Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
14. jan 2010

ahojte tehulky no to video na youtobe som videla svata pravda NEMYSLIS ZAPLATIS! a tie autosedacky to je diskutabilne ale hlavne to bolo myslene tak ze skrupina alebo vanicka nema byt nahradou za hlboku vanicku a nemaloby sa tam dieta vozit DLHODOBO,a nemalo by tam zaspinkat....to ze niekam pojdete hodinu aj tak urco zastavite a kuknete na mimi a pokracujete dalej...ja mam vanicku ktora sa da pouzit ako autosedacka da sa priputat a vo vanicke je tiez bezpectnostny pas takze dieta nevyleti a vanicka drzi,ale ako pojdem z prodnice este netusim...

perinka no urcite je to moderne nosit mimi bez ako x mamiciek ale kedze babo nema pevny chrbatik a nepovazujem ho za macku tak ja budem staromodna urcite 😉 v zaciatkom bez debaty a nedovolim mimi brat bez vankuska a ked dam mimi do kocika ved su aj moderne zavinovacky ktore pasuju aj do modernych kocikov 😝

nanika
14. jan 2010

Jej, ale ste zlate, az mi tehu slzy vyhrkli 😀

Jednoznacne sedacka a ak vyuzivate auto, oplati sa investovat aj to tej zavinovacky do vajicka. Prechodna je pre aprilove deticky dobra, vyuzijete aj ke pojdete autom na nakupy a dieta bude ten cas nosene vo vajicku, vsade je klima a prievan, dobra vec. Ja som si uz taku usatu objednala z babetko.sk, je tam fajn cena. Pri Olim sme mali zimnu a ked nemrzlo, pouzivala som ju aj normalne do kocika.

Normalnu zavinovacku, no, pri Olim som ich mala cipkovanych asi 8, jednu rychlozavinovacku. Rychlozavinovacka bola strasne mala a tie normalne, par krat precikal, potom vykopol, celkovo som neprisla na to, na co je taka vec dobra, takze vtedy tyzden pouzivania a teraz som ich ani nevytiahla, na co... S tymi postolkami, ja som to flakala, nevidela som vyznam v niecom, v com mavaju vacsinou chlapci koliky a ked mi od zaciatku lekari tvrdili, ze su jadierka v norme,
najprv som nedavala v noci a potom uz ani cez den. Dnes je nova smernica, nie su povinne, ale som si ista, ze starsia generacia lekarov to bude davat akoze dobre, nedaj, ale bude to na tebe... Kto nema taku info, ano, v ceskoslovensku boli tie nevyvinute jadierke velmi rozsirene, ale treba si uvedomit, ze deti boli v minulosti na pevno stiahnute v perinke, ktora im pevne zvazovala nohy a tak ako protisilu vymysleli postolky. Nehovorim, ak dietatku hned pri prvom ultrazvuku zistia anomaliu, je to ok, to predpisat, ale nie u zdravych ludi. Takze tentoraz som zasa rozhodnuta nedat ich vobec.

Som mudra ako radio, idem sa zasa schovat 😝

kamilakd
14. jan 2010

silvika ale termin ti nemozu teda nemali by posuvat...ved TP sa urcuje do 12tt a nie teraz na 3D posunuli aj mne a lekar povedal ze sa toho nemam drzat a stesovat ved mimi sa vypyta ked bude chciet ist 😀

vejulcek neboj bude ok skus sa poradit v lekarni

sasika ked sme boli so zuzkoubar cvict 1x tak sme mali taku svalovicu jak slak..a smiali sme sa ze sme na cviceni pre geriatrikov no na druhy den som mala co robit 😀

nanika
14. jan 2010

A este sa vratim k vajicku, ved dietatko bolo dlhy cas zmotane v klbku v maminom brusku, chrbtica sa ma len pomaly rozvijat, takze vajicko nie je urcite skodlive. Fakt, ze co dnes jazdia za vodici na cestach, no horor. Manzel stal na cervenej a zozadu ho sepalil jeden magor, keby len jeho ale spolu s jeho autom niekolko dalsich, manzela odhodilo a omotal sa o stlp... Ten autokit je dobry, ale kto ma viac deti, nemyslitelny, nezmesti sa.

Kami, ja suhlasim, ked je male mimi, clovek sa to boji chytit do ruk, nehovoriac o starych rodicoch, je lepsia manipulacia. Ale ja som mala vyse stvorkiloveho macka a tam to bolo uz naozaj zbytocne. Niektore deti si perinku doslova vyzaduju, maju nepokojne rucicky, je im lepsie, ked su znehybnene v perinke, ale su aj deti, co sa bud hned vykopnu, alebo v nej nebudu ani za svet.

blondy12
14. jan 2010

ako kami s tymi zavinovackami alebo proste babatko nejako pevnejsie zabalit to suhlasim aj ja..to som dala iba ako priklad, ze napr.niekde sa netrapia az tak ci ta hodinka cesty autom v autosedacke babatku ublizi na chrbticu alebo nie...takze si nemyslim ze ked urcite pouzijete autosedacku tak by ste viac ublizili babatku ako ked bude v tej vanicke alebo na vasich rukach...no kazdy ma svoj nazor ..

a co sa tyka dobrych a zlych soferov..ani sebe nedoverujem ked idem v aute..ak sa to ma tykat ze nerucim iba za svoj zivot ale este aj za zivot cloviecika ktory este len prisiel na svet...a prave aj v takych situaciach sa stavaju nehody lebo si clovek uvedomi ze je v aute aj niekto iny prenho dolezity a snazi sa az tak aby neurobil chybu ze ju moze nakoniec urobit...

zuzkabar1983
14. jan 2010

Co sa tyka toho vajicka .... co sa tyka bezpecnosti, tak to som 100 percentne za, jedine co si neviem predstavit ako to male klbko budem z tade vytahovat. Ved ono bude take malicke .... dufam, ze mu neublizim 😨
A inak kamilka ma pravdu, co sa tyka toho dlhodobeho nechavania vo vajicku. Ja som sa rozpravala s doktorkou, co robi na detskom v nemocnici a vravela, ze 8 z 10 umrti babatka je kvoli dlhodobemu bytiu vo vajicku. Zevraj babatko je tam ako v klbku a moze sa zadusit, lebo nema priamu cestu na dychanie. Ale to je len v pripadoch, ked napr. ide niekto v aute a zaspi dieta vo vajicku a oni zato ze ho nechcu zobudit ho nechaju tam dospat. Vravela, ze na prevoz je to fajn, ale ked pridem domov, tak aj za cenu, ze sa babtko zobudi treba ho dat na rovny povrch ... aspon zo zaciatku.

A co sa tyka zavinovaciek .... ja mam 2 vystuzene (jednu s kokosovym vlaknom a druhu molitanom) a jednu nevystuzenu a som rozhodnuta ich pouzivat, nech si hocikto mysli co chce ... podla mna je to vyborna vec ... hlavne ked si dieta podavaju z ruk do ruk ....

zuzkabar1983
14. jan 2010

A kami ... spominala som na to nase prve cvicenie a tu svalovicu .... som sa fajin zasmiala 😀 😀 😀 Vsak pockaj buduci tyzden, ked pojdeme po dvojtyzdnovej pauze .... to bude opat zabijak 😀 😀 😀

kamilakd
14. jan 2010

ci uz sa rozhodneme odviest mimi z porodnice v bezpecnostnej vanicke alebo vajicku je uz len na nas ale urcite nie dietako na rukach...
😉

kamilakd
14. jan 2010

zuzka 😀 ani nevrav to bude makacka ty po tyzdni lezania s nohami hore a ja taka polozdochnuta uz 3ti den sa tesim 🙂 inak uzivas pravidelne tie tehu vitaminy?ja nie len tak kazdy druhy den jednu 😅 snazim sa mat pestru stravu ale tak ja neviem ci mam jest tie umelotiny....

blondy ked sa malinka narodi ty este budes chodit v PHA do skoly?

zuzkabar1983
14. jan 2010

Ja tu maternu uz ani neberiem ... skor sa snazim jest vela ovocka .... a take zdravsie jedla. ..... co som si dokonca zvykla je jest teplu polievocku kazdy den a neviem si vybachvalit, to malemu asi najviac chuti .. aspon mam taky pocit 😅 😅

kamilakd
14. jan 2010

zuzka ja som polievkova sa snazim jest polievky ale ja neviem co by som od radosti jedla 😒 bez chleba si neviem den ani predstavit 🙂

zuzkabar1983
14. jan 2010

Ja osobne si myslim, ze to ''najkritickejsie'' obdobie, ked sme si museli davat veelmi pozor na stravu mame uz za sebou ... tie prve mesiace som bola velmi opatrna, ale teraz sa aj riadim tym, ze na co mam chut si dam ... vsetko v miere ..

kamilakd
14. jan 2010

tak je dobre lebo ja by som zjedla asi aj celu chladnicku 😀 nemam chute ziadne ale chuti mi viac...teraz trosku menej ked som taka nijaka ale polievocka musi byt 🙂 sterilizator si uz premyslela?

zuzkabar1983
14. jan 2010

este to riesit nejdem .... ale isto si urobim prieskum kde ich maju a ake maju, aby som vedela, kde ist kupit ... rozmyslam aj nad tym, ze uvidim, ci budem kojit alebo nie a podal toho poslem mm aby nejaky kupil ... este sa rozhodnem. Napr. moja svagrina kojila 8 mesiacov, mala cumiky nechcela, flasky zacala pouzivat az od siesteho mesiaca, a to sterilizovala len vriacou vodou ... tak uvidim

sasikas
14. jan 2010

jaaaj baby ani nezacinajte o jedle...sak ja len z chladnicky a do chladnicky neska...aj v robote , aj teraz doma.....ani nie zeby som vela jedla, ale stale volaco..... 🙂
a kolko ste uz pribrali?....ja mam zatial plus 6kilov....ale teda uz teraz sa citim jak velryba...tak neviem co bude za 2 mesiace.. 😀

kami- a uz si lepsie zdravotne?...
inak tie tehu vitaminy ja mam tiez nakupene od zaciatku, ale straaasne to flakam....mozno tak raz za tyzden si spomeniem... 🙂 akurat prvy trimester som brala poctivo listovku .....a snazim sa jest kazdy den neake ovocie, zeleninku moc nemusim...tak hadam to staci... 😀

sasikas
14. jan 2010

kami- a v tom sterilizatore do mikrovlnky sa da sterilizovat vsetko?....potom uz nemusim nic vyvarat?....a aky ty mas?...

moni
14. jan 2010

ja perinku nebudem mat, ale zavinacku skusime. snad sa drobcek neuvari 😔

aj ja chcem apelovat na vsetky ktore neuvazuju o autosedacke, podla mna je to velka nezodpovednost 😔 9 mesiacov sa strachujeme ci babatku neuskodi nieco co zjeme, farby na vlasy, chemikalie a co ja viem co. a ked sa vyliahne tak nejdeme mysliet na bezpecnost? nerozumiem tomu 😔
aky je problem pri dlhsej trase (a teda hodina nie je dlho), urobit prestavku?
netvrdim ze do vajok a autosedaciek sa maju deti odkladat, ale tie veci boli predsa vymyslene k svojmu ucelu, a to je preprava dietata! pokial by som nemala nemocnicu pod nosom, ze si babo odveziem v kociku tak nad nicim inym ako autosedacka/vajicko neuvazujem. prepacte ze sa takto rozhnujem, ale nedalo mi to 🙄

vidim ze marcovky dostavaju posily od apriloviek 😀 ked este niektore z nas skoncia v maji, tak nakoniec tolko tych blaznivych aprilovych deticiek nebude 😵

veji, este to mohla byt len nejaka prasknuta cievka v konecniku. drzim palce nech to nie su hemoroidy. skus naozaj nejake potraviny ktore by ti pomohli pri traveni, aby si sa tolko nenatrapila 😨

vejula
14. jan 2010

jj kočky, musím asi obmedziť chlieb a maso, to zrejme nieje moc dobré.

No ja som len chcela vedieť názor že či babatku v tej autosedačke neublížim, lebo som si nevedela predstaviť že ako ho tam také malinké dám... No ale ako tu tak čítam tak je to zrejme bezpečné na tu pol hodku z nemocky domov...

nanika
14. jan 2010

S tym vajickom je to konkretne takto. Ked je dieta v iducom aute, nie je problem, lebo to trmacanie mu nedovoluje tuho zaspat. Ale, ked uz je vysadene z auta, nechane v autosedacke za kludu, dieta moze zaspat tak tuho, ze mu klesne hlavicka na hrudnicek takym sposobom, ze si zablokuje dychacky.

moni
14. jan 2010

veji, oni tie babatka nie su z porcelanu, neboj sa nic. ked uvidis ako budu sestricky s nimi narabat (co nehovorim ze je vzdy spravne), tak ti budu zimomriavky behat po chrbte.
urcite to bude ten prvy-druhy-X-krat trvat dlhsie, ale nejako ho tam napasujes 😵

skus viac vlakniny, vody, acidka..snad to pojde lepsie 😅

zuzkabar1983
14. jan 2010

Nanika presne si to vystihla ...

moni
14. jan 2010

hehe, naninka, moj sef uspava deti v aute 😀 akonahle zastavi na cervenu, krpec je hore 😅

nanika
14. jan 2010

Vejula, neboj, bude si tam hoviet ako vtacatko v hniezdocku, zababusene a v bezpeci 🙂 To vajicko treba uz mat potom donesene rovno manzelom a ulozit si babo este v porodnici a tak odniest do auta, nie je potom nervozita, ako ho tam ulozit a kym sa caka este na prepustaciu spravu, alebo ked je nesene, je lepsie v tom vajci, ako na rukach.

dejna3
14. jan 2010

babulky, moja malá, tiež vždy v aute zaspala 😀
vajíčko nie je na odkladanie bábätiek, ale na prevoz určite áno... tu na Sk máme na to dokonca ja zákon, a nie pre srandu

dejna3
14. jan 2010

jj, bábätko do vajka, ešte v pôrodke..a potom už len pripevniť do auta..a doma ho opäť v kľude v izbe vybrať 😉

petulka777
14. jan 2010

Zuzkabar ahoj,az teraz som si vsimla,ze si z okresu PD.Aj ja 🙂 kde presne byvas a koho mas doktora?

cicimon
14. jan 2010

caute,

vidim, ze riesite autosedacku - ja som o inom sposobe prepravy ani nerozmyslala.

inac...planujete kupit odsavacku mlieka a ak, aky typ?

aktakk
14. jan 2010

Ahojte!!!

Gratulujem k dobrym spravam- Kiwinke aj Tamtame...teda vsetkym, ak boli este nejake zle a zlepsili sa...

Ja tiez planujem kupit autosedacku, chcem taku, ktora sa da dat aj na kocik. Mna osobne by ani nenapadlo, ze by to mohlo byt skodlive. Je jasne, ze stravit tam pol dna nie je dobre...ale ked musis, tak musis.

Vejula- ja mam presne ten isty problem...stalo sa mi to dva krat za sebou. Tiez myslim, ze to bola len cievka. Lebo udajne hemeroidy bolia aj pri sedeni atd...Ale tiez som nad tym premyslala 😒

michalag
14. jan 2010

kiwi, super spravicka, tesim sa ze to zmizlo 😵 😵 😵 😉

cici, ja planujem ale tiez neviem ktoru, lepsie povedane neviem sa rozhodnut, ved po porode ak budem vidiet ze ju potrebujem tak poslem draheho pre odsavacku

zuzuj
14. jan 2010

ahojte baby..idem Vas citam dlho som tu nebola...
co sa tyka zavinovaciek..ja urcite jednu kupim, je to dobre z takeho psycho hladiska, lebo babo je tam obmedzene ako v brusku a citi sa bezpecne a zvycajne sa tam aj upokoji, ked place...aspon tak hovoria kamosky mamicky...teraz ich bolo hodne, aj na vlastne oci som to mala moznost zazit...
Co sa tyka mna, som na nervy, lebo idem pravdepodobne na cisarsky, kvoli tej diastaze...som nestastna uz len kvoli tomu ze nebudem moct byt furt s babatkom a su aj komplikacie pri kojeni, nenosia deticky v noci na kojenie...takze ja neviem co...ale odsavacku som rozhodnuta si nekupit, lebo kamoska povedala, ze este neviem aky druh budem potrebovat....na stranke medela.cz ...je to tam presne vysvetlene..tak ja si v nemocke budem musiet pozicat ( to tam sterilizuju) a az potom si kupim...poslem muza...
Nasla som inak perfektnu stranku o kojeni su tam aj ukazky nazorne ( videa) urcite kuknite...je najlepsia...
www.mamila.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre