Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
25. apr 2010

juliap, drzte sa, myslime na vas!
uz sme mysleli ze si maminka 😵

michalag
25. apr 2010

juli jeeeej a si na vyvolavackach ci ako???

evil15
25. apr 2010

ahoj juliap a my že už si dávno maminou malého svištíka 🙂 a prečo si v nemocnici čo si mala nejaké problémy??? sorry že sa pýtam ale nejako mi to asi ušlo 😨

cicimon
25. apr 2010

ja som kupila klobuciky asi prvy den doma co som mala take dohryzene bradavky ale ani mi to nedrzala ani mala nevedela cez to pit tak som ich rovno aj odlozila..

evil15
25. apr 2010

tak ich nebudem kupovať zatial a potom sa lahko kúpia

moni
25. apr 2010

evil, no podla mna uvidis ako vam to pojde v porodnici (vy ste doma trosku dlhsie pod dozorom), a keby cosi, tatino zbehne 🙂

evil15
25. apr 2010

no tu si tuším 4-5 dní a v USA si kolko???

monva
25. apr 2010

ahojte

seuska - waw, tak vy uz aj krst mate za sebou, sikovnice. Na tej fotke s malinkou vyzeras uzasne. Mas aj nafarbene vlasy? eno-nuno 🙂 🙂 🙂

juli - drz sa, myslim na teba

tarinka sa tu dlhsie neukazala, dufam, ze sa mate o.k. 😉

moni
25. apr 2010

evil, tu ked nemas komplikacie tak 2 dni pri normalnom, 4 dni po cisarskom...

seuska
25. apr 2010

Monvi nooo ved v porodke je to ine, som inak vyzerala cooo? Neupravena, nenamalovana 😀 Je to rozdiel... A vy sa mate ako kocky?
S Tari som volala tusim vo stvrtok a maju sa ok, len nejak nestiha, ale koji a mala je rozkosna aj pekne spinka..

zuzana1971
25. apr 2010

seuska peknucke fotky z krstu 😵 a kocka si 😵 uz aj ja musim konecne po 10 mesiacoch nafarbit vlasy 😝 uz mam kupenu farbu, este sa k tomu dokopat 😝 povodne som chcela ist kadernicke, ale mam zle skusenosti a niekto tu pisal, tusim zuzuj ze ju dokatovala kadernicka, tak radsej nebudem riskovat 😝

maxik sa dnes po 3 dnoch vykakal, tak dufam na lepsiu noc konecne 😝

idem prebehnut prispevky

zuvinka102
25. apr 2010

ahojte maminky a kinderka tak ja sa hlasim stale z domu skor sa nedalo lebo az teraz po celom dni sme prisli domov.. na kontorlu k mojmu doktorovi idem v utorok takze som zvedava co povie nakolko to bude 8 den po TP.. neskor vas precitam a mozno az zajtra ale idem sa niecoho najest a mozno pojdem hned spinkat prajem prijemnu noc..

zuzana1971
25. apr 2010

babule ja vas tak rada citam, lebo sa vzdy aj dobre nasmejem, tak vtipne hlasky niekedy hadzete 😀

gratulujem domike9 k novemu babatku 😵

pisali ste si tu o krste...neviete mi poradit, ci mozem ist len tak do kostola s malym nech mi ho pokrstia? Tj bez extra obradu a bez krstnych rodicov...Ja na oslavu a torty nemam peniaze 😝 Ale som veriaca a bola by som rada, aby bol maly pokrsteny

a co sa tyka viery, ja som veriaca ale tiez mi niektore veci vadia,napriklad aj to, ako spominala moni ze su proti umelemu oplodneniu, antikoncepcii, atd
Dokonca mi niekto povedal, ze ja ako slobodna matka nemozem dat dieta pokrstit 😠 Je to pravda???? Akoze preto, ze som zhresila a otehotnela bez toho, abz som sa najprv vydala 😠

a najviac mi vadia ludia, co su akoze veriaci, chodia kazdu nedelu do kostola, ale nie je v nich ani kuska dobra, ziadna ludskost
ja som skor za dobre spravanie nez dodrziavanie nejakych nezmyselnych veci
napriklad moslimovia nemozu jest bravcove maso, ked maju ramadan, tak jedia len v noci, toho zmysel nechapem...takychto veci, co podla mna s vierou nesuvisia....viera v boha je podla mna nieco ine ako ci jest alebo nejest daco a pod, ani to ak niekto chodi kazdu nedelu do kostola a pritom napr. kradne, klame, ublizuje inym podla mna tiez nie je veriaci...

stacynka
25. apr 2010

ahojte baby, ja som stale vcelku, podla kona mam zajtra termin, ale inak mi vsade pisu ze 29.
inak dnes ma neskutocne bolia krize, resp. ani nie tak krize jak prava panvova kost, alebo tak nejak, mam problem aj sa postavit
boli sme dnes krstit neterku tak mi to celkom fajn ubehlo, akurat ze som sa teraz riadne pri malom vytocila, lebo skusa co svojim jedovanim a "placom" dosiahne, tak som riadne predychavala lebo som mala chut ho roztrhnut na poli
idem precitat co nove

kikarv
25. apr 2010

stacynka to poznám aj moja malá nás tak rada skúša.

zuzana aj moja Lea sa dnes po 3 dňoch vykakala lepšie povedané posrala 😀 😀

kikarv
25. apr 2010

a zabudla som vám povedať že našej malej dnes konečne odpadol ten kypťou z pupočka 😀 konečne. teším sa a má to celkom pekne zahojené. ešte pár dní jej to budem ošetrovať liehom a zásypom.
ináč už 4 večer Lea cirkusuje a reve o dušu normálne ma vystresuje lebo neviem čo jej je ☹ ☹ . je prebalená, napapaná, okupaná, rúčky má teplé a len reve a reve. potom odkvajcne a zaspí ale ja som mimo ☹ z toho už.

monva
25. apr 2010

Kika - mne mala najcastejsie place, ked jej treba odgrgnut, vtedy si ju zdvihnem bud tak, ze ma hlavicku na mojom pleci, alebo ju dam do polohy "na tigrika" (hlavicku ma v mojej laktovej jamke, brusko na predlakti a dlanou jej drzim pokrcene nozicky, pritom rucicky jej visia dole, ako tigrovi na konari, to mam z knihy "Nezna naruc rodicov", je to velmi dobre na odgrgnutie, dokonca Danko ked bol malinky mi v tejto polohe aj zaspaval 😀 😀 😀 )
No niekedy sa mozem ako chcem snazit, aj tak sa jej neodgrgne a je placliva az kym jej znovu nedam "dopapat" a tak odgrgne a zaspi 🙂

zuzana1971
25. apr 2010

maxik je asi nejaky divny 😅 on skoro nikdy nekaka a negrga 😅 ale zato prdi o 106 😀

kikarv
25. apr 2010

monva ved ja ju tiež držím kým neodrgne ale dakedy zbytočne a zaspí a potom ju len kontrolujem. ona papá aj na 3x. dakedy poťahá dvakrát a potom sa len hrá. toho tigríka vyskúšam aj ja. 😉

kikarv
25. apr 2010

zuzi no o tom prdení by som vedela hovoriť. Lea ked spustí tak ako starý chlap 😀 😀 . A dnes sa ma muž pýtal že čo som jedla ked tolko prdí a ja si na také veci čo nadúvajú dávam pozor.

michalag
25. apr 2010

prisla som vam popriat len bruuu nocku, lebo drahy ma kopec roboty aj ked ma od zajtra dovcu

zajtra sa vidime/ citame 😉 🙂

kikarv
25. apr 2010

baby dobrú noc idem aj ja drahý ma dúry do postele 😀 žeby niečo chcel? 😀 😀 😀
pááá

evil15
26. apr 2010

bré ránko tak ja som mala divnú noc stále som sa budila na bolesti v brušku a krížoch ale ako vidím tak ešte stále kinderko 🙂 no uvidíme čo sa dnes udeje na poradni ideme teraz ráno tak sa potom ozvem 🙂 prajem zatial pekný deň papa

seuska
26. apr 2010

Dobre ranko. Kolko Vas tu kinderiek este vlastne ostalo? Nemam v tom teraz vobec prehlad...
Mala spala super konecne, bola unavena po krstinach tak zaspala hned po kupkani a spala 5 hodin, potom sa najedla a spala zas 5 hodin 🙂 super, je to nas anjelik zaspaty po mamine 😀
Zuzi mne lekarka vravela ze to grganie je velmi dolezite, lebo sa jej v brusku vyvija este ta klapka, tak ze aj ked malu hodinu budem drzat na pleci, ale ze grgnut si musi. Nastastie ma asi traviacu sustavu po ocinovi a grgne hned po jedle a pokaka sa jak jej ocino posledne susto v ustach a uz sedi na zachode, tak aj mala sa hned po papani vacsinou vykaka.

alicc
26. apr 2010

ahojte babulky,
idem vás len pozdraviť a prečítať, vidím, že kinderiek je vás už len poriedko, niektoré maminky už majú ratolesti aj pokrstené - nás to čaká o dva týždne 😉 .

my papáme( niekedy aj hodinu, lebo sa jedujeme 😝 ), priberáme, spinkáme a už začíname vnímať okolitý svet. adrianka už sleduje kolotoč čo má nad postieľkou, každý den je hore dlhšie.
stále nás trápi soplík, doktorka nám nič nedala, len libenar na kvapkanie-vytieranie nošteka, ale nejako to nepomáha. neviem, už mám z toho značné nervy 😠

kikarv
26. apr 2010

ahojte. naša noc celkom v pohodičke 3x sme papali. len večere máme pestré urevané a neviem prečo plače ked všetko má ako má byť. 😠 kým zaspí tak sodoma komora 😠 😠 😠 strašne ma to vyčerpáva. neviem ktorú mám skôr uspať. Lea plače a Vanda nevie pritom zaspať aj ked Lea je v inej izbe. Takže večere mám živé. Ked konečne spia tak sadnem na zadok a cítim sa ako baník ☹

Vanda mi akosi začala pokašliavať po tej 50tke tak snad ju to prejde a nebude jej horšie.

evil nech len dobre správy počuješ v poradni a už by si aj dnes mohla porodiť dnes má byť najteplejší deň v tomto týždni. 😉

kikarv
26. apr 2010

baby čo kojíte aj vás bolia didky? myslým tým nie bradavky ale tie mliečne žľazy. Mňa to tak dakedy velmi bolí ☹ . Najviac ked je čas kojiť a drobec ešte spí tak ma chytí taká silná bolesť a mlieko mi hned tečie-strieka. Nemám hrčky ani tvrdé prsia len tie žľazy ma bolia aj teraz. Dá sa s tým niečo robiť nejako pomôcť?

sanyk
26. apr 2010

bre ranko kikarv to boli aj mna hlavne ked je cas kojit alebo su plne prsia na to nepomoze nic iba prilozit maleho ako odsavacku 🙂 alebo trochu odsat mliecko to poznam velmi dobre mliecne zlazy jak keby mali senzor ked je cas nemusim mat ani moc naliate prsia a tiez nemam ani hrcky ani stvrdnute a zacne to boliet a tiect mlieko

kikarv
26. apr 2010

sanyk ale bolia ťa aj ked nieje čas kojiť? mňa bolí hlavne ľavý prsník. je mäkký mliečko mám dosť vyteká aj samé, kojím aj z neho. bolí ma aj mimo kojenia ked nieje až taký plný a aj na dotyk bolí 😒 . pravý ma nebolí až tak dakedy vôbec.

kikarv
26. apr 2010

ide mi neohlásená návšteva tak sa ozvem pozdejšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre