Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzana1971
12. jan 2010

ahojte babule, nedopadlo som dnes dobre na tehu poradni 😔
musim ist zajtra zase do nemocky 😔
mala som tep az 152 za minutu a maly maltiez vysoky tep na ultrazvuku, tak zajtra musim nabehnut, lekarke sa nezda, ze by to bolo take vysoke LEN z anemie...
tak nam urobia vselijake vysetrenia, aj ultrazvuk, a 5x denne EKG (mne) a budem tam minimalne tyzden 😔

po poradni som isla pre ten peg perego kocik za 20 euro, je krasny, opraty, vonavy, teta aj nasila novu bielu latku do vanicky, velmi pekne, ma vselijake funkcie, da sa skladat, lehatko sa da aj vyvysit a tak...teta ma muza rakusaka tak asi nepotrebovala kocik draho predat, akurat, ze to bolo strasne daleko do Vrakune a potom este 40 minut pesi, som myslela, ze tam dakde porodim 😝, kocik som si uskladnila zatial u segry v robote, aby sa v nom nevyvaloval kocurik kym budem v nemocke 😝

monva
12. jan 2010

Pecen by sa nemala kvoli vitaminu A v zivocisnej forme najma v zaciatku tehu:
"V prvom trimestri by ste sa mala vyhýbať doplnkom obsahujúcim vitamín A (nadmerná konzumácia pečene a paštét), pretože tento sa ukladá v organizme a býva spájaný s určitými vrodenými chybami."
a este som nasla:
"Vitamín A sa nachádza v potrave živočíšneho pôvodu ako je pečeň, mlieko alebo vaječný žĺtok, ako provitamín beta-karotén aj v ovocí a zelenine, napr. v mrkve. Deriváty vitamínu A zohrávajú pre biochemické procesy pri videní ako aj pri vývoji a tvorbe buniek dôležitú úlohu. Preto vedie nedostatok vitamínu A k šeroslepote a k rastovým poruchám. Vitamín A vo forme tabletiek alebo v inej forme dodávaný umelo má za následok značné vedľajšie účinky, ako odlupovanie rohovky, kožné zmeny alebo poškodenia pečene a ešte mnoho mesiacov po jeho užívaní vedie pri nenarodenom dieťati k deformáciám. Preto by sa mal užívať len na lekársky predpis pri určitých ochoreniach. Samozrejme, že ho možno dostať len na recept. Beta-karotén, provitamín vitamínu A, je v USA jedným z najčastejších látok na dolnenie stravy. Aj týmto provitamínom sa možno predávkovať, čo však nevedie k poškodeniam nenarodeného dieťaťa.

Tehotné ženy by sa v každom prípade mali zrieknuť pečene, ktorá v značných množstvách obsahuje vitamín A. "

Skratka radsej A-cko v rastlinnej forme ako betakaroten, nez ako A-cko v zivocisnej forme.

minius
12. jan 2010

jooooj mne tak strasne chuti kava ale vypijem iba pol salky decaf a citim sa riadne vinna.

veru o tej pecienke som pocula aj ja ale vraj vajicka su dobre pre nas (iba dobre uvarene!)

Babenky mna tak trapi ta zlata zila neviete co je na to dobre? Ja jem tolko ovocia ze az aj zeleninku tak vlakiny mam dost... Celu
noc som nemohla spat bud koli tomu alebo som polohu nemohla najst.

blondy12
12. jan 2010

jaj zuzi to je mi luto ☹ ..ale radsej chod do nemocky nech tam na vas daju pozor...a to urcite daju...radsej to sledovat ako s tym nic nerobit..
a gratulujem ku kociku...len skoda ze nemas k tomu aj sportak ale tak sportaky kupis tiez za dobru cenu..

sasikas
12. jan 2010

Ahojte babule...
tak ste toho zase popisali.. 🙂
zuzka- pekny parik ste a prajem vam do spolocneho zivota vsetko dobre, nech vam to stale klape a nech ste taky stastny ako vo svoj den D 🙂
krce v nohach tiez mavam, niekedy aj niekolko krat za noc, aj papam magnezium, ale aj tak sa obcas objavia...
jaaaj a strasne ma bolievaju bedrove klby, jak v noci spim na boku...mavate to aj vy niektora?
pecienka by sa v tehu nemala, kvoli vysokemu obsahu vitaminu A, jej nadmerne konzumovanie v prvom trimestri moze viest k vrodenym vadam...ale par krat za tehu myslim neuskodi....
takisto pastety by sa nemali, ale to by som ja asi nevydrzala...taky chlebik s pastetou a cibulkou...no olbcas musim... 🙂 kavu nepijem, ale ja nie som bohvieaky kavickar, aj pred tehu som skor take kakavka, ze polka kavy, polka mlieka, skor pre chut...zato vynahradzam si to colou...... 😀 😀 no snazim sa obmedzovat...ale niekedy sa neda...
ja myslim ze vsetko s mierou.... 🙂

minius
12. jan 2010

Zuzi no to mi je luto!!!! Ale radcej nech sa o teba a o Maxika postaraju. Dufam ze sa Vam polepsi cim skor!!

dejna3
12. jan 2010

aha, tak ona vtedy nebola v I.trimestri... no tak potom neviem, prečo jej to dokina nejak nezakazovala 😕
inak môj doki tiež na tému obmedzovania jedál povedal: jedzte, čo vám chutí 😉

vejula
12. jan 2010

Zuzi, moja tak sa tam drž... A budeš tam mať notebook??? Či sa s tebou nejako spojíme?

monva, to je zvláštne že tam je písané že aj Beta karotén je nebezpečný, lebo ja som užívala centrum maherna a ten obsahoval beta-karotén a ked som sa na to pýtala lekára tak mi povedal že sa z neho premení na vit A len tolko kolko telo potrebuje.

sasikas
12. jan 2010

zuzi drzim palce....ale urcite dobre dopadnete... 🙂 aspon tam na vas dohliadnu..a dufam ze vas cim skor pustia... 🙂

dejna3
12. jan 2010

zuzi, držím palce 😉

veve23
12. jan 2010

zuzana1971- drzim palce

sasikas
12. jan 2010

baby a neviete ako sa ma tantama s gretkou?

petulka777
12. jan 2010

Ahojte babulky,prosim Vas,ako sa da dopisat do rofilu,ze cakame chlapceka?neviem to nikde najst

monva
12. jan 2010

Zuzi - uff, tiez ti drzim palce, aby bol pobyt v nemocnici znesitelny a hlavne aby vam obom pomohol, drz sa moja 😉
Vejula - no podla toho clanku betakaroten je bezpecny, praveze je potrebny kvoli liecbe moznej seroslepoty a podobne, akurat je tam napisane, ze sa nim mozno tiez predavkovat, no predavkovanie betakarotenom nie je nebezpecne pre babatko. Teda ako som pisala radsej A-cko v rastlinnej forme v podobe betakarotenu, nez A-cko v zivocisnej forme 😉
Nemyslim, zeby tu niekto mal nejaku maxi konzumaciu niecoho skodliveho, nemusime sa bat 🙂
Ja si akurat davam pozor na citrusy, to som sa radila s alergologickou, preto aj viacej citam veci ohladom stravy, lebo moj Danko ma atopicky ekzem, a nesmie ani citrusy, tak mi alergologicka radila, aby som ich v tomto tehu nejedla, resp. lepsie povedana "nepreferovala", aby nebol problem u malej. No atopicky ekzem ma aj dedicny zaklad, sice MM nie je alergik a ja mam alergiu len na PNC (penicilin, to mam z neho anafylakticky sok, takze sa obavam aj prechladnutia, aby som nemusela brat ATB).
Uff, som sa zase rozpisala, sorry 😀

minius
12. jan 2010

petulka chod do nastaveni na vrchu stranky a tam sa to da zmenit ale musis byt tusim prihlasena 😉

alicc
12. jan 2010

ahojte,
Zuzka držim ti palce aby v nemocke všetko dobre dopadlo a aby ste boli obaja zdravučkí 😉

zuzana1971
12. jan 2010

civavka ma moje tel.cislo a napisala som ho teraz aj kamilke, rozmyslam, ze na tyzden nebudem tahat notebook, lebo budem tahat uz dost tazku tasku a nemozem dvihat a nosit tazke a tyzden hadam bez netu vydrzim 😝 , a aby sa mi tam nestratil, predsa len je to sluzobny notebook a ak by som tam bola dlhsie nez tyzden, tak asi si ho neacham doniest.Aj tak mi mama bude musiet ist raz za 4 dni pozriet na kocura....sufam, ze tam nebudem 9 tyzdnov az do porodu, alebo nebudem musiet rodit skor 😝 vsak nemam este vsetko oprate, ozehlene, pobalene, pripravene...no este za mam aspon kocik 😝 nastastie nebudem na 1 poschodi, tam mi bolo vzdy zle, ale doktorka povedala, ze ma da na 8. posch, porodnicke, ze tam je lepsie....na ultrazvuku pozerala doktorka len ci je akcia srdca (neviem preco, vsak som jej hovorila, ze citim pohyby 😝) a tep maleho, mal az 163, ze to je vela povedala, miery maleho neviem, nepozerala, ci je velky ako ma byt, ani prietoky, ale bude mi robit vo zajtra alebo vo stvrtok ultrazvuka urobi mi hned aj ten co sa robi v 30tt a vsetko hned skontroluje...no ked uz budem na tom porodnom tak posmirujem co tam treba vsetko doniest, pripadne ako sa rodi, dojci a ine infosky ked sa bude dat

petulka777
12. jan 2010

minius dakujem, pekne,uz to mam 😉

vejula
12. jan 2010

jaj tak monva... No snad som to s tými vajami neprehnala, ale dnes sa budem bať už aj mlieka napiť aby som neprešvihla normu 😅

Petulka gratulujem ku chlapčekovi a dáš si hore nastavenia a tam si to nastavíš 🙂

Neviem ako tantama, myslím že je v nemocke kvôli maličkej 😔

sasikas
12. jan 2010

fiiiha to som nevedela ze aj citrusy by sa mali obmedzovat kvoli alergii..som myslela ze len pri kojeni treba obmedzit....no to ja jem mandarinky na kila...a som rada ze aspon neake ovocie, lebo ine mi moc nechuti...ale zato mandarinky tuto zimu nestihame dokupovat.... 😀 😀 😀

minius
12. jan 2010

Petulka nemas za co a gratulujem k Chlapcekovi a ake peknucke meno ste vybrali 😉

Zuzi chod si oddychnut, budes nam tu veeeelmi chybat ale vari nas Civavka a Kamilka budu na teba updatovat.
Davaj na seba a malickeho pozor a hlavne koli veciam nestresuj!!

vejula
12. jan 2010

Neboj Zuzik určite bude všetko dobre... Aj ked viem že v takýchto situáciach sa ťažko myslí pozitívne... Maxik potrebuje silnu mamičku, tak sa drž.

malalady
12. jan 2010

minius.. no ak si milý moj vymení službyčku s niekym v robote tak ááááno 😝 😝 😝 😝 aj ked on vie čo chcel.. 😀 😀

civavava
autor
12. jan 2010

ahooj babenky tak sa mi podarilo pripojit asi po 45 min.skusania s tymto shit internetom na chvilku...
dufam, ze zajtra vecer uz budem ficat s normalny pripojenim hodnym 21.storocia 😠 😒 😕

zuzanka co to citam 😔 😔 moja drzkaj sa, radsej nech vas v nemocke dobre pozru, aby bolo vsetko v poriadku s Maxikom! Budem na teba mysliet a sme na mobile.

Potom budem informovat ostatne babenky na Konikovi, ako sa ti dari .... 😔

malalady, gratulujem k princeznicke, petulka777, tebe k chlapcekovi 😉

minius
12. jan 2010

a to si viem predstavit, malu princeznicku? 😉

cicimon
12. jan 2010

tak som pridala par foto z 3D

kati - zavolaj tam normalne na recepciu, tam len tak objednavaju, ja som sa uz
inac...za tie prietoky sa neplati, mne to vtedy zle povedala

minius
12. jan 2010

cicimon na malicka je riadna modelka 😀

cicimon
12. jan 2010

no mne sa naj pacilo video srdca 🙂

minius- tam to skor vyzeralo, ze sa nechcela fotit - stale mala ruku pred tvarou a sa skerila 🙂)

blondy12
12. jan 2010

cicimon mala je krasnucka 😀 ..aka pekne baculata je

moni
12. jan 2010

ahojte, vy teda pisete ako zerave..ale aspon mam co citat 🙂 sice budem zase opozdene reagovat, a isto polovicu zabudnem, no ale co uz 😅

zuzkabar, krasni ste boli obidvaja v sobotu, uzivaj si manzelsky zivot! 😵

kamilka tu spominala velmi smutnu prihodu, ja dam veselsiu. dnes sa mojej kamoske narodil synacik Filipko, mali termin zaciatkom februara ale akosi sa poponahlal 😵 tak sa tesim spolu s nou 😵

silvi, tak dobre ze si bola odhodlana predbehnut sa, nabuduce ked tam bude vela ludi dotiahni to do konca 😉
k tomu tvojmu vztahu, no holka nemas to lahke, vyries to predtym nez pride dietatko. drzim palce!

gratulacka k dievcatku malalady, a petulke k chlapcekovi! a civavke k vyrociu!

vajicka jem dokonca viac ako pred tehu, samozrejme s mierou, mozno raz za tyzden 3-4, je to vyborny zdroj proteinov a to nam treba! a kedze volske oko mam rada take polosurove, aj take si robim. z tej salmonely sa robi vacsi strasiak nez je zdrave (podla mna). pecienka ma ale naozaj poplasila, zboznujem hlavne kuracie, ale ked som si precitala ze aj 10dkg ma ovela viac vitaminu A ako sa odporuca, tak som ju radsej uplne vyradila, lebo na posedenie zjem urcite viac. takisto plesnive syry som sa neodvazila. neviem ci sa to vztahuje len na prvy trimester, alebo treba pre istotu davat bacha stale.
zvysok jem bez obmedzenia, a kavu takisto pijem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre