Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
14. nov 2010

@bublinka144 ahoj a vitaj 🙂 my sme si nasli prvy zubok len tento tyzden vo stvrtok a tiez cakam kedy vykukne dalsi...ale poriadne ho trapia, chudacika....v noci som kazdu chvilu na nohach, co je nespokojny, placka a mrvi sa...dufam ze ked sa prerezu tak sa to vrati do starych kolaji. Inak, ak si citala prispevky aj dozadu, tak napriklad @karmelka77 uz maju zubkov 5 ! 🙂

bublinka144
14. nov 2010

Ahoj @maya30
hned prvy prispevok a uz som spokojnejsia. Nas maly uz asi mesiac nespi tak, ako to bolo viac menej od narodenia - teda raz za noc papal a inak v kuse spal. Teraz musim k nemu vstavat priemerne 4 krat za noc - presne ako Tvoj sa mrvi, mrnka - zatial staci, ked mu dam trosku cajika a spinka dalej. Je to moje prve dieta, takze neviem, ci to prejde, ci je to pre zubky alebo nieco ine. Taktiez by som bola stastna, keby sa vratil do starych kolaji

maya30
14. nov 2010

@bublinka144 moj je bohuzial nauceny na cumlik, sice ked zaspi tak ho vypluje, ale tym ze sa casto budi si ho potom vyzaduje a na chvilu sa ukludni...my sme mali tie dni ked sa zubok prerezaval aj hnacku a kaku do kazdej plienky, ale ako vysiel von tak sa to zlepsilo....ci sa to vrati do starych kolaji to neviem, asi mu pojde kazdu chvilu nejaky ten zub von, tak sa radsej pripravujem dopredu na bezsenne noci 😉 🙂

bublinka144
14. nov 2010

@maya30
ked teraz spominas, tak aj nas kakal v tej dobe viac ako zvycajne, teraz je to podla mna uz znova v norme. Ja mam trosku problem s odkopavanim - ci je to deka alebo paplon - takmer vzdy je odkopany. Robim si starosti, lebo uz je noc chladna a ide zima a nechcem aby mi ochorel. Ako to mas vyriesene Ty?

karmelka77
14. nov 2010

@maya30
@bublinka144 my sme nespali pri hornych zuboch, hlavne jednom, potom to preslo...nebojte ked vylezu bude chvilku dobre🙂) tiez sa pripravujem na to ze ked budu boliet ako bude v noci, ale ked mal s tym jednym problem, tak som mu potrela dasienka gelikom a uz spinkal...🙂) skuste...inak s tym odkopavanim - moj sa stale posuva v postielke tak ze skonci hlavou zapikovanou na tyckach (no ma tam ten mantinel okolo, ale pritlaci sa) s to ho budi, ale keby sa odkopaval, asi by som ho viac obliekala na noc, kamoska to tak robi ze maleho vobec nezakryva ale dava mu dupacky a este na to jednu vrstvu oblecka...nejakeho volneho...

bublinka144
14. nov 2010

Ahoj @karmelka77
dakujem za typ s obliekanim na noc, mozno to budem nakoniec musiet robit tak aj ja. A s tym presuvanim v postielke a lezanim napriec mam rovnaku skusenost a aj to je dôvod, prečo v noci k nemu vstavam a premiestnujem maleho. A mimochodom gratulujem k 5 - slovom piatim - zubkom, to je podla mna rekord.

fiffinkaa
14. nov 2010

@karmelka77 ani ja malému nedávam prikrývku, bojim sa aby sa neudusil, vraj do jedného roka su prikrývky zakázané, moj buva vo vreci spiacom...

karmelka77
14. nov 2010

@bublinka144 dakujem🙂) no u nas sa nastastie na to zobudi az rano ze blbo lezi, tak okolo 5 tej, tak ho len posuniem a spime dalej🙂) a tak ako pise @fiffinkaa da sa aj v spacom vaku teplom...inak ja ho zakryvam, este sa mi nestalo aby sa do deky zamotal nejak...a davam nanho aj paplonik, ale vzdy nizsie tak do pasa...

juliap
14. nov 2010

@bublinka144 tak ako pisu kocky, ked tak kup spaci vak teplejsi, maju teraz v akcii aj v kauflande aj v lidl tie teplejsie a mas istotu, ze si to neodkope, aj posuvanie bude mensie ...
a my este nemame zubky ale nic si z toho nerobim, martinke vysiel 1 zubok na 8 mesiacov a emke presne na rok vysli naraz 2, takze v pohode aj svistovi mozu az na rok, aspon ma nekuse ... 😀

p69majka
14. nov 2010

@karmelka77 ahoj. my ešte nemáme ani jeden zub, stále pozerám a nič. ja pri jedení malú utieram len podbradníkom alebo plát. plienkou a potom ju vždy umyjem. Keď som nemala po ruke plienku, tak som ju servítkom a mala to úplne červené. 🙂

p69majka
14. nov 2010

@miska246 ja už som čítala aj od 5.mesiaca. 🙂

p69majka
14. nov 2010

@bublinka144 ahoj. vitaj. 🙂

p69majka
14. nov 2010

@bublinka144 naša tiež spí stále na perinke a stále ju prikrývam. 😀 dávam jej na noc ponožtičky kvôli tomu.

karmelka77
14. nov 2010

@p69majka ako hovorim je jedno kolko maju zubov, moj ich aj tak nepouziva, dnes som mu prvy krat nepomixovala jedlo iba pretlacila a mala si to vidiet, najprv sa tvaril ze ide vracat, potom frflal a po tretej lyzicke zavrel usta a smola...nedostala som sa tam🙂) a ked som mu to iste pomixovala ani to nechcel, musela som mu dat ine papat...🙂) no bude to tazke naucit ho kusat kusky, ked zatial iba prehlta, ale asi zacnem tak ze mu dam korku z chleba do ruky a nech si kuse, snad ho oducim od kasiciek 🙂)

cicimon
14. nov 2010

@karmelka77 ja som dnes mojej postruhala jablko s hruskou (na rezance) a jedla jak besna

bublinka144
14. nov 2010

Ahoj @p69majka
no skusim to s tymi ponozkami, len dufam, ze si ich neskope tak, ako ked ich ma cez den. Najviac ma trapi, aby neprechladol cez hornu cast tela, ked je odkopany.

bublinka144
14. nov 2010

@cicimon
To skusim aj ja tie jablka s hruskami

cicimon
14. nov 2010

@bublinka144 ale daj zlte jablka, tie su sladke...ja ked som dala malej zelene, to nechcela...bolo kysle

bublinka144
14. nov 2010

@cicimon
OK vdaka za typ

karmelka77
14. nov 2010

@cicimon my jablka nelubime🙂) ale hrusky zboznuje🙂) davam mu ich s keksikmy, ale skusim ich postruhat a uvidim ci to bude...🙂)

cicimon
14. nov 2010

@karmelka77 no ono asi fakt treba sladke jablka,zlte...mojej zelene kysle tiez nechutili

karmelka77
14. nov 2010

@cicimon ja som skusala aj zlte aj cervene a nechce to vobec, a dokonca tu trosku co som donho dostala vzdy vyvracal...jedine ako zje jablka a banan tak v presnidavkach...tam mu to nevadi...

maya30
14. nov 2010

@karmelka77 prosim ta, aky gel na zubky si davala malemu ? A ako si mu to tam dala ? Ja mam babycalm a snazila som sa mu to natriet na dasna ukazovakom, ale o nejakom masirovani nemoze byt ani reci, lebo ma tam nepustil a ked som dala prst von tak predpokladam ze to hned jazykom zotrel a zjedol 😒

karmelka77
14. nov 2010

@maya30 ked ho najdem ti napisem🙂) nepamatam si nazov ale tiez som to tak davala na prst a natrela a on zacal mlaskat a papat to, ale to nevadi, co ma ostane tam a to pomoze...🙂)) ten gelik tusim obsahoval aj analgetikum...preto zaberal..

p69majka
14. nov 2010

@karmelka77 no tie deti nás dajú do laty 🙂 ja malej dávam rožtek do ruky a popapá trošku, požužle. Inak jej mixujem zeleninu a ovocie strúham, pretláčam a v pohode. A chrumky začali mať úspech. 🙂 Aj s mliekom sa akosi rozjedla. Nech to takto ide ďalej. 🙂

karmelka77
14. nov 2010

@p69majka a ake chrumky jej davas? Ja som pozerala v obchode a vsade je sol...

p69majka
14. nov 2010

@bublinka144 a to myslím, že nie. zase to netreba preháňať. A zase deťom sa spinká lepšie, keď im nieje príliš teplo. 🙂

p69majka
14. nov 2010

@karmelka77 Kúpila som v Jednote bez soli kukuričné a ryžové. Mali aj pohánkové.

karmelka77
14. nov 2010

@p69majka no tak musim pozriet lebo tiez som pozerala v jednote a vsade bola sol...ale pozriem lepsie🙂) dik

cicimon
14. nov 2010

@karmelka77 skus kaufland napr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre