Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

alicc
27. jan 2010

neviem ako cici ale mne sa tiež na chrbte už neleží celkom najlepšie, je to kvoli tomu, že mi bábo tlačí na plúca a tažšie sa mi dýcha a tiež mi niekedy býva potom ťažko od žalúdka, tak asi tlačí aj na ten
😢

civavava
autor
27. jan 2010

tami, niekde som citala, ze tehule nemaju lezat a spat na chrbte, ale na boku a najma na lavom.... 😠

veve23
27. jan 2010

ahojte...
civi..ja tiez cez den polezim na chrbte, aj si nohy vylozim, a sa povysieram, lebo v noci spim na boku a poprekladane vankuse mam, no katastrofa, nechapem jak tie tulene mozu tak spokojne zit 🙂 niekdy sa mi zda ze rebra mi tlacia na brucho a som jak paragraf 😒

tantama
27. jan 2010

civi 😲 ja ležím ako sa mi dá a ked sa mi dobre na chrbte chvíľu tak ležím aj tak. aj pri prvom som aj teraz a nijak to nepociťujem ako problém... a ak by si aj chvíľu tak ležala tak to isto nebude katastrofa 😉

silvia7
27. jan 2010

mne sa ešte tiež vcelku dobre leží na chrbte, aj keď sa tak "vypodložím" vankúšmi je to fajn a aj sa mi dobre dýcha a malý sa pohmýri trošku a pak hajá.. i keď viem, že tak by som nemala spávať ani ležať, ale horšie mi je na boku fakt.. 😒

čo dnes budete variť? ja mám kadejaké chute, piate cez deviate, ale aj tak neviem.. 😠

seuska
27. jan 2010

dobre ranko babulky.
Dakujem za gratulacie k slecne 🙂 uz sa nevieme dockat, dnes jej musim kupit daco ruzove, lebo to neprezijem 😀 cez obed vybehnem do mesta...

Noc bola priserna, od polnoci do 4:00 ma tak palila zaha ze som nezavrela oko a vypila 1,5 litra mlieka a nic... to bude vlasata princezna... co okrem mlieka na to pomaha este? neviete nejake babske recepty?

Este som sa Vas chcela opytat len tak pre zaujimavost ze ako to je u Vas s rastom chlpov teraz? Mne skoro vobec nerastu, som myslela ze to bude chlapec kvoli tomu, tak len tak chcem vediet ze ako je to u Vas. Mne to vyhovuje aspon sa nemusim tak casto holit....

Tantami neboj Gretulka dorastie urcite, uvidis aka bude velka dievka... uz sa tesim aj ja na Vase fotocky mimi ked sa nam narodia....

kika29
27. jan 2010

ahojky
na chrbte sa nemá ležať aspoň môj doktor mi to odporúčil lebo sa mi tiež zle dýchalo a to si tlačíme na dutú žilu tak preto to dýchanie. spávam na boku ked ovšem zaspím 😒 aj teraz som bola ešte o 1.30h hore a mrvila sa 😠 tiež sa len prevalujem z boka na bok ako to kurča 😀

paralen mne doktor odporúčil len fakt v prípade teploty a ked ma bolela hlava ale len 2 tablety na deň.

minius
27. jan 2010

blondy ja som si tiez davala paralen raz aby ta teplota nevybehla na prilis vysoku lebo to je vraj nebezpecnejsie.

Seuska mne tiez tie chlpky prestavaju rast, nieze sa stazujem 🙂 asi to moje chlapisko tie hormony so mna vyciciava 😀

vraj na chrbte by sa lezat nemalo lebo je nejaka zila ked na nu babo pritlaci tak nam mozme mat take slaboty a aj vraj je to koli tomu dychaniu ze cim su babatka vacsie tym viac tlacia na pluca ked lezime na chrbte.

Ja s tym problemy zatial nemam a aj maleho citim viac ked lezim na chrbte 😉

silvia7
27. jan 2010

seuska - no mne tiež mlieko odporučila bud. svokra a vraj sa vyhýbať sladkostiam.. a mne ešte nerobí dobre chleba - klasický.. krájaný môžem.. takže toto vynechávam trošku a je to lepšie.. teraz zjem tak 2sladkosti denne a predtým som vkuse dačo tlačila sladké.. a ešte tu myslím Vejula písala, že jej pomáha Fatra

ja som dnes tiež pozerala ráno v sprche, že na nohách mi nejak chlpky spomalili rast 😀 celkom fajn pocit ale inde rastú normálne rýchlo.. a nechty ešte rýchlejšie..

kika29
27. jan 2010

vejula a silvia7 pozerala som brušká takže vy ma chcete predbehnúť ked už ste ma aj nepredbehli 😀 ale rastieme poriadne. idem poslať aj ja to svoje nech porovnáme 😀 😀 😀

roxi
27. jan 2010

ahojte baby,
čítam, že niektoré máte dnes skúšky, tak držím palce, obdivujem vás, že to ešte zvládate, len sa pekne držte a študujte, keď už ste sa na to dali 😉

na chrbte nemôžem ležať už dávnejšie, takže spávam len na boku,
s tou panvou som na tom podobne, tiež ma bolí, ale to troška mäknú kosti a rozťahuje sa, pripravuje sa na pôrod, aj pri prvom tehu som to mala, takže to je ok,

a chlpy mi tiež nejak riednu a nerastú, akurát pred pár dňami som skúmala v zrkadle, že už dávno som si nesťahovala fúziky a že ani žiadne nie sú, tak aspoň nejaká výhoda 😉

a strááášne doslova žeriem 😕 😲 , ale neviem si pomôcť, tieto posledné mesiace, by sme si mali dať pozor na sladkosti, inak ešte poriadne naberieme pár kg, ale ja si neviem pomôcť, proste horalky, nutela, keksíčky sú moje, teda jem aj veľa ovocia, ale na večeru väčšinou už len také hlúposti, na iné ani nemám chuť, som zvedavá aká bude moja konečná váha 😲

civavava
autor
27. jan 2010

kika sem s bruskom, nech ho pridam do albumiku 🙂)

stanusa
27. jan 2010

seuska na zahu mi tiez pomaha fatra, no a najviac ma palila po pomarancovom dzuse
chlpky mi rastu viac ako pred tehu, tak to by bola teoria o chlapcekoch az na plet, lebo ta sa zhorsila...
kamoska mala presne rovnake tehu priznaky ako jej mamka a podla toho vedela aj pohlavie 😎

na chrbte lezim obcas, v noci najma na lavom boku, lebo na pravom mi maly tlaci na rebra, take neprijemne pichanie to je 😝

veve23
27. jan 2010

no s tymi chlpkami nieco bude, az teraz som si uvedomila ze rastu pomalsie, ale tiez ako silvia pise, nechty na rukach i rastu strasne rychlo a na nohach pomaly........
no a pridavam dalsie cinnost ktora ma unavuje, strihanie nechtov a holenie to je na dlho, vy nemate problem uz aj s hmm velkou potrebou...to je tiez namahave 😉 strasne pohyby vykonavam

stanusa
27. jan 2010

s tou vahou si fakt treba dat teraz pozor, najma rychle priberanie, lebo potom su prave tie skarede strie...menej sladkosti kocky 😎
jednej babe nabehli na brusku prave posledny mesiac, ale ze strasne vela sladkeho jedla 😝

alicc
27. jan 2010

jaj baby, ja by som stále niečo jedla, furt mi niečo chutí a tiež neviem odolať, skôr to bolo jednoduchšie ale teraz ako by som bola nesvojprávna, jednoducho niečo vo mne zavelí a ja poslúcham, no hanbami 😝

blondy12
27. jan 2010

roxi nie dnes skuska ale az zajtra a v piatok to navazuje...tak snad ze to pomoze..urobim este svoj ritual ze pred testom si dame pohar vinka..a pojdeme...ako som si dala paralen tak sa mi zda ze lepsie..no do vecera este daleko..ale tak snad uz to nejako dokopem ...

a v sobotu moj MM po mna pride a v nedelu ideme domov 😀 😀 😀...konecne..

jaaaj ja dievcata nemam velmi chut na nic ani ovocie ...ani sladke..iba obcas ovocie a obcas sladke..aj by som chcela viac ale normalne mi pride zle.. 😠.....no co narobim...

civavava
autor
27. jan 2010

no ja zial sladke nesmiem kvoli tej tehu.cukrovke, akurat dnes som po 10 dnoch zhresila a zjedla keksik, ale do 9.2. zase nic a potom uvidim, ako dopadne druhy glukozovy test... 😒 😠

roxi
27. jan 2010

tak asi sladké predsa len obmedzím, strie som pri malej nemala, tak hádam ma obídu aj teraz, len sa o to asi musím aj ja pričiniť 😉

cez víkend sa chystám urobiť si nejaké fotečky s bruškom, veď ja skoro žiadne z tohto tehu nemám 😖

minius
27. jan 2010

joooj zienky ona sa to lahsie povie ze menej sladkosti 😉 😀 ach ja som iba hodinku hore a na ranajky som mala 3 cokoladky 😕 ja fakt neviem odolat 🤐

saudi
27. jan 2010

seuska - na zahu pomaha rozut par mandli. mne to celkom zabera.

roxi
27. jan 2010

a musím zháňať nové vajíčko, kamoška mi požičala chicco a včera som vyhnala mm, aby ho v aute vyskúšal a máme krátke pásy, nedopne ho, tak musím zháňať niečo podobné ako sme mali pri malej, to vajíčko sme vtedy zapli bez problémov, prípadne zavolať do servisu, či je možné aspoň na tom jednom sedadle vymeniť pásy za dlhšie, tak len ďalšie starosti, ešteže sme to vyskúšali, bol by to iný trapas, keby sme to zistili až cestou z pôrodnice 😠 , nechápem či výrobcovia automobilov nerátajú so sedačkami alebo či len my máme taký nepodarok 😠

vejula
27. jan 2010

čavte kočky....
Tak nám dnes netečie teplá voda 😒 Dosť blbé, všetko robiť v studenej 😖

Kika no, budeme pretekať, ktorá ma väčšie bruško 😀 No a s tým priberaním, tak ja od začiatku tehu priberám kontinuálne každý mesiac 2,5kg už od 2-heho mesiaca a som už + 13 kg, dhvalabohu, strie zatial nemám ale bojim bojim.... Natieram sa každý den a práve mi dosiel krém tak musím zajtra kupiť nech ma to nezastihne nepripravenú 😀

A s ležaním ja spím na lavom boku... Vždy& sa mi tak najlepšie spávalo a navyše ked som na pravom drobec kope, lebo ho tlačím, je totiž viac natisnutý na pravo takže jemu plne vyhovuje lavý bok... A na chrbte dlho ležať nemôžem, tiež mi krpček tlačí na pluca a rebrá a zle sa mi dýcha.

tantama
27. jan 2010

seuska mne celkom pomohlo par hltov piva🙂)))

saudi
27. jan 2010

a este lezat s vyssie polozenou hlavou na lavom boku. tie mandle bez supky. a nejest moc citrusy

vejula
27. jan 2010

na záhu fatra, mandle.... To kombinujem ja 😉

A o sladkom sa rasšej nevyjadrujem 😅 tiež každý den musím niečo zmlsať... Ale ked sa inak nedá, je to silnejšie ako ja 😝

kiwinka
27. jan 2010

aahojte babulee 🙂 dnes je velmi pekny slnieckovy den veru 🙂 hned ma clovek lepsiu naladu.
co dnes robite? ja mam pradlo v práčke...obed hotovy, trosku oddychujem na konikovi 🙂 a stale mam v hlave ten prestup z PNky na MD a potom na rodicovske a podobne,,,

civavava
autor
27. jan 2010

roxi a ake mate auticko?

si ma nastrasila teraz, musim vyskusat, ci u nas to bude OK.... 😲

roxi
27. jan 2010

kiwi - si mi pripomenula, šak ja musím hodiť veci do práčky 😲

civavava - hyundai accent, bolo to tak narýchlo z núdze kupované, keď nám totál rozbili staré, ale sme s ním spokojní, teda až doteraz, keď tam nezapneme vajíčko 😠 a jedna baba z júlovkárskej témy mi písala, že teraz pri malom majú podobný problém, že pri malej mali iné, to tam zapla aj sama a pri malom majú také, čo tam dokáže nasúkať len jej manžel, tiež sú pásy prikrátke, tak baby pre istotu vyskúšajte, ide ma poraziť z toho

roxi
27. jan 2010

kiwi - veď skús zavolať na sociálku a spýtaj sa na to ako je to s tým prestupom, ja som tam chcela skočiť včera, keď som niesla malú manželovi do roboty, lebo robí tam blízko, ale cez obed som nestíhala, plašila som sa na Kramáre na tie prietoky a poobede, keď som tam došla, tak robili len do 14, ale zajtra idem zas na Kramáre, tak asi zas hodím malú manželovi takže možno po Kramároch stihnem aj sociálku, lebo tiež neviem či treba nahlasovať znova niečo ohľadom 2. pilieru a dôchodkového, ked prechádzam plynuje z RD na MD

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre