešťastné okno umyla 😝 hneď je viac svetla v izbe 😀 😀 ... aj som vyupratovala, zajtra drahý len podlahy umyje a ak bude krásne pôjdeme s malinkou na prechádzku 😵
drobčiatkovi sa ale vôbec nepáčilo, že umývam okno, bolo úplne zdivené a strašne kopkalo až mi vyrážali také nepríjemné kŕče rovno na krčok 😒 a somtotálne k.o. .. nevyspatá, unavená... teraz to na mňa doľahlo 😔
ale kým sa vytrepem do postele, tak ma to zas prejde 😠

kamilakd
27. feb 2010

cici neviem o com to je a este ako rizikova ma narok na sanitku a chceli jej ju dat zatit a podla tych bolesti ja neviem podla mna ju tam mali nechat aspon na pozorovani zajtra idem do BA tak sa za nou zastavim.toto sa dialo na kramaroch a v ruzinove na pohotovosti ju nezobrali 😅

dejni ale ona tam beha s taskou jak sisi a este ju tam nechali cakat 2hodky 😠

michalag
27. feb 2010

ja este nemam tasku pobalenu ale uz by sa pomalicky patrilo, pokupene uz mam len to treba zbalit

baby a kolko vypijete tej coly cez den? ja som si uz zoparkrat kupila 0,5l Kofolu lebo som nanu mala strasnu chut ale trpla som, neviem preco mam pocit ze Kofola mi porod vyvolala alebo dopomohla k porodu

dejna3
27. feb 2010

no ja neviem na čo čakajú, asi až jej vytečie všetka voda?! 😝 😝

veve23
27. feb 2010

Kami...a to tam su uz fakt taky debili....ja uz tomu nechapem, ja ked som bola na pohotovosti tak vsetko bolo ok, mi urobili komplet vsetky mozne aj nemozne vysetrenie ci je vsetko ok, az potom ma poslali domov a to hned na druhy den kontrola....a pozreli ma 2 dr. a bola pri mne sestricka, vsak nemozu niekoho poslat domov ak mu neni dobre a je v 8 mesiaci tehotenstva.

kamilakd
27. feb 2010

cheer no ano poslali ju domov ale podla vsetkeho tam coskoro prifrci asi 112tkou

kiwi ani ja to nechapem a ze pojde asi normalne rodit...

dejna3
27. feb 2010

miška, aj ja pijem colu celé tehu (teraz som obmedzila, kvôli cukru) aj pri sofi som pila... neviem, či mám kofeín nejaký účinok na vyvolanie pôrodu, ale ja som prenášala 😀 😀 takže u mňa by to určo neplatilo

dejna3
27. feb 2010

poslali ju ešte domov? 😕 som myslela, že ju tam už nechali...

lucinka1104
27. feb 2010

fleu nie a ani teraz nemuseli vraj mam krčok 3,4 cm 😠

seuš díky si zlatá aj luky bol o 2 tt stále menší

zuzke držím palce a minke gratulujem k vaneske neviete ako sa držia? Koľko mala malá pri pôrode?

michalag
27. feb 2010

az mi je do placu 😢 😢 😢 ako si so Zuzkou robia co chcu 😠
Zuzka, drzte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

veve23
27. feb 2010

cici....ja som na pn, MD idem 10 marca, som si dala 6tt pred TP

michlag...to nie kazdy den pijem colu, to tak 2 dcl, na vygrganie, niekedy si dam aj kofolu a su dni ked nic, zas nepijem colu na litre, niekdy si da aj sodu...to nemoze ublizit

cheerlady
27. feb 2010

ja tiez v poslednej dobe pijem kofolu, skoro kazdy den aj 2,3 pohare a zatial sa nic nedeje - ako povedal dr.v pondelok - porodne cesty su uzavrete 😠 nieze by som sa ponahlala,ale v tom 38tt by som to uz aj brala 😅

lucinka1104
27. feb 2010

divná nemocka v našej ťa zase zavrú aj ked ti nič nie je 😝

dejna3
27. feb 2010

kami, a nevieš čo jej tí doktori vlastne povedali? 😕

michalag
27. feb 2010

aj v nasej si nechavaju pre pripad, toto fakt nepochopim

alicc
27. feb 2010

ahojte babulky,
pred chvílou som prišla domov z divadla, teda u nás hosťovalo divadlo z Blavy. predstavenie sa volalo Ryba v trojke - tuším, hrali Vajda, Studenková, Královičová a Kocúrikova. Bolo to perfektné, veľmi sme sa s mm zabavili a potom sme išli aj so švagrovcami ešte do reštiky, takže dnes bolo u nás také pekné popoludnie, ešte kým som takto pokope, potom to už bude komplikovanejšie.

veve23
27. feb 2010

Inak neni to tak, ze ked zacne odtekat plodova voda sa cca do max 48 hodin rodi, lebo ak odteka by sa malo len sprchovat a tak lebo je zvysene riziko infekcie??

moni
27. feb 2010

k tej cole, no ja tak 2-3 dcl tiez, ale uz som dost dlho nemala.

dejni, okna ani nepripominaj 😝 to si setrim ked budem chciet vydurit malu 😀

cicimon
27. feb 2010

moni - my sme to dnes tiez absolvovali - tie okna 🙂 po polroku sa patrilo 😀

michalag
27. feb 2010

veve, ano ked zacne odtekat tak by sa malo babo narodit do 48 hodin koli infekcii

normalne ste mi narobili chute s tou Colou, asi si ju zajtra kupim 🙂

ja planujem okna umyvat uz len v novom byte a to bude hadam pred porodom tak mozno sa mi podari rozbehnut porod 😝 😀

seuska
27. feb 2010

joooj Zuzke drzkam palce, snad to dobre dopadne. Aj tak nechapem ze tolko chodi po doktoroch a s kazdym ma fakt zle skusenosti...

Veve no ja sa budem asi este holit po ceste do porodnice, sak co budem hodinu v aute robit ne? Ved kontrakcia trva len 45 sekund 😀 😀

Cici ja tasku nemam este ani poprate veci nic... az o tyzden jak sa vratime z lyzovacky zacnem uz prat a riesit... A do KE idem kvoli EPI, takze EPI ak nebude nejaka komplikacia na 100%

cicimon
27. feb 2010

nestraste - ja este tak 5 tyzdnov nemam v plane rodit 🙂)

cheerlady
27. feb 2010

ja tiez okna planujem az tak o 3tyzdne,ked budem chciet maleho vyhnat 😀 este mamina sa ma pyta,ci mi ich ma prist umyt,ja ze nie,nie,v ziadnom pripade,to je sucast strategie 😀

dejna3
27. feb 2010

moni, no hej, ale u mňa je to zbytočné, keďže bude sekcia... a ja zas musím využiť jednak pekné počko a jednak to, že má kto strážiť sofi 🙂

veve - viem, že keď odtečie celá plodovka, tak by sa malo rodiť do tých 48h... neviem, koľko odtieklo zuzke a či jej robili aj ten test 😕 u nás robia nejaký test s vložkou, a keď sa to zafarbí, tak je jasné, že ide o plodovku... lebo mne tesne pred pôrodom niečo vytieklo (už bolo jasné, že idem na sekciu) a ani dr. si nebola v prvom momente istá, či je to plodovka alebo výtok...

cicimon
27. feb 2010

seus - si zivo predstavujem holenie sa v aute 🙂
my sme dnes sli na Antolsku pozret, mm najprv zle odbocil, potom sme 5min hladali spravny vytah....tak snad do bude tak aj pri porode 🙂)

dejna3
27. feb 2010

tak ja som sa ešte nepobalila, zatiaľ som nezohnala tašku, čiže tento tt mám boljovú úlohu, zohnať niekde v rodine vhodnú tašku 😀 (my máme len ruksaky 😝 😝 )

alicc
27. feb 2010

tak to so Zuzkou je ale otras 😝 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre