Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lucinka1104
31. dec 2009

krásneho silvestra všetkým krásny a ľahký pôrod v roku 2010 a zdravie pre vaše - naše detičky...
ja som po kontrole všetko ok sme v 26 tt len som chronocky nevyspatá lebo moje dieťa od môjho navratu z nemocnice je denodenne od polnoci do rana hore neviem čo mu je ,ale stačí mu spať 5 hodín v noci a 2 cez deň 😝 olívia krásne kopká a rastie akurát ja som za posledných 5 týždnov vôbec nepribrala dokonca som schudla a tak mam + 4 kg 😝 takže veselý silvester

dejna gratulem k chodeniu 😵

stanusa
31. dec 2009

Prajem stastny novy rok pre kazdu z nas!

"Želajme si veľa lásky, pokoj nech nám hladí vrásky.
Manžel nech nás rozmaznáva, a manželka mu neodvráva.
Aby sme sa nehádali. A nech rastú naši malí.
Nech radostí veľa majú, a nás aj trochu poslúchajú."

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adasik
31. dec 2009

Krasneho a veseleho Silvestra vsetkým prajem, stastny a hlavne výnimocny nový rok 😉 nech sme vsetky zdrave a nech nam nase malinke miminka v roku 2010 a po dalsie roky tiež prinasaju veeeeeeela radosti 😉 🙂 😵 😅

majca424
1. jan 2010

Prajem šťastný Nový rok Vám aj babätkám v brušku 🙂

malalady
1. jan 2010

prajem vám všetko dobré do Nového roka a nech to dotiahneme do úspešného konca 🙂 a budeme držat naše bába v náručííííííííííííííííí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀

civavava
autor
1. jan 2010

babenky, PF 2010!!! Tento rok bude NAJKRAJSIIII 🙂) zelam nam vsetkym nech sme zdrave, stastne, v pohode , nech nas nasi chlapi posluchaju a nech o 3 mesiace drzime v naruci nase krasne , zdrave , vonave uzliky lasky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aktakk
1. jan 2010

AHOJTE!!!Aj ja Vam prajme vsetko dobre v novom roku, hlavne nech sa nam tie babatka narodia zdravucke!!!!

Vidim, ze sa tu bavite o vybave....ja v podstate namam nic kupene. Teda sama som nic nekupovala. Asi az na poslednu chvilu. Ale vela veci budem mat od sestry, takze sa ani nechystam nejak vo velkom nakupovat. Iba tu vanicku, postielku a matrac...a to je asi pre zaciatok vsetko. Ostatne az neskor.

Ozaj, chysta sa niektora z Vas do PIESTANSKEJ nemocnice????

sasikas
1. jan 2010

babenky , aj ja vsetko dobre v Novom roku, hlavne vela zdravia, nech je ten april uz rychlo tu, a vsetkym kraasne a zdrave babetka.... 😉

aktakk- ja sa rozhodujem medzi Piestanmi a TN, ale este neviem....ty ides do PN?....

aktakk
1. jan 2010

No Sasikas.....prave neviem. Rozhodujem sa medzi TN a PN tiez....a neviem sa rozhodnut :((((
V PN by som mohla mat vybaveneho doktora. V TN len mozno. Si priamo z NM?

zuzkabar1983
1. jan 2010

Ahojte babenky!

Prajem Vam krasny Novy rok, vsetko len to najlepsie!!!!

zuzana1971
1. jan 2010

Prvým tohtoročným Bratislavčanom je mulat James
01.01.2010 08:59

BRATISLAVA - Prvé bábätko, ktoré sa narodilo v Bratislave hneď v prvej minúte po polnoci v nemocnici na Kramároch, je mulat James Daren. Informovala o tom hovorkyňa fakultnej nemocnice Rúth Geržová,

Chlapec váži 3770 gramov a meria 53 centimetrov. Geržová dodala, že okrem maličkého Jamesa sa v nemocnici na Antolskej v Petržalke narodili predčasne cisárskym rezom aj dvojičky dievčatká. Narodili sa v 32 týždni, jedna vážila 1 390 a druhá 1 430 gramov. “Matka ešte dievčatkám mená neurčila. Obe sú teraz v inkubátore,” dodala Geržová.

Prvým dieťaťom narodeným tohto roku v Košiciach je dievčatko. „Narodilo sa v prvej minúte po polnoci. Išlo o spontánny pôrod. Dievčatko meria 50 centimetrov a váži 3 400 gramov. Mamička je Košičanka Jana Mentzezofova,“ informoval dnes primár II. gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice L. Pasteura Peter Rosocha. Doložil, že v skončenom roku sa na tejto klinike narodilo 1352 detí.

Prvým dieťatkom narodeným v roku 2010 v prešovskej Fakultnej nemocnici Jána Adama Reimana je Natália, ktorá sa narodila 24-ročnej Vladimíre Šimkovej z neďalekých Fintíc. Dieťa prišlo na svet spontánnym pôrodom o 00:00. Malá Natália má štyri kilogramy a dĺžku 53 centimetrov. Ide o prvý pôrod mamičky. Dieťa prišlo na svet v starej pôrodnici.

Prvým tohtoročným dieťaťom narodeným v Banskej Bystrici je Šimon Michalka. Narodil sa v tamojšej Rooseveltovej nemocnici päť minút pred šiestou hodinou operačným pôrodom Banskobystričanke Ľubici Michalkovej ako jej prvé dieťa. Ako ďalej informoval lekár Peter Hunák z gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Rooseveltovej nemocnice, krátko po narodení aktuálne najmladší Banskobystričan vážil 3 750 gramov a meral 57 centimetrov.

zuzana1971
1. jan 2010

Horoskop pre nasich drobcov (zo stranky najmama.sk)
Deti narodené v roku 2010

Milé mamičky, pripravte sa na to, že detičky narodené v roku 2010 budú ako živé striebro – dievčatá všetečky a chlapci nespratníci. Stredobodom pozornosti sa stanú za každých okolností. Smiechom, záujmom, a keď to inak nepôjde, tak aj krikom, plačom alebo huncútstvami. Vždy ho nájdete uprostred toho najdôležitejšieho diania v hre aj neskôr v škôlke a v škole. Živá poskakujúca strunka si nenechá ujsť príležitosť na vybúrenie nekonečnej a sršiacej energie. Viac bude bdieť ako spať, aby mu niečo neušlo.

Rozkošné bábätko v perinke, čo jednoznačne dáva najavo svoje city bez zábran sa postupne zmení na nekonečne uvravené batoľa, ktoré sa dychtivo a nemotorne presúva za dobrodružnými výpravami k pestrofarebným hračkám. Ešte viac ako hračky tohto zvedavého drobca oslovia živé zvieratká, čo môže rodičom v chvíľke nepozornosti priniesť horúce chvíle v hre s domácimi zvieratami alebo počas návštevy v ZOO.

Prvé kroky v škôlke zvládne s prehľadom

Možno bude spočiatku vyvádzať, aby vám dalo najavo, že sa mu nepáči byť s cudzími, ale zvykne si veľmi rýchlo. S ostatnými deťmi sa bude hrávať krátko, lebo každú chvíľu jeho pozornosť osloví niečo iné. Rovesníkov si získa milou, družnou a priateľskou povahou. Objaví sa tendencia podriaďovať si slabšie deti a získavať výhody na ich úkor a to je treba usmerniť hneď na začiatku.

Bude to športový typ!

Priťahuje ho všetko zakázané a preto mu hrozia skôr úrazy ako iné vážne ochorenia. Vďaka vynikajúcej fyzickej kondícii a športovému nadaniu je vhodné prihlásiť ho do športového krúžku, aby sa naučilo kontrolovať emocionálne reakcie a aktívne využiť nadmernú fyzickú energiu. Ideálne sú loptové hry, plávanie, prípadne tvrdšie športy ako hádzaná alebo karate. Deťom narodeným v roku 2010 prospievajú aj časté prechádzky v prírode.

Žiadne tajomstvá pred ním neschováte

Ani ono žiadne neutají. Vždy zistíte, čo ho trápi. Drobcov vzťah k vám bude preto maximálne úprimný. Až do tej miery, že vám jeho výrečnosť môže napínať nervy do prasknutia. Jeho názory treba formovať nepriamo už od malička, lebo neskôr nadobudne tendenciu poučovať skôr ono vás, dospelých. Bystrosť ani sebavedomie mu nemožno uprieť.

Uspejú v umení i v hudbe

V škole zvyčajne ukážu nielen svoje nadanie a vodcovské predpoklady. Starostlivo si bránia všetko, čo dosiahli – od vynikajúcich známok, priateľov až po finančné úspory z prasiatka. Uspejú v umení, hudbe, tanci, poézii, novinárskej práci, cestovnom ruchu, celkovo v styku s verejnosťou, ale aj v obchode, financiách, politike, armáde, tiež v strojárenstve, vo vede, medicíne a v technike. Stačí ich povzbudiť hneď na začiatku.

Rodičovská úloha bude náročná

Rodičia vo výchove musia vynaložiť nemalé úsilie, aby z tejto ratolesti niečo bolo. Úlohou je krotiť sebavedomie a dobyvačnosť tohto veselého a čulého dieťaťa. Ak by ste totiž jeho výchovu ponechali náhode, čoskoro by vám začalo rozkazovať. Čím skôr bude ochotné načúvať rozumným dôvodom, pochopí výhody a hodnotu kompromisu a skrotí výbušný temperament, tým skôr je na ceste k úspešnému životu. Jasné, že najskôr vám veriť jeho rebelantská povaha nebude. Najskôr si vyskúša povolené hranice a možnosti, ktoré mu určíte, no čím skôr si uvedomí, že ono je dieťa a vy ste jeho mama a otec, tým lepšie pre neho aj jeho okolie.

Ak ho správne podnietite k disciplíne a spojíte to s láskou, srdečnosťou a veľkým pochopením, žiadne iné dieťa na to nezareaguje tak spontánne ako tento chrobáčik. Život s ním nebude vždy bezproblémový, no bez neho by bol naozaj prázdny. Mať dieťa narodené v budúcom roku je odmenou samo osebe.

kika29
1. jan 2010

ahojte baby všetko dobré do nového roka vám všetkým prajem. ako ste silvestrovali?
my doma papučová kultúra 😀 😀 😀 som prejedená 😝

sasurin
1. jan 2010

ahojte dievčatá, prajem vám všetko dobré v Novom roku, ľahký pôrod a zdravé bábätka. 😵 a nech nám to do apríla rýchlo ubehne 😀

alicc
1. jan 2010

aj ja pozdravujem všetky maminy. všetko len to naj ... 😀

seuska
1. jan 2010

zuzi ten horoskop je super, uz sa tesim na nase zive striebro 😀

vejula
1. jan 2010

čavte kočky, tak ako ste oslavovali???? My sme boli u bráška na byte tak sme mali len taký silvester dva páry. O polnociu som si dala asi dva glgy šampáňa 😅 na viac som nemala odvahu.... A dnes sme spali do 12.00 a potom sme robili len samé pekné veci, ved ako na nový tak po celý rok 😀 😀 😀 tak dúfam že dnes to vydržíme bez nejaqkej zbytočnej hádky 😅

maxii
1. jan 2010

Vsetko dobre v novom roku 2010 !!! 🙂
Nech sa dari vsetkym nam tehulkam, mamickam a detickam co najlepsie!!! 🙂

My sme silvestrovali doma, dala som si aj troska cerveneho vinka - na krvinky a po polnoci par glgov sampana - som sa rozsupla 🙂)

kaktusik007
1. jan 2010

ahojte, vsetko dobre do noveho roka 🙂

aktak, sasikas - ak mozem poradit, tak sa rozhodnite pre TN... je to spadova nemocnica ktora ma jisku pre problematickych novorodencov od ukonceneho 28tt, dalsia blizka je v bratislave na kramaroch a v martine.... ja beriem, ze je krasne rodit v nemocnici, kde mam vybaveneho doktora, lenze... pri porode clovek nikdy nevie co sa zomelie a ak by boli nedajboh problemy tak presun do tn su zbytocne stratene minuty.... a vtedy uz ide fakt o vela.... :( a aj trencianske aro je jednym z najlepsie vybavenych na slovensku, viem to, ujo tam dodaval pristroje...
ja beriem, mozno trosku divny pristup, pre niekoho morbidnejsi, ale.... zivot ma naucil....

apropo, v tn som uz zial dva krat na porodnickom lezala, a doktori su tam mili a zlati a sestricky detto.... odporucam 😅

zuzana1971
1. jan 2010

maxii telepatia, dnes som na teba silno myslela, ze sa neozyvas, tak som rada, ze ste ok aj s babulkou 🙂

babule pridala som do fotoalbumceka moj tehu pribeh, tj text dopredu pred fotky, ale neviem ci sa vam to bude chciet citat, lebo je to dost dlhe a nikdy som nebola v slohu dobra...

aktakk
1. jan 2010

Kaktusik...ved prave to ma taha do TN. Keby mam istotu, ze vsetko bude na 100 o.k. tak idem do PN. Ale to clovek nikdy nevie. Preto ma toto laka do TN. Skrz to vybavenie.... Rodila tam aj sestra nedavno, kamaratky....A co sa tyka lekarov, su tam vo vacsine sikovní. Mne by sa inak pacil Dr. Gajdosik. Bola som u neho 2krat na vysetreni, som mala na neho stastie na pohotovosti a vyzeral byt neskutocne prijemny, taky dobracisko.
A udajne sa aj tam da zazmluvnit doktor oficialne, tak uvazujem nad touto moznostou.
PS: Dakujem za nazor 😉

adasik
1. jan 2010

Vsetko naj...naj..naj... v novom roku 🙂 nech je lepsi ako ten predoslý 🙂

My sme tiež Silvestrovali doma, pila som nealko vinčo, no dalo sa, ale normalnemu sa aj tak nevyrovna 😵

zuzi-tak od marca/aprila uvidime naživo, či sa ten horoskop vyplní 😎

zuzana1971
1. jan 2010

adasik este k tomuto horoskopu si pridaj dalsiu kombinaciu baran (normalny horoskop) a tiger (cinsky horoskop) a zive striebra su zarucene 😀 😅 , nudit sa s nasimi drobcami urcite nebudeme 😀 , ale hlavne nech su zdrave, mozu byt aj certikovia, no nie? 😀

stanusa
1. jan 2010

ahojte,
minka chcela by som striedat pampersky s latkovymi plienkami - viacvrstvovymi alebo nohavickami...tak uvidim ako sa nakoniec rozhodnem, nejaku velku plienkovu vybavu zatial kupovat nejdem - zopar kusov na zaciatok a uvidime ako nam to pojde

vedierko verzus vanicka - kukali sme s mm tie videa a jednoduchsie sa nam zda kupat vo vanicke, vo vedierku najma zozaciatku mi to pripada dost komplikovane, tak vanicku kupime isto a taku tu klasicku hlboku

vejula
1. jan 2010

zuzik čítala som tvoj príbeh a je to moc krááásne, a že nevieš písať slohy. Normálne rozmýšlam že si niečo také napíšem aj ja, len ja tie všetky dátumy si nepamatám. Ale môžem sa pokusiť niečo stvoriť pomaličky... Ešte uvidím či mi to pôjde 😉

adasik
1. jan 2010

zuzi- no svata pravda...aspon pri nich budeme vediet, že žijeme...ked sa budeme musiet trocha viac obracat...

zuzana1971
1. jan 2010

vejulka, ja som si pisala tehu dennicek, preto si to pamatam...odporucam aj drobcom pisat, kedy povedali prve slovo, kedy vysiel prvy zubok, atd, teda ak bude casu nieco pri nich pisat 😀

stanusa
1. jan 2010

pekne si to napisala zuzi 🙂 🙂

vejula
1. jan 2010

jj ja som to akosi zanedbala, ale teraz som si to všetko počítala podla nejakých záchytných bodov, ktoré si pamatám a už sa mi zozbieralo celkom dosť dátumikov... No a ešte som sa chcela spýtať ako sa tam pridáva ten text????

cifroska
1. jan 2010

Ahojte babulky. 🙂
Prajem Vsetko dobre do noveho roku hlavne vela zdravia. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre