Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
3. jan 2010

ja idem na 3D o tyzden a stoji to 63e...to uz sa mi zda celkom dost

dejna3
3. jan 2010

baby, počuli ste o tých dvojičkách z floridy? jednovaječné dvojky, chlapci - jeden sa narodil 31.12.2009 a druhý 1.1.2010 😉 super 😀 😀 😀

cicimon
3. jan 2010

hej...a o 10 tyzdnov skor...

kika29
3. jan 2010

ludka a čože tá kamoška tak skoro porodila? mala problémy?

saudi
3. jan 2010

zuzi, ale do porodnice si nemusis brat svoje vecicky, tam ti daju, svoje si zober len na odchod domov. lebo ak ti ho niekedy prezlecu sestricky, tak sa to uz nemusi najst, je tam vela veciciek a potom sa to perie, no aby si o ne neprisla.

ten zoznam je fakt maximalny 🙂 ale nebudete potrebovat ani polovicu toho, fakt kupte len zakladne veci a vobec nie moc dopredu a potom dokupite podla potreby. urcite nekupujte sterilizatory a podobne, ak budete kojit, tak to vobec nevyuzijete. ja som navyuzila ani flasku, termoobal a dudel co som si v osiali kupila. aj odsavacku na mlieko by som kupovala, az ked ju bude treba.

roxi, ja inak kojim doteraz 🙂 uz by som aj mala skoncit, ale je to tak praktickeeee

cicimon
3. jan 2010

saudi - a mohla by si pls napisat z vlastnej skusenosti co urcite netreba kupovat? resp co si kupila a si nepouzila? okrem vyssie spomenutych veci?

ludka140281
3. jan 2010

kika.....nemalam problemy...odrazu dostala kontrakcie a zacala sa otvarat.uz sa nedalo nic robit len porod......ale su obe v poriadku aj ked to bolo priskoro a davaju malej uz aj jej mliecko....musi len pribrat

stanusa
3. jan 2010

ahojte,
dejna davali teraz v spravach, o 10 tyzdnov skor - hned som ratala, dufajme ze nam to nebude hrozit...tfuj tfuj

poobede som si urobila tiez zoznamik s vecickami co uz mame. co sa tyka veci na kojenie nekupujem zatial nic az na 2 flase avent, som rada ze mame konika a vela veci sa dozvieme od skusenych maminiek
🙂

zuzana1971
3. jan 2010

saudi do nemocky na kramare vraj treba zobrat 4 latkove plienky, rukavicky a ciapocku tak na tieto veci som vysila Maxikove meno 😀 no co uz ked sa tu neskutocne nudim 😀 normalne som z nudy mala chut vysivat Maxikove meno na vsetky jeho vecicky 😀 😅 (Max je kratke, tak vela roboty som s tym nemala 😀 )
este rozmyslam ci treba zobrat do porodnice aj postolkove nohavicky ci nie, aha a este deku a ponozticky treba zobrat, som zabudla

ludka140281
3. jan 2010

aj ciapocku...malej som ju davala a ponozky...dve plienky latkove pre babo a dve na prsia

stanusa
3. jan 2010

co ma napadlo, ze ci mam kupovat velkost 56 kedze ani neviem aky velky bude maly, alebo radsej este pockat na vahu na sone...

roxi
3. jan 2010

saudi - máš môj veľký obdiv, ja som chcela malú odstaviť, už keď mala 1,5 roka, ale nedalo sa, bola strašna závisláčka, takže sme ťahali až tuším do konca septembra, ale to už som bola tehu a mala som moc citlivé bradavky, tak som trpela a okrem toho kojiť nad 2 roky je viac než dosť, takže sa mi podarilo prestať, ale ešte aj teraz každý deň prípde a chce hladkach bradavky - vravela som, že ma bolia, tak ona, že pohladká a bude mi lepšie a môže piť ďalej 😅 , bojím sa toho, že keď budem kojiť malého tak bude chceiť aj ona 😕 , pokúšam sa jej už vysvetliť, že tam teraz mliečko nie je a že keď bude tak bude len pre bábo, ale nemyslím, že to chce pochopiť,

zuzi - do pôrodnice si fakt vecičky pre bábo neber, teda len čiapočku, rukavičky, možno ponožky a pár bavlnených plienok, ja som rodila na Kramároch a aj teraz tam budem, takže hádam sa od vtedy nič nezmenilo, ale vecí tam mali dosť a nikdy nevieš, kde sa ti potom potratia, poštolky som sebou nemala, naširoko som začala baviť až doma, ani iné maminy tam poštolky nemali

ludka140281
3. jan 2010

roxi ja som kojila 13mesiacov,potom uz mala nechcela,ale kamoska do 3 rokov,tiez otehotnela a mala sa po case zacala hanbit,lebo jej vravela ze uz princezna a tie nepiju ciculky....a zabralo to,len to skus s tym odhovaranim uz teraz,alebo jej kup novy poharik ako pre velku sestricku....

saudi
3. jan 2010

rukavicky som mala aj ja svoje, to je pravda. postolky nie, tie boli erarne a najnovsie som pocula, ze uz sa deti (minimanlne na kramaroch) nebalia nasiroko do postoliek. ale ja asi na prve tyzdne aj tak budem davat. dieta tak bolo pevnejsie a navyse ked sa prekakalo z jednorazovky, tak to ta bavlnena plienka zachytila a nezaspinilo sa oblecenie 🙂

joj, cicmon, to by som vela veci pisala, ze som nemala 🙂 napr. taky prebalovaci pult. pokial to nebudete pouzivat potom ako komodu, tak je to zbytocne. ja som len na postielku polozila prebalovaciu podlozku, taku pevnu a je vybavene. usetris miesto. a na tu podlozku som nedavala ziadne navleky, lebo raz tidieta grcne, cikne a uz musis menit. mam tam prestretu plienku a tu vymenis a vyperies raz dva. aj jednorazove podlozky na prebalovanie su na doma zbytocne, ked das plienku, to len na cesty.

tiez netreba fusak do autosedacky, postaci deka, navyse nam sa deti nenarodia v zime. podla mna, ani tu speci autosedackovu zavinovacku netreba, vyriesi to dečka.
traky do kocika tiez netreba, teraz uz vsetky kociky maju popruhy.

co sa tyka nocnych kosiel, ja uz by som si nekupovala tie specialne kojace, co maju dva otvory na prsia. tazko sa tam lovi prso a stale sa to otvara. najlepsie boli take, co mali gombicky tak pod prsia, to si krasne rozopnete a je pohoda. navyse su lacnejsie, fakt kludne staci z trhu. ja mam zo Slovenky a z trhu a staci. tu matersku som mala len v porodnici.

kozmetiku minimalizovat. deti sa nemaju moc mydlit, len ritku, aby sa nenarusal ten prirodzeny film. najlepsie je zo zaciatku len biele mydlo (napr. sebamed), gely az neskor. ani sampon.

kupte si cisty lieh na pupcek, tu borovu vodu podla mna netreba, len ak by bol problem.

a do porodnice si vezmite tmave uteraky, lebo krvave skvrny su a bielych dost nechutne 🙂 tak nech sa tam na to nemusite divat, kym vam to manzelia pridu vymenit.

este si prihodte nejaky maly zapisnicek a pero. boli veci co som si potrebovala pozapisovat, tak to dost bodlo.

tiez si do tasky prihodte nejake keksiky co mate rady (ale nemuseli by obsahovat sojovy lecitin, to je pre dieta alergen) lebo budete asi po nociach aj hladne, ked sa rozbieha laktacia, tak telo spaluje. alebo manzel nech prinesie banany. alebo susene ovocie...

no a navarte si pred porodom do mrazaku aspon na par dni jedlo, lebo zo zaciatku fakt na toto nebudete mat cas, tak dobre padne, ked len vytiahnete z mrazaku a mate uvarene.

veve23
3. jan 2010

a ktora budete alebo planujete rodit v Ruzinove? a chodite aj cvicit niekam v BA, ja planujem lebo uz som jak lemra 🙂

cicimon
3. jan 2010

saudi - diki...ja mam zatial len nejake oblecenie, dalsie veci skor skumam na nete kde co za kolko 🙂

veve - ja asi Antolska, ale na cvicenie som sa prihlasila v studiomiracle , od 11.1

kika29
3. jan 2010

ja okrem ponoštičiek rukavičiek a čiapočky vezmem aj reklík. rodila som v marci a na izbe v nemocnici bola zima a reklík som obliekala malej tak pre istotu zoberiem aj teraz.

sasurin
3. jan 2010

ja som teraz kúpila len 3 body a objednali sme ešte zavinovačku, čiapočky dupačky ale už väčšie, a ešte musím prehliadnuť veľkú krabicu, v ktorej mám uložené veci po mojich odrastených deťoch, že čo už mám a čo treba dokúpiť.

ludka - kde pôjdeš rodiť do prešova? alebo niekde inde? čo vlastne treba pre bábo do nemocnice v Prešove, lebo ja si už nič spred 10 rokov nepamätám. 😅

saudi
3. jan 2010

kika a co je to reklík? 🙂 to slovo som v zivote nepocula

este som velmi vyuzila lehatko/sedatko pre dieta, bola to jedna z najpraktickejsich veci, co som kupila. mam toto: http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

nekupujte take moc ploche (nizko pri zemi), lebo sa budete musiet moc zhybat a pre vacsie dieta to uz nie je

silvia7
3. jan 2010

hojte, tak som sa zas načítala, ale zaujímavosti a praktické veci baby, tak som rada 🙂
no ja neznášam nočné košele, tak som zvedavá, ako v tom budem spať.. to som vždy ráno skoro nahá, keď v tom zaspím... a v pôrodnici to bude sranda - ste písali, že ste spávali bez nohavičiek, aby sa to hojilo lepšie a to vtedy je treba mať tú podložku pod sebou?? alebo ako.. a čo to masírovanie hrádze?masírujete??

reklík mi tiež nič nehovorí... 😝 jaj baby, ono to letí ako voda...

roxi
3. jan 2010

silvia - ja tiež normálne nespávam v košeliach, ale v pôrodnici je lepšie ich mať, už len kvôli tomu, že zrazu dobehnú že vizita, tak to len zdvihneš košeľu hore a je to, nemusíš vyzliekať nohavice, jednak tam bole by ťa mohli nohavice rezať a rana by sa dobre nevetrala, podložku som mala pod sebou stále a často som menila, ale spávala som v tých sieťovaných nohavičkách aj keĎ nám odporúčali spať bez, ale keď musíš každú chvíľku vstávať k bábu a hýbeš sa, tak vložky by ti takto mohla vypadnúť a predsa len dosť vtedy krvácaš,
a ako saudi písala, uteráky treba často meniť, lebo sú hneď zakrvavené, aj tie košele, som často menila, tuším najmenej 2x denne a len dávala manželovi, ten vypral a na druhý deň doniesol, mala som tuším 4-5 ks,

u nás na východe sa reklíku hovorilo takej košieľke, čo sa vzadu prekladala, neviem to nejako dobre vysvetliť, je to bavlnená košieľka, ale možno v inom regióne to znamená niečo iné

a polohovacie kresielko som využívala aj ja, tým, že malá bola nespavec, tak bola cez deň stále so mnou, takže som ju prenášala z izby do izby, aj varili sme spolu - to som ju mala položenú aj s kresielkom na kuchynskej linke 😀 , ale pozor, lebo niektoré kresielka sa nedajú dať úplne do ľahu, ja som mala také čo sa dalo, takže tam bola už tuším od svojich 2 mesiacov, veľmi mi pomohlo, ale už som sa ho zbavila, keďže sme neplánovali druhé, takže budem musieť nejaké kúpiť, no už len nejaké použité, do nového už nebudem investovať

kamilakd
3. jan 2010

ahojte dievcata...tak ja uz citavam tieto riadky a robim poznamky

inak k tej vybavicke fuu 120tisic je celkom dost,no a za porod ja super dostat auto 😀 no avsak ja budem rada ze budem rada...a ci nieco dostanem tak to teda netusim

tie papierovacky to bude teda radost kopec ochoty 😅 sa tesim

silvi podlozku budes mat stale pod sebou aby si nezaspinila plachtu toto ked zaspinis tak to zahodis a plachta je cista,masaz hradze cca 30tt az neskor ale pravdu povediac si neviem predstavit ako si to budem masirovat na nete najdes aj presny popis k tomu daj si do googla masaz hradze...ja som si kupila aj weleda pripravky.

zuzanka no veru slniecko si uzivalo romantiku,celkom neuveritelne ze si drahy nasiel tolko casu a k tomu bez mobilu a ked tak mobil mal na ticho to za 7rokov este nebolo

roxi
3. jan 2010

a keĎ sa rozbehlo kojenie, tak to som bola tiež hladná ako vlk, to som si hneď po kojení musela niečo dať, takže zásobu horaliek a iných sladkostí určite beriem a pila som tiež veľa, ešte počas kojenia som stále vysmädla, takže som sa doslova nalievala vodou, bola som prekvapená, aký hlad a smad ma po kojení chytal,

čo sa týka kozmetiky pre bábo, osvedčilo sa mi nepoužívať nič len detské mydlo, na pupček lieh, a olivový olejček z lekárne, a rybaciu masť, inak nič, až po pol roku sme začali používať aj šampon, a tuším po roku bublinky do kúpeľa a mydlom som umývala každý deň len riťku, na celé telíčko som používala mydlo len každý druhý neskôr každý tretí deň,

varenie nebol problém, prvý týždeň bol doma manžel tak varil on, teraz neviem či bude mať voľno, ak nie tak prípadne navarí dopredu, aj tak varí lepšie ako ja 😉

silvia7
3. jan 2010

vďaka roxi 🙂 no ja si ani neviem predstaviť, že by som spala bez nohavičiek s vložkou len tak medzi nohami.. ja sa často prehadzujem a mrvím - ak teda budem v nemocke vôbec vedieť zaspať a spať.. no som silno zvedavá, ako môj drahý bude prať krvavé uteráky, on nevie ani práčku pustiť 😲 a keď mu to idem ukazovať, že ako to má spraviť, tak to vždy odvrkne, že potom... tak pekne ručne môže potom 😔 keď je lemra..

mne reklík pripomína skôr nejakú stoličku malinkú alebo taký ten "stupienok" ak niekam nedočiahneš...

inak v nemocke teraz ísť na nadštandard je dosť o šťastí a celkom aj umenie.. šak je tam stále plno, čo čítavam témy o pôrodniciach.. strach a hrúza.. celkom si neviem predstaviť to, že budem mať behať stále do spoločnej sprchy na konci chodby... neviem, celkovo mi to príde strašne nedotiahnuté to naše zdravotníctvo a služby..

roxi
3. jan 2010

prebaľovací pult mi tiež pripadá ako zbytočnosť, my máme už detskú zariadenú ako pre školáka, takže sme len dali na písací stôl prebaľovaciu podložku a bolo vybavené 😉 ,

čo sa týka ešte cestovnej postieľky alebo ohrádky - niekto to využije niekto nie, my sme cestovnú postieľku kúpili, ale malá v nej spať nechcela, takže je ako nová, skúsim ju teraz využiť ako ohrádku, uvidíme či bude mať pri tomto bábu väčší úspech

silvia7
3. jan 2010

a podložky ste kde kúpili baby? lebo na tom babetkovo.sk som len tie nohavičky našla, neviem, mám pocit taký chaotický z tej stránky (ale aj mi dlho naťahuje net).. a radšej by som objednala z jednej stránky všetko 😅 ak máte nejaký tip tak sem s ním 😉

roxi
3. jan 2010

silvia - toho sa bojím aj ja, že nebude nadštandard voľný, predsa len aspoň pri toalete a sprche potrebuješ nejaké súkromie, no u nás je to bieda a tento rok je tiež silný, už keď som rodila v 2007 vraveli, že to bude silný ročník a teraz to je ešte horšie a to problémy ešte len prídu, keĎ budeme chcieť dostať deti do škôlok, hlavne tu v BA je už teraz všetko preplnené ☹

kamilakd
3. jan 2010

roxi a ake mydielko si pouzivala?a moze sa aviril olejcek? u nas v porodnici nic nedaju iba zavinovacku vsetko treba svoje tak ja pojdem ako na dovolenku nabalena 😖

silvia7
3. jan 2010

mne drahý urobil komodu a hore na nej bude prebalovák, máme dve tie podložky, jednu takú pevnejšiu s vyvýšenými okrajmi a druhú takú mäkkšiu, kde sa dajú strkať aj veci nejaké - ako krémy a tak..

kamilakd
3. jan 2010

silvi podlozky pod pacienta kupis v lekarni alebo v zdrav potrebach tam najdes aj nohavicky a poporodne vlozky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre