Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kats
20. nov 2009

ahojte kocky, aj my mame po poradni a uz cakam len vysledky AFP - len dobre ! 😉 morfo mam 7.12 😀
a tehu rifle este nenosim 😀 akosi sa prekvapivo este zmestim do mojich normalnych, ale ked sedim v aute, tiez si musim povolit gombik 😀
blondy - kludne si kup tehu gate kde ti je ta latka na bursko volna, ono to ma vacsinou stahovaciu gumicky ci snurku a tak ti pekne drzia a uvidis aka budes ku koncu tehu rada 😉 brusko prekvapivo vyskoci 😀
ja som sa posledne 2 mesiace uz ani do tychto tehu gati nezmestila a to mi boli na zaciatku giganticke... este ze kamoska pozicala 'slonie' 😀 nohavky na traky 🙂 to ked som si prvy krat vyskusala, len som sa rehotala ze toto ja urcite potrebovat nebudem, ved som bola uuuplne utopena, no zisli sa 😀
a 1300 sk stali takteto gate aj pred dvoma rokmi.... 😠

moni
20. nov 2009

roxi, gratulujem k vysledkom, musi to byt ulava!

vejula
20. nov 2009

Jeeee roxi. Gratulujem ku výsledkom. Moc dobrá správa 😀 tak super.
No a ja nosím tie tehu nohavice už asi mesiac s tou našitou látkou. Kúpila som ich v Poľsku za 750 KČ. No tak ale ja som prípad sám o sebe som pribrala už 7 kg od začiatku 😅 No a normálne mi už aj vstávajú ľudia že nech si sadnem 😀 😀 Je to také milé. Minule sa mi takátetuška v kostole postavila 🙂 No tak odmietni to. Ale bolo mi to trochu blbé sa priznám, ale čo ked bola taká neodbitná 😀

minius
20. nov 2009

roxi gratulujem k dobrym vysledkom!!!

zuzana1971
20. nov 2009

ahojte babulky 🙂
dnes som si bola kupit internet, ale je to len ten za 6 euro pol giga, tak sa tu nebudem poflakovat cely den, ako volakedy, ale aspon budeme v spojeni co ma kto nove
akurat, ze ked som dosla domov zacala som zase krvacat cerstvou krvou (ja fakt musim lezat ako kamen bez pohnutia cele tehotenstvo), tak som volala svojej lekarke (dala mi cislo keby daco na svoj mobil, fakt super lekarka), povedala, ze musim ist naurgentny prijem do nemocnice, ona tam dnes nie je a bola tam taka stara, ked ma pozerala tymi zelezami vrieskala som na celu nemonicu (vzdy po tych zelezach som zacala viac krvacat), ae povedala, ze tam tentokrat nemusim zostat...na jenej strane som rada, na druhej dufam, ze bude vsetko ok, v utorok mam poradnu u svojej tak to este skonzultujem s nou, a keby bolo horsie zavolam si 112...no ale momentalne vam pisem a som stastna ako blcha, ze miesto v nemocnici som tu 🙂

zuzana1971
20. nov 2009

co sa tyka tehotenskych veci, ja som schudla 6-7 kg takze svoje povodne veci nosim ako volne tehotenske 😀 a usetrim 😀 , ale ja aj tak nemam este vobec vacsie brusko
bola som uz vymenit ruzove veciciky za modre, este ze boli ochotni mi to vymenit, aj sa zasmiali 😀

minius
20. nov 2009

zuzi tak len nohy hore a oddychuj!!!! Uz sa to krati a uleti to ako voda hlavne nech si ty a malicke v poriadku!

minius
20. nov 2009

a to sa ako podarilo???? 😲 To ti najprv povedali ze bude baba a potom sa ukazal "curacik"? 😕 😕

roxi
20. nov 2009

baby dík,

zuzi - ty to ale vôbec nemáš ľahké, držím palce nech to krvácanie prestane a ste obaja v poriadku, hlavne si na seba dávaj pozor a odpočívaj, zrejme ti škodí aj najmenšia námaha tak radšej neriskuj,

musím ísť, lebo malá je dnes taká otravná potvorka 😖

cheerlady
20. nov 2009

roxi gratulujem k super sprave! 😵

zuzi drzim ti palceky,vela oddychuj,nech ste s mimcom ok 😉

zuzana1971
20. nov 2009

minius, mne vyslo v takom teste za 28 euro Intelligender sa to vola, ze dievcatko, a ked som sa po 3 mesiacoch dostala na skok do Tesca cestou od lekarky, tak som nakupila ruzove chutne vecicky (strasne som aj tak chcela dievcatko), lebo som nevedela, ci sa este vobec do konca tehu do nejakeho obchodu dostanem no a na morfo ultrazvuku to bol chlapcek...ze vraj na 100 percent....no ale byvalemu kolegovi hovorili 8 mes chlapcek a v 9 to bolo zrazu dievcatko aj sa narodilo dievcatko 😀

vejula
20. nov 2009

No Zuzu drž sa... No s tým pohlavým, ked som minulý týždeň povedala lekárovi že či nevie čo to bude, tak na mna kukol, že terz???? To je ešte skoro a aj tak bolo chrbátikom otočené. Ale videla som na ňom že by mi radšej aj tak nepovedal ešte, že sa mu to zdalo skoro na závery. Aj tak dobre aspon sa nenamotám na niečo, čo by mi potom mohli vyvrátiť. O týžden pôjdem na morfo a povedal že tam mi už možno povie čo. Tak som zvedavá.

majca424
20. nov 2009

no ja mám tiež zopár "obrovských" nohavíc po sestre, ale tie sa mi zdajú ešte moc veľké, ale uvidíme, ja sa chystám v pondelok na nákupy, tak uvidíme či čo kúpim, a ak nie, mám jedny na nete celkom pekne obhliadnuté, tak uvidíme 😀

zuzi, no mojej kamošy kamoške 😀 hovorili tiež do pôrodu, že chlapček chlapček a ana všetko nakúpené modré-modrý kočík, modré vecičky a nakoniec sa narodilo dievčatko 😀 no tak tomu sa hovorí sranda 😉

moni
20. nov 2009

zuzi, aj my sme skusali Intelligender ale vyslo to tak nejednoznacne ze musime cakat 🙂 skor to ale vyzera na chlapceka...no ved prinajhorsom v aprili sa dozvieme 😀
drz sa, ako hovoria baby, nohy hore a oddychuj!

zuzuj
20. nov 2009

Baby ja tak odpocim od temy, ja mc neprispievam, lebo nestiham citat - pisete strasne rychlo....ale predsa sem tam sem nakuknem...a videla som, ze riesili ste kociky. Normalne ma to dnes chytilo a kukala som cela divá... 😀 aj ked je to este skoro. Mne sa zapacil Bertini.. ALe podstatu sa chcem spytat...uvazovala som, ze ked sa nam narodia tie nase dietky v aprily...tak ci je vobec potrebne kupovat vanicku, ved stacilo by aj vajicko na leto?..a potom zase na zimu uz bude do vanicky velke a nebude tam chciet lezat- bude sa tahat sadat...tak neviem ako to budete riesit?...A este co fakt cez tu zimu...uz tak v oktobri aj prsi aj je zimsie a to bude mat kinderko 5 mesiacov ...moze byt uz v sportovom??? staci ten fusak ci co do toho a nie je mu zima?..Co mamini viacdetne radite?...Ja som zatial z toho jelen... 🙂

kats
20. nov 2009

zuzuj, podla mna urcite vanicku.... vajko nie je dobre na dlhe lezanie-sedenie koli chrbtici - vsade sa to docitas... vo vanicke lezi vystrete... a urcite v zime bude este spinkat vo vanicke... teda ten moj majovy spaval cez zimu vo vanicke a vo fusaku s dekou 🙂 sadat zacinal az tak po siestom mesiaci, ale posadil sa ovela ovela neskor .... posediacky v kociku alebo inde som ho dala az ked to sam dokazal, skor to nie je dobre... on inak neznasal kocik, ale ked som ho uz uspala na rukach, rychlo supla do kocika tak sme vonku v snehu a zime kruzili aj 3 hodky....

blondy12
20. nov 2009

zuzka davaj na seba pozor ako aj na miminko, to je super, ze mas internet a drz sa

inac babenky gratulujem k dobrym spravam

my to mame akosi pomylene od pol 8 spime doteraz a zas minimalne do 1 nezaspim 😠

pipimiska
20. nov 2009

ahojte kocky,tak poctivo docitanee aaa kcem sa opytat,zeee podla coho si vyberate kociar,chapem ze podla ceny aj aby sa vam pacil,ale myslim tie hodnoty trebas vaha kocika a velkost vanicky...co znamenaa ,,tazky,,?a aka je optimalna velkost vanicky?
aa aky je rozdiel medzi vajickom a vanickou?nikdy som sa o to nejak nezaujimala.. 😉

inac v noci som pozerala film,a pritom som si jedla dva kaleraby,potom som isla na vecsiu potrebu a zacitila som tlak v podbrusku a ked som si isla lahnut strasne som sa citila ako keby mi brusko malo prasknut,velmi som sa zlakla,zdalo sa mi tvrde,ale to sa mi zda asi cely cas,ked to aj s dnes porovnavam...
mohlo to byt nieco zle,alebo ma len zdulo???neviem porovnat ci ma nafuklo,ale kalerab asi nafukuje,ze?

zuzuj
20. nov 2009

kats: aha dakujem, no ja len preto, že vačšinou čo baby pišu tak do toho hlbokeho ( vaničky) sa zmestia tak deti do 6 mesiacov, no a naše budu mať 6 mesiacov v oktobri a teda zima je až do marca to už bude skoro rok mať kinderko....tak ako si riešila ...či mala si nejaku vaničku kde sa zmesti aj dieťa po pol roku...?..Mne sa preto ten Bertini aj pozdava, lebo športovy kočik sa da dať do vodorovnej polohy...ale ešte som študovala malo kočikov a teda hlava aby z toho človeka bolela koľko ich je a na zaklade čoho si vybrať...
Pipimiska: to iste sa pytam ja, na zaklade čoho vybrať..🙂) no a rozdiel viek aky je vajičko je akože autosedačka a vanička je hlboky kočik 😉

pipimiska
20. nov 2009

zuzuj,dik myslela som si troska,ale nebola som si istaa 😉 tak ale jasne ja by som tiez babo do vajicka na dlho nedavala koli tej chrbtici ako kats pise..

zuzuj
20. nov 2009

asi je to pravda, to mi akosi nedoslo s tym vajickom a chrbticou🙂))...ja len preto, ci dietatu nebude cez leto teplo v tom kociku hlbkom ( vanicke) a cez zimu sa uz nezmesti...aby ho malo zmysel kupovat.... 😒

civavava
autor
20. nov 2009

ahojte kocky,

vidim ze este nespinkate 🙂

Zuzanka VITAJ, super, ze mas internet! a pekne oddychuj, nech nekrvacas a nech je mimi OK!

som dosla z vecere, tak sa mi nexce este ist spat...dam foto na facebook pre kamososv a potom asi zalahnem 🙂

inak som cakala ze dnes v restike ucitim krpca, lebo sme jedli stiplave veci a on NIC 🙂) resp. podla mna kopal ako divy od tolkeho pikantneho, ale asi ta moja placenta to tlmi.... 😒

tak dobru nocku, pa pa

pipimiska
20. nov 2009

noo este vzdy nespinkame 😀

tantama
21. nov 2009

dobré ránko baby ... vy ste toho včera ale popísali..... 😠

zuzi vitaj super že už máš doma net ale pekne lež a oddychuj 🙂
ja som dnes zasa v práci...... ale hádam to do konca januára nejak zvládnem🙂)

roxi
21. nov 2009

dobré ránko baby 🙂

pipimiska - čo sa týka toho tvrdnutia bruška, ja si už ani nepamätám či som aj cítila nejaký tlak, ten cítim aj teraz niekedy, keď ho mám zduté, ale skôr ide o to, že normálne pri dotiku, keď naňho jemne zatlačíš, tak je mäkké, proste akoby bol pod kožou tuk, ale keď stvrdne, tak pri jemnom stlačení to vyzerá akoby pod celkou pokožkou bružka bola nejaká tvrdá podložka, akoby vnútri bol kameň - sorry, neviem k čomu inému to prirovnať, proste nemôžeš doňho zaboriť prsty ako normálne, aspoň tak si to pamätám, ešte z prvého tehu, pri malej mi totiž často tvrdlo a musela som brať magne B6, teraz s tým našťastie problém nemám, len som viac nafúknutá a mám pocit, že praská vo "švíkoch" 😀 , ale to problém nie je, len treba krémovať, aby nevznikli strie, aj keď možno ak na ne namáte predispozície tak by nevznikli ani bez krémovania, ja som aj pri malej krémovala, tak sporadicky, keď osm si spomenula, možno raz za 2 dni a strie som nemala,

a 6 mes. bábo je ešte skoro dať sedieť, malá mi sedela dosť skoro, ale tuším som ju dala do športového až keď mala ukončený 7 mesiac aj to len do takého viac ľahu ako sedu, lebo vo vaničke sa mi už aj sama stále sama posadila, tak aj dokina vravela, žer radšej to už riešiť športovým aspoň má opretu chrbticu, lebo takto keď sadla v hlbokom tak sa jej mohla poškodiť,

a kočíky je dobré si vyberať aj podľa toho v akej lokalite bývate, či mesto, alebo dedina, či tam máte viac snehu, ktorý nie vždy odhŕňajú - vtedy sú lepšie väčšie kolieska, v meste stačia aj malé, aj kupujete kombináciu, tak asi aj pozerať na väčšiu vaničku, vo vajíčku bábo naozaj dlhšie nenechávať, nie je to bezpečné nielen kvôli chrbtici, ale jeden čas boli okolo vajíčok problémy aj kvôli tomu, že niektorí rodičia tam nechávali detičky dlho sedieť aj doma a tam vlastne ten hrudníček viac tlačí na bránicu a bráni poriadnemu nádychu, pár detičiak takto zomrelo - nejaká baba do témy júloviek hádzala link na články o týchto prípadoch, ale trvalo by mi dni kým by som to medzi tým množstvom príspevkov našla, no ani normálne neodporúčajú nechávať ani pri cestovaní bábo vo vajíčku dlhšie ako 3 hodiny, potom treba urobiť prestávku, najlepšie možno vyhýbať sa takým dlhým cestám, kým je bábo malinké, aj keď sa to vždy nedá ☹
kamoška napr. využíva vajíčko na uspanie malej, ale potom ju stále preloží do postieľky, ja som mala hojdacie kresielko, také polohovacie, čo sa dalo dať až takmer do ľahu, bolo to super, prenášala som si ju kde som potrebovala a malej sa v ňom pohodlne ležala, používala som ho tuším od 2 mesiacov,

a baby sorry za mega príspevok
😅

roxi
21. nov 2009

jaj a ešte, čo sa tých kočíkov týka, tak ak viete, že s ním budete často cestovať a nakladať ho do a z auta, tak radšej vyberať niečo s ľahkou konštrukciou, lebo sa nadriete 😉 , iné kritéria ma už nenapadajú,

a ešte som si spomenula, baby čo riešili nejaké tráviace problémy, neviem či už vám to prešlo ale ak nie, tak skúste jesť ľaňové semiačka, mali by sa dať kúpiť v normálnych potrevinách, tuším, že treba asi jednu lyžicu denne a pomôže vám to sa vyprázdniť, mne ale moc nechutili a teraz našťastie také problémy, teda aspoň zatiaľ nemám 😉

lucinka1104
21. nov 2009

Krásne ránko...
ješj Zuzka tak si mi tu chýbala myslela som na teba stále hlavne, ked som bola v nemocnici...
Mne sa včera po dlhej dobe objavili na 30 hod silné bolesti tak sa modlím, aby sa mi zase neskrátil krčok leboma čaká 3-4týždne hospitalizácie najskôr by mi preliečili to svinstvo dole a potom by ma zašili......

Mne už bruško vyskočilo a zistial som že teda riadne priberám ,a j ked men sa to až tak na vyzore nezdá,ale vaha neklame mam +takmer 4 kg

za chvíľu da aj foto bruška zatiaľnosím normálne gaťuše ,ale už asi len max 2 týždne

čo sa týka kočíka určite vaničku, mne sa to vajíčko vôbec nepozdáva ja som mala Lukyho vo avničke asi do 7 mesiaca, niektoré kočíky majú zateplený nanožník ,ale fusak budeš potrebovať

Tak som chcela dievčatko, žesi pren ľahko vyberem meno a teraz stále rozmýšľam , že som nevybrala dobre. ...

Páči sa mi toľko mien...Timea, Nela, Olívia, Emily, najnovšie aj Yasmink vôbec neviem aké....(civavka mašsomnou robotu to stále m meniť čo? Prepáč 😀 )

tantama
21. nov 2009

luci Olívia je krásne aj my sme nad ňou uvažovali.... a teraz dali jedny známi Vivien aj to sa mi páči.... neboj nakoniec vyberieš super.... a hlavne sa drž a oddychuj aj ked to asi pri malom nie je ľahké... 😉

blondy12
21. nov 2009

luci aj my mame najnovsie miesto Sary, Oliviu, mm sa to viac paci, ale mne sa celkom aj Zoe paci 😀 , no mm nechce velmi,

ale u chlapca asi prevladne Samuel, mm mi navrhol Nikolas ale ja viem to si neviem predsavit pre svoje

lucinka1104
21. nov 2009

Však muž by chcel staršne Olíviu to bolo prvé čo ma napadlo pri sone ,tak neviem prečo som si taká neistá...
Luáško bol Lukáško to som nad iným ani neuavžovala,ale teraz.....
inak dakujem...
pridala som rozmazané foto bruška 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre