Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
20. okt 2010

@maya30 to bude zachvilu, ani sa nenazdame, moja starsia strazila pred 2 rokmi v lete 1.5 rocne dvojicky ... vtedy tiez nepomahalo zakazovanie, ze ich nema po rukach vlacit a uz su to slecny, co sa nechcu nechat ani drzat za ruku ... 😉

juliap
20. okt 2010

@p69majka na tie plienky som pozerala aj ja, prosim ta, su ako velkostne, vacsie ako pampers, lebo sme presli uz na pampers 7-18kg, ale napr. tie tesco zelene su nam dobre este aj 4-9 ... dik za info

maya30
20. okt 2010

@p69majka tak som to nasla, vraj cvikla az po roku, lebo moze podrazdit zaludok...no to by ma v zivote nenapadlo 😕

p69majka
20. okt 2010

@juliap Ahoj. Mne sa zdajú dosť veľké, väčšie ako Pampersky. Ja som kúpila teda tie Midi od 4-9 kg a sú asi porovnateľné s huggies v tejto veľkosti. 😉

cicimon
20. okt 2010

@p69majka a tie nove plienky su "made in tesco"? lebo my pouzivame zelene tesco a tie su fajn...

p69majka
20. okt 2010

@cicimon Ahoj. Tieto sú podľa mňa ešte lepšie. Voľakedy boli tieto čo sú Gaga v takom fialovom balení, používala som ich pri synovi Filipkovi. Mne sa zdajú super, vyskúšaj. Teraz sú v akcii.

p69majka
20. okt 2010

@maya30 no ty si šikovnica 🙂 .

juliap
21. okt 2010

@p69majka tak skusim mu titez kupit tie 4-9, vsak ak by nahodou mu boli uz male, tak mame teraz narodeneho synovca, tak by som ich tam posunula ...

karmelka77
21. okt 2010

Baby tak som dnes konecne zohnala vigantol🙂) ale Rumunske predavaju - normalne krabcika vyzera ako nasa, ale je to v cudzej reci tak som patrala a v nutri je letak v rumuncine:(( tak dufam ze to bude o.k...

annika11
21. okt 2010

@karmelka77 to máš fajn, ja som zatiaľ ešte nezohnala 😒 ked ti to dali v lekárni, snád to bude v pohode...

karmelka77
21. okt 2010

@annika11 no tu mi hovorili ze ho maju dva dni, ale inde este tiez nemali...

annika11
21. okt 2010

@karmelka77 my zháňame už od utorka. ešteže nám dr. dala recept bez dátumu, lebo predpokladala, že ho hned nezoženieme

p69majka
22. okt 2010

My sme kúpili hneď v prvej lekárni, v Piešťanoch s tým problém nebol absolútne. Baby dávate už olivový olej, trošku do zeleninky s mäskom? Ja som dnes dala prvý krát, varila som ryžu s mrkvičkou a brokolicou, trošku petržl. vňate a pár kvapiek oliv. oleja, tak uvidíme ako bude slečne chutiť. V noci bola zase tri krát hore, zub žiadny, no neviem teda. Koľko dávate mäska do zeleninky? Ako to robíte, ja som si urobila také kuracie kúsky a uvarila a každý kúsok dala do sáčika do mrazničky. Nechce sa mi zakaždým rozmrazovať celé kusy mäsa, lebo cez týždeň nám moc mäsko nevarím. Včera jogurt chutil viac, dala som jej tam jeden nestlé keksík a trošku hruškovej presnidávky. Včera mala strašne tuhú stolicu, budeme musieť asi zase na tie slivky. Čo ešte riedi stolicu? Ďakujem. papa 🙂

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka neviem aku hustu myslis, ale oni uz ked papaju prikrmy nemaju tu stolicu ako predtym, zevraj to ma byt normalne huste...

annika11
22. okt 2010

@p69majka moja má tiež hustejšiu stolicu ako pred prikrmovaním...ale ked sa už zdá príliš tuhá, dám jej pár dní surové jablčko alebo jablčko s jogurtom, u nás to zaberá...nedávala si banánik alebo ryžu, aj z toho môže byť tvrdšia. Ale kým sa v pohode vykaká, tak je to o.k. podľa mňa...
Ja som si mäsko navážila tak po 25g, a tak som zamrazila. Ked varím, priložím ku zeleninke a v pohode sa uvarí a má vždy čerstvé.

p69majka
22. okt 2010

@annika11 @karmelka77 ahojte. No predtým bývala aj pri príkrmoch taká krémová konzistencia a teraz také hovienko 😀, proste nemá to po celej plienke ako predtým a dosť sa natrápi kým to vytlačí. Ryžu som dávala dnes po niekoľkých dňoch a banán nemala tri dni, tak neviem. Skúsime dnes poobede jabĺčko. a ako s tým olejom? Neviem prečo, ale ja zvyknem mäsko variť zvlášť.

karmelka77
22. okt 2010

@p69majka ja ten olej nedavam, dala som raz a malemu to nechutilo, oni je to koli vitaminom, zevraj sa potom lepsie viazu ked tam das olej...ale je obmienam, davam aj Hippky hotove, tam olej je, a ked mu robim tak robim zeleninu na pare, tak si myslim ze vsetky vitaminy v nej ostanu, tak naco olej...ale to je moj nazor...ani ja si nerobim zeleninove salaty s olejom, mne to hrozne vadi...

p69majka
22. okt 2010

@karmelka77 mojej malej to chutilo, takže som rada.

juliap
22. okt 2010

@karmelka77 @annika11 a nam dala dr recept hned po tej afere a hned mali nove v lekarni ...
@p69majka mimi, ked uz papa normalne, tak by malo mat uz aj riadnu kaku, taku hustu, len najprv sa musi naucit ju vytlaciiiiit 😝

maya30
22. okt 2010

caute @p69majka @karmelka77 olej sa dava lebo ulahcuje vstrebavanie niektorych vitaminov (A,D,E,K), takze z tej zeleninky bude mat dieta vacsi osoh ked sa do nej prida kvapka oleja...
@p69majka ty ten masovy vyvar potom vylejes ? to je skoda vsak aj ten obsahuje vitaminy, kludne to var dokopy 😉
Ja som navazila z kuracich prs ca 30gramove kusky, malo by sa zacinat na nejakych 20g a postupne zvysovat az do 50g...
Aj my mame tuhu kaku, dnes som ho osialila, namocila som susienku do slivkovej stavy a zmiesala s jogurtom a spapal...on totizto samotnu nechce

p69majka
22. okt 2010

@maya30 malá zje slivky pomixované tiež len s piškótou alebo so sušienkou ale dá sa aj s jogurtom. dnes kakala aj druhý krát a tiež také tuhé, ale vytlačila bez problémov, no uvidíme ako to bude ďalej. Ke´d to tak má b yť, tak je to ok. ste ma ukľudnili. ja ten vývar pridávam keď je čerstvý do tej zeleniny, keď treba zriediť, no ostatný vylejem. ale už to budem variť spolu, díky za tip. a varíte jedlo v dojčenskej vode, lebo ja už nie? ja varím dojčenskú vodu na mliečko a kašu, ale inak v normálnej.

p69majka
22. okt 2010

@juliap tak nech teda tlačí, chúďa moje, hádam to bude lepšie neskôr, keď sa to naučí lepšie. ďakujem za rady. 🙂

maya30
22. okt 2010

@p69majka ja malemu tiez varim zeleninu v normalnej z vodovodu a na mlieko a kasu davam prevarenu lucku...aj to rozmyslam ze uz prejdem na normalnu vodu uplne, ved aj ja ju pijem a tu som...
Ked porovnam ze kym sme neprikrmovali tak maly kakal raz za den alebo aj za dva a teraz s prikrmami je to do kazdej plienky, tak nechapem...keby aspon riadne, ale vacsinou len bobky zbieram ako po zajkovi 😀 Ale zda sa mi, ze ta slivkova stava trosku pomohla, a aj tekvica vcera a dnes...od rana presiel maly vsetkymi stadiami od bobkov az po kasovitu kaku 😀 chuda sa dnes volaco natlacil

annika11
22. okt 2010

@p69majka ja olej dávam, zakaždým lyžičku olivového oleja. Ked varím dám tam mäsko, zeleninku, vodu z vodovodu, trocha mletej rasce, lyžičku oleja. Potom povyberám zeleninku potlačím vidličkou alebo pomixujem, podľa toho ako sa mi to pozdáva 🙂 🙂 a rozriedim to ešte vývarom. Niekedy hustejšie, niekedy ako polievočku také redšie.
Ako varíš ryžu? Ja som rozmýšlala, že malej uvarím...ale neviem, aké množstvo alebo či to môžem variť spolu so zeleninkou alebo zvlášť...

cheerlady
22. okt 2010

ahojte babule,tak my sme mali krizu s papanim-asi 5dni nezjedol viac ako par lyziciek,uz som bola na nervy po mesiaci a pol prikrmovania,no a potom mu raz tak skaredo zabehlo,ze sa zacal dusit,tak mam strach pri kazdom papani 😔 uz je to trochu lepsie,ale este ani zdaleka nezje na obed zeleninky kolko ma 😖 ale vyzivu ovocnu na desiatu,to laduje jedna radost 😅 a my kakame take ani riedke,ani tuhe,skor take kasovite.ale to asi preto,ze este sme nepapali ryzu,banan a veci,ktore zvyknu zapekat.

cheerlady
22. okt 2010

ozaj a k tej vode-ja nepouzivam ziadnu inu okrem z vodovodu-aj na mlieko aj na varenie 😉

karmelka77
22. okt 2010

@cheerlady skus davat kupovane chvilu...u nas to pomohlo...potom zacal papat aj varene...🙂)) alebo mu daj jeden den iba mlieko...inak my tiez pouzivame uz iba vodu z vodovou, len ju prejdeme filtracnou kanvicou🙂))

maya30
22. okt 2010

@annika11 ryza sa vari so zeleninou, mnozstvo asi za hrst a mozes obmienat s rezancami alebo aj ovsenymi vlockami
...
@cheerlady Risko bude asi na sladke, ze ? Ked bez problemu spapa vyzivu tak problem bude v tom ze zelenina mu nechutiiiiii 😉 Hlavne ze sa naucil papat lyzickou a prehltat tuhsiu stravu a casom sa to rozbehne, netreba to silit, hlavne ze spapa aspon trosku...skusala si aj take sladsie zeleninove kombinacie ? (zemiak s kukuricou, mrkva s hraskom)...Ryzu si este neskusala ? Ani ryzovu kasu na vecer ?

karmelka77
22. okt 2010

@maya30 a da sa ryza uvarit aj samostatne??? a potom pridat zelenine? Mam taky ryzovac do mikrovlnky, iba voda a ryza tam idu a spravi sa to...

cheerlady
22. okt 2010

@karmelka77 dnes som kupila aj zeleninove prikrmy,tak vyskusam 🙂
@maya30 on ma asi to sladke zafixovane este z bruska-ja som bola pocas tehu na sladkom zavisla a teraz jem tiez dost sladkeho,takze aj MM bolo/je sladsie,tak asi preto... 😕 😅 kukuricu ani hrasok som este neskusala,bojim sa,ze hoto bude naduvat.. 😕 ryzu este nie,to uz mozem?on je prikrmovany od 5mesiacov.a kasu robim tak kazdy treti den-jablkovu spapa pekne ale bananovej moc neda 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre