Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzuj
23. apr 2010

miminka: a na poistovni mi povedali, ze ak mate rozdielne trvale bydliská s mužmi alebo frajermi treba aby ked tam pojdu za Vas mali Vas občiansky preukaz, lebo dieta sa prihlasuje na trvaly pobyt matky...
Ja dam MM radsej občiansky furt aby ho mal ked pojde niečo riešiť... 🙂

kamilakd
23. apr 2010

EVIL ahoj no ja idem rodit do BOJNIC trochu to mam dalej ale hadam stiham....trocha som si zdriemla a uz je lepsie...a ty ako sa citis?ja som prehovorila mm na tu vystavu do nitry tak ma berie sice pre neho trocha stres ale tak co ved to hadam dnes vydrzim....

kamilakd
23. apr 2010

inak este taka otazocka kam planujete dieta poistit?do akej poistovne zahlasite???

alicc
23. apr 2010

Ahojte,
ako sa mávate?
My sa máme fajn, malá je zlatá, len teraz má trochu soplík, tak poctivo odsávame. ale nie je div, Alicka aj mm mali nádchu, takže to asi lapila od nich.
Alicka sesterstvo znáša statočne, stále chce pomáhať, niekedy ju musím až brzdiť. Už máme za sebou aj prvé prechádzky, malej sa v kočíku páči, len nemôžem zastať, lebo hned by spustila. Spinká v noci dobre, dnes dokonca prespala od deviatej do rána do piatej 😀 . už dviha hlavičku, doktorka bola v úžase.

Ja teraz na PC chodím len tak sporadicky, lebo to nejako nestíham a ked mám trochu volného času, tak som s Alickou alebo som rada, ked som len tak pred telkou 😉 .

Idem vás len tak letecky prečítať pokým malá spí 🙂

grekyna23
23. apr 2010

cawte,
nas mala si vcera od 18tej vyzadovala nasu pozornost 😎 , akonahle som ju nechala spat samu hned boli mrmky...
ale zato v noci sa napapala o 12tej a spala s nami v posteli do 7 rana 😵
teraz este spinka, tak som stihla urobit poriadok a aj vas docitat
my zvoncek nemame ani dole pri vchode ani pri dverach, tak u nas sa iba klope a to malu nebudi 😉
ja zatial kojim iba po leziacky, este na tom siti nesedim, ked sa mala prisava tak to trochu stipne,ale potom uz nic neboli, niekedy aj slabulinko zdriemnem kym cucka 😅

zuvinka102
23. apr 2010

ahojte maminky a kinderka.. tak ja som stale este kinderko..

no vidim, ze stym kojenim to este bude "zabava"

ja som mala taku zvlastnu noc aj ked na wcku som bola len 2krat ale mala som zvlastne pocity brucho ma bolelo ale zvrchu..
kami nie neprechladla som.. len malinky dost tlaci asi na mechur, ale to iba cez den..

aj u vas je take strasne pocasie?? ja dufam, ze cez vikedn to bude lepsie, lebo sa mi nechce trcat doma

roxi
23. apr 2010

ahojte baby,
ja zas len tak naskok, vidím, že niektoré ste ešte kinderká, tak držím palce, nech to už máte čo najskôr za sebou a hlavne nech je pôrod rýchly a bábätka zdravučké,

a novopečeným maminkám srdečne blahoželáme 😵

a všeobecne upozorňujem na v BA kolujúci črevný vírus, takže ak môžete vyhnite sa obchoďákom a vôbec všetkým miestam, kde by mohlo byť viac ľudí, my sa s tým trápime už od utorka, najprv som jednu noc poriadne vracala a hnačkovala ja, teda bolo to fakt nechutné, niečo také som ešte nezažila, ale striekalo to zo mňa 6 hodín v kuse a naraz, ešte stále sa necítim celkom ok, nosila som aj rúšku a dúfala, že deti to nenachytajú, ale malý má už druhý deň hnačky, od včera už aj hlienovité a zelené, ale našťastie aspoňže pekne papá, tak hádam sa vyhneme dehydratácii, no štve ma totálne zaparený zadoček, ktorý sme už mali takmer doliečený, lebo už z pôrodnice sme došli s takým zadočkom, keĎže bol 2 dni na infúzkach a nemohla som ho okúpať a ďalšie 2 dni zas na Kramároch netiekla voda, takže nebol 4 dni kúpaný a teraz môžeme začať liečiť riťku odznova,
a túto noc zas vracala a hnačkovala Lea, ešte k tomu sa pridala aj teplota, takže to u nás vyzerá jak v lazarete, už periem 3 várku bielizne, všade bordel, lebo nič nestíham a nevládzem a už sa len modlím, nech sa to malým nezhorší a nech to nechytí ešte aj manžela, lebo prídeme o zásobovača - tomu len diktujem čo dokúpiť a do lekárne chodí párx denne, no a malý máva ešte aj koliky, našťastie včera sme vyskúšali espumisal či ako sa to volá a vyzerá to, že mu zabral, tak aspoň to,
takže baby, tak pozor, aby ste sa niekde nenakazili, lebo je to des.

sasurin
23. apr 2010

Ahoj dievčatá, dlho som sa neozvala, ale ja vždy tu zájdem čo to počítam zistím nové prírastky.
My s Leom sa máme celkom fajn každý deň je u nás iný raz lepší raz horší. Mliečka máme dosť, papkáme a spíme a kakáme asi tak ako je to u mnohých z vás čo som sa dočítala. Papkáme každé dve - tri hodinky ak chce tak si aj pospinká najlepšie je to však pri cicuške tak by dokázal spať aj pol dňa 😀 ,
Inak sme zdravý, len máme ešte novorodeneckú žltačku, ktorej sa u nás páči, a musím ho baliť na široko,lebo nemá vyvinuté klby, tak ortopéd vravel, že na 4 plienky a poštolkové nohavičky, ale to sa nedá tak ho balím na 2 poskladané plienky na tretiny a poštolkové navrch. Tak som balila aj staršieho syna a kĺby sa vyvinuli dobre.
Staršie deti pomáhajú pri kúpaní, a Sofi sa vie už aj s Leom trocha zabaviť ponosí ho na rukách, povozí v kočiari, zaspieva ak plače - nuž super sestra 🙂 , Erik je zase z Lea celý unesený že ako môže byť taký malinký vníma ho úplne inak ako Sofi. Len do školy sa im už nechce chodiť ale musia. ☹

Dievčatá pri tom kojení sa nevzdávajte veľmi veľa robí pozitívne myslenie a chcenie dojčiť, aj mňa ešte donedávna pri prvom saní boleli bradavky ale už to prestalo, stačí si ich po kojení natrieť trochou mlieka z prsníka a pekne sa samy zahoja mám to odskúšané na sebe.
A na tvorbu mlieka mi pomáha rascová polievka, čaj pre dojčacie mamičky aj homeopatika na tvorbu mlieka tak si to počas dňa striedam.

A na detskú koliku pomáha ten Esplumisan L - to mi odporúčali na novorodeneckom keĎ som išla z pôrodnice, nie je to návykové a môže sa to užívať aj dlhodobo.

Tak zatiaľ toľko od nás pozdravujem vás všetkých a veľa síl pri našich drobcoch a kinderkám ľahké pôrody nech to už majú za sebou. 😵

vejula
23. apr 2010

fuuu roxi tak u vás je to teraz riadne pestré 😅 máte doma o zabavu postarané hovoríš... No to ti nezávidím, mne stačí ked malý plače že ho bolí bruško a som z toho hotová, že čo robiť...
A ozi ako maličká? Nežiarli?

sasurin
23. apr 2010

vejul, skús na tú koliku esplumisan L fakt pomáha, alebo ty vypi feniklový čaj aj to by malo zabrať.

vejula
23. apr 2010

vdaka sasurin, vyskušame, sa mi zdá že tak na večer ho to najviac bolka 😔

roxi
23. apr 2010

vejula - práveže nie, teda aspoň zatiaľ, ale stále by to len hladkala, maznala sa s ním, večer, keĎ ide spať tak mu musí dať pusu, proste je strašne zlatá, len dnes to ťažko znáša, lebo som jej zakázala sa k nemu približovať, keďže je chorá, aby sa mu to ešte nezhoršilo, tak teraz čumí na telku, Leo spinká a ja si dávam pauzu pri pc, lebo od rána tu pobehávam, vetrám, periem, dezinfikujem čo sa dá, aj paplóny som vyhodila na balkón, ale bohvie či to vôbec nejak pomôže, ale už toho mám fakt dosť, už by to mohlo skončiť a čo vy ako to zvládate? Mrkla som ti do albumu, Dominik je krásnučky 😵 . Ozaj prečo mu natieraš pusinku, je to hypermangán to fialové?

sasurin- tú žltačku radšej sledujte, mojej malej sa ťahala pol roka, aj lieky musela brať, tak radšej daj pre istotu urobiť odber krvi, nech zistia výšku billirubínu, čo sa týka toho balenia naširoko, niekde som čítala, že niektorým deťom sa vyvíjajú jadierka až neskôr a balenie naširoko na to nemá vplyv, že práve je lepšie keď majú možnosť kopkať na voľno, vtedy sa vraj jadierka skôr vytvoria, ale ktovie, ja som malú zo začiatku balila a dlho nič a potom som prestala a keď sme šli na kontrolu tak ma pochválili, že ako krásne sa jej už vyvinuli, že to vďaka poctivému baleniu, tak som sa len pousmiala a nakomentovala, teraz nebalíme, ale uvidíme pri prvej kontrole, potom možno budem,

sasurin
23. apr 2010

veji, skús mu tie kvapky dať okolo obeda a uvidíš albo dva krát do dňa, ráno a večer malo by to pomôcť.

zuvinka102
23. apr 2010

roxi no tak dufam, ze ja sa tomu vyhnem.. ale ked citam o tych kramaroch, ze tam netiekla voda tak mam z toho stres, lebo aj ked tam bola Zuzka tak sa mi zda, ze mala stym problemik a ja tam budem za par dni rodit, takze sa mam na co tesit.. a drzim palceky aby vas to vsetko coskoro preslo a boli ste zdravucky

roxi
23. apr 2010

a na kojenie - veľa piť, veľa obyčajnej vody, aj vinea je dobrá, polievky, sú aj homeopatiká, také guličky v zelenom plastovom obale tuším ricinus - presný názov si nepamätám, ale pýtajte si na tvorbu mlieka, alebo je aj iný druh na zastavenie laktácie a hlavne sa snažte poobede si odpočinúť, lebo ak ste príliš aktívne cez deň tak večer je už organizmus unavený a mlieka je málinko,
a hlavne nedokrmovať, lebo to je priama cesta k skončeniu kojenia, aspoň väčšinou to tak býva, a nesledovať koľko dieťa vypije, nevážiť zakaždým, nestresovať sa, to tiež nie je k ničomu dobré, a ak plače neprisudzovať to hneď tomu, že je hladné, dôvody môžu byť rôzne, ak si budete nahovárať, že je to hladom, dáte mu UM a tým bude menej ťahať od vás, čiže vám sa bude menej tvoriť a ste v začarovanom kruhu,
najlepšie je nemať doma vôbec umelé mlieko, nebude vás to lákať dať bábu, občas sú krízy, ale ak vydržíte 2-3 dni, nikdy netrvajú dlhšie, mlieko sa začne tvoriť vo väčšom množstve dostatočnom pre bábo, tak držím palce všetkým čo chcú kojiť, nech je mliečka dosť

sasurin
23. apr 2010

roxi - ja neviem tan lekár nas vyšetril tak rýchlo lebo mal neskutočne veľa pacientov išlo to tak ako v rýchliku, v pondelok však idem do poradne aj kvôli tej žltačke tak sa opýtam detského dr. čo mi povie na to balenie a malému proti žlatčke dávam aj čierne uhlie keby ste videli ako mu chutí 😵 - už nie je až taký žltý ale ešte ju asi má no uvidíme v pondelok čo povie dr.

vejula
23. apr 2010

jj sasurin, musim nakayať mm skočiť do lekárne.

roxi no to nenatieram pusinku malému, ale to si natieram bradavkz kedže ich mam popraskaní, a ked koji tak sa od toho umaže 😀 😀 A super že to maličká tak dobre zvláda 😉

sasurin
23. apr 2010

roxi - s tým kojením úplne s tebou súhlasím, ja som prvé dve deti kojila do 2,5 roka ale žiadne umelé mlieko som doma nemala, a aj ked mi mama občas povedala že plače preto lebo mam slabe mlieko alebo je ho málo tak som to nikdy nepripustila a kojila som ďalej

roxi
23. apr 2010

zuvinka- neboj, ja som sa pýtala na tú vody, či sa to stáva často, tak vraj kvôli poruchám tak raz za 1,5 roka, no ja som mala také šťastie aj pri malej aj teraz,

roxi
23. apr 2010

vejula - neskúšala si tie chrániče bradaviek, ja som to nikdy nepotrebovala, ale vraj to v takýchto prípadoch pomáha,

musím bežať baby, majte sa krásne a hlavne nech vás aj bábätka obchádzajú zďaleka všetky choroby, lebo teda s tými drobcami je dosť roboty aj tak, nieto ešte keď sú choručkí

zuvinka102
23. apr 2010

roxi no som zvedava ci to nehovoria kazdej mamicke ked sa nieco take stane.. no ale hlavne je nech uz mam drobceka pri sebe co tam po vode 😅

evil15
23. apr 2010

kamilka cítim sa všelijako len nie dobre asi to bude tým počasím ☹ som unavená aj som si pospala a nezlepšilo sa to ...
ja dám malú do Dôvery a potom ešte ju poistím v súkromnej poisťovni aby som jej šetrila nejaké peniažky 🙂

zuvinka ako sa cítiš???

som zvedavá ktorá sa rozhodne porodiť tento víkend 😉 😉 😉

evil15
23. apr 2010

tak a je dalšie bábo od včera " janicka11 - Viktorka sa narodila dnes 22.4 CS o 12.55,s vahou 3690g a dlzkou 52cm 😀

GRATULUJEM 😵

sasikas
23. apr 2010

Ahojte babenky....sak ja akosi nestiham ani konika citat... 😝
a to tu mame od stredy do dnes na pomoc maminu tak este ako tak v poho....buduci tyzden ma mm dovolenku a potom uz gazdujeme sami tak hadam to neako zvladneme.... 🙂 inak malinka je zlatunka, v noci pekne prespi, zobudi sa asi tak 2-3x , to sa da , zato cez den ako sto certov...aj vcera aj dnes.....vrndzi od rana do vecera...teraz sa mi ju podarilo trosku uspat....uz spinka asi 15minut...oleee.... 😀 😀
a hned druhy den jak sme prisli z porodnice sme sa museli prestahovat k svokrovcom, lebo jak nam barak zatepluju tak tam sa s malou absolutne nedalo existovat....tak som si to patricne odrevala.... 😀 😀ale tak uz je lepsie.....neako prezijeme, ale predsa doma je doma a ked si predstavim ako som mala vsetko vyupratovane ze ked s malinkou prideme a teraz prd z toho tak ma ide slak trafit.....za mesiac mozem znova.....teda dufam ze to do mesiaca dorobia.... 😀 😀 😀 😀taaaak som si postazovala...... 😅
idem pozriet kolko novych babetiek mame a kto je este stale 2in1..... 😉 ,lebo som akosi stratila prehlad.... 😅

zuvinka102
23. apr 2010

evil no ja nemam ani pocit, ze som tehotna.. ale ked som minuly vikend pisala,ze urcite tento vikend rodit nechcem, ze to uz chcem mat za sebou tak som to myslela vazne ale nejak sa to nepodarilo..

zacinam mat obavy z toho, ze ja som na zaciatku tehotenstva stale hovorila, ze budem rodit 2.5 nakolko v tedy mal narodeniny moj tatik.. ale az tak vazne som to nemyslale, no drobcek ma asi zobral za slovo

sasikas
23. apr 2010

baby a myslite ze je normalne ked takmer po kazdom kojeni sa mi mala pokaka?....mam pocit ze ono to cez nu len tak preleti a uz to ma v plienke..... 😀
a v noci ked kojite tak prebalujete pred al. po kojeni?....

michalag
23. apr 2010

janicka gratulujemeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

fleury
23. apr 2010

kiwi pri odsavani ma to neboli, chvalabohu..

tak my dneska mame aky taky rezim uz, malinka buva som zvedava dokedy .. ale aspon som stihla umyt okna v dvoch izbach, od vianoc neboli umyte, takze sajrajt bol riadny 😀
ufff, idem nieco zjest, od rana som mala len jeden maly jogurt, a uz mam ciernotu pred ocami 😀

sasikas
23. apr 2010

janicka gratulujem....vela zdravicka a mliecka aby ste mali...🙂

fleury
23. apr 2010

sasikas to je v pohode, moze kakat viackrat cez den alebo aj tyzden nemusi..ja prebalujem stale pred papanim, a tak ako ty pises, castokrat si to zopakujeme aj po papani 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre