Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
1. jan 2011

@fiffinkaa prvy krat ked som to videla som sa bala, ale potom som pochopila ze sa to neprevrati, aj ked clovek nikdy nevie pri detoch ako to dopadne🙂) ale ked toto robil som sa smiala a zobrala fotak🙂))
@annika11 inak baby ja som dnes zistila ze nas krpec nema rad zmenu prostredia, on len doma...:(( asi bude po mne🙂) boli sme u svokrovocov a bol to des, ani jest nechcel, nic iba mrncal...a teraz sme dosli domov a kludne pozera rozpravky...no hruza, taky zachvat chytil v aute, ze uz aj tato inak kludas strasny mu vynadal...🙂)
Inak neviete niekto nahodou - na BEBE TV, teraz uz duck TV, chodi taka rozpravka ako sa tam stvroceky a trojuholnicky skladaju...ci sa to da niekde stiahnut, lebo toto nas maly miluje, smeje sa na tom stale...🙂))

annika11
1. jan 2011

@karmelka77 ja sťahujem z netu všeličo, ale toto ma ešte nenapadlo, skúsim sa popozerať a dám ti vedieť, keby som na to natrafila 🙂 🙂 🙂 synovec v kresle robí pomaly preteky 🙂 ale neprevrátil sa ani raz, má presne také ako vy, ono je to podľa mňa tak robené, aby bolo bezpečné, ani naša sa neprevrátila, len ako som písala sa príliš preklonila a nevedela sa vrátiť

karmelka77
1. jan 2011

@annika11 uz som to nasla, len este musim zachytit ako sa ta konkretna rozpravka vola, aby som to mohla stiahnut🙂)

fiffinkaa
1. jan 2011

@annika11 dakujem, posnorííím 😅

almita
1. jan 2011

@maya30
@annika11
@karmelka77 dakujem za odpoved,ked nam opat zacne chutit zelenina,tak to skusim tak.Momentalne nam nechuti vobec nic. Uz 2 a pol mesiaca prikrmujeme a zatial sme nenahradili ani jedno kojenie.

almita
1. jan 2011

@karmelka77 kokos to je ako u nas 🙂 ja uz ju tam mozem dat,len ked je zdvihnuta ta noha a nehojda sa to,inak by uz vypadla.

juliap
2. jan 2011

@almita ja tiez prikrmujem od 6 mesiaca a tiez stale ma kojenie 5x, nevynechali sme nic, len o 13 ma obed a vecer o 18 ma kasu ... pri emke som 1 kojenie vynechala az od roka a 2 kojenie od 1,5 roka, do 2 rokov bola kojena 3x do dna a teraz si myslim, ze to bude tiez tak

p69majka
2. jan 2011

@z.valovic ahoj. ja som rodila v Piešťanoch 16.4.2010. 🙂

p69majka
2. jan 2011

@annika11 aj malá tancuje, keď sedí, tak sa hádže, keď začne niečo hrať, tiež je chutnučká. 🙂

p69majka
2. jan 2011

@annika11 tak my sme na tom celkom podobne a s tou stenou, to začala len nedávno, lebo zistila, že postieľku má pri stene, stiahne hniezdo a olizuje, jedna radosť 🙂 . kvetináče sú tiež v kurze, káble, zásuvky, playstation, konkrétne ožužláva Filipkovi joystick. No je to sranda, čo tie deti všetko dokážu a všetko do pusy. Často cez deň sme s dudkou kvôli tomu olizovaniu, lebo, keď ju má tak všetko nepapá 🙂 . Tiež sme bezzubí. 😀

annika11
2. jan 2011

@almita neviem, či je to tak, ale ja si myslím, že asi o niečo ťažšie sa odvyká od kojenia ako od mlieka vo fľaške...možno aj preto ste nenahradili žiadne kojenie

annika11
2. jan 2011

moja dcéra sa normálne začala zlostiť... 😉 😀 😀 , začala som ju učiť na nie nie nie alebo no no a ona sa mi normálne hodila na zem do sedu a zlostne mrnčala 😀 ľudiáááá divadlo, keby som nevidela ani neverím...ani slzička, ale ten pohľad keby ste videli 😀

annika11
2. jan 2011

@karmelka77 pošleš mi tú stránku, kde stiahnem tú rozprávku? my sme kedysi mali bebetv, ale odkedy máme magio tak nemáme. Bodlo by niečo na zabavenie 😀

karmelka77
2. jan 2011

@annika11 teraz je to duck tv... http://www.tvduck.com/ ale este som sa nedostala k stahovaniu ani som to nenasla, lebo ked som stahovala stiahlo mi to nejaky film, musim sa s tym este pohrat ci to vobec ide...ved skus aj ty a uvidime...nasa rozpravka sa vola Shaping up! 🙂))
Inak moj krpec sa zlosti uz dlhsie, a to je teda nieco ked zacne, uz chapem preco su niektore deti rozmaznane a hadzu sa o zem...akoze ked mu nieco zoberiem tak zacne tak zurit, ze az ...az to skonci placom...ale to je take neriekanie potom...pozname🙂))

karmelka77
2. jan 2011

@annika11 asi to je nejaka blbost co som nasla...ani to nepozeraj, to su filmy...:((( alebo uz zakrpatievam na tej materskej🙂))

karmelka77
2. jan 2011
z.valovic
3. jan 2011

@p69majka jasneeeeeeeeeeeeeeee,ale ani som ta nespoznala🙂)))Bola to mala Sarinka z vedlajšej izbyyyyyy🙂)))Tu je Miškova mamina🙂)))

z.valovic
3. jan 2011

@carrie4 Neboj sa,to sa zmení ešte,však je maličkaaa....🙂

z.valovic
3. jan 2011

@p69majka aj my sme bezzubíííííí...to sa v ten tyžden asi take bezzube deti rodili🙂))))

lenocka84
3. jan 2011

@z.valovic
@p69majka ani my este nemame ziadne zuby :-P

p69majka
3. jan 2011

@z.valovic ahoj. Ty máš lepšiu pamäť, ja si neviem spomenúť. Pošli mi nejakú foto, aby si mi osviežila pamäť. Nehnevaj sa, prosím! 🙂

karmelka77
3. jan 2011

Ahojte maminy, musim sa s Vami podelit o jednu super vec ktora sa mi tu na MK stala🙂) jedna mamicka sa nedavno stazovala na problemy ktore ma v tehotenstve. Napriek vsetkym "mudrym" radam ktore jej davali ostatne mamicky som jej napisala, zeby mohla mat ten isty problem aky som mala ja v tehotenstve pre ktory sa Filipko musel narodit v 37tt. A predstavte si ze aj u nej to bolo tak...dnes mi napisala a podakovala ze nebyt mojej rady, asi by o svojich problemoch lekarke nepovedala a ktovie co sa mohlo stat, babatko sa jej narodilo tiez v 37tt. a vsetko je o.k. Aka som rada ze ma zmysel sa niektorym ludom tu prihovorit a aj si zoberu tie rady k srdcu...🙂))

annika11
3. jan 2011

@karmelka77 jééééj to musíš mať ozaj dobrý pocit....mňa ked nejaký status osloví, tiež napíšem odpoveď, ale nejaký takýto zážitok ešte nemám 😉 sa ti to teda podarilo...ja som tiež rada, že ak niečo potrebujem súrne vedieť, môžem sa tu poradiť. Pomaly som viac na mk ako na fb alebo iných stránkach 😉 😉 😉

karmelka77
3. jan 2011

@annika11 no veru aj ja🙂) ale vacsina bab nepocuva a tato pocuvla🙂)) a taky pekny mail mi dnes napisala🙂) hej je to super pocit preto som to aj napisala, aby som to zo seba dostala🙂))

p69majka
3. jan 2011

@karmelka77
@annika11
baby a to ako vám závidím, že vám deti pozerajú rozprávky. to ako robíte? mne malá kukne tak maximálne reklamu a labzuje ďalej. 🙂 a ako vám deti spinkajú cez deň? moja našťastie stále spinká dva krát za deň. no v noci stále dva krát hore.už by som sa chcela normálne vyspať. Tri krát prespala celú noc a odvtedy zase nič. ☹ no hádam, keď bude mať rok , tak prespí. Niekedy dokonca, keď v noci pije mliečko, tak nechce hneď zaspať a hráme sa ako cez deň, ale našťastie len chvíľu a potom zaspinká. papáme stále rovnako, len doobeda dávam už aj jogurt alebo výživku. na olovrant väčšinou kašu s ovocím. Obedy zatiaľ stále mixujeme. Už sme mali aj hrášok a kukuricu, karfiol a v pohode. Kaká aj tri krát za deň. A vy čo máte nové?

annika11
3. jan 2011

@p69majka naša tiež veľa nepozerá, stíham odbehnúť na wc 😀 takže odhadom asi 5 minút 😀 a nechcem ju veľa nechávať pred telkou, ale vieš občas je to aj dobre....reklamy zbožňuje ako keždé dieťa 😀
s tým spaním ti neporadím, lebo naša spí cez deň len raz a to poobede 2-2,5 hod od 12.30 do 15.00 a noci prespí celé, málokedy sa zobudí uprostred noci, len ked sa jej niečo škaredé sníva 😅 niekde som čítala, že ak sa tak zobudia uprostred noci a ty máš istotu, že jej nič nie je, t.j., že je napapaná, suchá a nič ju nebolí, netreba si to všímať, nezažínať svetlo, neprihovárať sa jej, naznačiť tak, že je noc a má byť ticho....u nás to zaberá 😉 nechám ju nech sa trocha pomrví a spravidla potom zaspí sama....neviem, či by to malo u vás úspech. Ale beba prespí celú noc od 3 mesiacov, každé dieťa je iné...

karmelka77
4. jan 2011

@p69majka no s tymi rozpravkami je to ako kedy, niekedy mi pri tom vydrzi aj hodinu, niekedy vobec, uz ma oblubene rozpravky🙂) ja to robim tak ze ho posadim do lehatka v ktorom mimochodom jedinom kaka🙂)) a pustim mu rozpravky ale iba tie na BEBE TV dam mu tam hlas aby pocul pesnicky🙂) a obycajne sa mu podari aj zatlacit pri tom🙂)) co sa tyka spania - vcera som akurat skonstatovala ze ked sa rataju aj pol hodinky tak spime 4 x cez den🙂) ale vypustam uz pol hodinove spanky okolo pol 5 tej poobede...inak noc prespi celu tiez uz 3 mesiaca...akurat v poslednom case sa budime na plac, ktory ale rychlo utichne...iba ho zobudim a potom spi dalej...ale vstavame o 5.30:((( aj ked uz o 19.00 spi, ale neda sa to ziadnym sposobom posunut zatial...lenze ked vstane o pol 6 tej tak o 7.00 si este trochu pospinka🙂)

maya30
4. jan 2011

@p69majka my sme zasa chori, maly berie antibiotika (znovu ☹ ) chytil to zrejme od starsieho, na Silvestra sme boli u doktorky, teplotu nema, len sopliky a hrozny kasel...dokonca ja co som nikdy doteraz nepouzivala odsavacku som ju vcera bola kupit ☹ Zacal aj hnackovat, myslim ze od tych liekov a aj menej papa (to az tak nevadi 😉 ) Jedine stastie, ze z tychto liekov ho nenapina, takze aspon negrckame

ivka1603
4. jan 2011

@maya30
Ahoj, tvoj malý hnačkuje vďaka antibiotikám ☹ Nezabudni mu dávať probiotiká napr. sú dobré Nutrolin B...nám vždy pomohli a po celý čas, čo sme brali antib. sme nepoznali hnačku, ani iné neduhy 🙂

karmelka77
4. jan 2011

@maya30 to mi je luto ze ste zasa chori🙂) to je najhorsie ked to chyta od starsieho:( ale tie probiotika to je fakt, treba to davat...my mame opacny problem...:((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre