Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

oliinka
7. apr 2010

a inak čerstvým maminkám aj detičkám blahoželám 🙂

fleury
7. apr 2010

jeeej, aj my mame drevene postavicky, ktore si dame na stenu nad postel nasu a postielku malinkej 🙂

kikarv
7. apr 2010

no len aby aj zabral ten hmat 😅
susanita tak potom vieš o čom píšem 😅 predpôrodná depka žeby ma chytala?

ešte by ma zaujimalo ako dlho to trvá po tom hmate že praskne ten vak. mohol by čím skôr aj do večera. 😀 z jednej strany panikárim a z druhej strany to chcem mať už z krku dobrá som čo? sama neviem čo chcem 😀 😀

frucht ty máš bruško ako ja - brušisko akoby som svoje videla 😀 tak fakt tá vaňa skresluje.

zuzadula
7. apr 2010

tak to je fajn.. 🙂 bude z teba urcite poriadneaktivna mamina.. 😉 Ja som som bola taka happy pocas celeho tehu.. ale po porode sla nalada a energia spolu s hormonmi dolu .. uf.. skoda.. tehu bavilo aj mna 🙂
inak to brusko vyzera uz tak akurat.. 🙂 .. ja som sa takto fotlila..a v noci som dostala kontrakcie.. 🙂

zuzadula
7. apr 2010

Kika.. ten hmat este nezarucuje, ze ti praskne voda.. ona moze prasknut az tesne pred samotnym narodenim babatka.. teda aj na konci prvej doby porodnej.. tak mozno skor sleduj tie tvrdnutia..

kikarv
7. apr 2010

zuzadula idem sa fotiť 😀 či to bude aj u mňa fungovať.

zuzadula
7. apr 2010

😀 .. skus... mozno sa bude chceit pridat aj drobec

fleury
7. apr 2010

kika pofot, som zvedava, ty si mala brusko uz davnejsie vacsie 😀

kikarv
7. apr 2010

zuzadula mne tvrdne bruško vkuse s malímy odstupmy. ja kým som v pohybe na nohách bruško stvrdne, sadnem zmäkkne ale aj počas sedenia a ležania mi zvykne tvrdnúť. mám to už často asi 2-3 dni.

kikarv
7. apr 2010

fleury ja mám už foťák zbalený v taške ale vytiahnem ho ešte a pofotím 🙂

zuzadula
7. apr 2010

inak Kika.. ked si pisala, ze ti bude luto, ze nebudes mat dcerku pri sebe.. tak som si spomenula na seba.. ako mi bolo v nemocnici velmi smutno za mojim synom !!! A pamatam si, ze ked ma prisiel pozriet s mojim MM, tak som plakala, lebo sa mi zdal straaaaaaasne velky, akoby z tej celej situacie nejako dospel.. ci co 🙂

zuzadula
7. apr 2010

Kika.. tvrdnutie je v tejto faze tehotenstva sposobene aj tym, ze maternica je uz naozaj na prasknutie.. ten sval sa prirodzene stahuje.. lebo je moc namahany.. ale teraz po tom hmate to mozu byt uz aj slabe kontrakcie .. 🙂

sasikas
7. apr 2010

baby a bolel moc ten H. hmat?...ja som pocula ze to straaasne boli.... 😝 ci da sa?....ze ci si ho mam v piatok vypytat?.... 😀 😀
tak ja som sa napapala a idem na tehu cvicenie....a tak som dufala, ze tento tyzden uz nepojdem..... 😅 😅 tak ale co budem doma vysedavat.... 😅

kikarv
7. apr 2010

zuzadula a aj moje deti budú mať medzi sebou rozdiel 4 roky 🙂 veru teraz mi je už smutno že nebude somnou a budem isto fňukať po večeroch. ja sa poznám v týchto veciach som ufňukanec 😅 ale snad ten týždeň rýchlo ubehne. malá spala jednu noc u starkých a ja som chodila večer ako bez duše po byte čo mi tak chýbala 😀 naopak môj mm si vychutnával to ticho a pokoj 😀 mne to bolo také divné a večer akoby nemal konca kraja.

kikarv
7. apr 2010

sasikas asi záleží aj na tom ako silno tlačí doktor ten vak. mňa to trocha bolelo ale nie velmi. potom až ked som bola oblečená ma rozbolelo dosť silno bruško dole.

fleury
7. apr 2010

sasikas tomu sa hovori akcna do poslednej chvile!! tak pozor, aby si nebola nazornou ukazkou rodicky uz na cviceni 😀

zuzadula
7. apr 2010

Kika.. to poznam.. 🙂 ja som si to tiez preplakala.. to je tou zmenou hormonov.. aj celoutou situaciou.. ale viem, ze ked so prisla domov, tak somsa uz na syna pozerala inak.. uz to nebolo to male babo.. a prestali mi vadit aj kratke odlucenia.. 🙂.. uz som si to ticho vychutnavala aj ja..xi,xi

majovky2010
7. apr 2010

kika a ty tu co 😕 ??? tak dufam ze ten H. hmat ti pomoze a uz budes mat malicku pri sebe 😉 ..... inak neuveris, ale ja som Samiho videla na dvore skolky ako tam beha a ked mu jeden chlapcek zobral motorku tak ostal stat a ani sa nepohol a zacal si obzerat prsty na ruke stal tam ako teliatko, normalne som nechapala a v tom momente mi prislo luto a uz boli slzy na svete 😅 ... to robia tie nase hormony a tiez vieme do coho ideme 😝

grekyna23
7. apr 2010

ja som sa dnes rano vazila, fotila, merala, tak som hodila nove foto bruska do albumu 😉

kikarv
7. apr 2010

ale napríklad v čera zase ked som mala bolesti tak som len čakala kedy príde mm už z práce domov aby ju zobral ku svokrovcom lebo jej sa ústa nezatvorili ani na sekundu a vkuse sa somnou chcela hrať tak či ma bolí či nie musela som byť predavačka 😀 .

sasikas
7. apr 2010

fleu- no to by bola sranda keby mi tam tak voda prdne..... 😀 😀 ale nastastie nemocka je hned vedla...takze pohooooo..... 😅

kikarv
7. apr 2010

majovka bodaj by pomohol ten hmat. a niečo podobné som aj ja zažila ako ty so synčekom. strkli mi malú z kolesa a on potom stála pri plote ako trdielko. tiež som revala lebo mi jej bolo lúto . ale to len začala chodiť do škôlky a teraz sa už nedá.

cicimon
7. apr 2010

caute,
tak my sme dosli domov, bolo to nakoniec lepsie, ako som cakala. Neskor vas precitam a poslem foto. Su tu okrem roxinho aj ine nove babatka?

fruchtbar
7. apr 2010

Grekyna,ty mas pekne brusenko a si tak stihla....wow,pekna tehulka!

zuzadula
7. apr 2010

Kika ja myslim, ze ti nasi drobcekovia presne vedia ako na nas.. aj prirodzene vycitia, co je pre nas v danej situacii dobre!!! 🙂 keby si nemusela robit predavacku, tak by si si niekde mozno sama zufala, ako ti je tazko.. alebo sa trapila nejakymstrachom a uzkostou.. takto si na to mozno az tak nemyslela.. 🙂

monva
7. apr 2010

kika - to si otvorena fakt na 4 prsty? nie na 4cm? ty brdo, to uz si ta tam mohli nechat ... drzim palce 😉

mna v kuse bolia krize uz asi 3 hodinky a tvrdne mi brucho. tak neviem, ci sa to da povazovat za kontrakcie, lebo brusko neboli ... 😖

fleury
7. apr 2010

grekyna tak my mame brusko zhruba rovnake 🙂

cici vitaj doma 🙂 ty si nam zdrhla jedna radost, toto sa robi???!!! 😀

monva
7. apr 2010

greky, frucht - kraasne bruska 😵
cici - ty to mas na rychlovku 🙂 tak vitaj doma 🙂

cicimon
7. apr 2010

no baby ja som to neplanovala...veru nie 🙂

monva
7. apr 2010

cici - tak popis ako to prebiehalo, co si citila najprv ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre