Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
26. sep 2011

@p69majka 🙂 ja to už dávnejšie v škôlke riešim tak, že bez papierika od lekára, že môže navštevovať kolektív jednoducho odmietnem prebrať dieťa 🙂 ale tak nie všade to tak robia 🙂 a zase viem pochopiť rodičov, ktorí jednoducho nemôžu ostať doma, tak sa to stále snažíme vyriešiť k obojstrannej spokojnosti 🙂 nakoniec sa stále nájde babka, dedo alebo krstná 🙂 ktorí dieťa postrážia... 😀

p69majka
26. sep 2011

@annika11 ja mám názor na to, že my sme rodičia a máme sa postarať o vlastné dieťa, keď je choré. ja som Filipka nikdy nemala kde nechať a museli sme si to s manželom zariadiť tak, aby náš chorý syn bol doma a liečil sa. tak by to mal robiť myslím každý rodič. Ja to teda nedokážem pochopiť, keď rodičia neľutujú v prvom rade svoje choré dieťatko a dajú ho také do škôlky a už vôbec nehovorím o nezodpovednosti voči ostatným zdravým deťom. v tomto som úplne neoblomná a nechápavá asi.

annika11
26. sep 2011

@p69majka presne tak, na 100% s tebou súhlasím...ja by som si nevedela predstaviť, že by som bebušku nechala takú chorú v škôlke alebo v jasliach....ono je to aj o ohľaduplnosti, ale tak niektorým to proste nedôjde, že môže nakaziť aj iné deti 😖

p69majka
26. sep 2011

@aaangella my teda očné ešte nemáme,ale teraz idú naraz dve stoličky. tak tiež natieram Kamistad gelom ,lebo Calgel aj Dentinox to je slabé. Keď je moc zle , dávam 2,5 ml Nurofen sirup. 🙂

p69majka
26. sep 2011

@maya30 ešte by som zimné topánky neriešila. ja ich kúpim tesne , lebo malej aj vždy skúšam topánky. Tak dáme pančuchu, ponožku a hor sa na nákup 😀 .

karmelka77
26. sep 2011

@p69majka u nas u lekarky bolo pisane ze do roka kazdy den a potom iba v zime, preto ho uz nedavam, ale pojdem zachvilu k lekarke (mame novu) a ona uz povie ako dalej...ale dufam ze ten imunoglukan spravi svoje🙂)) a inak my sme boli v klasickej poradni naposledy v 12 tich mesiacoch, lebo od 15-18 co sme mali ist ideme az teraz:((

veronka
27. sep 2011

@p69majka @karmelka77 ani ja nedavam vigantol

veronka
27. sep 2011

kocky posluchaju vas deticky? Co uz vedia?

p69majka
27. sep 2011

@veronka Sárka poslúchne, čo jej vyhovuje. Niekedy sme "hluchí". 😀 Ale nejaké pokyny ovláda, aj prinesie, čo jej poviem. Vie chodiť po schodoch, už aj uteká, na zemi ma dokáže prekročiť, vie sa točiť dokolečka. Ukazuje všetky časti tváre, aj tela. Napodobní kravičku, psíka, mačku, vtáčika, sliepku, koníka. Ukazuje šiši na čele, pošle pusinky, zamáva. ukáže aká bude veľká a ako sa má. Keď hovorím o jedle, povie mňam, mňam, keď o spánku, tak povie haha. Sadne si a povie hači. Keď sa chce hojdať, povie hiohio a keď chce na autíčko, tak brm, brm. S buginou behá a kričí bábo. Vie okolo 30 slov. No na nočníku vydrží sedieť tak 3 minúty a povie ccccc, ale nič nikdy neurobí. Toto musíme ešte dotrénovať 😀 . Neviem, čo by ťa ešte zaujímalo. a vy čo dokážete?

aaangella
27. sep 2011

@veronka ahoj moja vie ukazat pupik,nostek ,ocko , ovecku ,keja , kacicu,havka na slovicko haci si sadka.Na papat zacne mliaskat.Cikanie zvladame na slovicko cikyy a hned sa vycika ale to sa naucila v lete lebo bola bez plienky.Rozprava len zakladne slova mama ,tata, baba a inac len po činsky.Ked sa opytam ako robi havko napodobni stekanie.Na odrazatku chodi ale malo to stale trenujeme .Ked prebalujem odnesie plienku do kosa.Ked jej dam kefu na vlasy cese sa a kazde rano si umyva zubky .Teraz sa snazime aby sama papala lyzicou a docela nam to ide ma z toho zabavu.Ked poviem daj papa tak mava to je asi tak zhruba vsetko 😀

lenocka84
28. sep 2011

baby dnes som merala malemu nohu, ma 14cm bez ponoziek
tak to asi 15cm vnutorna dlzka zimne topanky nehrozia ze? len 1cm ma mat rezervu nie? ci ako sa to meria?

karmelka77
28. sep 2011

@lenocka84 najlepsie je ist priamo do obchodu a skusat a skusat Leni🙂)) ja mam pocit ze takto sa to neda, lebo kazdy vyrobca to ma inak cislovane...🙂)))

stefi76
28. sep 2011

@lenocka84 ak má malý dĺžku nohy 14cm, vnútorná dĺžka topánky má mať viac o 1cm až 1,5cm, aby pršteky neboli stlačené.

veronka
28. sep 2011

@aaangella
@p69majka Tomáško vie povedať mama, mami, tato, tati, tatko, baba, dedo, dedko, ešte, čo, havo, auto, ejha, ale joj, kojo (skoro), čau, babo, ano, nie, vypyta si papap, pit, ked ho posadim na nocnik tak sa vycika, ked je pocikany alebo pokakany bezi pre plienku a krici mama, mama, ked si niekto ublizi hned mu ide pofukat, zatvori, otvori dvere, hodi do kosa, sadne si, bezi, donesie co mu povie, uci sa sam papat, pekne si po sebe uprace, vonku kazdeho zdravi, ked chce tancovat ukaze na radio aby sme mu ho zapli, vie kolo, kolo mlynske, kujem, kujem podkovičku, cip, cip, cipovička, ťapušky........a tak, je toho už vela, ani si na všetko nespomeniem 😀

veronka
28. sep 2011

jamám tiež dilemu zimu s tými čižmičkami, minulú zimu sme mali 22, včera som mu ich skusala ale neobuje ich, na dlzku by aj ano ale má hrubu nozku, a ten nart vysoky

veronka
28. sep 2011

čo plánujete kupovať detičkám na vianoce?

luka03
28. sep 2011

@veronka Jeeej, dobra otazka! 🙂 To by aj mna zaujimalo.
My asi nejake knizky, Kami strasne rada cita, hlavne na serbliku 😀 A inak fakt neviem, lebo hracky ju absolutne nebavia... Teraz ma obdobie, ze najradsej vsetko prenasa a preklada, teraz boli vonku gastany, tak sme ich chodili zbierat do kosicka a to je najvacsia sranda nosit ich z jedneho miesta na druhe, mame plny byt gastanov, ale hlavne, ze sa s tym chvilku zabavi. Alebo si vonku naberie piesok do kyblika, odnesie kyblik prec na lavicku a potom prenasa ten piesok v rucickach z kyblika spat do pieskoviska... Tak ze asi to bude nieco take coho je viac kusov a bude to moct rozvlacat... Mame doma taky ten "bazenik" do ktoreho idu farebne gulicky, len gulicky nemame, tak kupime tie a bude 😀 A inak fakt neviem ☹ Aj ked bohvie co bude este do vianoc...

aaangella
28. sep 2011

@luka03 ahoj ja mam v ohradke tie gulicky rozsypane asi 50 kusov kup je to zabava hlavne ked ich vyhadzuje von ale tiez hlavne ze sa zabavi 😵

aaadinka
28. sep 2011

@karmelka77
@annika11 som domachrovala,malej presli sopliky,kasel sa nestihol ani rozbehnut,tak som bola stastna a dnes teplota 37,8 :O.Ide jej zub,ale zeby ta teplota takto odveci vyskoci?No nic,davam jej pepermitove obklady a uz jej to klesa.Snad v piatok na tu chatu pojdeme...

aaadinka
28. sep 2011

@veronka tak my asi kupime malej kuchynku,stale so mnou vari,tak sa jej zide a za peniazky od babiek asi ten zahradny domcek.Mala ma velku detsku izbu,tak to aspon trochu zmensime...

karmelka77
28. sep 2011

@aaadinka no ono to tak byva ked si clovek mysli ze uz bude dobre tak sa nieco pototo...🙂)) neboj, ked su to len zubky tak je dobre a 37,8 podla lekarov nic nie je🙂)) aj ked my sa pri nej citime najhorsie...my mame tiez radi kuchynku, ale to by ako vyzeralo keby som mu to kupila, teraz zvazujem ze mu kupim detsky kocarik, lebo ked nejake dievca pride na ihrisko tak to je jediny objekt jeho zaujmu🙂))

aaadinka
28. sep 2011

@karmelka77 my sme dostali kocarik na jeden rok a absolutne ju nezaujima.Ako aj odrazadlo,co tu len zavadzia a vlastne vacsina hraciek co ma doma.....Zaujima ju akurat domcek pre babiky - to kupil mm,krasny hraci,velmi vela tlacitok je funkcnych - zvoncek,vrzgajuce dvere,varic,svetla,zvieratka,auticko,no proste je to mala bomba 🙂)))To sa ku nam chodi aj sestrin rocny chlapcek na tom hrat....Ja len pevne dufam,ze nam tu nebude ta kuchynka len zavadziat....Inak mala mala uz vecer teplotu 38,3,takze sme sa nurofenu nevyhli ani my....Som zvedava ako sa to vyvinie v noci....

annika11
28. sep 2011

no baby nám ten imuglukan fakt zabral 😀 dnes žiadne soplíky, tešíííím 🙂 😀

karmelka77
28. sep 2011

@aaadinka no ja mam pocit ze ked budeme mat kocarik doma tiez nas nebude zaujimat🙂)) iba na ihrisku od cudzich...u nas fici tatrovka teraz, stale ju vonku bud tlaci pred sebou alebo si do nej sadne a musime ho vozit🙂)) tak drzim palce aby v noci uz teplota nebola....

karmelka77
28. sep 2011

@annika11 kolko dni to trvalo?? ja davam, aj ked dnes vecer som zabudla, ale dam rano...a budem davat tak ako je napisane 2-3 mesiace...som rada ze si dala vediet lebo tiez cakam co z toho zazraku vylezie, kazdy to chvali...🙂))

veronka
28. sep 2011

tak my sme dnes boli len tak nahodou pozriet v tescu a odisli sme s darrcekmi na vianoce 😀 kúpila som malemu môj prvy laptop, (konecne bude mat svoj), lego duplo zvierata, supravu naradia v kufriku a vozik s naradim...................a to všetko iba za 40 € 🙂 este mu objednam skakajuceho konika (hopsadlo, skákat ho bavi velmi) a opakujuceho papagaja a nad drobcom už si hlavu lámat nemusim, co mu kupim 😀

annika11
29. sep 2011

@karmelka77 za 5 dní, začali sme dávať hned, ako som videla, že na ňu niečo lezie, píše tam, že 1 ml na 5 kg, tak my sme dávali 2x denne 3ml, trocha zvýšenú dávku, včera som jej už dala len večer 2ml 🙂 pretože soplíky sú už preč, akurát má troch červený ešte noštek, tak na ten mám balzam, takže natierame 😀 som rada, že to bol len taký rýchly vírus 🙂 a chystám sa jej to dávať celú jeseň, na to prechodné ,,chrípkové,, obdobie a potom sa uvidí

aaadinka
29. sep 2011

@karmelka77 no vcer po tom nurofene do 20 minut nemala teplotu, noc uplne bezproblemova,len raz sa zobudila a povedala nam , ze ma bobo a ukazala nam na zubky ale bolo to bez teploty a rano sa zobudila ako novy clovek 🙂))))zase ziadny soplik.Tak dufam, ze sa to skoncilo....Inak uz si vyskusala colostrum?My ho bereme z LR ka - taky katalogovy predaj ale maju ho aj v lekarni a je vynikajuci na imunitu....

karmelka77
29. sep 2011

@annika11 tak super, budeme skusat obidve a uvidime co to da🙂)) ja som davala prve tri dni 4 ml. a teraz davam tak 2,5 ml. v utorok ideme konecne na ockovanie tak dufam ze sa uz nic nestane🙂))

karmelka77
29. sep 2011

@aaadinka super takze zubky predsa🙂)) ten nurofen je dobra vec pri takychto stavoch...to colostrum mam doma od flussig liquid dala som mu ho ked mal tie vysoke teploty ktore doteraz neviem z coho boli...neviem ci to pomohlo alebo co...ale preslo mu to na druhy den. Neviem nejak tymto veciam moc neverim, mam to doma koli sebe, ale aj tak som to nebrala, az som sa nechala ukecat ked mal tie teploty aby som mu to dala...teraz skusam ten imunoglukan a uvidim, pokial by nezaberal, tak asi skusim toto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre