Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
4. jan 2011

tak sme sa konecne pohli, maly sa dava na styri hojda sa hore dole, s nohami by aj isiel len ruky este nevie usporiadat:🙂) zo sedu si lahne na brusko...zeby sme k 9 tim mesiacom zacali konecne lozit??🙂))) Ale ake chutne to je

lenocka84
6. jan 2011

@karmelka77 ahoj, to je super ze zacinate 4nozkovat. to moje male tucnucke cudo nic 🙂 plazit sa plazi ale to je asi tak vsetko

p69majka
6. jan 2011

@maya30 ahoj. joj to je mi ľúto. ono to tak býva, keď sú dve deti, že to od seba chytajú. My sme s mužom boli obaja chorí a deti to našťastie nechytili. Ja som teraz tiež cez Vianoce pokašlávala, ale vyliečila som to bez antibiotík, no trvalo to. Malému dávaj probiotiká a určite prestane hnačkovať. Moc držím palce, aby ste sa čo najskôr vyliečili. My máme vo februári očkovanie, aj Sárka, aj Filipko, tak dúfam, že budú dovtedy zdraví. 🙂 veľa zdravíčka!

karmelka77
6. jan 2011

@lenocka84 ved aj ja mam male tucnucke cudo doma🙂)) mame 10kg...🙂)) aj sa plazi, ale zaujimave ze sa zacal plazit po tom co sa zacal davat na styri...uvidime ci sa rozbehne, lebo zas mozno si styrmi pomaha aby si mohol sadnut, nie vsetky deti stvornozkuju🙂) akurat som robila povianocne poriadky a prisposobovala som obyvacku malemu, tak teraz kukam okolo seba a smejem sa ze kolko miesta tu vie byt...stolik isiel do rohu, lebo vcera ho na seba uz skoro prevratil tak ma k dispozicii dost velky priestor teraz,...🙂) ale ked je v choditku ani toto mu nestaci, to by sme potrebovali futbalovy stadion🙂))

maya30
6. jan 2011

@p69majka vcera som s nim bola u doktorky kvoli tomu ze sa mu stav vobec nezlepsil a az teraz po tyzdni mu vzala krv z prsta a samozrejme sa prislo na to, ze to je virus, takze antibiotika sme brali zbytocne ☹ Navyse sa mu na tvari spravil exzem vyzera akoby som mu lica a bradu namalovala ruzom, take to mal cervene, myslim ze z antibiotik, tak som mu ich vecer uz nedala a natrela som mu to takym speci kremom a je to trochu lepsie.
Inak rozmyslam ze po 10. mesiaci prejdem na normalnu Bebu, doteraz nam predpisovali HA, ale moze sa len do 10.mesiaca a vidim ze to aj tak nema vyznam, pred chorobou ho to neuchrani, uz bol chory 3x.
Kolkokrat davate este mlieko ? Myslim vo flaske ... Ja davam rano a na olovrant, neviem ci to treba redukovat len na rano alebo nie...co myslite ?

maya30
6. jan 2011

@karmelka77 mate koberec ? Lebo my mame miesta vela, ale len parkety a sa mi zda ze na zemi je chladno....ja sa ani necudujem ze moj nelozi po styroch, ked nema priestor a je stale na sedacke, sice je stale roztiahnuta ale aj tak....On sa tam vala, oprie sa o mna a vyskriabe sa o mna hore, takze pohyblivy a akcny je az-az, ale liezt sa tam velmi neda

karmelka77
6. jan 2011

@maya30 mame koberec pri sedacke a inak plavajucu podlahu vsade, ale kupili sme tie penove puzzle takze to nejak latam...lebo presne ked bol iba na sedacke, alebo hracej deke, ta sa mu smykala a na sedacke nic uz nemohol, lebo spadol uz 2 krat🙂) tak sme odsunuli stolik a teraz ho davam na koberec, nie je velky ale zatial mu staci na to aby sa mu nesmykalo...a fakt ze to zabralo, odkedy ma pevno pod nohami tak sa dava na styri...to s tvojim Alexkom mi je luto, ale nechapem preco Vam ta doktroka robi CRP vysetrenie vzdy az po tom co mu nezaberaju lieky a potom zisti ze mu dala zle, lebo tusim aj minule ste mali tento problem...hlavne nech je zdravy uz a bude fajn..s tou Bebou - za seba ti poviem, ze ja sama som alergicka, mam aj zlateho stafylokoka atd...nasa doktorka sa tiez snazila na zaciatku prehovarat nas na HA, ale po prvej krabici ktoru sme zjedli som to vyhodila a presla som na normalnu Bebu, lebo tie HA su strasne humusy...ani to to dieta poriadne nezasyti, a podla mna je to zbytocne, lebo ked ma nejake dieta nabeh na alergiu bude ju mat ci pije normalne alebo HA...bohuzial je taka doba...ja by som na tvojom mieste davala uz normalnu...teraz ma napadlo uz mozme pomaly prejst na 3 - ku mliecko? Zaciname od nedele 10ty mesiac...ja davam mlieko 2 krat rano a vecer pred spanim...🙂)

p69majka
6. jan 2011

@maya30 ahoj. tak aspoň, že už nemusíte brať antibiotiká. tí lekári by asi najprv mali robiť nejaké vyšetrenia a až potom pchať do tých našich detí samé lieky ☹ . je to des. Aj my máme stále Bebu HA. Malej dávam mlieko hocikedy, keď vidím, že tak dve hodiny po tuhom je nepokojná alebo keď ide spinkať, tak tiež vypije tak 90ml mlieka. Čiže mi to vychádza aj 4krát za deň a 2krát pije v noci, teda tak o jednej a o piatej a spinká tak do ôsmej, ako kedy. No ja som rada, že o pije tak často, lebo ona mi skoro vôbec nepije čajík, tak to máme aspoň tekutiny. ja sa tiež opýtam vo februári lekárky, že dokedy tú Bebu HA. A stýme lezením. Sárka lezie ako divá. Koberec máme len na strede obývačke, inak všade plávajúca a v chodbe a pri krbe dlažba.Snažím sa ju držať na koberci, ale nedarí sa a najhoršie je to práve s krbovou vložkou, láka ju to. Dnes zhodila kvetináč 🙂 a nie prvý krát, ale to zase z chodítka potiahla. Je to divočina. stále ju mám radšej pri sebe, lebo inak to neustriehnem, je ako šíp. nemá studené rúčky,a ni nôžky. Nosí dupačky, na tom tepláčky, tielko a bodíky, ponožky a papučky. Vy ako sa obliekate? tak sa teda držkajte. a ako papáte? My máme ráno mlieko, desiata jogurt alebo výživa, potom mlieko, obed klasika mäsovozel., olovrant kaša s ovocím, ovocie alebo výživa a večera mlieko. cez deň ešte nejaké chrumky a s nami chlebík zobne. už mala aj pagáčik škvarkový na koštovku, šišku s džemom , ale to len keď mi jeme, tak aby jej nebolo ľúto. miluje mi vyjedať cestoviny z polievky, hlavne rezance. 🙂

elihu
7. jan 2011

@lenocka84
Aj my sa zatiaľ len plazíme.

miska246
7. jan 2011

@karmelka77 Aj nasa Timka sa zacina davat na styri, len este nevie ako dalej 🙂 Ale je to krasne, vsak? Od vcera nam mala zacala aj tancovat, aj sme si ju trosku natocili, skoda ze sa tu nedaju pridavat aj videa, no bola krasnucka 😉

maya30
7. jan 2011

@p69majka fiha, tak to teda dost casto papa to mliecko, ja nechapem z coho mame tych 10 kil 😀 U nas je rano mlieko, na desiatu jogurt s ovocim a susienkami, obed zelenina+maso, olovrant mlieko a vecer kasa. Na obed mi tej zeleniny zje ca. 200-220 g, viac nie a mlieka vypije max. 180ml, ale v poslednej dobe len okolo 150ml. Mimo toho mu nedavam nic, prip. rozok ked my nieco jeme tak tiez aby mu luto nebolo 😀 ale to iba ozuzle. No a nad rano si zvykol na caj, 120ml, cez den caj nechce iba ked mu ho davam lyzickou 😝

Obliekam mu len bodynko, teplaky a ponozky, je pravda ze ak by som ho naobliekala viac tak by na tej zemi aj mohol byt....skusim. Krb mame aj my a to je moja nocna mora, este ked je v choditku tak ho snad nejak ustrazime ale ked zacne chodit...no neviem si predstavit co by bolo keby sa chytil tych dvierok....Mne zostal z jedneho kvetu uz len kyptik, maly k nemu zakazdym dobehne v choditku a odtrhne listok...je to jeho oblubeny kvet 😝 😀

Ta beba ha sa moze davat dlhodobo, o to nejde, ale na predpis je po novom uz len do 10. mesiaca a podla mna je to riadna palka ak to mas hradit cele, kvoli tomu chcem potom prejst na obycajnu bebu.

lenocka84
7. jan 2011

@karmelka77 my sme v 8m mali 9,5kg a dr zuurila. ale ta z rizikovej, lebo korigovane mal len 6,5m a vraj viac ako 7kg nema mat. ale sledujem ze malo deti vo veku 6,5m ma len 7kg

lenocka84
7. jan 2011

@elihu ja som zvedava kedy nastane ten zlom a zacne aj s niecim inym

karmelka77
7. jan 2011

@lenocka84 no pekne, a ja som mala stresy este pred tromí mesiacmi ako mi pribera, ale iba koli tomu aby nemal problem s pohybom, ale teraz ako mi tu plazi o celej obyvacke a kuchyni ma pohybu az dost🙂)) tak tvoj maly dohanal🙂)) o co mensi sa narodil o to viac papkal aby nebol malinky oproti rovesnikom🙂))

karmelka77
7. jan 2011

@miska246 no mi hovor strasne je to chutne ked sa da na styri a hupe sa a nevie co dalej🙂) a to plazenie je tiez pekne🙂)) ale uz treba straaasne velky pozor davat🙂))

p69majka
7. jan 2011

@maya30 ahoj. no my máme sotva 8 kilov, no ani sa nečudujem. Keby si ju videla, čo ona robí. Labzuje celý deň, neobsedí moc. Prebaľovanie a obliekanie je nočná mora. Dá zabrať. Na gauči z nej oči ani spustiť nemôžem, lebo by bola hneď na zemi. Už sa mi aj na tretí schod zgúľala, lebo Filipko na mňa nezakričal a už to bolo. Nemôžem sa jednoducho ani pohnúť od nej alebo ju musím mať stále pri sebe. Dnes zase koštovala hlinu 😀 .ešteže sa teraz nehnojí. Budem to musieť všetko obaliť fóliou ako sme to mali pri Filipkovi. Sú obaja skutočne rovnakí, takí živí, že až no. Dnes som bola zase a opäť s nimi celý deň sama a som unavená ako pes a to som skoro nič nerobila. Už aby bol Filipko v škôlke. Sárka akosi horšie cez deň spáva a aj horšie papá. No snáď už konečne nejaký ten zúbok vykukne, nech sa jej trošku uľaví. a vy ako sa máte? už je lepšie?

cicimon
7. jan 2011

@lenocka84 no moja este ani teraz asi nema 7kg, ale zas sa vrti a lozi ako diva 🙂

ivka1603
7. jan 2011

Ahojte kočky....my sme boli dnes na poradno po dlhom čase - od novembra 2010 a pribral len 600g, má teraz 9800g..
@karmelka77
Rastík na Filipka ešte nemá...to je iný valibuk 😀 malý sa ešte neplazí ani neštvornožkuje....on sa len gúľa a nohami sa odráža vpred v polohe na chrbte 🙂

miska246
7. jan 2011

@ivka1603 Uz musis ratat s tym, ze babetka nam uz nelezkaju v postielkach... Uz su to velki drobci a uz sa tak rapidne nepriberaju 😉 😉 😉 Ale aj tak vazi super, gratulujem 🙂

cicimon
7. jan 2011

@ivka1603 take deti by mali priberat cca 40g za tyzden, takze pokial nechudne je to ok

maya30
7. jan 2011

@p69majka evidentne sa ma lepsie 😀 zistila som to podla toho, ze 3 dni nepotreboval cumlik lebo s nim nevedel dychat, tak uz som si povedala ze mu ho ani nedam a tesila som sa ze ako sa pekne odnaucil 😝 no a dnes nevedel zaspat, isla som s nim aj 3x a zakazdym sme sa s placom vratili...nakoniec som to vzdala, dostal dudu a za sekundu odpadol 😀 takze podla toho sa to zlepsuje, akurat ho pri kasli niekedy napne a parkrat sa mi pogrckal 😒

@ivka1603 vsak to ma peknu vahu, my ked priberieme vyse kila tak cakam ze ma doky spucuje

Moj maly vynasiel novy sposob ako sa presuvat - posadila som ho na parkety a on zacal na zadocku poskakovat a ritkou sa suchal dopredu, pucili sme sa cela rodina 😀

ivka1603
7. jan 2011

@miska246
@cicimon
@maya30
Ďakujem vám....aspoň viem, že je OK
Ozaj, detská kázala malému dávať mlieko len 2x denne, že to stačí....Aj vy dávate len ráno a večer mlieko?

cicimon
7. jan 2011

@ivka1603 no ja stale kojim 5x denne..

ivka1603
7. jan 2011

@cicimon
Ja dávam Rastíkovi Nutrilon od 1.mesiaca, takže to je asi iná situácia....

cicimon
7. jan 2011

@ivka1603 ak ti zje plny prikrm, cca 200g, tak mlieko uz nedavaj

ivka1603
7. jan 2011

@cicimon
Doteraz som mu dávala mlieko aj na olovrant, inokedy papal len príkrmy a odteraz vraj možem na ol. dávať ovocie, alebo piškóty a pod....
Ako sa dostanem do súkromnej skupiny, nevieš mi poradiť? Už som písala Zuzke, ale zbytočne ☹

cicimon
7. jan 2011

@ivka1603 no druhy prikrm sa moze dat mesiac po prvom, takze kludne
do sukromnej dava len zuzka, tak neviem... asi je niekde off

ivka1603
7. jan 2011

@cicimon
...a nemohla by si sa za mňa prihovoriť Zuzke? Chodím sem do témy Apríl 2010 už od minulej zimy, ešte keď som bola tehu, len som možno neprispievala až tak často ako iné a teraz by som si rada s vami Aprílovkami vymieňala skúsenosti s deťmi 🙂

p69majka
7. jan 2011

@maya30 dudku mu daj, keď ju ľúbi, aspoň máš istotu, že sa nepridusí. Keď bábo dudká, má stále otvorené dýchacie cesty. To, že sa pogrckal, je len dobré, aspoň z neho vyšli hlieny. 🙂 tak som rada, že sa je vám lepšie. tak pekne sa vyspinkajte a skoro sa uzdravte, nech môže podskakovať na ritke. Sárka akosi slabo cez deň začala spinkávať, aj horšie je. Žeby konečne zuby? 😀

p69majka
7. jan 2011

@ivka1603 my máme Bebu Ha a dávam aj 4 krát denne po tuhom, aj keď len 90ml, ona inak nezaspí. V noci dva krát pije mliečko. My to máme pitný režim, lebo malá pije veľmi málo čajíku. Každé dieťa je iné a treba mu dať, ak pýta. Nevidím v tom problém, keďže my máme asi okolo 8 kilov, ani to možno nie. malá všetko vylieta po štyroch, neobsedí chvíľu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre