Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
5. sep 2009

pracujem v obchode...... 😒 ale v pohode soboty nerobím vždy len každú druhúúú 😎

lucinka1104
5. sep 2009

ahojte baby tak ja zase hlasim strašnú noc, nie pre žalúdok grcala som poobede potom už bolo fajn, ale mi robime menšie upravy v byte tak som boal na nohách do 1,00 to bolo ok mne sa aj tak spať nechcelo, som sa vytešovala z novej obyvačky, teda sme ju len presťahovali no vyzerá to supiš,problém nastal ked som sa po 2 hod spínku zobudila, na otrasné , neznesiteľné svrbenie celého tela, mala som to aj s lukym ,ale nie takto veľmi, vôbec sa mi nedalo spať sa čudujem, že nie som krvavá o 5,00 som sa kupala no hruza, problém je že pri veľkom svrbení v tehuje vraj chorá pečen 😝 😕 a to by bolo zlé...no ja mam alergiu a na psy a mačky a včera som dala dnu Lukáškovho zajaca doteraz bol na záchode ešťe ma aj oblízal tak neviem či to je teraz z tehu alebo z neho aj teraz ma svrbí celé telo ale neškrabcujem sa každú sekundu spala som spolu 3 hodiny 😠

stac ja milujem k chleba vo vajci v tehu vždy len na večeru 😀

kika29
5. sep 2009

ahojte baby. Tabulka je pekná len škoda že sa nedá čítať ja ju mám velmi rozmazanú len obrázok je pekne vidieť.Dá sa pozrieť aj inakšie? Ja som dnes v pohodičke našťastie mi je dnes dobre žiadne napínanie 😀 . Uvidíme do večera či to vydrží.
S tým chlebom vo vajci ste mi urobili chuť. keby som nebola po raňajkách tak si ho spravím ale už som jedla párky. Mužíček sa dnes posnažil a pripravil nám raňajky 😀 😀 😀 mohol by každé ráno.

civavava
autor
5. sep 2009

dobre ranko,
vitajte nove tehulky, vyzera, ze april 2010 bude plodnyyyyy 😉

ja som jedla musli a jogurt, ale je mi na grc a idem si lahnut....

tak zatial pekny dnik, docitam si vas vecer 🙂

zuzanka, dufam, ze si OK a nepoddavas sa smutnym myslienkam!

tantama
5. sep 2009

babenky ja už pojdem off.. a zuzi prestaň robiť paniku chod sa trošku von prejsť a prídeš na lepšie myšlienky... a potom ved si zober že kedysi utz nebol a rodili sa zdravé detičky..... ta technika je niekedy na zlosť

lucinka1104
5. sep 2009

tak ja som dala radčšej našho zajačika preč 😢

ninuska8
5. sep 2009

ahojte babule, vitam nove tehulky a blahozelam vsetkym dvojickam... 🙂

ja som dnes uuplne ale uplne bez energie, tlak nizky a zaludok jak na vode, som hladna a zaroven sa bojim nieco zjest lebo mi je vkuse na grckanie asi mam vela kyseliny ci co. Vcera som bola na hemat. vysetreniach a vyslo tam daco pofiderne tak mi nasadila injekcie B12 a ine vitaminy a nasadila kludovy rezim, tak asi dam vypoved v robote, uz som spominala ze zacinam robit ako ucitelka na ZS a poviem vam aj po tych dvoch dnoch mam dost, riaditel nebude nadseny ale co uz, prvorada je moja rodinka...

zuzka, mrzi ma ze si trochu sklamana, ale sak v podstate je vsetko ok tak sa neboj, myslis, ze mna niekedy nepremoze strach? niekedy sa citim zrela na psychiatriu, ale treba to vydrzat a bojovat, ved uz nemas vela do konca toho prveho semestra🙂 drzim palceeeee

katka444
5. sep 2009

ahojte, kto dalsi caka dvojicky?

katka444
5. sep 2009

jej tak gajanka ma dvojicky 🙂 gratulujem

zuzka to mi je luto, ze mas take zle spravy ☹ ale musis mysliet pozitívne a urcite toho 21.9. uz bude vsetko v poriadku 😉

civavava
autor
5. sep 2009

Baby,toto je dost zaujimave....na SK zeby bolo tak malo skutocne certifikovanych lekarov na NT ultrazvuk? To je nejake divne....ale ked si precitam www.tehotenstvo.academy.sk, v sekcii prenatalny skrining, tak tam pisu, ze vsetci co meraju NT, MUSIA byt vyskoleni FMF v Londyne.... a zoznam SK lekarov je zalostny, AZ 2 ks. A lekari ktori nemaju certifkaciu, by nemali ponukat NT ultrazvuk....

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71

----------------------------------------------------------------------------
FMF Certificate of competence
Measurement of nuchal translucency

To view the list of sonographers who, in addition to obtaining the certificate of competence in the measurement of NT, have submitted to the FMF their NT measurements and representative images for audit, and were found to be satisfactory, please select by their country:

Slovakia
Anton Cunderlik, Martin Ditte

kika29
5. sep 2009

ahojte.Baby čo čakáte dvojičky nemáte náhodou obrázok z ultrazvuku? Ja by som to chcela vidieť.

saudi
5. sep 2009

ahojte, pridava sa k vam dalsia tehulka 😀 . Mam uz 1 dcerku Adelku - 13 mesacnu. som celkom prekvapena, ze sa nam podarilo otehotniet na 1. sup, kedze este stale kojim. navyse mi vobec nic nie je, hoci v prvom tehu mi zacalo byvat hned po 1. tyzdni strasne zle a bola som unavena a terz nic 🙂 no tesim sa tomu a dufam, ze to tak ostane. jedine nechut na sladke a celkovo nechutenstvo mam rovnako ako v prvom tehu. co zas nie je na skodu 🙂
tak sa lucim a dufam, ze sa mi podari k vam sem tam zavitat, kedze pri malej to je uz problem.

btw. to prve sono dvojiciek by aj mna zaujimalo, kedze v rodine mame vela dvojiciek, tak ci sa nam nahodou nepritrafilo 🙂 v ktorom tyzdni vam uz vedeli povedat ze su to dvojicky? (navyse mi kedysi jedna astrologicka povedala, ze pri druhom tehu to mozu byt dvojicky, tak len pre istotu, hoci takym veciam moc neverim 🙂 dufam, ale ze nie, lebo si to neviem ani predstavit 😎
pa!

kika29
5. sep 2009

ahoj saudi. ja som tiež zvedavá či náhodou nečakám dvojičký. Hovorí sa že to prechádza na ďalšiu generáciu. Lenže moja mama je z jednovaječných dvojčiat a má tiež jednovaječné dvojčatá mňa a moju sestru.
Tak som zvedavá že čo mi povie doktor v pondelok. Ja už mám 3 ročnú dcérku - čertíka.

cheerlady
5. sep 2009

kika ja som si tiez myslela,ze budeme mat dvojicky,lebo aj moja mama aj mm mama su z dvojiciek a hovori sa,ze to byva ob-generaciu,cize by to aj vychadzalo,ale je len jedno 🙂 ale pytala som sa raz na to sestricky u gynda a povedala,ze ak sa to prejavi,tak do 4.generacie,ale nemusi sa to prejavit vobec 😉

cheerlady
5. sep 2009

ninuska preco vypoved? daj sa vypisat na PN - na rizikove a budes aj nadalej zamestnana 😉 bola by hlupost davat vypoved!

kika29
5. sep 2009

cheerlay veru že sa daj vypísať. ked dáš výpoved tak prídeš o matersku polroka ato je od zamestnávatela viac ako od socialky. a korunky treba každý centík sa zíde.

cicimon
5. sep 2009

baby, mate aj vy pocit nafuknuteho brucha? ja mam skoro vzdy pocit, akoby som bola prezrata, aj ked som nic nejedla..

stanusa
6. sep 2009

ahojte,
ninuska skus forum paragrafy je tam gapa, ktora ti poradi co je lepsie...na matersku od zamestnavatela asi musis mat odpracovane nejake obdobie 😨

zuzana1971
6. sep 2009

ahojte babulky 🙂 , som u nasich na vikend, tak som si dala vcera pauzu od pocitaca, ved vysedavam pri nom kazdy den...
ale som ok, kamoska mi povedala, ze sa nemam stresovat, ze aj tak s tym nic nenarobim, tak dufam, ze je vsetko ok, mimi rastie ako ma a doky o 3 tyzdne uvidi viac...ak nie pojdem dakde na lepsi ultrazvuk...

zuzana1971
6. sep 2009

a uz som v 11 tyzdni od dnes 🙂

11. týždeň tehotenstva
Milá mamička

Vaše dieťatko ste počali pred 9 týždňami.
Od vašej poslednej menštruácie ubehlo 11 týždňov.
Ste v 1. trimesteri - v 3. lunárnom mesiaci tehotenstva.

Ako rastie vaše bábätko
Vaše bábätko rastie každou minútou a je už málo toho, čo nové sa v jeho telíčku tvorí. Je to preto, že všetko už má. Všetky orgány a ich sústavy už fingujú, len sa zdokonaľujú. Ako obvykle – najvýraznejšie je na ceste dopredu mozog. V 11. týždni sú na čele úplne zreteľne rozoznateľné dva hrbolčeky – hemisféry. Za minútu sa zrodí 250 000 nervových buniek. A ešte jedna veľká zmena - obličky začínajú tvoriť moč a vyprázdňovať močový mechúr.

Dieťatko váži cca 15 gramov a má veľkosť asi ako váš prst na ruke. Takmer polovicu tela tvorí hlavička. V nasledujúcom týždni vyrastie toľko, ako za predošlých 10 dní.

Dieťatko už dokáže zívať a veľa času prespí. Keďže stále trénuje prsty na rukách, onedlho sa pokúsi uchopiť pupočnú šnúru či ohmatať časť svojho tela alebo steny maternice.

Aké sú vaše pocity
Vy sa pomaličky prehupnete do najkrajšej časti tehotenstva. Všetky problémy, ak ste nejaké mali pominú, alebo sa zmiernia. Zbohom objímajúca misa, zbohom ospalosť, a hlavne... Už sa končí obdobie možných problémov súvisiacich so začiatkom tehotenstva ako je krvácanie, bolesti brucha a pod. A ešte jedna dobrá správa.

Hovorí sa, že dieťatko je prvé tri mesiace u nás v brušku iba na návšteve a rozhoduje sa či zostať alebo nie. A vy už máte do konca prvého trimestra iba týždeň. Budete mať dieťatko. Ak ste tak ešte neurobili, začnite sa pripravovať na to, ako to svojim blízkym oznámite.

stanusa
6. sep 2009

tak uz to mame len za par 🙂...teda v prvom trimestri

seuska
6. sep 2009

Ahojte damy. Zdravim Vas zatial este z NR od mojich rodicov, vcera som bola v BA na celodennom skoleni, nic nam nedali jest, no som myslela ze umrieme s fazulkou od hladu. Zajtra odchadzame do toho Talianska, tak som zvedava ako to prezijeme.

Gajanka aj tebe gratulujem ku dvojickam a drzakm palce.

Zuzi ty nestresuj, vidim ze dnes mas uz lepsiu naladu, treba asi viacej chodit medzi ludi, davaju ti pozitivne myslenie 😎

udaje do tabulkay: Katka 31, Marcel, TP 4.4.2010, Humenne

kika29
6. sep 2009

ahojte žienky. Som tehotná a teraz je obdobie čo by som mala mať menštruáciu. Bolí ma dosť podbrušku ako pri mrche a kríže. Je možné že je to tým že za normálnych okolností by som mala svoje dni? Trocha sa znepokojujem či to nieje niečo vážnejšie. Som asi 7tt. Viete mi poradiť? Stretli ste sa s niečim takým? ☹

stanusa
6. sep 2009

kika mozne to je, niekde som citala, ze sa v tychto dnoch treba vyvarovat aj sexu...akonahle by zacalo spinenie treba utekat do nemocnice - toto nakazal moj lekar.
ale myslim si, ze to bude ok...aj ja som mala take tlaky v podbrusku, to prejde 😵

kika29
6. sep 2009

sex? ha ani o chvílu neviem čo to je. raz sme s mužom boli spolu a trocha som po tom krvácala tak teraz sme to vynechali aspoň do najbližšej poradne. ale krvácala som len chvílu len po sexe. na druhý deň už nič.

cicimon
6. sep 2009

baby, vy nemate problem s pocitom nafuknuteho a plneho brucha?

stanusa
6. sep 2009

ani nie, skor niekedy mi je na grcku, nastastie nezvraciam...inac niekedy zjem aj za dvoch 😅

zuzanka.j
6. sep 2009

ahojte. aj my ideme z muzom na dovolenku,uz buduci piatok.mame to zaplatene uz od januara tak sme to nechceli rusit a riskneme to. okrem strachu o mimi ma vsak napadlo - bude tam tolko roznych ludi z roznych statov, co ak sa nakazim tou prasacou chripkou? co potom? 😒
...seuska aj ty ides dovolenkovat nebojis sa ? ☹

lubiku
6. sep 2009

Ahojte, pekne popoludnie 🙂

cicimon ja mam pocit plneho, nafuknuteho brucha aj ked toho vela nepojem 😠 a myslim ze mi uz i narastlo, hlavne vecer ho mam uz ako v 5mesiaci 😲 😀

zuzi a kam idete? ak to nieje nejaka exotika, tak europa snad bude v pohode 😎

kika podbrusko moze pobolievat aj mimo datumu mrchy, az do 10-11tyzdna, maternica sa rychlo zvacsuje, to je ok 😉

ninuska8
6. sep 2009

dakujem za rady babky aĺe aj ja si myslim, ze to na marodku nebude, ved som ani poriadne nezacala robit...najhorsie na tom je, ze nasi do mna hucia, aby som este vydrzala, ze po prvom trimestry sa to zlepsi a ze co budem doma zmyslat somariny, ze co vsetko sa moze stat...ale ja proste citim, ze nemam energiu a bojim sa aby som malemu neublizila...tak neviem, co zajtra poviem, este nemam ani papier vypisany, ale to nie je problem, lebo kedykolvek mozem za dokym ist a vypise co treba, len mam trochu strach z riaditela, ze ako sa zatvari, joooj...dnes mi je uz lepsie ako vcera, ale co ja viem co bude???

som ja ale hypochonder...

inak peknu nedelku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre