Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

seuska
26. aug 2009

oriel ahoj aj ja som z HE a tiez mam termin 3.4 😀 😀 😀 😀

oriel
26. aug 2009

jeeeej,super,aka nahodicka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 k akemu Dr. chodis?

lucinka1104
26. aug 2009

seuška dakujem 😉
ako sa maš ? Dnes si tu nebola ...
oriel vítam ťa

lucinka1104
26. aug 2009

seuš a vložky si, ale nekupuj klasické ,ale v zdravotníckych potrebách popôrodné ak myslíš na krvácanie po pôrode

a kats ja som vždy rovnaká, usmiata, pravdovravna - akurát so zlou pamäťou do dnes si myslím, že môj syn ked sa narodil mal 51 cm a nie 52 a nechcela som tým nikoho klamať, rovnako ako ani nie tým, že mi vyšiel test s //a nakoniec z toho tehu nebolo...to vy ste si urobili vlastný a milný nazor a mne tým veľmi ublížili, obľúbila som si vas a dosť som sa vtedy naplakala....starám sa 24 hod o svoje diťatko ktoré s láskou vediem , aby bol z neho dobrý človek, kojím ho a ešťe nebol bezomna viac ako 30 min všetko čo poviem je pravda a mysli si o tom čo chceš. 6ijem presvoju rodinu a mojou veľkou zaľúbou okrem môjho syna je net tak mi to tu nekaz vyťahovaním niečoho čo bolo. Neželám si, aby sa tu tu viac preberalo.

lucinka1104
27. aug 2009

krásne ránko ja už zajtra idem na sono 🙂 už sa mi aj snívalo čo sa tak teším,muž si čím dalej myslí, že to bude chlapček 🙂 mne je to fakt jedno zaujíma ma lentoibude zdrvaé..., trochu som dorána prechladla či čo...., ale ešťe nemusím nič brať.
Idem sa pohrať sbabom , potom na nakup, na poštu a na ihrisko. Doobeda nebudeme dlho, leboideme poobede na také veľké. 😀
Prajem pekný deň a nezabudnite krémovať brušká.

michalag
27. aug 2009

Dobre ranko 🙂 ,
Lucka, kasli na to co si o tebe myslia urcitx ludia 😉

Ako ste sa vyspinkali?

lubiku
27. aug 2009

Dobre ranko,

michalag, lucinka je vidiet kto ma deti, ze? 😀 Zive budicky 😀
Akosi som sa zobudila s bolavou hlavou, snad to prejde. ☹
Ja mam akysi pocit, ze mi vcera narastlo brucho, normalne mi trci 😲 , hroza.

michalag
27. aug 2009

lubiku, ze zive budicky 😀 ... dufam ze ta hlava ta prejde, je to dost neprijemne 😒 ☹

lubiku
27. aug 2009

Na zacinajucu bolest hlavy mi vzdy pomoze silnejsia kava(lebo to mavam z nizkeho tlaku), no teraz sa mi kava hnusi 😝 ,
ako sa poca tehotenstva tie chute hrozne zmenia, ja taka kavickarka a na sladkosti a taraz obe nemusim, zaujimave ze?

Samko uz chodi do skolky, ci pojde od septembra?

lfs
27. aug 2009

Prajem pekné dobré ránko, ako sa máte kočky.
Mne je dnes celkom fajn.
Už som raňajkovala, a zázrakom to so mňa nevyšlo von, no zatiaľ...
Vonku sa mračí, slniečka nikde ale nebudeme si tým kaziť deň, nie 😀 😀

michalag
27. aug 2009

Ja kavu milujem, ale citalala som a aj tu mi povedali ze moze sposobit potrat, tak ju racsej nepijem, aj ked mam na nu velku chut, ale uz si na to zvykam ... sranda, ako sa tie chute menia, len u mna nic 😅 😝 😀

Samko ide do skolky o tyzden, tak som velmi zvedava ako dopadne nas prvy velky den

tantama
27. aug 2009

Ahojte tehulky.. prajem dobré ránko 😀

lubiku
27. aug 2009

michalag jednu kavu denne, nejake presso alebo nescu s mliekom vklude mozes, urcite to nesposobi potrat.

tantama
27. aug 2009

aj vy sa cítite cez den také unavené a v noci nemôžete spať alebo to len ja??? ☹

lubiku
27. aug 2009

tantama ja vecer padam do postele s detmi a spim ako zbita 🙂 , no pri prvom tehotenstve som trpela nespavostou od 4mesica 🙄 . Myslim, ze je to len prechodne a casom sa ten spanok upravi.

tantama
27. aug 2009

ahoj lubiku ja som pri synovi spala ako vo vode ale teraz vobec nemôžem a som už totálne mrtvá......a pozerala som to o tvojom brušku a poteším ťa.. aj ja som dnes ráno už nezapla rifle

lubiku
27. aug 2009

Mne to brucho asi vyskoci okamzite, uz pri poslednej dcere som mala skoro brucho a v siestom mesiaci sa ma kazdy pytal, ci uz idem rodit 😠
Ono mala som robit 200brusakov denne po porode, ze? 😕 My sme to s muzom este nikomu nepovedali, no uz to asi dlho neutajime s takym bruchom. Ja som vcelku chuda, tak to brucho je na mne hned vidiet.

marika1902
27. aug 2009

Dobre ranko vsekym a vitam nove tehulky

tantama
27. aug 2009

no ja chudá nie som a mna tiež celkom zarazilo že ich nezapnem. 😲 . no čo už.. ale vraj je po prvom dieťati potom vždy skôr vidno bruško........ale ved tak či tak by sa to muselo prezradiť a ved buď rada sa budu všetci tešiť s tebou....... 😀

malalady
27. aug 2009

michalag ahoj.. suseda mi hovorila,že až od 3tieho robí..

zuzana1971
27. aug 2009

babulky mna zase chytaju pochybnosti ci je s babom vsetko v poriadku, ja nic necitim, ziadne priznaky, negrciam 😖 , este k tomu ta moja cukrovka, stitna zlaza, vek, to ze babo nikto nechce okrem mna ani moj byvaly, ani moja rodina, 😖 , a minully tyzden co som mala ten jeden konflikt a velmi som sa rozculila a vytocila, a dnes v noci mi moj 6 kilovy kocur este skocil rovno na brusko 😖 ...plus ma vytocili v robote, ze zavidia, ze robim doma na pocitaci, pritom to nie je ziadna vyhra byt uz treti tyzden zavreta sama medzi 4 stenami, asi mi uz z toho zacina hrabat... 😖 , strasne sa bojim ist 4.9. na ultrazvuk, ci bude vsetko v poriadku 😖

marika1902
27. aug 2009

K tomu tajeniu my s manzelom sme to povedali svokrovcom (museli sme kedze stale u nich byvame ale dufam ze uz nie dlho). asi to bolo to najhorsie co sme spravili. Som sa vcera rozpravala so svagrinou o plesnovych syroch, ze by som ich nemala jest lebo nie su pasterizovane tak ona hned na mna vybehla ze "tehotenstvo nie je choroba". potom sme sa tiez bavili o kocikoch a ona hned "kocik sa bude kupovat az sa maly narodi" Uplne som z celeho deprimovana mam pocit ze jediny kto sa na drobca tesi som ja. Este aj s manzelom som sa pohadala lebo on si mysli ze ja hned po porode pojdem do prace a drobca dame svokre (ja nechcem aby mi ho ona vychovavala) lebo on nevie co bude za tyzden nie to este za dva roky. Ach uplne som z toho v depkach neikedy zacinam mat pochybnosti a je mi zo vsetkeho do placu.

tantama
27. aug 2009

Zuzi hlavne sa nestrachuj a ak ti to pomôže tak skoč k lekárovi a povedz mu hoci že si mala v noci nejaké podivné bolesti nech ti prezrie bábo hneď a uvidíš.... alebo si s tým istým skoč na pohotovosť a oni ti musia urobiť ultrazvuk.... lepšie keď budeš pokojná a to že ho nikto nechce.. ved ho nikomu nedávaš je to tvoj pokladík.... uvidíš to bude dobré to sú len hormóny...

marika1902
27. aug 2009

zuzi asi mas podobny den ako ja

a neboj sa s malym bude vsetko v poriadku ani ja nemam priznaky iba ma bolia prsia podla mna mozeme byt radi ze negciame. proste asi nase telo dobre reaguje na zmenu a tolko hormonou. a nenechaj sa vytacat mne normalne v robote zacali hovorit aka som kludna proste uz sa nestresujem vsak ide o zivot maleho drobca a zato mi nikto z kolegov nestoji.

tyta
27. aug 2009

Ahojte baby, obcas vas citam a neda mi nereagovat, ked sa zbytocne stresujete: O tych nevolnostiach - ak vam nie je zle, berte to tak, ze ste stastne tehotne a nerieste, ci treba denne 3x vracat, alebo nie. Proste vase telo reaguje na zmeny v pohode. V mojom okoli nebolo zle snad nikomu (vratane mna) a vsetci maju zdrave a krasne deturence. Dalej kava - dalsia fama, ze sposobuje potrat... mne moj lekar (skvely odbornik) povedal, ze si 2 denne kludne mozem dat, hlavne ak som ju pila aj predtym, aspon pomoze vyrovnat tlak a predide sa bolestiam hlavy. Dokonca povedal, ze po prvom trimestri si tehulka kludne moze dat male pivko, alebo poharik lahkeho vinka, urcite to neuskodi. Jedine, s cim treba opatrne su bylinky, ale aj to len v terapeutickych davkach, netreba robit paniku, ked niekto v polievke vyvari zeler, petrzlen, alebo zje cesnak.
A este k problemom so svokrami ci rodicmi - kaslite na nich, ak nie ste od nich financne zavisli, tak nech si hovoria co chcu o kupe vybavy, kocika, atd, stres je najhorsie, co mozete spravit pre vase dietatko. A kolegovia? Ak su priatelia, tak vas podporia a ak nie, tak sa na nich aj tak mozete vykaslat, ak vas budu chciet ohovarat, najdu si hocijaky dovod.
Uzite si kludne a pohodove tehulkovanie hlavne bez stresu 🙂

zuzana1971
27. aug 2009

tyta dakujeme 🙂

marika1902
27. aug 2009

asi mas pravdu tyta

seuska
27. aug 2009

Dobre ranko damy.
Oriel no to je fakt nahodicka, chodim k Fockovi, teraz je primar, tak sa ho chcem drzat, aj mi vravel ze sa nemusim bat ze da na mna pozor... a ty ku komu chodis?

Luci nemas za co, len som napisala co si myslim, zda sa mi to trapne rozoberat nejake taketo veci v tejto teme. Nestiham Vas citat, mam akosi vela prace, ale vecer Vas vzdy dobehnem....

Zuzi ty nestresuj, vsetko je v poriadku, aj vzdy bolo, ved to sama vies ze vzdy ti lekar dobre spravy povedal.

Marika ty sa nestresuj kvoli svokrovcom, hadz taketo veci za hlavu a s manzelom si urobite podla seba. Svokruse su uz raz take, aj ked stale si myslim ze ja mam tu najhorsiu 😉

zuzana1971
27. aug 2009

babulky tak potom mam aspon jedno pozitivum - nemam ziadnu svokru, haha 😀

iveta72
27. aug 2009

Dobry den damy,
ja by som sa chcela pridat. Zijem v Amsterdame, uz 15 rok, rok narodenia 1972, december 27. Som tehotna po 4 krat, ale 3krat som mala potrat.... S byvalym manzelom. Som rozvedena, ale mam noveho priatela teraz uz rok a pol, a s nim sa mi teraz podarilo otehotniet. Vcera som mu to oznamila, trochu bol sokovany, ale myslim, ze si potrebuje zvyknut na myslienku, ze asi bude otcom.... Kedze je o nieco mladsi nez ja, presne povedane o 7 rokov a 10 mesiacov 😉
Ja som mala dostat menstr. 14 augusta, test som s urobila 21ho auusta, ale uz som vedela podla priznakov, ze som tehotna. Moj cyklus je 26 dni, presny ako hodinky. Zajtra idem ku svojmu doktorovi, a budem sa snazit o ultrazvuk cim skor, nech viem na com som. Lebo sa bojim, velmi sa bojim. U mna sa nikdy to oplodnene vajicko nezapichne do tej maternice.....takze vzdy okolo toho 7 tyzdna zacnem krvacat. Otehotniet som mohla okolo 31 jula/1 augusta. Ale na sluzobke okolo 8 augusta som mala strasne silnu bronchitidu a dostala som anitbiotika DOXYBENE..... Neviem, aky vplyv to ma fazulku. Dufam, ze fazulka to prezije a bude silna.

Podla vypoctov mi to vychadza, ze som v 5t a 5 dni. Datum porodu je 25 april 2010. Ale u nas v rodine sa vacsinou prenasa, takze ja to tipujem na zaciatok maja.

Zuzi, vidis, uz tu nie si sama, po 35 r. a PRVORODICKA.
Ja mam dobry pocit a som optimisticka, ze teraz sa to podari uspesne dotiahnut do konca.
Tesim sa na rozhovory s vami a prajem nam vsetkym bezproblemove tehotenstvo!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre