Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

sasikas
22. mar 2010

babuleeee ja nemozem spat.... 😠 😠

malalady
22. mar 2010

ahojte babule prajem krásne dobre ránko..

sasika a čo sa deje,že nemožeš spat? juj ja už konečne spím tak,že ani neviem o sebe 😀 že konečne.. bo som mala do teraz tiež,že som nemohla vobec spávat 😠

stanusa
22. mar 2010

dobré ránko 🙂
sasikas bola som hore okolo 4tej, nabudúce tu môžeme aj pokecať 😎
malalady kedy to máš poradňu?

susanita555
22. mar 2010

dobre ránko žienky ja som spala tiež zle od druhej som nemohla zaspat ale nakoniec sa podarilo síce až o pol piatej 😠
teraz som ako zbitý pes
chcela som sa vás spytat či niektorá pijete ten vyvar z ostružiny malinovej?

stanusa
22. mar 2010

tak dlho 🙄 😖 ja zvyknem pozrieť telku alebo dočítam koníka z večera a potom zaľahnem znova

ten malinový čaj som chela kúpiť, ale lekárnička ma odhovorila, ale už aj ľutujem, lebo si myslím že sa tým nič nepokazí...možno ho kúpim dnes, lebo ideme na poradňu tak aspoň nákupy si v RS spravím 🙂

cicimon
22. mar 2010

caute,
ja som sa dnes vyspala celkom dobre, ani som nepotrebovala ist na WC,

sus - ja ten caj sice pijem, ale nejako specialne mi to nechuti, cakala som, ze bude chutit lepsie, kedze je z malin

dnes sa chystam presadzat kvety, aj ked vonku je tak skaredo...

stanusa
22. mar 2010

cicimon u nás svieti slnko 🙂 aj minule si presádzala - máš balkónové?
chcem zajtra začať s oknami, tak dúfam že sa nepokazí 🤐

susanita555
22. mar 2010

no ja ho mam kupeny a rozhodujem sa ci ho mam pit alebo nie no myslím si ze poskodit by mi nemal tak asi ho zacnem oddnes pit
nemate niektora cislo na fleury? tak mi vrta hlavou

stanusa
22. mar 2010

tak sa lúčim, odchádzame
pekne píšte, papa

stanusa
22. mar 2010

susanita asi jedine minka nám môže podať o nej info, no mohla by sa dnes ukázať 😨

cicimon
22. mar 2010

stanusa - este som nepresadzala, mala som sice v plane, ale dajak nevyslo 🙂 Ale na toto sa dnes chystam. Chcem vysadit bylinky a presadit tie kvety, co mam doma do vacsich crepnikov.

malalady
22. mar 2010

stanuša ja mám poradnu v stredu 🙂 ty máš dneska? 🙂

fruchtbar
22. mar 2010

ahojte babulky,
uz sa tolko nepise,vidno,ze viacere su v nemocke alebo maju ine "problemy" 😉 !
Ja ten caj pijem od 36 tt,37 tt som vynechala,tak tu radia mudre knihy a teraz pijem pol litra denne ! Chuti mi celkom fajn,uvidime,nie kazdej pomaha to iste.....ale to je ako so striami na bruchu....tiez sa mozes v tom olejceku aj kupat,ale ked to mas dane,tak sa ti ta koza aj tak potrha !

cicimon
22. mar 2010

no strie - velmi si na brucho nevidim, ale ja som taka leniva sa natierat...ak sa mi podari 3x za tyzden to uz je uspech 🙂

gajana1
22. mar 2010

Ahojte už sa nam to krati som zvedava do kedy ešte vydržime 😉

Ja som dnes mala budiček o 5:15 lebo malemu sa nechcelo bubať a teraz ma vola bubať ale musi ešte počkať 😉

sasikas
22. mar 2010

stanusa- no veru nabuduce asi budeme kvakat celu noc... 🙂 neviem co sa mi to deje ze nechrnim, ako ma ani nic neboli , len proste nespim....a to som ja riadny sedmospac....uz som mala take stavy asi pred mesiacom, ale potom som zas spavala jak babo a teraz zase....a to som vcera este dala asi taku dobru vyse 3 hodinovu prechadzku, tak som myslela ze zalomim o osmej a nist z toho.... ☹

sasikas
22. mar 2010

susanita- ja pijem ten caj uz asi 2-3 tyzdne...ako nie pravidelne ale ked si spomenem....teda neviem ci to pomoze...no uvidime...🙂inak na chut som tiez myslela ze to bude lepsejsie..ale zas da sa...... 😉

kikarv
22. mar 2010

dobre ránko.
kiwinka tak nám sexík nezabral tak ti držím palce nech to aspoň vám výde.
my ideme do madarska na výlet. velmi sa na to necítim no ale nechcem mm sklamať tak sa podujmem.
mám troška bolesti a aj malá tlačí ako des no hádam nebudeme utekať rovno na sálu 😀

sasikas
22. mar 2010

baby inak s tymi oknami...no som tiez mala v plane ze tento tyzden zacnem, ale nam akurat zacali zateplovat barak, takze vypustam...to asi nema zmysel, ni?....az ked to dorobia 😀 😀 asi sa na to vrhnem ak sa malej ani po termine nebude chcet ist von..... 🙂 a hned potom na mm.... 😀 😀 😀

kikarv
22. mar 2010

no dobre babenky tak my ideme a potom vás budem čitať snad to stihnem dočítať že nebude toho vela.

zisťujte čo s fleury je.

tak sa majte po obede sa ozvem. páááá

sasikas
22. mar 2010

no veru co je s fleury?...nevie nikto nic?...myslim ze uz ma asi po 🙂 ....ona by sa tu urcite ukazala..... 🙂
cici- ja som tiez taka neporiadna co sa tyka toho natierania bruska proti striam, az teraz v poslednej dobe si davam trocha zalezat, no zatial ich myslim nemam, aspon kam dovidim... 🙂 zato celulitidka eno nuno.... 😀 teda uz aj pred tym trochen bola, ale dost sa mi zhorsila 😠 😠

cicimon
22. mar 2010

no ja celulitidu ani nespominam a sa mi vidi, ze dajak vela priberam v poslednych dnoch....a to este skoro mesiac....takym tempom skoncim fakt na 20kg,,,

a jasne, neumyvaj okna, ked zatepluju 🙂az potom. My sme umyli pred mesiacom, uz sa po pol roku patrilo 🙂
ja co som na MD tak sa mi celkom nic nechce, ani vlasy umyvat ani nic, hlavne ked nikde nejdem, ako dnes - ze len na balkon 🙂)

michalag
22. mar 2010

Ahojte 🙂
baby a pisala niektora z vas fleury??? lebo ak tak ja mam na nu cislo tak by som jej napisala ze co a ako ...

fruchtbar
22. mar 2010

no ja mam dnes makaci den.... povysavat,dlazky vytret,prach poutierat,kupelnu a zachody umyt a na hornom poschodi chcem okna poumyvat....tak som zvedava ,kam to tymto tempom dotiahnem,ale predsavzatie je to pekne 😀.

Ja som sa proti striam natierala hned od zaciatku,niekedy aj 2x za den a nemam ani jednu,nastastie,kukala som do zrkadla....ale uvidime ako to dopadne s prsami po porode a ked sa naleju,ci sa nepotrhaju,lebo mne moc nenarastli....

fruchtbar
22. mar 2010

tak napis Miska,ved sme uz vsetky jake zvedave 😀 a nechaj ju krasne pozdravovat !

civavava
autor
22. mar 2010

dobre ranko babule, tak posledne hodiny doma a vecer idem do nemockyyyyy 😉

uz sa tesim, bo vcera som mala prvy krat problem sa postavit vo vani a zohnut sa....plus to svrbenie je strasneeee...a aj nohy mi opuchli, zatial to boli len prsty na rukach....no proste sodoma gomora 😝

idem dat do albumu foto bruska den pred porodom 😎

civavava
autor
22. mar 2010

miska, jasne napis fleury, ja nan nu kontakt nemam....a zvedavost je obrovskaaaa 😉

michalag
22. mar 2010

civi, tak si brusko uzivaj posledne hodiny, minuty sekundy 🙂 a zajtra na teba a Renka budeme mysliet 🙂

cicimon
22. mar 2010

tak toto mi prave odpisali z ministerstva dopravy na otazku, ako previezt dieta z porodnice...

"dieťa s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa smie prepravovať na sedadle vedľa vodiča iba v prípade, ak používa schválené a pre ňu určené detské zadržiavacie zariadenie (podľa § 3 nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 554/2006 Z.z. - ďalej len "nariadenie vlády"). Podľa § 4 ods. 2 nariadenia vlády nesmie byť detské zadržiavacie zariadenie obrátené dozadu (v protismere jazdy) na sedadle, ktoré je chránené čelným airbagom, ak nebol airbag vyradený z činnosti alebo nebol automaticky deaktivovaný. Takže za týchto podmienok je možné prepravovať dieťa na mieste vedľa vodiča."



Dieťa s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa smie prepravovať na sedadle vedľa vodiča iba v prípade, ak používa schválený a pre ňu určený bezpečnostný systém. Bezpečnostným systémom sa podľa § 2 písm. c) nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 554/2006 Z.z. o povinnom používaní bezpečnostných pásov a detských zadržiavacích zariadení vo vozidlách určitých kategórií (ďalej len „nariadenie vlády“) rozumie vybavenie sedadla vozidla bezpečnostným pásom alebo detským zadržiavacím zariadením (autosedačka), ktoré musí byť konštruované tak, aby sa pri zrážke alebo náhlom spomalení zmenšilo riziko poranenia prepravovanej osoby tým, že obmedzí pohyblivosť jej tela.

Povinné používanie detských zadržiavacích zariadení (autosedačiek) nie je obmedzené vekom, ale telesnou výškou dieťaťa (do 150 cm) a podľa hmotnosti dieťaťa sa členia detské zadržiavacie zariadenia takto:

(1) Detské zadržiavacie zariadenia sa členia podľa hmotnosti dieťaťa do týchto skupín:

a) skupina 0 pre deti s hmotnosťou do 10 kg,

b) skupina 0+ pre deti s hmotnosťou do 13 kg,

c) skupina I pre deti s hmotnosťou od 9 do 18 kg,

d) skupina II pre deti s hmotnosťou od 15 do 25 kg,

e) skupina III pre deti s hmotnosťou od 22 do 36 kg.

(2) Detské zadržiavacie zariadenia uvedené v odseku 1 sa rozdeľujú do týchto tried:

a) zabudované zariadenia pozostávajúce z kombinácie popruhov alebo ohybných častí s poistnou prackou, nastavovacím zariadením, upevňovacím kovaním a v niektorých prípadoch s prídavnou sedačkou alebo ochranným nárazovým štítom, prispôsobenými na upevnenie vlastným integrálnym popruhom alebo popruhmi,

b) nezabudované zariadenia pozostávajúce z čiastočného zadržiavacieho zariadenia, ktoré, ak sa používa spoločne s pásom pre dospelých, ktorý obopína telo prepravovaného dieťaťa alebo zadržiava zariadenie, v ktorom je prepravované dieťa umiestnené, vytvára zadržiavacie zariadenie.

(3) Detské zadržiavacie zariadenie musí byť schválené podľa osobitných predpisov."

ziaden prevoz v rukach v perinke

fruchtbar
22. mar 2010

😀 Civavka,az teraz som si v tvojom albume vsimla,ze mas Renkove meno nalepene na dverach....to iste sme urobili aj my len na skrini.....idem to odfotit,lebo je to haluz,ako sme sa zhodli !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre