Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenka7984
10. sep 2009

Ikushik pisala som ti do IP 😉

ninuska8
10. sep 2009

oukej ikushik, pani doktorka, mozeme dat dakedy stretko v tom PO ked tam zavitam, najblizsie asi na dajke nakupy aj topanky na jesen mi treba tak mozeme ist spolu daco pozriet, hm....🙂

ikushik
10. sep 2009

hej ninusika, kludne 😉 daj mi potom vediet. budes uz viacej tu na konikovi, ked budes na PN?

eridani
10. sep 2009

ninuska: ja tiez velmi malo pijem odkedy som tehotna, predtym som vzdy vodu a caje rozne, ale teraz mi je z toho zle. Jedine co mozem pit su dzusy, najlepsie pomarancovy alebo grepovy.

stacynka
10. sep 2009

ahojte baby, no nejak nestiham vas citat, vzdy len vecer na skok pridem, strasne mi byva zle, dnes som mala take stavy ze som myslela ze odpadnem
potom mi svokra odmerala tlak a ze 81/48, ma skoro prekotilo ked som to cislo zbadala, mate aj vy niekto nizky tlak? ja som mavala nizsi niekedy ale tak 100/7O toto fakt moj celozivotny rekord 😖 😠 😒 ☹

fruchtbar
11. sep 2009

Dobre rano babulky !

Ja zase pijem ako smädna tava,pijem vsetko az na moje oblubene pivecko ☹ ,dokonca sa aj v noci budim na velky smäd a plny mechur...... 😉 ....aj mi velmi chuti az sa bojim,ale to patri asi k tomu...

Baby ten moj sa boji,chcem sa spytat mozem uz lietat? Ideme do Turecka a on vymysla a obava sa,aby sa nam nic nestalo 🙂

A tlak mavam aj ja tak velmi nizky,rano tocaky,a ked som hladna...ujujuuuuuuj....len pomalicky Stacynka!

tantama
11. sep 2009

Dobré ránko tehulky🙂

Fruchtbar viem že niektoré letecké spoločnosti maju nejaké obmedzenia ale to až vo vysokom štádiu tehotenstva.. asi by bolo najlepšie keby si sa opoýtala priamo tej s ktorou letíte... ale myslím že teraz možeš letieť kludne ved aj civavka letela teraz na slovensko.. 🙂

michalag
11. sep 2009

Dobreeee ranko tehulky 🙂 🙂 🙂,

katka444
11. sep 2009

ahojte 🙂

tak ja som si dnes rano po dlhom case zase grcla 😝

fruchtbar
11. sep 2009

Dakujem tantama,to ma nenapadlo,ja si tiez myslim,ze je to v poho....

Babenky,dnes sa vam akosi nechce vstavat..... 😉

malalady
11. sep 2009

dobre ranko babenky.. 😉

ikushik
11. sep 2009

Dobre ranko, uff od rana cistim kachlicky v kuchyni lebo nam doviezli novu pec 🙂 z tych cistiacich prostriedkov je mi zle 😖

klongova
11. sep 2009

No ahojte ja som včera nebola v práci bola som u doktora - dal mi tehotenskú knižku a urobil jedno vyšetrenie len povedal, že malé pekne rastie to bolo všetko. 🙂 Krv mi vyšla dobre aj všetky výsledky takže som rada už len čakať 4 týždne na ultrazvuk no dúfam že to prebehne v pohode. 🙂

- tarinka - mne zostalo bruško ešte po prvom pôrode, no tehotenské nohavice už mám kúpené a dokonca ich už aj nosím Večer sa cítim ako veleryba nedá sa mi spať len na chrbte takže to nie je dáko pohodlné. Inak aj mňa pichá na jednej alebo druhej strane dúfam že to nie je nič vážne netrvá to nejko dlho ale je to dosť nepríjemné. 😨

- kika29 - ja si platím od 1/09 pripoistenie v sociálnej poisťovni - musím platiť 280 dní a potom môžem čerpať. Vzťahuje sa to na moju PN, OČR + MD platím síce mesačne 29,50 EUR čo je naozaj dosť no oplatí sa to. Materskú budem dostávať cca 500 EUR mesačne. Od pondelka idem na OČR s malým no musím zistiť ako je to s tým. Minule mi povedala pani za prepážkou že OČR sa dá čerpať aj skôr takže idem sa ešte raz spítať a pôjdem. 😵

- ja budem mať vekový rozdiel 4,5 roka myslím že to nebude zlé aspoň mi bude pomáhať, i keď niektoré deti to v takomto veku nie dobre znášajú. 😒
moja svokra má 3 deti po roku - každý rok jedno dieťa - celkom ju v tomto obdivujem no na druhej strane síce mala dokopy 4 deti no ani jednému nepomohla v živote. Ešte oni pomáhali jej. Stále sa sťažuje že nemá peniaze a čo my ich talčíme doma či čo ?😠

atakk - je mi zle od žalúdka, no to čo si popisovala som mala pri prvom a je to dosť nepríjemné, keď sa mi to stalo prvý raz tak som sa snažila zjesť niečo tvrdé ako jablko, lebo som si myslela že mi tam niečo zastalo no po pár dňoch to prestalo. 😝

tamtama - nemám ešte nič kúpené no budem využívať to čo mám po prvom dieťati. Budem kupovať len to najnutnejšie a asi za 4 týždne začnem pomaly kupovať plienky to je najdôležitejšie 😀

- malalady - gratulujem ku knižke 🙂

- zuzi - držím palce aby si niečo vybavila aj v práci aj s tým netom neboj všteko sa nejko vyrieši.

PREPÁČTE ŽE SOM PÍSALA TAK MOC NO CHCELA SOM ODPOVEDAŤ NA NEJAKÉ OTÁZKY ALEBO ASPOŇ REAGOVAŤ

malalady
11. sep 2009

klongova aj ja tebe gratulujem k tehu knižke.. ja idem o tyžden ku gyn. a sa dozviem výsledky s krvy 😉

mizulienka
11. sep 2009

ahoj fruchtbar 🙂 mozes v pohode lietat 🙂 ja som sa o tom rozpravala s gynekologom, da sa uplne v pohode, pokial samozrejme nemas nejake tazkosti...ja som v 10 tyzdni a my sa tiez chystame do turecka...kam presne idete? a do akeho hotela? 🙂

tantama
11. sep 2009

Babulky je tu niektorá čo bude používať len látkové plienky alebo všetky jednorázovky??? 🙂

martaina
11. sep 2009

Tak ja by som chcela látkové. Ale sa v tom nevyznám, keďže pri prvom som mala jednorázovky. Ale toho odpadu 😝

fruchtbar
11. sep 2009

ahoj Mizulienka,este nevieme,kde presne,my si dovolenku vzdy kupime az na posledny moment,bo je to lacne....ale velmi by som chcela do Antalye. A vy,kde idete vy?

Tantama,ja by som latkove chcela uz som aj nad premyslala,len neviem ako zareaguje muz,ked mu poviem,ze budeme dennne vyvarat......a ina otazocka,aky mate nazor na zabalovanie deti do periniek,bo tu sa to nerobi,a ja to robit asi chcem,aj ked na mna budu vsetcia hladiet ako na d...la,tu vsetky deti sedia v autosedackach,co si myslim,ze nemoze mat priaznivy vplyv na chbticu...?! 😒

martaina
11. sep 2009

Ja som malého balila, pokiaľ to šlo. A bolo to aj oveľa praktickejšie, keď som ho chcela vziať na ruky, alebo pri kojení.

maxii
11. sep 2009

dobre ranko,
z krvi mi zistili malo zeleza, takze dnes idem pre recept a budem uzivat tabletky 😝 😝 no ale co uz, ja som bola anemicka ako dieta a zjavne sa mi to teraz vratilo...

skusim si vypytat aj nieco proti nevolnostiam

tantama
11. sep 2009

ja som malého mala v lete a perinku som mala si mesiac kvôli chrbtici... a teraz budeme v apríli tak vonku ak bude chladno v kočíku určite budeme riešiť perinku no v aute musí byť v autosedačke tak čo už 😖

roxi
11. sep 2009

ahojte, my sme dnes boli ráno zas na krv, tak malá musela vstávať o 6, tak teraz zaspala skôr,

ja osm používala perinku asi prvé 2 týždne, ale nejako mi to potom nepasovalo, tak bola bez, čo sa týka tej chrbtice, čítala som rôzne názory, niektorí vravia, že práve vystretá poloha je pre bábo neprirodzená, keďže v brušku bolo skrčené a preto odmietajú perinky, keď sa nad tým zamyslíte tak niečo na tom je, ale mne sa zas zo začiatku s malou lepšie manipulovalo, keď som ju v perinke mala, cítila som sa tak istejšie 😉 ,

lietať sa v tehu môže, tuším až v 8 alebo 9 mesiaci s tým majú niektoré spoločnosti problém, takže želám príjemnú dovolenku 😉

roxi
11. sep 2009

a látkové plienky, nuž sú určite ekologickejšie, ale ja som sa pri malej nestíhala ani najesť, takže predstava, že by som ešte mala každý deň prať, vyvárať, žehliť - no také niečo nehrozilo a myslím, že ani pri druhom nebudem mať toľko času, takže si to uľahčím, používala som látkové asi 2-3 týždne, keď som ju chcela naučiť cikať do nočníka, ale veľký efekt to nemalo, takže som vysadila aj tie a až potom jej začalo vadiť, že má mokré nohavice a naučila sa

roxi
11. sep 2009

klongova - tvoj vekový rozdiel sa mi páči, Samko už bude dostatočne samostatný, len bude asi viac vnímať to, že už naňho nebudeš mať toľko času, ja mám obavy ako zareaguje moja, ona nebude mať ešte ani 3 roky - ale aj to je celkom fajn, už je šikovná, len mám obavy, že bude veľmi žiarliť, je taký môj maznáčik a zrazu tu bude bábo, teraz jej prekáža aj to, keď vezmen na ruky nejaké cudzie dieťatko, hoc len na chvíľku, hned sa tlačí, že mám vziať ju, no bude si musieť zvyknúť 😉

roxi
11. sep 2009

tak zas osm si chvíľku sama pokecala, idem sa asi pridať k malej a na chvíľku sa natiahnuť

klongova
11. sep 2009

- čo sa týka látkových plienok mám kúpené ešte od prvého takže ich určite budem používať pokiaľ sa bude dať mám kamarátku čo používala látkové plienky a malá sa jej naučila na nočník od 1/2 roka to sa mi zdá dosť extrémne no praktické. Asi nie každé dieťa je také a sú deti ktorým tá kaka nevadí a sú schopné sa v tom vyválať. ja som plienky nevyvárala ja som ich prala v práčke + detský prášok.

- a čo sa týka perinky mne sa malý narodil v novembri takže som bola aj dosť rada že som ju mala a teraz v apríli určite ju budem používať minimálne kým bude zima na leto ju už používať nebudem.lepšie sa malé dieťa drží keď je v perinke ako len tak. Moja mama je zásadne za perinku čo ja som nebola no z toho praktického hľadiska som pochopila že je to naozaj to najlepšie aj pre to malé bábo. 🙂

tantama
11. sep 2009

ja som pri synovy používala len jednorázovky a malý mal 8 mesiacov ked už nemal plienku a chodil na nočník.. a ked si predstavím to každodenné pranie a vyváranie a všetko okolo tak sa mi zdá že to vyjde na rovnakú cenu ... tak asi zostanem pri jednorázovkách🙂)

jana3
11. sep 2009

Co sa tyka latkovych plienok, my vobec nepouzivame, ale jeden cas som nad tym velmi uvazovala. Zda sa mi to omnoho ekologickejsie, ako jednorazovky... Len nejako som sa neodhodlala. Ale obdivujem, tie co ich pouzivaju....
Perinky: pouzivali sme cca jeden mesiac, potom uz bolo strasne teplo. Myslim, ze je to celkom prakticke, ale tiez je to vec nazoru... moja svagrina, nepouzivala perinku vobec.

klongova
11. sep 2009

Inak všimla som si že meno Šimon je v tomto období dosť obĺúbené čo hovoríte na dievčenské meno Eliška ja som vždy mala predstavu nech nemá dieťa také ako každý. no so Samkom mi to asi trochu nevyšlo. Nevadí ak to bude chlapček bude to Šimonko.

lubiku
11. sep 2009

Ahojte kocky, my sme boli dnes s dcerkou doobeda na "ture" v lese a pozriet na salasi ovecky a kozicky 😉
Ale myslela som si ze bude, teplejsie. 😒
Teraz som narychlo "zbuchala"zemlovku, uz sa pecie, mnam, uz som hladna 😀

Tak k plienkam, my uz vpodstate styri roky v kuse sme na plienkach 😎 , takze vdaka za jednorazovky. Teraz ma najmladsia len na noc, ale v aprili zaciname novu snuru 🙂

Perinku som pouzivala v zime asi mesiac, babatka su hned studene, v perinke su v teplucku 😵

Maxi ja mam anemiu posledne 4roky a ziadne lieky mi vyrazne nepomohli. Naposledy som mala hemoglobin 102 a norma je od 134. V tehotenstve sa mi to vzdy este zhorsi ☹ . Tocieva sa mi hlava a je mi na vracanie, ale to aj od tlaku, tiez mavam bezne 90/60 aj nizsi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre