Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
10. mar 2010

Matenka- ake tlaky a pichanie mas na mysli??

Jeeej, malunkata Gretuska. Ved ona dorastie do tych plienociek coskoro.

matenka
10. mar 2010

tlaky vzadu dole v chrbáte, strašne ma bolí a pichá ma občas v podbrušku, hlavne keď s malou idem von na prechádzku

grekyna23
10. mar 2010

matenka, mna tiez boli a picha v podbrusku, ale ja mam babo nizko, a aj v nemocnici mi na to povedali, ze tak treba chodit co najmenej

aktakk
10. mar 2010

No to asi malinke tlaci na nejake nervy...A co sa tyka podbruska..Sem tam ma pichne v podbrusku ale skor tak na boku. Ako keby pri vajecnikoch...A tam ma to boli aj na dotyk. Ale tazko povedat, co to je. Mozno su to aj creva...A to ked zaboli, tak ma az vystrie od bolesti.

monva
10. mar 2010

ahojte
Zuzka - to je super, ze ti pozicali notebook, aspon na chvilu zmenis nudu za nieco zabavne 😀 drzte sa s Maxikom.

Tamtamka - Gretka je krasnucka a ta vaha je fakt lepsia, ako jej odhadovali, uz to bude len a len lepsie 😉

Tarinka - hmm, ja mam taky pocit, ze nas doky ma nejake silne prsty, aj svagrina vravela, ze 2tt pred porodom ked ju vysetril, tak spinila, aj ja, teraz aj ty ... no hlavne ze je vsetko o.k. mne to spinenie nakoniec uplne preslo a uz 3. den je to o.k. Ja som dnes dokymu volala, tak sme sa dohodli na poradni uz v porodnici v sobotu vecer o siestej.

Teraz som trochu upratovala, triedila nase saty a nalozila pracku a pritom som citila nieco na intimke a ked som sa pozrela, bola tam taka hlienova kôpka asi 1x1 cm priesvitna, no ja uz fakt neviem, ci to moze byt ta zatka, ci ma odist jednorazovo, alebo postupne ... hmm, no bolesti nemam ziadne, ani brusko mi uz 2 dni vobec netvrdne. Tak idem zase zalahnut, aspon na hodku, kym doperie prva varka a este ma cakaju 2. No chcela som aj zehlit, tak to asi presuniem zehlenie na zajtra 🙂

moni
10. mar 2010

monva, zatka moze odchadzat aj postupne. aspon vies ze sa cosi deje a telo sa chysta 😵

fleury, prosim ta kto je adam? som sa zakuckala od smiechu ked som citala tvoj sen 😀 😀 😀

zuzi, drzte sa s maxikom!

gretka je rozkosna palculienka drobnucka 😵

baby tak vcera som mala transcendentalny zazitok na predporodnom kurze. teta nam predvadzala ako treba tlacit 😕
kam sa hrabu videa porodu! to je rozpravka na dobru noc 😅
inac, nechcem provokovat, lebo viem ze pocasie na slovensku sa predvadza..tu bolo vcera 18 stupnov! tak neviem co bude o mesiac 😝

monva
10. mar 2010

moni - fakt neprovokuj, vcera ked siel MM s malym von, bolo -0,5 stupnov dnes je uz teploooo "az" 5 😀

moni
10. mar 2010

monva, to mate za tie reci o treske a rozkoch 😀 😀 😀
mna tu moze pobit ked to citam 😅

aktakk
10. mar 2010

Moni/ veru neprovokuj, ja som mala vcera omrzliny na ksichte...herecka isla nakupovat do miestnych potravin a ju vystipalo. Este teraz mam sem tam flak na tvari.

Monva- juuj, veru moze to byt ta zatka. Zeby dalsia v poradi??

civavava
autor
10. mar 2010

ahoooj tehule,

tak som nazad, z nemocky aj z nakupov, veci na tortu kupene, tak zajtra drzte palceky 🙂

dojem z konzultacie v nemocke uzasny, super anesteziolog, vsetko pekne povysvetloval..aj jemu som nahlasila TP 30.3.., tak uz to maju z 3 stran 🙂), budem mat spinalnu anesteziu, takze budem hore a uvidim hned Renka 😵 😵. Do 4 - max. 6ich hodin by som mala byt OK a budem moct vstat 🙂)) ziadne lezanie 24 hodin vo vodorovnej polohe bez pohnutia, ako som niekde citala, ze na SK sa tak musi lezat... 😉

vejulcek, 30.3.2010 sa nam velmi paci z numerologickeho hladiska, my s mm na to verime a dokopy to dava 9ku, co je nase cislo 🙂 ale ked sa nebude dat, tak jasne, ze porodim aj 26.3. 🙂)

stretla som sa tam s miestnou aprilovkou, 7.4. caka tretie babatko, prveho syna rodila prirodzene, druheho CS a teraz ide zase na CS a povedala mi ze CS je ovela lepsi 🙂) takze zase jeden nazor od niekoho, kto vie porovnat...

sak uvidime, co budem hovorit ja po zakroku 🙂

ale kedze vobec netuzim prezit vaginalny porod, verim, ze moja psychika je nastavena LEN na pozitivny CS 🙂))

jeeej Gretka aka je krasnucka, idem ju dat do nasho albumiku babatiek=apriloviek 😵 😵

frucht, tunak veeeela bab rodi do vody, je to tu velmi popularne, ked sme boli na prehliadke porodnice, skoro 90% bab co ide rodit, si bude pytat porod do vody 😉

moni, dakujem za infosku ohladne prispevku, ja si zdravotne na SK neplatiim, takze je to pre mna passe 🙂 ale neva, mne da luxemburska vlada 1500 EUR, takze kompenzacia bude 😝

fleury
10. mar 2010

moni praveze nepoznam ziadneho adama, ale zjavne ma ocaril tymi topankami, ked som vstala s myslienkami len s nim 😀
Ozaj ked uz si pisala o tom prispevku, v USA davaju nejaky za narodenie dietata?

fleury
10. mar 2010

tabulka sa nam pomalicky rozrasta 😵 😵

moni
10. mar 2010

fleury, nedavaju nic. ani prispevok pri narodeni, a vacsine bab nebezi ani plat pocas tej uzasnej kratkej materskej. dovolia ti ostat doma, to je jedine 😠
kurnik, tie topanky by som chcela vidiet! 😀

civi, super spravy!

marika1902
10. mar 2010

Tak uz som spat z prechadzky.

Seuska odkaz Tamtamke ze moc moc gratulujem k malej Gretke a nech su obe zdrave a co najskor doma mala je krasna. 😀

Zuzi drzkaj sa nech ti vsetko dobre dopadne.

veve23
10. mar 2010

inak k tym prispevkom, som citala v teme Nemocnica Ruzinov, ze mestska cast Ruzinov da este k tomu co da stat plus 70 eur ked sa babo narodi.

Moni, to mate zabavne, pred chvilou vas tam ucili ako odkopat sneh a teraz sa pomaly budete opalovat. Myslim ze u nas sa tiez coskoro otepli, davam tak 1-2 tyzdne a koncom marca dufam uz bude teplejsie.

civavava
autor
10. mar 2010

moni a u vas je uz teplucko? tu je sice krasne slnecno, ale veterno a mrazivo...uz by mohla nastupit jar 😎

idem vyvencit mojich trhacov 😀 😀

marika1902
10. mar 2010

jeeeeeeee ake su tie holky krasne 😀

civavava
autor
10. mar 2010

veve, aj BA-Nove mesto dava plus 5000 SK, my mame trvaly pobyt na Kramaroch, takze kebyze som na SK, mam dalsie peniazky k dobru 🙂

civavava
autor
10. mar 2010

babule v zahranici, ak mate zaujem v juni volit, tu je navod, ako:

do 23.4. treba poziadat....
viac tu http://www.minv.sk/?volba-postou-2

fleury
10. mar 2010

moni keby slo fotit v sne, tak ti tie topanky odfotim 😀
tak s tymi prispevkami nic moc 😝

nasa mestska cast nedava ziadny prispevok, lakomci 😠 😠 😀

jankako
10. mar 2010

dobry podvečer babenky..hlásim sa až teraz po náročnom dni..manžel chystal izbu,vštko pripravene,vyluxovane,oprana záclona,závesy,postielka zložena..vyhádzal mi plyšákov do vriec a že vyhodiť..šiši mu..že to v izbe nebude,že sa tam zbytočne držia alergeny..a mám..to boli zase konflikty pri upratovani...ale krásne upratal..trošinku som aj ja pomohla..
baby ja sa ledva hýbem...už začína byť bruško na príťaž...asi aj nožky začali puchnuť..ujujujuúújj.
civi,prečo ideš sekciou?daj ma doobrazu..
Grétke prajem nech sa drži..žubrienka mala..
No čítam že zuzka má už toho dosť..kto by nemal,ked povedia raz tak raz tak..už je to trápne,že jej povedia každy deň niečo ine..
dneska mi prišla zmluva na podpis,na odobratie pupočnikovej krvi..
ja som tiež mala minule na poradni na zázname dosť vysoko kontrakcie a že to je ok..
noc ostras,každu hodku na wc-ku...od 3.45.som bola hore a zaspala som až niečo po piatej..
baby začinam mať strach z porodu... 😢 už to ide namňa...

jankako
10. mar 2010

hlienova zátka by nemala byť náhodou s prímesou krvičky???

civavava
autor
10. mar 2010

jani, super mm! aj ja sa tesim ked dojde moj, ze mi uprace 🙂

na CS idem kvoli ociam, operovali ma laserom na kratkozrakost, davali mi dole -9,5 dioptrii z oboch oci a mam uz prilis tenku sietnicu na to, aby som tlacila 😝

ja v noci chodim cikat aspon 5-6x, takze sodoma gomora 🙄

uz bezim so psikmi, som sa zdrzala 🙂)))))

fleury
10. mar 2010

janka uz som ta isla spominat kde si, ze cely den si sa neozvala

marika1902
10. mar 2010

baby ja si asi budem musiet upratat sama 😢 kedze moj mm pracuje od nevidim do nevidim no moc sa nato netesim ale co uz. kedze zatial byvame u svokrovcoch jednu izbu hadam zvladnem.

jankako
10. mar 2010

som ťa fleury poplašila,si myslela že už rodim??!!! 😀 aha,civi už si spomínam že kvoli tým očiam tá sekcia..
no my sme mali v hroznom stave izbe..prachu kilometer všade.fuj hnus,hanba...ked som bola furt v nemocke,no kedy som to mala??chvalabohu všetko čiste krásne voňave..bocian nám može zhodiť mimi.. 🙂
už som aj začínam byť zoseba nervozna..všetko ma omína.. 😖

marika1902
10. mar 2010

baby a idete rodit s epi alebo bez? ja chcem rodit bez epi iba v pripade zeby som to nezvladla 😀
a rozmyslali ste aj o porodnom plane? ja aj hej ja som strasny puritan a niektore veci nechcem pri porode ako napr. bandu studakov

juliap
10. mar 2010

babulky, davam jednu basnicku co som nasla ... na zasmiatie:

Manžel obyčajný (lat. Nervolez vulgaris)
Všetky postavy a udalosti sú vymyslené. Akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná
Prišla chvíľa veselá, mám chuť zabiť manžela.
Pýtate sa: “Prečo asi?“ a mne dupkom stoja vlasy,
keď si týždeň prejdem v duchu, zrátam každú jeho muchu:
V pondelok sa v práci zdržal, vraj ten projekt nevydržal.
Tvoril ho sám, bez pomoci, prišiel takmer o polnoci.
„Drahá, veď už nebuď taká, nekrič, odmena ma čaká.“
No len či tú odmenu, uzriem aj ja pre zmenu.
Naposledy extra prachy, strovil aj sám, žiadne strachy.
Dal sumičku nemalú, do hokeja, futbalu.
Veril, že je správny krok mať členstvo na celý rok.
V utorok nám slnko svieti, na vychádzku beriem deti.
Vábim ho, nech sa k nám pridá, jemu to však raz nevydá.
Aj keď domov prišiel včas, umne sa nás striasol zas,
zatvoril sa do pracovne, kde do noci usilovne
do laptopu niečo ťukal, potom ešte futbal kukal.
Streda – zástrčkový deň, sleduje ma ako tieň,
ja si robím nádeje, snáď sa niečo udeje...
Dôverne sa ku mne túli, do hrncov mi očkom škúli:
„Žienka moja premilá, čo dobré si varila?“
Ja sa dnes naozaj snažím, miešam šalát, rezne smažím.
A po dobrej večeri, skončí drahý v posteli.
Ruky po mne však necapká, do minúty tuho chrapká.
Štvrtok, to je veľká sláva, v posilke vždy namakáva.
Lebo pracujúci muž, zaslúži si relax už.
A následne jeho žena, na materskej vyvalená,
bude za povinnosť mať, prepotené veci prať
a mastiť boľavé telo, ktoré sa mu pomstiť chcelo,
že prehnane machroval, keď s činkami čachroval.
V piatok sa zas sťatý vrátil, cestou niekde kľúče stratil.
A tak pred susedou Betou, chcel odomknúť cigaretou.
Beta oči zaostrila, jazyk dobre naostrila,
cez víkend na stridžom sneme, prednášala k tejto téme:
Že sa skydol na rohožke, nohavicu mal v ponožke
a kravatu nakrivo, vraj bol „Štik, len na pivo!“
Skrátka hanba ako hrom, dva dni chľastom smrdel dom.
V sobotu sa variť chystá, v kuchyni pohroma čistá:
Olej a soľ po podlahe, teflónové hrnce drahé
kovovými lyžicami doškriabe mi z každej strany.
Na jedlo je právom hrdý, vraj to bola hračka, tvrdí.
A ja od nadšenia výskam, špinavá je každá miska,
panvica i vareška, upratujem do dneška.
V nedeľu na gauči dumám, akú ťažkú pohodu mám.
Žiadny konflikt, hádka dneska, keď vtom pípne esemeska.
Vyzvedám, ktože to píše, hlas mu jemne zakolíše:
„Iba Božka, to nič zlatko, zajtra sa chce stretnúť krátko.“
Božka – vychválená kráska, to je jeho prvá láska.
Každý týždeň chlapa strieda, dopustiť však na ňu nedá.
Nech je to už tak či tak, ide ma z nej trafiť šľak.
Veru, moje milé dámy, za pravdu snáď každá dá mi,
že život vydatej ženy nie je práve raj na zemi.
Ale raďte, čo už s nimi, s tými chlapmi mrchavými?
Musíme len zaťať zuby a ďalej ich verne ľúbiť

jankako
10. mar 2010

marika,ved aj u mňa to bola len jedna izba..ale nezvládla by som to už..aj komodu mi tam dával,aj postielku skladal...bolo toho dosť.. 😖
marika asi bez epi..ani som nad tým nerozmýšlala..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre