Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

blondy12
29. jan 2010

no aj my sa pridavame k tym co kopu..prevaluju sa... 😀 ...ci stikutame to neviem nejako som to nepostrehla..ach som si dala po tom vsetkom poharik vinka..viete ako na oslavu...tak aj kope..neviem ci od radosti alebo mami uz dost 😀 ......

no ja co som bola na skole tak som sa odnaucila varit..ale varim rada..ked som bola doma som varila casto..mama velmi nevarila teraz musi kvoli bratovi ale urcite to rada prenecha na mna ked teraz budem ja doma....takze ma to caka ale aspon sa zas do toho dostanem a budem nieco vymyslat...ale aj moj MM vari..takze zas viem ze keby sa mi nechcelo od hladu tolko neumrie 😀 😀 😀

blondy12
29. jan 2010

inac dievcata mozeme vsetky kvapky do nosa?ci iba niektore????mam nadchu ale taku suchu ze uz musim zajtra asi kupit uz mi to ide na nervy..ja ete stale balim a este stale nie som pobalena ach jaj to je nadlho...

silvia7
29. jan 2010

ahojte babulky 😉

blondy - gratulujem k úspešnému ukončeniu skúšok - si šikula 😉

Peťka a Paťka je super kombinácia pre dievčatká dvojičky si myslím 🙂

mne sa malý prevaľuje po celom bruchu - z ľava do prava a naspäť.. potom v strede bruška občas dačo vykukne 😀 buď kolienko alebo ručička, neviem isto.. no a od včera poobedia ma občas tak pichne akoby pri ľavom vaječníku - aspoň mysím, že tie sú tak "nižšie" a to fasa bolí teda.. 😠 a už aj hlavičkoku na mechúr tlačí občas, tak to len vystrelím na wc 😅

baby, ja som užehlená už.. a to som dve práčky požehlila zatiaľ.. ešte som si to zariadila tak, že v obývačke pred tv som žehlila po sediačky 😀 by som nezvládla stáť tie 3-4hodiny, čo som si pomalinky žehlila a prtkala sa s tým.. to aj moja mamka tak zvykla žehlievať, na stolík rozložila plachty, aby to bolo mäkšie a hop šup v kresle si žehlila pomaly.. 😉

ozaj civi sa pýtala, že či prať aj plachty do postielky - ja som dnes šupla aj spacie vaky, aj plachty, hniezdo a baldachýn zajtra dám, potom aj z kočíka som dala prať to vnútro vyberateľné.. a dám úplne všetko poprať, pre istotu... 😉

silvia7
29. jan 2010

blondy neviem, či všetky kvapky môžeme... opýtaj sa v lekárni keď tak, ale viem, že predávajú aj také "krémy" proti nádche miesto kvapiek..
no moc som ti nepomohla.. 😅

roxi
29. jan 2010

baby píšete jak dračice, nestíham čítať

dúfam, že to malinké je silné a podarí sa im ho vypiplať, veľmi im držím palce, musí to byť pre maminu ťažké, neviem si to ani predstaviť,

čo sa týka toho prania - tak kamoška čo robila v textilnom podniku mi raz rozprávala ako sa v takýchto podnikoch skladujú látky a pod. od vtedy periem úplne všetko ešte pred prvým použitím, takže ozaj odporúčam oprať, ja som prala aj z kočíka všetko čo sa dalo dať dole, aj hniezdo do postieľky, aj poťah z vajíčka, či kresielka, fakt úplne, úplne všetko,

silvia7
29. jan 2010

aj ja držím palce tej Mirke s malinkou, pevne verím, že malá vydrží, bude pekne rásť a budú zdravé najviac na svete.. musí to byť strašne aj pre jej mm, myslíme na nich všetci doma..

roxi
29. jan 2010

nenechajú ma dočitať, manžel s malou práve robia muffiny a každú chvíľu majú nejaké dotazy, teraz sa im cesto zdalo nejaké husté, pôjdem čeknúť, a on tam ešte nepridal vyšľahaný sneh 😀 , proste bielka dal bokom a zabudo na ne, ešteže sa spýtal, inak by to asi moc jedlé nebolo, ale snaha sa cení 😵 ,
mne dnes odišli kríže, zistila som, že vysávať už fakt nemôžem, narýchlo som povysávala celý byt a potom sa tu hodinu zvýjala v bolestiach, takže vysávanie už bude len na polovičke, inak to nejde, už ma tak kríže neboleli, pár dní bolo dobre a zas som si to totálne pokašľala 😖

roxi
29. jan 2010

blondy - blahoželám ku skúške a s tie kvapky to neviem, radšej sa spýtaj v lekárni,

a baby, ako ste mi radili ohľadom toho prepísania elektriny, plynu atď na brata, tak dnes som všetko obvolala, najprv tvrdili, že to nejde, ale nenechala som sa odbiť, tak akože zisťovali a nakoniec sa to dá, len musím napísať vyhlásenie, že s tým súhlasím, tak som vám moc vďačná a zároveň naštvaná, že som sa nechala predtým takto odpinkať, ale zavádzať vedia dobre, veď načo by sa namáhali 😠

deina - skoré uzdravenie, nech sa ti rýchlo polepší

zuzana1971
29. jan 2010

ahojte mne nesiel poobede net 😠 , robi mi to dost casto za posledne dni

este ste sa niektore pytali na tu veterinarnu polikliniku je to Bennett na Beskydskej 10, blizko Ymcy, tj ked sa ide os Racianskeho myta po Sancovej ulici smerom na Hlavnu stanicu tak este pred Ymcou doprava taka ulicka (neviem ale ci sa tam da autom odbocit zo Sancovej), maju otvorene nonstop 7 dni v tyzdni, 24 hodin denne, su velmi mili, vsetkych 7 dni bez priplatku do 20 hod a od 20 hod do 8 hod rano priplatok ca. 500 sk za pohotovost, ale pozrite si este ich stranku, ci nieco nemenili odkedy som tam nebola
kocurika som prinutila zjest asi 10 mini granuliek, este nekakal, oni macky totizto ked sa cistia, zjedia aj chlpy atie im mozu zapchat creva, to mi uz raz tam vysvetlovali, kupovala som mu taku pastu na papanie Bezopet za ca. 750 sk, ale teraz v posledn eobdobie nie, nielen preto, ze to je drahe, ale aj som to chcela kupit, ale ked som niekde bola nemali a na Beskydsku sa mi nedalo v mojom stave extra kvoli tej paste trepat...

baby kde ste citali o tej Mirke? Neviete v ktorej nemocnici je? strasne jej aj malickej aj ja drzim palce...skoda, ze sa im nepodarilo udrzat malicku dlhsie v brusku...na kramaroch boli baby tiez co sa otvarali a mali kontrakcie, ale davali im tabletky aby utisili kontrakcie, a pomohlo to...

blondy, cheeri gratulujem k skuskam

alicc
29. jan 2010

baby vy máte ale mužíkov, ked vám vyvárajú, ja takého veru nemám, niekedy síce chce pomáhať, ale ja som si už tak zvikla že robím v kuchyni všetko sama, že by mi tam aj zavadzal. ale zase na druhej strane viem, že keby som niekam odišla a bol by smalou sám doma určite by sa o nu postaral a hladom by nezomreli, istili by to cestoviny, pečené zemiaky ..... 😉

moni
29. jan 2010

dejni, skore uzdravenie! nech to mala nechyti, aby neboli 2 pacienti v dome 😒

blondy, k tym kvapkam neviem. ak sa zjavi kami tak ti hadam podari, alebo priamo v lekarni. urcite sa mozu tie solne roztoky/spreje (neviem znacku na slovensku). snad ti zaberu, lebo mne teda vobec nepomohli. odporucili mi to na suchu sliznicu ked mi tak velmi krvacal nos, ale absolutne to nezabralo (potom som zacala patlat vazelinu a hned to bolo lepsie).

roxi, super ze si sa nedala odpalkovat! hlavne aby sa to dotiahlo dokonca 🙂
muffiny budu mnam ked mal manzel taku pomocnicku 😵

zuzana1971
29. jan 2010

este ste tu pisali, ci ma niekto nepobosoroval, alebo nepreklial, az teraz ma napadlo, ze segra bola pred rokom u vestice a ta jej povedala, ze ma niekto preklial, ze nejake zenska kvoli chlapovi 😝 vtedy som jej povedala, ze to je dobra blbost 😝 ale uz vtedy som sa zamyslela, ze 2 osoby by pripadali do uvahy...Nie ze by som niekomu prebrala chlapa, ale napriklad v starej robote som sedela v kancelarii s jednym fesakom a chodila s nim jedna baba z roboty. Ja som s nim nic nemala, akoze flirtoval so mnou odusu, nepopieram, aj ma vozil autom domov kazdy den, mne to vyhovovalo, aby som sa nemusela trepat autobusom, a stale ma volal na obed, to sme tiez chodili autom mimo firmy a ta jeho nas spehovala a napriklad si sadla k vedlajsiemu stolu, no bolo to trapne, ona mi robila strasne naschvaly, ma napriklad vymkla v robote, a vselico, uz si nepamatam, tak ja som potom uz odmietala s nim aj na obedy chodit, nech mam od nej pokoj, ona mu tam aj cokoladove pudingy s piskotikmi nosila, no vtierala sa mu statocne...
inak segre povedala ta vestica, ze ju vyhodia z roboty, aj ju vyhodili a ze jej frajer je lakomy a to je
😀 😀
a bola tam este s kamoskou, jej povedala, ze otehotnie, a otehotnela, v decembri sa jej uz narodil syncek Leo

neviete ako sa da zbavit prekliatia? 😲

silvia7
29. jan 2010

Roxi - tak super, že sa to dá a že si si to "vydupala" doslova a dopísmena...

Zuzi - inak sranda, odkedy si urobila na pošte rozruch, tak aj u nás v Lamači nosia zásielky a zvonia!!! doteraz nechávali iba žlté lístky a tento týždeň sem chodí poštár a odušu vyzváňa 😀 najlepšie je, že mi prišlo dačo na dobierku a ja som mala peniaze len na karte, tak sa s balíkom 2-kilovým trepal ďalej po rajóne a roznášal poštu 😀 😀 😀 no hold, kto mu to kázal??!! hehe.. sranda toto..
a k tomu prekliatiu, ja som už o tom tiež počula, aj kamoška mala obdobie asi 3roky, kedy sa jej nič nedarilo a všetko bolo na h.vno a tiež bola prekliata.. viem, že tá červená nitka či stužka na ruke pomáha a inak skús si vygoogliť o tom dačo.. určite tam nájdeš aj iné rady a aj overené možno.. 😉

veve23
29. jan 2010

roxi....super ze si to vybavila, su to papierovacky, ale aspon budes mat pokoj, vsak jak si pamatam, uz ti za par mesiacov dlzi peniaze, aspon to nebude narastat a ty sa mozes plne venovat deturencom
zuzi, inak ja som mala dlhe roky psa, on nechcel chodit k dr. tak dr. chodili k nam, bol tam sice priplatok, ale nie az tak strasny, tak keby horelo aj to je moznost, vsak ako si spominala isla by si taxikom, tak sato vyrovna, tak keby horelo aj to je riesenie, boa to dr. Kocurova, bohuzial mala nehodu a zomrela ale aj jej manzel je veterinar. Aledufajme ze ciciakovi sa polepsi a bude fit.

silvia7
29. jan 2010

baby - nestáva sa vám, že sa vám chce kýchať alebo zívať - doslova to opíšem - otvorí sa vám pusa, nadýchnete sa akoby a zrazu taká bolesť v hrudníku, stopne sa to - no a neviete sa nadýchnuť ani vydýchnuť.. ?? mňa to za poslednú hodinu - dve chytilo asi 5krát a je to hnusné, nepríjemné a aj blbý pocit z toho chytám 😒

blondy12
29. jan 2010

jaj silvi nastastie nic take ma netrapi ...neviem co to moze byt....

a zuzi inac tie kartarky poniektore to robia ze ta sa snazia odkliat..alebo vies su take baby..inac ja som mala nedavno kartarku nebola som u nej priamo ale cez skype...a hovorila ze aj napr..jednej mamicke vysli zle vysledky na dawnow aj na 3D ze bola a jej to povedali..a bola u nej a ona hovorila ze maly je zdravy ale este pritom neviem ci nieco robila a porodila zdrave dietatko..... 😀 ....

ako ja nehovorim mozno ze sa najdu aj nejake nepoctive....ale verim ze nieco take dokazu...ja som bola raz s nasimi ked som mala asi 15rokov..islo sa hlavne kvoli mojmu bratovi lebo mal strasny strach ...z cudzich ludi aj vojst do cudzieho domu...a mne takisto urobila nieco take akoby tu zlu energiu odo mna vyhnat...a ja som sa normalne rozplakala ale bolo to take silnejsie ako ja..nechcela som plakat ale som plakala...ze vraj ma tiez niekto akoby preklial prial mi vsetko zle..

vejula
29. jan 2010

jáááj baby ten môj drobec sa vkuse tlačí na pravu stranu, ako keby tam čosi dávali zadarmo 😀 😀 😀 A už ma celý pravý bok bolí a prave rebro hrooozne... A do toho že sa učiť. Normálne blondy ts obdivujem že si to dosteraz tak super zvládala. Ja som strááášne tupá. Vôbec nič si nemôžem zapamatať, ja neviem či je to tým tehotenstvom alebo čo ale pripadám si jak 70-ročná baba na univerzite tretieho veku, ked sa tak sledujem ako mi to ide pomaly...

Zuzi inak ako to ideš riešiť s tým pôrodom??? Nedá sa nejako dohodnuť s nejakým poriadnym gynekologom, napr. takým ako ten čo si mu písala??? Tak rozmýšlam, že aby si zbytočne neriskovala 😕

blondy12
29. jan 2010

no veji ja si pripadam hlavne strasne skareda 😖 ......

a teraz som sa sprchovala a umyvala hlavu..no poviem vam ze to uz nie je len take jednoduche..clovek nevie poriadne ako sa ohnut aby to nebolelo... 😀 ....

no veji ani ja sama neviem ako som to zvladla..a to este robim vedlajsiu specializaciu a som si aj oducila pocas semestra ekonomiu a uctovnictvo na strednej...no ked sa tak spatne pozriem fakt som niekedy uz nevladala nic..a ze mala sa stale drzi...

zuzana1971
29. jan 2010

vejulka este sa porozpravam v utorok s mojou gynekolgickou, ci nezmeni nazor

ten spanka zial robi v Ruzinove, odkial ma vykopli z rizikovej poradni (iny lekar) lebo bol nasraty, ze ma 2x odviezla sanitka na kramare a nie do Ruzinova, ale sanitka ma musela odviezt posla bydliska a surne, lebo som velmi krvacala, lekari v sanitke povedali, ze ma musia surne dostat do nemocnice a nemozu riskovat ze sapotrepeme do Ruzinova a nezoberu ma tam...sprosty lekar to potom nechcel pochopit, povedal, ze som sa mala taxikom dopravit do Ruzinova, no tak si predstav, ze silno krvacam, hroziaci potrat a ja asa trepem taxikom do Ruzinova, potom pesi od taxika do budovy (dookola na pohotovost) cez vsetky chodby azk prilusnym dveram, potom tam minimalne 4 hodiny cakam, vsakkto ta pusti dopredu, a potom mi povedia, ze ma do Ruzinova nezoberu, lebo patrim na kramare, tak by som sa zase musela trepat chodbami, pesi na parkovisko, volat si taxik, cakat na taxik, odviezt sa na kramare,zase tam pesi od taxika, zase cakat v rade, no by som uz 100x vykrvacala a potratila...takto prisla pre mna sanitka, odviezla ma v lahu hned na Kramare, na voziku poleziacky zo sanitky az doambulancie apekne dopredu,nemusela som 4 hodiny cakat...a dostala som co najskor injekcie proti krvacaniu...a mohla som lezat a nie sa tatarit hodiny z nemocnice do nemocnice taxikom...
ked to jeden gynekolog nepochopi, tak j debil, co ine sa da povedat...

stacynka
29. jan 2010

baby rano ste tu kazda pisali o tom ze vas bruska bolia, tak som vam chcela napisat ze mna to zatial obchadza, no uz to zacalo aj mna chytat, nejak ma babo tlaci na mechur, a tak dost, a sem tam ma tam aj pichne trosku dufam ze to len chvilkove je....

vejula
29. jan 2010

jaj, blondy všetka česť, teda, ja sa nad tým morím 😔 A prečo škaredá??? VEd čo si hovorila ani si moc nepribrala... To skôr ja by som mohla povedať ja už mám +13 kg 😅

zuzi no tak to teda skus ešte s tvojou gyn... A už si sa jej na to pýtala niekedy??? Že čo ti na to povedala... No a čo sa týka tých nemocníc tak to je fakt jak u debilov... Vážne, to sa asi môže stať len u nás na Slovensku 😒

moni
29. jan 2010

zuzi, tak ten doktor to bol cisty debil! 😠 uz ho vidim co by robil na tvojom mieste. neviem ci na medicine maju taky predmet, ale komunikacia s pacientom a empatia im zrejme nic nehovori!
ja sa furt rozculujem co s tou mojou maminkou v nemocnici stvaraju 😠

stacy, moja potvora tiez nasla mechur 😀

a tiez je natlacena na pravej strane, cele brusko mam sisate ked sa tam skydne cela 😀 akurat ze lezi priecne.

kamilakd
29. jan 2010

ahojte kocky konecne mam cas a uz som tu...baby ved v posledne tyzdne mozete navstevovat tu nemocku kde chcete rodit nikto vas nesmie vykopnut a ked poviete kam vas sanitka ma zaviest musi teda treba oznamit na dispecingu...ak sa tak stane tak je to protipravne 😉 zuzka ved si zisti kontakt na toho spanku a dohodni si stretko mna zobral bez problemov a to som 160km od BA

blondy12
29. jan 2010

no veji sice som nepribrala..ale vies..aj ked som mozno pribrala tak 8kg(neviem pred 5tt to bolo 6kg)tak neviem ci mam uz viac..ale nikdy som ani tolko nemala..a brusko sa mi roztahuje do bokov..nie tak dopredu.....tak vies sa citim taka nijaka..ale to su hormony..

no aj moja mala je nejako nizko no neviem odhadnut ci je priescne alebo uz hlavickou dole..

kamilakd
29. jan 2010

moni a mamina uz je po operacii??? no ten moj mechur nasiel hned na zaciatku a robi si s nim co chce 😠 ved v noci som s nim musela aj zatriast hudacik potom povolil a mohla som sa normalne vycikat..

veji a co ucenie??? ja som sa prave najedla dotlacila som polievku a vyprazila encian s hranolkami no nie je to najzdravsie tak ale co uz 😅

vejula
29. jan 2010

stacy tak mna drobec do mechura nekopol ešte ani raz, za to si rád brnká o moje rebrá hlavne o to pravé...
A moni presne sa tam natlačí na tu pravu stranu, tam taká šiška, celá polka tvrdá, a boli boli... Tak ho začnem tak mierne nenásilne masírovať z pravej strany aby sa trošku posunul do stredu a väčšinou to zaberie... Taký je zlatý už teraz poslúcha maminku 🙂
Ajoj kami, no aj ja som práve rozmyšlala či by ten Spanka nezobral aj tu Zuzku, ved takto riskovať to je hriech normálne... Nechápem tu zuzkinu gyn...

veve23
29. jan 2010

zuzi...jasne sanitka ta vezme podla bydliska, tam si nevyberies, len aby si si nepohnevala svoju dr. myslim ze dr. nebudu nadseny ked ich zacnes prehovarat ze chces inu diagnozu, cisarsy a tak, ona asi berie klsaicky porod koli cukrovke, zla zrazanlivost a tak, tak sa skus poradit s inym dr. tam na kramroch, alebo to riskni, napis este raz tam kde ti odpisal Dr. Spanka ci ta nevezme...on je fakt kapacita, a to ze ta jeden r. odtial vyhodil , to mzes mat v pazi, vsak tam ich je tolko.....a podla mna mame slobodny vyber dr. tak ta nemozu odbit. Vsak sa sama rozhodujes kde budes rodit............co doktor to iny nazor, len ta zblbnu a uz ti neostava vela casu aby si riesila ako budes rodit...sa to krati, a pdla mna je najhorsie ked pochybujes o svojej dr. ale zas nechcem byt mudra, je to na tebe

zuzana1971
29. jan 2010

kamilka a nic za to nechcel?

kamilka ano posledny mesiac pred porodom si mozes vybrat, ale ja som vtedy bola len v 16 tyzdni, ked ma vykopol, povedal, ze mesiac pred porodom si mozem vybrat, ale ze dovtedy musim chodit podla bydliska...no ale moj povodny gynekolog ma vtedy poslala do rizikovej a povedal, ze mam chodit tam, kde chcem rodit, tak preto som isla do ruzinova a ved som tam aj chodila 2 mesiace, kym sa ten lekar nenasral, ze som lezala na kramaroch...a je to tiez na hlavu chodit do rizikovej kde o tebe vsetko vedia a potom mesiac pred porodom ist inde...preto si myslim, ze ma nemal vykopnut

ja som mojej ale podpisovala nejaky papier, ked som k nej isla, tak neviem ci mozem menit, to tusim trva 6 mesiacov, ze nemocem menit...inak moja je sikovna a velmi dobra, aj v nemocnici sa o mna starala viac, a to som jej NIC nedala, akurat nebola za cisarsky, uz som to raz s nou konzultovala. ale odvtedy mi pribudla ta tachykardia a zla zrazanlivost krvi, tak mozno nteraz zmeni nazor, musim sa s nou porozpravat ked tam v utorok pojdem

zuzana1971
29. jan 2010

kamilka a inak ma uz raz v ruzinove volakedy na pohotovosti nezobrali, ked som mala cukor 26 a musela som s atrepat na kramare, tam na mna kukali ako mucha puk, ze som dosla po vlastnych

kamilakd
29. jan 2010

vejul tak ja uz v tomto state nechapem nic....zuzka podebatuje s gyndoskou a potom sa hadam rozhodne no hold nema to lahke ale snad jej to navrhnu ze co a ako...maly ti rata rebra? super este zeposlucha ked ho chces presunut....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre