Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
19. feb 2010

Kami a ten zinnat ti zabera?

Domi, krasny kocik. 😉

kamilakd
19. feb 2010

zuzka ja ti ani neviem mam dojem ze aj ano ale dako pomaly 😅

danka ty si mi to zistila?

juliap
19. feb 2010

no bambulky, tak som pridala aj ja foto bruska do albumiku,

civavy, ak by si to pozerala, hod ju prosim potom do albumu brusiek, dik

z navstevami po prichode z nemocky je to individualne, je to aj o tom, ako sa budete citit

inac mam tiez 4 dni nadchu ale desnu, vzdy ked kychnem tak mam pocit ze zo mna vyleti vsetko, aj svistik, ale vie, ze nesmie, dr mu povedala, ze musi vydrzat este 2 mesiace, do 16.4., tak dufam ze to zvladneme ... aj ked tlaci ma tiez niekedy az neskutocne a neviem ci mu nie je domcek malinky, lebo mam pocit, ze je tam natesnany eltete ... xixi ... no a dnes konecne vyberal mm mena, tak vybral 10 chlapcenskych a 7 dievcenskych ktore postupuju do dalsieho kola a o tyzden z nich 2 vyskrtne a tak az do porodu

kamilakd
19. feb 2010

juli 😀 tak opatrne nech fakt ten svistik nevyleti a u teba to bolo ako s navsevami?

sanyk
19. feb 2010

co sa tyka navstev ja som mala dievcata v lete so Sany mladsiou som bola na prechadzke hned druhy den po tom co sme prisli domov pri Lulinke sme sli prve z porodnice prekvapit babku s dedkom znamy chodili az tak po mesiaci ale rodina hned teraz neviem predsa len este bude chladno a budu virozy tak uvidime

kamilakd
19. feb 2010

juli pekne brusenko take malulinke fuu to ja mam riadnu volejbalku

kika29
19. feb 2010

minka no babulka je zlatulinka. ona je celkom velká slečna tak nech papká vela a priberá. 🙂

zuzkabar1983
19. feb 2010

Kami, tak hadam sa uz cez vikend polepsi 😉

Julia, krasne brusko .... to ja mam oproti tebe riaden kotol 😅

Inak dnes som mala telefonat z katastra, ze mame pozastavene konanie na byt, co sme kupili, lebo teta, co nam to predala, bola tr krat vydata (uz aj tri krat rozvedena) a potrebuju jej posledny sobasny list ... asi kvoli menu .... (problem je v tom, ze teta zije vo Svajciarsku) .... tak bola taka nasrata som si zmerala tlak ... 140/90 ..... 😝 tak som povedala mm nech sa o to postara a nech ma len informuje, ked to bude ok.

seuska
19. feb 2010

Jeeeej Minka mala je strasne krasna, uplny zazrak, az mi slzy vysli... fakt je to zazrak, ze mame toto v brusku... veeelmi drzim Vaneske palce urcite sa rychlo zotavi... gratulujem Vam prvy aprilovi rodicia k uzasnemu darceku...

Domi kocik je uzasny, fakt sa mi paci 🙂

Ja som prave dorobila Sopsky salatik mm je na ceste z tyzdnovky a na toto dostal chut... tak to bola rychlovka...

Tamtamke napisem sms o minke...

juliap
19. feb 2010

no pri martinke ked sme prisli domov, tak sa hned vecer nahrnula ku nam svokra, svagrine s detmi, tak som myslela, ze skolabujem, lebo mala zacala byt nervozna, deti chodili furt na nu pozerat, to som proste mala nervy a svokra hned ze do krstin by ju nemal nikto cudzi vidiet ... tak ma nasrala ze som hned druhy den dala malu do kocika a isli sme normalne na vychadzku, bolo krasne, tak co a ona ze ako ze som isla von, co keby ju niekto videl, tak som povedala ze cerstvy vzduch jej uskodil urcite menej, nez hodinove ocumovanie od pribuznych.
pri emke sme boli uz na 5 den doma, exmm som povedala ze ziadne navstevy jeho pribuznych si nezelam, vonku na prechadzke som s nou bola, ked mala 10 dni ale jeho rodina ju videla az na krstinach a basta.
teraz to budem mat zas trochu ine, byvame v byte so starkov, mm mamkou, takze ta bude mimi vidiet hned ked prideme z nemocky, no a ostatny podla toho ako sa budeme citit, ci budeme v poriadku ...

inac vcera sme dostali pohladnicu a fotecku zo sona od svagra z prahy, cakaju tiez mimi v septembri, den po emkinych narodkach ... 😀

kamilakd
19. feb 2010

zuzka fuuuuu no to je teda uzastne 😠 to co nevedeli na katastralnom?

seuska to je pekne treba mu dat nieco lahke najest nech potom skoro nezadrieme a splni to co ma 😀

seuska
19. feb 2010

kami ako co myslis tym "splni to co ma"? Nemyslis tu divnu cinnost pri ktorej funi a poti sa, ze? 😀

zuzkabar1983
19. feb 2010

No aj ja som bola nasrata, ale mm vravel, ze to neni nasa chyba, ani tej pani, ale sprosteho uradu ... mali nas na to upozornit. Lebo mi ked sme to kupili, tak sme mali vsetko co vyzadovali, a jej list vlastnictva bol cisty bez tiarch, tak nas ani nenapadlo, ze by sa to mohlo nejako zdrzat. Ale som volala s jednym znamym a vravel, ze sa nemam bat, ze je to cisto formalita, len sa nam to prdlzi ..... cim skor posle notarom overeny sobasny list, tym skor bude byt nas .... takze teraz len zalezi na tej pani .. ako rychlo nam to posle 😠 Ale aj tak to nasere!!!!!!!!!!!

juliap
19. feb 2010

zuzkabar mne sa zda ten moj kotlik uz dost, pri martinke som isla s mensim rodit, pri emke som mala cca takyto pri porode a myslim si, ze priroda to u mna tak zariadila, lebo vacsie brusko by som pravdepodobne neuniesla, kedze aj pri tychto malych mam problemy a som zasa na rizikovom, na vahe vela nepriberam, povodne 60, taraz 62.5, ale to som najprv 4kg schudla tak vlastne +6.5kg, prstienky mi letia, na opuchanie koncatin sa fakt stazovat nemozem ... 😅

zuzkabar1983
19. feb 2010

seus 😀 😀 😀

zuzkabar1983
19. feb 2010

Julia tak to mas super ... ale isto je to aj genetika .... u mna vyskocilo brusko uz v 12tt, vtede som zacala nosit tehu gate, lebo normalne ma uz tlacili 😅 Aspon sa nebudes trpit po porode s chudnutim ...

kamilakd
19. feb 2010

seuska no neviem 😀 a ty by si nechcela?ja uz cakam toho svojho kedy sa dovali 😀 i ked som troska ma 😀 rod hadam to neuskodi max ochorie aj on 😀

zuzkabar1983
19. feb 2010

Kami, ale zas nejako tu chorobu vypotit treba 😀

juliap
19. feb 2010

zuzka, genetika asi nie, moja mamina praveze pri mne pribrala 20 kg a pri segre len 4 kg, a my to mame so sestrou opacne, ja +4-5kg a segra pri synovcovi +20 kg. po martinke a emke som mala problem skor s tym, ze som z nemocky isla vo veciach co som mala pred tehu a este mi aj nohavice padali, no a tak teraz neviem, co mam zbalit mm do tasky ked pride po nas, ci pojdem domov v tehotenskych, alebo dat aj nejake nohavice co som nosila pred tehu ...
no a pri martinke som mala hned na druhy den brusko ako obrateny lavor, takze sa na mna v sprche baby pozerali, co boli na oddeleni a kazda ze im je luto a ze ci ma po potrate nevedeli dat na gynekologicke a nie na porodnicke oddelenie, tak to som mala kus aj srandu aj stale vysvetlovala, ze ved ja mam babatko

seuska
19. feb 2010

Zuzi 😀 😉 ale aj ja sa na tebe zasmejem, ze tiez si taka sekera na muza ze? Sice mi je luto co sa Vam prihodilo s bytom, ale povel, ze nech ta potom informuje ako to dopadlo je tiez dobry.... urcite Vam to dobre dopadne...

Kami a vies ze ani nechcela... som totalne antisexualne nepritazliva 😀 Ale ty ked mas apetit tak smelo do toho, potit sa na cudzom tele ti pomoze vyhnat chorobu z tela...

Julia taketo brusko som mala asi v 4 mesiaci 😀 a ze si +6,5kg tak to je pre mna uzas.... ja +20kg 😀 maximalne obmedzujuce a deprimujuce... a to byvam na tretom poschodi bez vytahu, vystverat sa domov po tych schodoch je pre mna Mont Everest....

kamilakd
19. feb 2010

zuzka no veru treba 😀 akurat ze ja teplotu nemam len kasel 😀

juli no aj tak aspon ti nikto necumakuje na brusko a nemas problem s urieknutim

zuzkabar1983
19. feb 2010

Kami no nikdy nevies .... ak sa poznazite a date si zalezat, mozno aj ten kasel vyliecite ...potom daj vediet 😀

Seus mi ked sme kupovali byt, tak podmienka bola vytah 😀 Ja fucim cotoda ked mam len na poschodie v dome vyjst ....

kamilakd
19. feb 2010

seuska no antisexualne sa citim aj ja pripadam si ako veleriba a mam dojem ze toho mojho zarazim do madracu chudacika ale nech sak co on tvrdi ako sa mu pacim a ked ideme po obchodaku tak vykruca krk po tych vychrtlinach v leginach a tricolkach s vyzehlenymi vlaskami... nech sa pokocha

zuzkabar1983
19. feb 2010

Inak Kami jeden moj znami vravel, ze to treba robit tak .... dat medzi vas mydlo a sexovat dovtedy, pokym sa ti na chrbte pena neurobi .... 😀 to by zarucene aj ten kasel vyliecilo .. 😀

kamilakd
19. feb 2010

😀 😀 😀 zuzka 😀 😀 😀

vejula
19. feb 2010

ahojte kočky, tak dakujem všetkým za rady a podporu....
Mne hodinu do zadu volal mm že či som zabudla kde bývam.... Hmmm. No a prišiel pre mna s chlapáčikom domov tak som už doma, ale tak komunikácia zatial nič moc... No ani moc nemám silu momentálne iešiť veci.. som akosi strašne unavená z toho všetkého...

A minka nádherne dievčatko máš, prekrásne, držím palčeky yb všetky tie testy dopadli dobre.

juliap
19. feb 2010

no babulky, to mensie brusko ma svoje vyhody aj nevyhody, dycha sa mi tiez zle, lebo zas mam posunute vsetky vnutorne organy az na branici a pluca stlacene, takze tiez funim do schodov, male sa vzdy posunie uz v 5 mesiaci na porod, lebo nema dost miestecka a tlaci az do konca na krcek, rebra, lebo tam sa zapiera s nozkami, a zaludok, co potom nemozem ani nic zjest, lebo citim jedlo az v hrdle, na panvovu kost, lebo tam ma pritlacene ramienka, pri panvovej kosti mi z casu na cas pristikne nejaky nerv, takze mi striela taka debilna bolest dozadu okolo kosti k pravej oblicke, no a ked sa zacne otacat, co miminka v brusku maju veeeelmi radi, tak sa mi az dych zastavuje, co sa nemozem nadychnut ... takze vsetko ma svoje pre a proti ... a zase tie ktore maju vacsie bruska a viac pribrali, tak potom pekne vidia, ako im to ide po porode dolu, kazde kilecko ich potesi a ja co, zadna radost ... 😀

kamilakd
19. feb 2010

vejulcek tak si chod lahnut a oddychni si 😉

juliap
19. feb 2010

vejulka som si rano citala, no my mame susedu, co je schyzofrenicka minuly tyzden sa im tiez narodilo mimi, cele tehu nemohla brat lieky, mala depku aj v nemocnici lezala, ma ale super mm, takeho kludasa, ale tiez uz hovoril, ze je to na neho vela, ze uz sa tesi, ked bude male na svete a ona bude moct brat nejake lieky.
ono je to tak, ze tvoj mm vedel ake mas problemy, a urcite ste sa rozpravali aj o tom, co tehu obnasa, takze skor on nezvlada situaciu, nie ty, mozno by mu neuskodilo zobrat ho k psychologovi, ak si chodila predtym, od odbornika, by to mozno zobral inac ... vies chlapi su z marsu a chapu trosku opozdene
inac moja mamina mala tiez tie stavy uzkosti, ani z domu nechcela jeden cas vychadzat, nelepsilo sa to ani liekmi, ale potom zacala chodit k jednej psychologicke a ta s nou rozobrala mozno az 10 rokov dozadu a prisla na to, preco ma mamka taketo stavy, mamka potom pocuvala aj take relaxacne kazety, a teraz je bez liekov, chodi k tej dr ked ma nejaky problem. ona jej aj povedala, ze u nas ludia maju problem s tym, ze sa boja o svojich problemoch a obavach rozpravat s inymi a to ze je chyba

vejula
19. feb 2010

juli najväčší paradox je že on má vyštudovanu psychologiu... Ale tak je uplne iné o niečom sa učiť príp niečo riešiť u iného človeka ako riešiť to doma... On sám mi povedal že ani vo sne netušil že je také ťažké žiť s tou chorobou.. Ako o schizofrenii každý vie čo to je a čo čakať. A každý vie že tí ludia za to nemôžu lebo si to neuvedomuju.. Ale čo je najhoršie že pri tom čim trpím si človek uvedomuje že to nieje normálne a môže sa chovať pred ostatnými normálne ale tie neustále strachy a obavy tak nahlodávaju vnutro človeka, a to nikto okolo nevidí... Len ten človek zrazu už nevládze riešiť bežné situácie, lebo je z toho zničený... Ale nechcem sa tu zas sťažovať, každý mame isto svoje problémy..
Ale som moc rada že vás mám a môžem sa vám zveriť a že ma povzbudzujete aby som sa nvzdávala a nelutovala a robila čo sa dá pre svojho synčeka... A ja to pre neho musím zvládnuť, musím to nejako zvládnuť, lebo môôj drobček potrebuje silnu zdravu maminu o ktoru sa bude mlôcť oprieť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre