Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

marika1902
27. apr 2010

Civi dakujem asi to tak zacnem robit lebo bolesti su strasne a odsavas ked je drobec hladny alebo mas v zasobe?

Akktak ja som bola v nadstandardnej izbe.

sasikas
27. apr 2010

KAMI- neboj ono to pride ani nebudes vediet ako.....hadam to stihnes este aj dnes... 😅 inak k tej EPI- no ja neviem ale ja som bolesti mala od 9-ej vecer do druheho dna do obeda som sa otvorila na 4 cm, a potom okolo obeda mi pichli EPI a v priebehu hodiny som bola sup na 8cm, sice nakoniec aj tak kvoli malinkej bol CS, ale teda sa mi zda ze ta epi to super urychlila....tak neviem preco s tym robia take caviky..... 😲

seuska
27. apr 2010

Kami jak ze nic? A co ti dali? infuzku ci tabletku ti vlozili? Ja som mala aj tie homeopatika na urychlenie porodnej cinnosti, tak si myslim ze mne aj toto pomohlo. Kedy ti zacali vyvolavat? Neboj moja, uz co chvila sa to rozbehne. A co vymyslaju s EPI? Pokial ju chces tak na nej trvaj, ja som s EPI bola spokojna, aspon som mala cas si oddychnut a nabrat sily na tlacenie. Kami drzkam palce. Hlavne klud...

kiwinka
27. apr 2010

ahojte 🙂

gratulujem novym maminkam! hlavne zdravie a veeeeeeeeeeeeela mliecka 🙂 ... !

baby ako sa citite v sestonedeli, uz ste ok? jaa teda ste vobec nie,,,a este ma aj boli kostrc,,najskor tlakov pri porode,,,hlavne ked sa postavim zo sedenia boli to jak fras...a nelepsi sa to,,,ma niektora z vas bolavu kostrc???

sasikas
27. apr 2010

baby inak aj ja by som bola rada keby popisete co takto papate pocas kojenia a nerobi to babetkam problemy....lebo ja sa stravujem priblizne rovnako ako pipimiska pisala,a zda sa mi to teda dost jednostrannne....uz mi lezu usami rohliky a vianocky s maslom..... 😅 skuste dat neake tipy na obmenu ak budete mat cas.... 😉

fleury
27. apr 2010

seus a to ti mala papa kazde tri hodiny pravidelne? A kolko ti pribrala? My sme vcera pred kupanim vazili..a skoro pol kila od prichodu z nemocnice pribrala, sa mi to zda vela..

fleury
27. apr 2010

jaj moje malinke stale zaspava so mnou v posteli a furt sa skryva pod lavou pazuchou, asi aby citila tlkot srdca 🙂 A ked ju idem preniest do postielky schmatne ma za tricko a som tam kde som bola na zaciatku 😀

fleury
27. apr 2010

kami drzim palce, aby sa to rozbehlo co najskor

sasikas ty si sa teda fest pomaly otvarala..

kiwi ja sa citim ok, len vecer ma boli cele telo, ale to kazdu z nas 🙂

seuska
27. apr 2010

kiwi mna bolela kostrc prve 3 dni po porode, ja mozem povedat ze sa citim super, ako keby som ani nerodila, ale to je tym, ze som nebola sita. Pytala som sa aj doktora na tu kostrc a vraj je to normalne, lebo sa ti posunuli kosti ked babatko vychadzalo von, tak len to nejak prezi a vydrz, za par dni to prejde. My sme dokonca s mm uz vcera aj sexovali 😉 😀

Fleu nemam doma vahu, tak neviem presne kolko pribrala, ale vo stvrtok ideme na poradnu s malou tak ti poviem kolko nabrala za dva tyzdne. Vacsinou je uz tak naprogramovana ze papa kazde tri hodiny, ale zas nie presne na minuty, stane sa ze si vypyta aj o dve hodiny a v noci mi spi aj 6 hodin tak nepapa. Podla mna pol kila nie je nejak brutal a zas ked jej chuti tak jej neodopieraj 🙂

kiwinka
27. apr 2010

seuska, ty sa maaaaaaaaaaaaaas! uprimne ten sex ti zavidim! 😀 😀 😀

civavava
autor
27. apr 2010

marika, mam v zasobe, lebo ked je hladny, to uz nie je cas na odsavanie, kedze velmi vresti 😎 😀

fleury
27. apr 2010

seus neodopieram, neboj 🙂 Tak som zvedava ako pribrala Saska, nas tiez caka buduci utorok poradna a ockovanie, asi budem plakat s malou 😀

inak kinderka su dnes podozrivo ticho 😀

cicimon
27. apr 2010

no moje sesto - zo mna este furt ide krv, takze co som usetrila na vlozkach za 9mes tak dobieham teraz 🙂 ale inac ok, uz mi treba zhodit len 2kg

cheerlady
27. apr 2010

kiwi mna este pobolieva sitie-ale nie vsade,len lava strana,kde ma nastrihol a este sa mi to potom asi aj natrhlo,lebo to mam az skoro po stehno 🤐 ale este som nemala odvahu zobrat zrkadlo a pozriet sa tam 😅 a v sobotu sme boli 1.krat s malym na prechadzke a som myslela,ze ani domov nedojdem jak ma zacali bedrove klby boliet 😒

seuska vy ste uz sexovali??? ved to by sa cez sestonedelie nemalo 😨

moni
27. apr 2010

ahoj maminky, a zvysok kinderiek!
dneska by to veru islo, co poviete, kto sa prida? 😀

kamilka dnes sa mi s tebou snivalo, bola som ta pozriet v porodnici, uz si mala maleho pri sebe 😵 takze uz aby to bolo cim skor, myslim na teba a drzim paluchy!

zuvi, som zvedava co ti povie lekar, ides pre istotu s taskou?
btw, vcera som ten ananas uz nedala, zozrala som ovocne cocky a mala isla z brucha vyskocit 😅

zuzadula
27. apr 2010

pekne popoludnie 🙂.. kiwi, k tej bolestivej kostrci..myslim, ze vzhladom na to, ze je na rekonvalescenciu po porode urcenych 6 tyzdnov,tak mozes mat take problemy, ked si len 2 tyzdne po... ale na druhej strane by to nemuselo byt!!!.. ak naozaj necitis zlepsenie a je to bolestive, urcite by som to konzultovala s lekarom!!.. nech nieco nezanedbas.. nejake poranenie konecnika, alebo kostrce, pripadne nejakeho nervu!!!.. nech sa to da do poriadku 🙂
ostatnym mamulkam k jedalnicku!!! .. uplne vas chapem, ze strava je po narodeni babatka dost uboha.. teda oproti tomu, co vsetko ste mohli, ked ste boli tehulky 😅 ... ja som tiez bola dlo na rozkoch a vianocke 😀 .. ale v zasade by sa mohlo jest vsetko!!.. len treba jednotlive potraviny zavadzat postupne.. teda vzdy jednu potravinu.. napr. kukuricu.. a treba pockat na reakciu babatka.. takze to chce trosku trpezlivosti!!! 🙂.. viem, ze u nas sa podava hlavne rascova-zaprazana polievka a biela kava.. :-ˇ).. aj ja som jej hekktolitre stravila 😀 .. ale napr. v Indii davaju na dobre mliecko vela cesnaku 😕 .. urcite je ale dobre vela tekutin, a hlavne tekutin bohatych na bielkoviny.. tzn. napr, dobry maskovy vyvar.. nie masny, a potom sa da pekne skonzumovat aj masko a k tomu zemiacky, pripadne cestovina a omacka z mrkvicky 🙂.. z ostatnych jedal je dobre vsetko to co jete.. cestoviny.. a tam je dost dobry vyber 🙂, pecene, varene zemiaky, k tomu napr. cotagne syr.. mnam 🙂, urcite rybky, omacky.. aj zeleniny.. varena, vo forme polievok.. len treba dbat na to, aby ste dali pozor na reakciu babatka po zavedeni novej potraviny 🙂.. dobru chut 🙂

cheerlady
27. apr 2010

k tomu nutrilonu-malemu som ho za posledne 2dni dala vzdy len raz v noci,no a dnes doobeda a vsetko komplet vygrcal 😲 neviem,ci mu len teraz nesadlo alebo co,z mojho mliecka ked nieco vygrcka,tak je to len minimum 😒

zuzadula
27. apr 2010

cheerlady.. a mozem sa spytat preco dokrmujes? dakujem 🙂

kiwinka
27. apr 2010

cheer,ja som dala malej len raz nutrilon,,a tiez veeeeeeela grckala a este aj kakala veela, nesadol jej nutrilon velmi.a sitie som si kukla asi po 1tyzdni zrkadlom,,kedze mi vypadaval vacsi kus zrazeniny a nesiel von jak bol velky,,musela som tomu trosku pomoct,, lebo ani dnu ani von 🙂 no uplny boj!

z coho ja mam strach je cistenie,,mam tam este jeden vacsi kus asi 4x2cm podla doktorky,, a stale nevypadol.. a bojim sa cistenia =( modlim sa,aby to vypadlo spontanne zo mna!!! inak nekrvacam,,,uz len spinim- intimky nosim uz len.

zuzadula dakujem za radu 🙂 ! no ved vydrzim do konca sestonedelia,, uvidime ako mi bude..
inak mam pocit ze mala je nachladnuta ,ma plny nosik =( dufam ze sa jej nevyvynie nejaka choroba...

cheerlady
27. apr 2010

to som mu skusila dat predvcerom v noci prvy krat,lebo odo mna papal 1,5hodiny a stale bol hladny a mm stale mudroval,ze asi mi to pomaly tecie,ked tak dlho papa a ze nech mu vyskusame dat UM kolko vlastne spapa 😒 ja som moc nebola za aby si na to maly nezvykol.takze dokopy papal UM len 3x. inak kolko ml by mal vlastne teraz spapat?

sasikas
27. apr 2010

fleury- no veru pomaly, ako v lete na saniach... 😅 ale zas tie bolesti neboli neke extra silne, predstavovala som si to horsie.... 😀 a ked uz pichli epi tak pohodickaaaa.... 😀

moni
27. apr 2010

zuzadula, len chcem na tu stravu pocas kojenia reagovat...moje kolegyne z thajska zase varia nejaky ryzovy vyvar (pikantny ze "normalnemu" cloveku staci privonat a slzy tecu), cinanky zase silny bravcovy vyvar s bylinkami...tu sa vyslovene neodporuca menit stravu. skor vylucit potravinu pri reakcii babatka. no iny kraj, iny mrav...uvidime ako budeme bojovat my 🙂

jaaj maminky, dufam ze vas cistenie obide, a tie cucky odidu pekne same!

juliap
27. apr 2010

moni, pridavam sa, sak som aj rano pisala, ze by sme dnes mohli secky, nech uz su ti byckovia na svete ... 😉
pred chvilou volal svagor so svagrinou, ci som este doma, lebo jej sa snivalo, ze mi volala a ze som jej povedala, ze sa narodil dnes svistik ... 😀

moni
27. apr 2010

juli, no len ci tie bycie tvrde hlavy rohate maju rovnaky nazor 😀

zuzadula
27. apr 2010

moni, uplne suhlasim!!! 🙂.. ked sa to vezme globalne, tak maminky mozu naozaj jest vsetko!! 🙂.. je jasne, ze babatka reaguju rozne.. tak ako aj myludia.. a to eniektore viac a ine menej, moze suvisiet s tym, ze este nemaju uplne vyvinuty traviaci trakt.. a pri metabolizovani mleicka vznikaju automaticky v crievkach bublinky.. a niektore crievka s tym bojuju tazsie !!!
Cheerlady 🙂...to ze je maly nekludny a chce byt pri prsniku aj tak dlho, este nemusi znamenat, ze ma malo mliecka!!!..naopak.. mozno sa napapa vela a potom ho boli brusko.. a ako o babtko utisi?.. len zase pri maminom ciciku 🙂.. takze mozno ho skus nechat sat 15 min.. alebo aj kratsie.. daj ho odgrgnut a potom mu este ponukni.. pokial pekne taha.. su to take dlhe pohyby bradou (to moze odpozorovat manzel, lebo ty tam asi nebudes vidiet ).. alebo si to natocte a pozri si to.. tak potom moze mat dost sily a vytiahnut si dostatok mliecka aj pri kratsom sani.. 🙂.. a k davke? .. mnozstvo nie je pri materskom mlieku urcene.. sleduje sa le vaha babatka. a najlepsie po tyzdni.. alebo ak chces vecer.. lebo dojcene deti si vypytaju podla toho, co potrebuju.. ak su smedne, tak yptaju predne mliecko.. redsie.. ak su hladne, tak tahaju aj to zadne.. hustejsie.. a niekedy piju castejsie, inokedy menej 🙂 ..

moni
27. apr 2010

takze k dnesnemu dnu ostava: zuvinka, evil, juliap, stacynka, mackopuf, ja...zuzuj sa dlho neozvala ta je otazna, a kamilku uz ratam medzi maminky 🙂
zacina byt ozaj napinave ktora pojde posledna, alebo ci niektora (napr. ja) da maj 😉

zuzadula
27. apr 2010

sa ospravedlnujem za tie preklepy a chyby.. pisem popri praci.. 😅

zuzkabar1983
27. apr 2010

Ahojte babenky.

Pridavam sa ku gratulaciam k novopecenim mamickam!

My dnes mame hrozny den .... maly je totalne nepokojny, stale sa mrvi a ma nepokojny spanok. Myslim, ze opat brusko .. Ale nie som si ista. On papa kazde 2 hodinky a teraz sa mi po hodinke zobudil s hroooznym placom, ja som ho nemohla asi 20 minut ukludnit, skusali sme masaz, cvicit a nakoniec ho upokojil iba cicik v pusinke. Ale tahal ako o dusu, tak nechapem, ci bol opat hladny, lebo ja mam mliecka dost ... dokonca mi stale tece a bez tamponov ani na krok. 😒

Zuzadula, do akej doby by sa mala prejavit reakcia na potravinu, ak malemu nepasuje. Lebo napr. ja som skusala predvcerom slivkove gule a vcera som mala po prvy krat granko. No a maly je dnes komplet vyhadzany na tvaricke. A neviem, ci to moze byt reakcia aj na tie slivky spred dvoch dni ... Ale zas vyhadzany je len na tvaricke, tak rozmyslam, ci to vobec je rakcia na jedlo. Ja som z toho uz uplny blbec. Ja asi budem musiet zacat uplne od zaciatku od tych rozkov a pridavat nieco nove kazdy 3-4 den, lebo ja uz neviem co mozem a co nie, lebo maleho brusko boli stale .. ☹ Ale to asi neovplyvnim ☹
A este jedna vec baby .... pijete cerstve mlieko ci nie??

cicimon
27. apr 2010

zuzka - ja pijem granko skoro kazde rano a nevsimla som si, zeby to malej nieco spravilo

anabella30
27. apr 2010

Ahojte, neviete mi poradiť ako dlho zvyknú lekári nchať prenášať dieťa? Termín som mala 25.04 a stále nič. Chodím do poradne na kramáre k Ferákovej mate niektorá stým skúsenosť ako to funguje?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre