Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
25. jan 2010

ved prave, ja som videla aj cez leto tehule na plazi v obycajnych plavkach, takze aj aj to tak vyriesim...sak to snad nie je hanba brusko ukazat 🙂

cicimon
25. jan 2010

moni - pekne si to napisala o tej celulitide 🙂

mne tiez zacali enjako opuchat prsty, tak som prestala nosit prstene...skusim v nedelu pred poradnou ci to stava pretrvava

civi - za tu necukrovku som aj ja happy, este som zvedava co to zelezo.

nezistili nikomu z vas nedostatok zeleza?

veve23
25. jan 2010

civi, ja som mala koncom roka na dovolenke normalne dvojdielne a v pohode....boli tam baby co uz mali velke bruska a behali v bikinach, len uz v tomto stadiu by si si mala dat tie tampony na kupanie koli infekcii

monva
25. jan 2010

Ahojte baby
Chcem sa spytat druhorodiciek, ktore ste momentalne na rodicovskej dovolenke ako ja a boli ste predtym zamestnane (teda vas pracovny pomer trva, aj ked ste na rodicovskej dovolenke), co si mame vybavovat na uradoch my?

Ak som dobre pochopila, tak:
1. lekar ma vypise na MD
2. odnesiem papier zamestnavatelovi, aby mi stanovil vysku predpokladaneho prijmu, aky by som mala, keby som teraz pracovala?
3. zamestnavatel posle toto oznamenie na Socialnu poistovnu a ta mi zacne podla vymeru od zamestnavatela vyplacat MD?
4. mam oznamit Soc. poistovni, ze prechadzam vlastne akoby "spätne" z rodicovskej dovolenky (poberanej pri prvom dietati) na matersku dovolenku (teraz pri druhom dietati)?
5. ako to bude so zostatkom mojej dovolenky u zamestnavatela? predtym som mala dovolenku, nevycerpala som si ju, lebo som bola cely cas na PN, potom som sla rovno na matersku dovolenku, z nej na rodicovsku a teraz som znovu otehotnela a idem na matersku. Predoslu dovolenku mi nechceli preplatit, vraj ju vyberiem, ked nastupim, no to uz nestihnem. Dni dovolenky sa vraj rataju aj za obdobie materskej dovolenky, takze stav dni dovolenky na ktore mam narok sa znovu zvysi, ze?

6. po porode musim Socialnej poistovni V SIDLE ZAMESTNAVATELA oznamit, ze som porodila a oni mi budu nadalej vyplacat MD.
7. zaroven po porode musim Socialnej poistovni V MIESTE SVOJHO BYDLISKA oznamit do 15 dni po narodeni babatka, ze za mna ma platit dochodkove poistenie (pri Dankovi som na to zabudla a spätne sa to neda, tak mam 2,5 mesacny vypadok v dochodkovom poisteni a vraj mi to bude chybat pri urcovani odchodu do dochodku)
V tom clanku je ale nezrovnalost ktorej nerozumiem - pri Socialnej poistovni - Najprv pisu, ze "od 1.1.2009 su zeny automaticky dochodkovo poistene od nastupu na matersku a Socialna poistovna zacne dochodok pocitat automaticky so zaciatkom materskej (predtym bolo treba poslat rodny list a registracny list FO a cestne vyhlasenie o riadnej starostlivosti o dieta do 15 dni) ... " a hned v dalsom odseku je, ze "FO, ktora sa stara o dieta do 6 rokov je povinne dochodkovo poistena (dochodkove poistenie plati za nu stat), ak poda prihlasku na dochodkove poistenie z dovodu tejto starostlivosti do 15 dni odo dna narodenia dietata ... = Registracny list FO". Tak ked som poistena automaticky nemusim davat papier, ale potom pisu ze musim ?!?!?!?!?
A ak ste este aj v II. pilieri, tak okrem prihlasky na dochodkove poistenie, treba predlozit Soc. poistovni v mieste bydliska aj oznamenie o ucasti na starobnom dochodkovom sporeni (II. pilier). A tie dve tlaciva (prihlasenie na doch. poistenie a oznamenie o ucasti na starob. chodod. sporeni) je najlepsie odovzdat sucasne !

8. okrem toho samozrejme treba vybavit:
- rodny list dietata (s kooopec kopiami)
- prihlasit dieta do zdravotnej poistovne (do 60 dni, dovtedy je poistene spolu s matkou)
- rodinne pridavky
- prispevok pri narodeni dietata
- priplatok k prispevku pri narodeni dietata (az na konci toho clanku je, ze prispevok pri narodeni sa poskytuje uz aj pri druhom babatku, no neviem, ci autor myslel tym prispevok alebo priplatok k prispevku ???) pretoze sumy su v clanku este v Sk a uz su vsetky v inych cislach, aj v prepocte na koruny je to viac)
- potom sa po 28 tyzdnoch RD prechadza na MD
....
no a dalej sa mi uz ani nechce pisat, normalne mi z toho prislo zle 😝

VELMI PEKNE PROSIM, HLAVNE DRUHORODICKY, baby ak som nieco zle pochopila, PROSIM DAJTE MI VEDIET. Tiez rada poradim vsetkym ak viem, mozno pomohlo niekomu aj toto moje zhrnutie, no nechcem uz podobne ako pri prvom babatku na nieco zabudnut, AK MOZEME A VIEME PORADME A VYSVETLIME SI TO PROSIM NAVZAJOM 🙂
Inak ma velmi rozculuje a zarmucuje, ze nas stat nie je schopny (samozrejme okrem inych veci) urobit JEDNU STRUCNU A ZROZUMITELNU PAR STRANKOVU AKTUALIZOVANU BROZURKU, ktoru by davali maminkam v porodnici, CO, KEDY a KDE treba vybavit.
No ale som sa poucila, ze to nie je v zaujme tohto statu, ved predsa ked na nieco zabudneme, stat nam aspon nemusi platit, tak nemaju zaujem nam to ulahcit ...

SORRY ZA MOJ ELABORAT - uz sa posnazim prispievat kratsie a veselsimi vecickami 😉

kiwinka
25. jan 2010

cici, ja uz ani prstene nenosim,akurat obrucku, nic viac..

Zuzka, este mam otazku, chodis na nejake cvicenia k Dr. Jandovej na kraamroch, alebo na nejaku predporodnu pripravu? ja nic take nenavstevujem, ani nemam info... HM?

minius
25. jan 2010

veve a to su ake tampony? Ja nepouzivam nic 😕

tantama
25. jan 2010

teraz som malej z mimibazaru objednala taký letný overalík alebo opalovačky... tráášne sa mi to páčilo

minius
25. jan 2010

veru tantamka doprajte si 😉 mas nejake fotky?

cicimon
25. jan 2010

kiwi - no ja uz ani to, dala som dole v den, ked som ich ledva vedela dat dole 🙂)

tantama
25. jan 2010

minius hej dala som to do albumu však je to krásne🙂

minius
25. jan 2010

jooojenku ake to je krasne 😀

majca424
25. jan 2010

tantama, veru krásne je to, chcem sa Ťa spýtať, odkiaľ si si objednávala tu sadu do postieľky? 😉

veve23
25. jan 2010

minius, su to tamony na kupanie, dostat lekarniach, je to stuplik aby sa nic nedostalo dnu. Teda ak sa kupe tehotna na verejnom kupalisku, plavarni a tak, kde mozne chytit niaku infekciu, .....myslim tu u nas ak sa niekto chce kupat sa to zide,aspon pre istotu

tantama
25. jan 2010

majca objednala som ju z pampyschop.com..... a dnes mi prišla 🙂

kika29
25. jan 2010

na kolkátke ste prali vecičky pre mimi ? ja som dala na 70 stupňuo stačí či jeto vela alebo málo?

majca424
25. jan 2010

jaj, je peknučka 😉 my máme objednané cez rajdeti.sk a stále čakám, kedy už konečne dôjde...

tantama
25. jan 2010

ja som prala plienky na 60 a veci na 50-40..

minius
25. jan 2010

no diky veve o tom som ani nevedela. Skusim sa tu opytat na nieco take 😅

babenky uz sa nam to krati, tantamka na tom tvojom babatkovskom odpocitavani nam chybaju uz iba dva obrazky a uz sa Arilovcatka budu rodit 😀

minius
25. jan 2010

majca ja som si objednala zavinovacky z raju deti a dosli v pohode 😉

pepita52
25. jan 2010

ahojte mamicky vy nemavate niekedy ked sa zobudite mravce v ruke a ja mam niekdy aj litka take opuchnute ale ked sa postavim je to fuc nechapem co je to

cicimon
25. jan 2010

pepita - no ja mam dojem, ze mam tie mravce na lavej ruke uz asi tyzden, sice len trosku, ale citim to a neviem, preco to je..

pepita52
25. jan 2010

cicimon ja tomu tiež nechapem vzdy len v jednej ruke a neviem co to mam v nohach ako krce alebo co je to divne neviem ci je to zle ci sa mam na to doktora opitat ale hned to prejde tak ja už som s toho jelen 😠 😠

majca424
25. jan 2010

minius, veď je tam napísané, že 7-14 dní od zaplatenia a zaplatené to bolo 15.1. Tak to zase len ja stresujem určite 😀

minius
25. jan 2010

majca pre istotu im tam skus napisat alebo zavolat, mozno to nemali na sklade ale urcite ti mali dat vediet 😠

kika29
25. jan 2010

práve mi volala svokra či mi má kúpiť zavinovačku pre mimi. ta som jej povedala že ked chce že môže nech sa sama rozhodne. no ja už periem tak čivavavka a zuzka už sa pridávam k vám. ste mi dali chrobáka do hlavy že sa už chystáte pomáličky tak som sa do toho pustila aj ja už pomáličky. Postupne. Vyprala som si veci svoje do pôrodnice a teraz sa mi perie pre mimi 😀 . A potom ešte plienky mi ostanú 😝 to si nechávam na koniec lebo je ich vela a asi nevyperiem všetky.

monva
25. jan 2010

pepita, cicimon - tiez mam po prebudeni strpnute ruky, najma ak spim na chbte (viem, ze by som nemala, no sa stane 😀 ) a ked ich mam nad hlavou

stanusa
25. jan 2010

majca napis im, alebo zavolaj
ja som tiez chcela z pampyshopu objednat sadu do postielky, ale nasla som tu na MK taku istu tak idem odtialto aj s postielkou a matracom

baby veci budem prat na 40 v tekutej lovele a plienky na 60 v detskom prasku - ten este musim kupit

od svokry budem mat 5 ks zavinovaciek co ma po mm

majca424
25. jan 2010

no veru, ešte počkám do zajtra a zavolám, pre istotu... 😒

aktakk
25. jan 2010

Greky...no ja nevravim, ze je maly. Ved aj Mark tam mal 2rocneho syna a tiez myslim, ze nebudeme mat deti do troch rokov v kociku..Take deti asi neexistuju 🙂

Kamilakd- zobrat sa chystame, ale az po svadbe. Ale nevieme este kedy, ci tento rok alebo potom. A co sa tyka zadnych dvierok, to mas pravdu, clovek nikdy nevie. Len zas dietatu menit meno, neviem si ani to celkom predstavit....

PS: dakujem za rady 😉

kamilakd
25. jan 2010

veve a ake su to tampony mozes napisat znacku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre