Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
21. nov 2009

lucinka vsak mas na 20tt peknucke 😀

tiez asi mas problem s tehu riflami co? ja som vcera hladala a vsetky mi boli velke, a 34 nerobia 😠

este dnes vyskusam, boze v CA a HM nic iba tie obrovske ani Mothercare nema ☹

lucinka1104
21. nov 2009

blondy díky ja nosím bedráče a tehotenský pás 😉
ale inak su mi dobré z čínaka 😉

blondy12
21. nov 2009

no ja mam prave problem, ze do mojich starych rifli sa uz nezmestim iba do jednych, resp. sa zapnem,ale pride mi zle, ma tlacia, lebo prave pri pase nie su elasticke ☹ , a mozno sa mi trosku boky rozsirili ale neviem nemerala som sa

no a tu u cinaka nemaju tehu rifle, keby boli kupila by som si

zuzuj
21. nov 2009

baby dakujem za prispevky, no mne sa to tiez zda tiez divne davat cez zimu dieta do sportoveho ale co po tych 7 mesiacoch vo vanicke 😒 Preto sa mi aj celkom paci ten kocik Bertini lebo tam sa da dat sportovy model uplne do rovnej polohy, tak asi sa dalej o tom presvedcujem ze ho kupim...alebo tak ze najprv kupim nejaku obyc vanicku resp. hlboky kocik a na zimu drahsi sportovy...aj ked je to cudne ..ci mu nebude v tom sportovo zimka.. ☹
roxi : Inak s tym tvrdnutim brucka neviem, ja ho mam stale take ze navrchu tuk a pod nim tvrde , ja chapem tvrdnutie bruska ked uz zena citi akoby stahy. Inak by som musela byt u dokiho s mojim bruchom furt.
pipimiska: no a to nafukovanie to poznam, myslim, ze to urcite si mala z tych kalerabov...ja to mam zo vsetkych strukovyn vratane sojovych vyrobkov a o kalerabe ani nehovoriac, alebo taka kapusta ale raz som sa tiez tak vystrasila...lebo po takom dobrom sojovom masku som bola ako v 9 mesiaci a boli mi zle ledva som dychala... 🙂 takze odvtedy uz nic ,,zdrave"...
A babenky zavidim to ja mam uz o 10kg navyse a tehu rifle nosim minimalne mesiac.. 🙂

zuzana1971
21. nov 2009

mna tiez vsetci odradzaju od hlbokeho kocika, ze to je len na chvilu, ze sa neoplati, a duplom,ked sa nenarodi v zime...ja asi kupim sportovy s prenosnou taskou, co ked sa do neho vlozi vyzera skoro ako hlboky a mimi je chranene v tej taske (taska ma aj rukadla na nosenie), ale podmienkou je, aby rukadlo bolo na obidve strany, aby som na mimi videla, lebo vacsina sortovych ma rukadlo vzadu a mamina na mimi nevidi...no a dolezite parametre su pre mna, aby sa dal skladat (to sa hlboky tak neda ako sportovy), a aby nebol tazky...kedze byvam pri predajni samo, tak som tam vcera (este pred krvacanim 😖 ) skocila, mila obsluham zodpovedaju aj 1000 otazok, nevyhoda priamo na predajni maju len par kusov, a katalogy nepoziciavaju domov, tak som si tam katalog narychlo pozrela ale v mojom stave, fakt len na rychlo a to mne netaci....z toho co tam mali zodpovedal 1 kocik mojim poziadavkam Chipolino tmavomodro-bledomodry, 190 euro vratane tasky, plastenky, aha a este moja poziadavka ze nechcem take rukadla ako maju golface dvojite ale jedno rukadlo normalne, aj to splnal, ale rada by som videla aj ine kociky, je to tazke ked musim lezat, nemozem malemu nic kupit, este ze aspon teraz budem moct pozriet na nete daco

zuzana1971
21. nov 2009

a rozmyslam nas menom - Rafaelka mi vsetci v okoli ofrflali, tak neviem ci ho tak pomenovat, aby potom nemal nalepku ten s tym skaredym menom
ked som bola pred 9 rokmi tehu (zial MA) v Rakusku tak sa mi pacilo Laura alebo Max. To je tam pekne meno a v rebricku statistik vzdy medzi 10 najkrajsimi. Tak rozmyslam nad Maxikom. Ma to vela obmien a skratiek a vsetky sa mi pacia Max, Maxi, Maxim, Maximko, Maximilian, Maxik...
Akurat neviem ci dat Maximilian (prilis dlhe) alebo Maxim (prilis ruske Maxim Gorkij) alebo Max (prilis kratke)..kto poradi? 🙂 Este rozmyslam ak dam len kratko Max ci nepridam aj druhe krstne meno, ale tiez neviem ktore by sa k tomu hodilo

lucinka1104
21. nov 2009

zuzi zavísi od priezviska ale asi Maximilian ale. maxim

roxi
21. nov 2009

zuzi - Max sa páči aj mne, dokonca ho mám vypísané ako jedno z pár chlapčenských čo sme vybrali, ale manžel je proti 😖

zuzuj - no ono keĎ bruško stvrdne, tak vlastne ten tuk tam necitiš, proste ak sa dobre pamätám, hneĎ pod pokožkou je tvrdé, akoby kamen, asi som to predtým zle napísala, ak je normálne, tak vlastne pri tom stlačení prstami sa ti doň prsty troška vnoria akoby bol pod kožou tuk ale ak stvrdne tak nie, a tými sťahmi to môže ale nemusí byť sprevádzané, mne tvrdlo, ale kontrakcie som nemávala, bolo asi takto v polke tehotenstva ako sme teraz, ale to Magne b6 pomohlo a tiež odpočinok je dôležitý

no a pribrala som cca 4 kg, ale obávam sa, že ku koncu toho bude oveľa viac ako pri malej ☹

roxi
21. nov 2009

my dnes máme veľmi lenivý deň, trocha som síce upratala, manžel navaril - napiekol muffiny, ja som upiekla zákusok, ale ešte musím dorobiť plnku a nechce sa mi a leňošíme,
mala by som aspoň žehliť, ale aspoň som opravila prácu jednej žiačke, do čoho sa mi vôbec nechcelo púšťať, pritom to bola rýchlovka, len to dokopať sa k tomu, zas začínam mať stavy, že sa musím k niektorým veciam dokopávať, už dlho sa mi to nestalo

kiwinka
21. nov 2009

babulenky, v prvom rade vam gratulujem k dobrym vysledkom .. ! 😀

my sme boli vcera na MORFO UTZ.. uff,,nie najlepsie vysledky,,zistili nam ze babetko ma cystičku na mozgu.. jednu miznúcu co sa vstrebáva, a jednu taku este co tam je a nevstrebáva sa... isli sme rovno na genetiku kde mi doporucili amniocentezu...
neviem vobec ao sa mam rozhodnut baby.. aj s MM sme z toho taky vykolajeni,,aj rodina cela..
mo ujo je gyn- porodnik a ubezpecil ma, ze taky nalez je pomerne častý, ze sa nemam bat , ze vo vacsine pripadoch ani nic neznamena taka cystička, ze sa sama vstrebe, stratí,, ze to nemusi znamenat vobec nic a okrem toho vsetky predosle tetsy boli uuuplne OK v rátane AFP. plod je zdravy, aktívny, srdiecko bije krasne, velkost aj vahu ma primeranu,,nic zvlastne,,,krasne zdrave babetko! neodporuca mi ist na amnio ujo...tvrdi ze je to velky risk pri amnio... ze to mam nechat na prirodu,, nemam mat uzkost ani stres,, ze to bude dobre,,,baby ja som z toho trosku mimo,,, tak som sa tesila, ze nakupim uz nejake veci ,,aj dievcatko nam potvrdili,,bude to nasa malá Karolínka! 🙂 ,,teraz mam rešpekt a bojim sa nieco kupit,,taka som ustrachana...

kiwinka
21. nov 2009

zuzanka,, k akemu lekarovi ci lekarke chodis na kramaroch? Tebe preco odporucili amnio? kvoli veku?
baby ,,, niektorej z vas odporucili amniocentezu??? 😒

moni
21. nov 2009

kiwi, drz sa! necudujem sa ze si mimo, treba to nejako spracovat a rozhodnut sa. vela sil!

roxi
21. nov 2009

kiwi - myslím, že ak ťa aj ujo ubezpečoval, že cystička nič neznamená tak sa nemáš prečo stresovať, niekedy je ťažké rozhodnúť sa, ja sama som na amnio bola, akurát včera som bola pre výsledky, sú v poriadku, bola som len kvôli veku, elbo AFP som mala v norme, ale žiadna sláva, veľmi som amnio zvažovala, bála som sa, aby to nevyvolalo potrat, ešte stále sa bojím či bude všetko ok, pri Lee nám hrozil down, vtedy som ale bola rozhodnutá nechať si bábo aj tak, takže na amnio som nešla, teraz som nevedela ako sa rozhodnem, keby mi povedali, že je tam nejaký problém, lebo bába by som sa vzdávala veľmi ťažko, no tiež by som nevedla ako to zvládneme sami s 2 deťmi, keby to druhé nebolo zdravučké, ale človek nikdy neviem a možno ak je niekomu súdené sa s tým popasovať tak sa môže stať niečo aj oveľa, oveľa neskôr,
- pri amnio je 1-2% riziko, možno by si sa ešte mala poradiť s ďalším gyn. prípadne skús pohľadať mamičky, ktoré mali podobný problém, možno ti to pomôže sa správne rozhodnúť

kiwinka
21. nov 2009

moni, roxi dakujem za prispevok,,baby no ja neviem..
s MM sme rozhodnuti , ze na amnio nepojdeme, verime, ze nase babenečko je zdravulinké.
okrem toho,,mam "hendikep" ..mam len 1 vajecnik,,tato tehotnost moze byt zaroven aj poslednou,, a nebudem riskovat ze mojmu babetku sposobim nieco vdaka amnio... aj o tom sme sa bavili s ujom gyn.
v pondelok idem na kramare,, s viacerymi sa poradí ...a nejak to zvladneme tento problem,,potrebujem konzultaciu, doporucenia viacerych,,
tu amnio mi doporucili na genetike,, a gynekologia a porodnictvo nema celkom ten isy nazor ako mi to vcera ujo vyvetlil... no pockam do toho konzília do pondelka a uvidim,,, ale myslim, ze 100% sme rozhodnuti babetko nevystavovat amnio.

je to tazke,,,

myly
21. nov 2009

ahojte, baby ako sa mate? 🙂

roxi
21. nov 2009

kiwi - skús ešte niečo pozisťovať o tých cystách a podľa toho sa potom rozhodni, ak je pravdepodovné, že sa to vstrebe tak asi je zbytočné amnio riskovať a ak bábo vyzerá zdravučké ozaj by bolo len zbytočne ohrozené, no je ťažké poradiť, rozhodnúť sa musíte vy, ale verím, že ujo by ti neklamal, ak vraví, že to nič nie je, tak by som dala na jeho radu a nestresovala sa, verím, že budete mať krásne a zdravé dievčatko, nás strašili a Lea je zdravučká, len ma zbytočne plašili

zuzana1971
21. nov 2009

kiwinka, nerob si az take starosti, mne na morfo tiez dr. povedala, ze si nie je ista ci je srdiecko ok, ze asi ano, ale mam dost na ultrazvuk aj 3.12. bude tam aj kardiolog, ale hned mi povedala, ze sa nemam trapit, ze asi to bude ok, tak sa netrapim, po tych mojich problemoch by som sa uz zblaznila, verim, ze bude vsetko ok, inak aj keby na morfo bolo vsetko ok nikto nezaruci zdrave mimi a naopak

k AMNIOCENTEZE - moj nazor, ale rozhodnutie je samozrejme na tebe, ja som mala AFP dobre, mala som ist kvoli veku 38r, ale ked som bola v nemocnici druhy krat v oktobri boli tam 2 baby co boli na amnio a na druhy den babatkam uz nebilo srdiecko, tak museli ist na potrat, lepsie povedane po 16 tyzdni na vyvolavany porod a malinkych mrtvych porodit, mne sa to hrizne uz len pocuvalo, jednej robili to amnio na kramaroch, jednej v ruzinove, jedna co bola so mnou na izbe tiez nesla, lebo jej gynek jej povedal, ze by tam svoju zenu nepustil a moja gynekologicka povedala, ze ona to tiez odmietla...tak co dodat, tiez si myslim, ze toto je moje posledne mozne tehu, nechcela som riskovat amnio, a duplom, ked mam diagnozu hroziaci potrat...

a blahozelam k malej princeznicke 🙂

kiwinka
21. nov 2009

roxi dakujem,,ano aj to tak urobime,, ziadna amnio nebude..

zuzana1971
21. nov 2009

babulky este ste tu nerozoberali co treba kupit na prvych 6 mes? proste zakl. vybavu

zuzana1971
21. nov 2009

kiwi a ty ku komu chodis? ja som ti hodila info do posty

civavava
autor
21. nov 2009

ahoj babenky,

ako sa mate? ja som dnes bola s kamosmi na vianocnych trhoch v europskej skole a pri slovenskom stanku som sa napratala kapustnicou a bryndzovymi haluskami, mnaaaam este teraz to citim 🙂

kiwinka moja, neznepokojuj sa a ja by som na tvojom mieste = ked pises ze babatko sa pekne hybe, srdiecko bije a vsetky testy boli OK - tiez nesla na amniocentezu. Verila by som tvojmu ujovi ktory ked je gyn., a navyse rodina, urcite vie co hovori....
budem drzat moc palce, nech je vsetko OK!

zuzanka, mne osobne sa Rafael velmi paci, viac ako Max 😝 podla mna by si mala dat na to co sa paci tebe a nie co hovori okolie 😠 myslim, ze aj tantamka to riesila, ze meno co maju pre dievcatko sa nepaci svokre, ale urobia si aj po svojom 🙂)

idem si dat veceru, pa zatial 😉

lucinka1104
21. nov 2009

kamočke kôli amniocentéze azčala odtekať plodová voda kiwi držkaj sa a netráp sa mysli pozitývne

A zuzi mne sa inakRafael tiež páči viac ako Maxim

kiwinka
21. nov 2009

civi dakujem..
baby aj vam ktore ste mi odpisali,,,!

aj ja uz sa tesim na vianocne trhy , na lokšu a cigansku ,,,mnam 🙂
budem mysliet len pozitivne..

zuzana1971
21. nov 2009

babulky mate to aj vy, ze ked niekam idete tak sa bojite aby vas niekto neudrel do bruska? teda neviem ci ja som taka uzkostliva, kvoli tomu, ze mi hrozi potrat a bojim sa, ze keby ma niekto buchol, tak potratim 😝

chodim malo von, vacsinopo krvacaniu len lekarom a najcastejsie taxikmi, ale obcas do potravin pri dome, prip. v buse su ludia uplne bezohladni odsotia ma, tlacia sa, aj s kosikmi, akurat minulu nedelu mi jeden dusevne postihnuty sotil velky nakupny zelezny kosik do bruska, bola som v takom soku, ze som preplakala cely den, a celu noc nespala...a dnes po vcerajsku po krvacani som mala lezat, ale musela som ist do potravin, cakala som radu v jednej pokladni, nieco sa im pokazilo, tak som si vystala radu v druhej, a ked som dosla na radu (posledna) tak predavacka, ze musim ist do druhej rady, ako keby ma poslednu uz nemohla nablokovat a neviem preco ma tam nechala cely cas cakat, do 3 rady som uz nemienila cakat, tak som im tam nakup nechala a odsila
mna uplne vytaca beohladnost ludi, a teraz ked som tehotna a bojim sa o brusko tak duplom a uplne sa bojim chodit von 😝 a teraz v BA este nejaky ketaminovy sialenec vyvadza 😝

zuzana1971
21. nov 2009

luci, civavka, ked som sa dozvedela, ze chlapcek, akosi mimovolne, nie naschval som zacala maleho oslavovat Maxik...este aj kocur ked som doniesla modre veciciky z obchodu onuchaval tasku, ja ze nechaj to, to je pre Maxika...

zuzana1971
21. nov 2009

ja uz asi koncim, teraz za 2 dni som asi preinternetovala viac kapacity nez mam na cely mesiac, poobzerala som milion stranok s kocikmi, atd, ale nic sa mi extra nepacilo 😝
tak pekny sobotny vecer aj mimiskom v bruskach

kiwinka
21. nov 2009

zuzanka aj ja sa bojim o brusko a chranim si ho rukami ked mam potrebu a obavu zeby ma niekto mohol udriet...
a ten ketamínovy sialenec,,no to dievcatko 9rocne co na posledy pichol striekackou tak ju nasli pri nasom dome blizko,,normalne mam strach,,to je velky blazon ked toto robi.. =(

silvia7
21. nov 2009

ahojte baby!
uff, čítam, až mám husiu kožu..

kiwi drž sa, pevne verím, že budete mať krásne a zdravé dievčatko, ktoré vám bude robiť len radosť!! Držím palce!

zuzi aj ty sa drž, hlavne oddychuj a užívaj si to, že zatiaľ nič nemusíš a nesmieš 😉

musíte to mať ťažké, držte sa!!!!! len toľko som chcela..

kiwinka
21. nov 2009

silvi a ty kde chces rodit? tusim som so Zuzankou jedina co si vybrala Kramare a aj ich teraz navstevujeme 🙂

silvia7
21. nov 2009

uha kiwi, to je otázka... najradšej by som nerodila ale bábatko mala doma 😠 som strachopud.. neviem, uvidím.. rozmýšľala som aj nad tým, že by som vôbec nerodila na SK ale tak uvažujeme ešte.. predsalen mne to príde tu také "precpané" a chcela by som trošku iný prístup zažiť.. ale keďže nemám žiadne známosti ani kooopu peňazí.. 😒

a vy chodíte na tie Kramáre kvôli tým ťažkostiam? teda Zuzka asi jo, ale aj ty? a ako dlho tam už chodíš? mne doktorka povedala, že to má čas ešte - že stačí okolo toho 30 tt (ked som sa jej pýtala na to..) tak neeeviem, som úplne na pochybách v tomto..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre